Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (4 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  kmrazek a poslední změna proběhla 2 roky, 10 měsíců.

 • Autor
 •  kmrazek 
  Uživatel

  Dobry den,

  chtel jsem se zeptat, zda nahodou nevite, zda je mozne nejak pojistovne dolozit, ze jsem jezdil treba i se sluzebnim autem ci jinym v rodinne bez nehod a tim padem si nechat zapsat bonusy.

  Slysel jsem, ze je to nekdy mozne (po potvrzeni od zamestnavatele, ci nekoho od rodiny), ale chtel jsem se zeptat, zda jste se s tim setkali. Pokud ano, jake pojistovny toto umoznuji?

  Zda se mi nepravedlive, kdyz nekdo ma sluzebni auto, treba 20 let jezdi bez nehod a nakonec pri zmene zamestani ma 0 mesicu bez nehod.

  Dekuji.

  Mrazek

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Pane Mrázku,

  nemá smysl řešit co je a co není spravedlivé.

  Bonusy jsou za bezeškodní průběh a pokud auto nebylo, tak asi ani ten průběh nemohl být.

  Pokud někdo používal firemní vozidlo, tak opět to nemá smysl paušalizovat, protože to klidně mohl být někdo, kdo 2x ročně ujel 20km a stejně tak to mohl být řidič autobusu v Praze.

  To, na co se ptáte, tak se v minulosti řešilo tím, že se napsaly falešné bonusy. Já jsem mezi takovéto kovboje nikdy nepatřil. Dnes to již není tak jednoduché a jsem tomu rád.

  Jako řešení bych doporučil sehnat si toto potvrzení od zaměstnavatele a podle toho, kdo má jaké vztahy na ředitelství jednotlivých ústavů, tak tam požádat o vyjímku.

  Také ale můžete použít jiného pojistníka.

  Je zde ale ještě jeden problém, kdy člověk jezdí, jezdí třeba i hodně a nemá bonusy. Je to problém žen, které používají manželovo vozidlo, někdy je v rodině jedno auto, někdy dvě, ale převažuje to, že jsou psány na muže.

  Toto má ale dnes naprosto elegantní a férové řešení ve formě sloučení rodinných bonusů.

  6

  0
   | Napsat autorovi
 •  Petr.Kačenka . 
  Uživatel

  Dobrý den,

  situace se obvykle řeší obchodní slevou. Poradce popíše situaci a odpovědná osoba z pojišťovny se k tomu nějak postaví …

  Osobně jsem před cca půl rokem řešil něco podobného v Allianz.

  Druhou možností je domluvit se s někým kdo má flotilové pojištění, tam jsou pravidla převodu bonus/malus mnohem benevolentnější …

  Petr K.

  2

  0
   | Napsat autorovi
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  S uvedenou situací jsem se setkal několikrát – pojišťovna UNIQA uznává potvrzení od zaměstnavatele, že zaměstnanec jezdil od XX do XX s vozidlem SPZ XX, které bylo pojištěno u pojišťovny XX s číslem pojistné smlouvy XX a během té doby nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. UNIQA si může pravdivost bezeškodního průběhu na zmíněných smlouvách ověřit a uzná počet měsíců.

  Je vhodné toto zadat v systému AiV v záložce Kontrola jako text výjimky.

  0

  0
   | Napsat autorovi
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

Create Account