Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Produktová databáze


Produktová databáze Poradci-sobě.cz

K čemu slouží tato Produktová databáze?

Tato produktová databáze slouží jako platforma pro výměnu odborných názorů a zkušeností mezi finančními poradci. Není ambicí této databáze poskytovat úplné a přesné informace, smyslem je poskytnou prostor pro „neoficiální“ názory a informace. Oficiální informace můžete získat přímo u dodavatelů jednotlivých produktů.

Kdo může informace do databáze vkládat?

Kdokoliv! Tedy téměř kdokoliv. Vložit informaci může každý poradce, který je registrován na tomto webu. Databáze funguje podobně jako Wikipedie: kdokoliv může vkládat nové informace a kdokoliv může k vloženým produktům přidat svůj názor. Jedním ze základních zásad vkládání obsahu je tzv. nezaujatý úhel pohledu (více na stránkách Wikipedie). Za nově vložený příspěvek získává vkladatel body a nový příspěvek je automaticky vložen do diskusního fóra tohoto webu, aby bylo možné o vloženém produktu vést odbornou diskusi (formálním autorem automaticky vloženého příspěvku je Redakce). Při vkládání obsahu je nutno respektovat právní normy platné v ČR.

Kdo může již vložené informace upravovat a doplňovat?

[Funkce úpravy a doplnění již vloženého popisu produktů není zatím spuštěna]
Upravovat příspěvky může pouze jejich autor nebo poradce s vyšším počtem bodů než má aktuálně autor původního příspěvku. Diskusní příspěvky upravovat nelze.

Jak je tato databáze členěna?

Databáze má stromovou strukturu (viz menu vlevo). Nejvyšší strukturou databáze jsou typy finančních institucí. Například pojišťovny, banky, stavební spořitelny a podobně. Pokud vám některý typ instituce chybí, můžete založit nový.

V rámci každého z typů finančních institucí jsou vloženy konkrétní instituce (například konkrétní pojišťovny). Snadno můžete vložit novou instituci.

Každá finanční instituce má své produkty rozděleny do jednotlivých typů produktů (například životní pojištění, autopojištění atd.).

V rámci každého typu produktů mohou být vloženy konkrétní jednotlivé produkty. Ke každému produktu je založeno speciální diskusní vlákno, do kterého můžete psát své názory na jednotlivé produkty.