Zobrazeno 2.111x

Zvolené téma obsahuje celkem 20 odpovědí. This post has been viewed 2112 times Do diskuze (12 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Pavel Strejc a poslední změna proběhla 3 měsíců, 4 týdnů. This post has been viewed 2112 times

• Autor
  •  zbynĚk radkovič 
    Účastník

Dobrý den slyšeli jste o nějaké investici kde by úrok byl 1% pm ,peníze vedené v CZK a kdykoliv přístupné.

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Ondřej Záruba 
    Účastník

Myslím, že v zemích, jako je Venezuela, bude něco takového možné.

1

0
     | Odpovědět privátně
    •  Štěpán Průcha 
      Účastník

Ondřeji, v CZK :-)

Slyšel jsem hodně pohádek, i takových o úročení vkladů nevkladů sazbami v minimální výši 1 %, reálně ale obvykle vyššími. Většinou tam vystupuje buď investiční génius trpící altruismem v pokročilém stádiu nebo neomylný a robot zapojený do neuronové sítě. Takoví hrdinové pak zápasí se zlými bankami nebo třeba matrixem.
      Občas se o takových hrdinech proslýchá, že jsou nazí, ale povětšinou jde o výkřiky zlomyslné konkurence.
      Nicméně jedná se o pohádky severského typu, tedy takové, které nekončí šťastně.

5

0
       | Odpovědět privátně
  •  Lukáš Chylík 
    Účastník

Přesně tak, souhlas s panem Rettichem…není tomu dávno co mi byla nabídnuta spolupráce :-)

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Libor Bareš 
    Účastník

Určitě existuje … jak se říká, když mi dáš třeba 10 mio a slíbíme ti cokoliv. Věřím, že 1% měsíčně se vyplácet bude dlouho – maximálně však 100 / 12 = cca 8 let – pak peníze dojdou :) A důležitá věc nakonec … očekává (resp. obává se) klient, že dostane vložené peníze zpět anebo jenom ho zajímá úrok? :-D

1

0
     | Odpovědět privátně
  • I z extremne rizikovych projektu, ktere ani nemusi byt overene a duveryhodne, lze sestavit diverzifikovane portfolio spekulativnich investic. Zalezi jen na objemu majetku celeho portfolia( aby to melo smysl) a spravneho nastaveni procentniho podilu techto “spekulaci”. Rozhodne zlezi i na strategii investora.
    Ja osobne jako investor bych nesel nad 3% majetku, zalezi ale na transparentnosti spekulativnich investic a mnoho dalsich faktorech.
    Sam se povazuju za hodne velkou konzervu.

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Ondřej Záruba 
    Účastník

“Diversification is protection against ignorance. It makes little sense if you know what you are doing.”

Řekl jeden moudrý muž, kterého s oblibou mnozí citují.

2

0
    • Tato odpověď byla upravena před 7 měsíců uživatelem  Ondřej Záruba.
     | Odpovědět privátně
  •  Petr Mařas 
    Účastník

Bernard Madoff taky vyplácel jedno procento měsíčně. tak něco obdobného určitě najdete :)

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Ivana Pátková 
    Účastník

Po chvíli přemýšlení, zda se vrhnout do jámy lvové, si dovolím využít tuto již existující diskuzi k probrání dotazu týkajícího se investic. Předem podotýkám, že investice, a dft. ani finanční poradenství jako takové, již zpětně pár let nevykonávám, neb jsem zběhla k jiné profesi, ale život je kolotoč a tato jiná profese mě opět přivedla zase na začátek mé bývalé kariéry. ;) Snad tu nedostanu výprask, a pokud ano, snad ho unesu…

Cílem je vydání emise dluhopisů pro nejmenovanou korporaci, v hodnotě 120 mio Kč, s ročním výnosem 3-5 % a splatností 5 let. Jde o poměrně malou emisi (v porovnání s jinými společnostmi, bankami). Získané prostředky jsou určeny na nákup nemovitostí generujících zisk již v prvním roce, které získá společnost do vlastnictví. Nejde o jediný majetek již existující společnosti, ani nový obor podnikání. Není problém se získáním bankovního úvěru, společnost je dostatečně bonitní, spíš o nápad majitele vyzkoušet i jiné možnosti financování, než úvěr.

Má otázka směřuje do oblasti prodeje. Kde nejefektivněji zajistit prodej takových dluhopisů, a v případě, že by byly nabízeny zprostředkovateli, kteří jsou zde na skupině, což je v převážné většině BT či INSIA, jakou byste měli představu o ideální provizi.

Díky za případnou diskuzi, pomohlo by mi to při kalkulaci, i při dalším rozhodování.

0

0
     | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři

Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account