Zvolené téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (8 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Petr N. a poslední změna proběhla 2 roky.

 • Autor
 •  Petr N. 
  Uživatel

  Dobrý den kolegové a kolegyně, jako první bych Vám všem měl poděkovat, že už tři roky na tomto fóru rozšiřujete moje obzory v oblasti finančního poradenství. Také se chci omluvit za anonymní příspěvek ale v průběhu čtení pochopíte proč tomu tak je. Teď řeším pro mě jednu velice důležitou otázku a já věřím, že jako vždy, mi jí zodopovíte co nejvíce objektivně.

  Zkrátím začátek… Jsem z OVB, v této firmě pracuji již třetím rokem a jsem firmě za spoustu věcí vděčný. Rozhodně nechci mluvit o nikom v nějákém špatném slova smyslu. Víme přeci, že vše je o lidech. Jenže, přišla doba kdy cítím, že já a moje struktura potřebujeme změnu.

  Přemýšlíme o různých variantách napojení na brokerpool (BT, Insia, Pernamenta), spojit se s Brokers Consulting, nebo využít záštity nějákých menších PA. Plánuji samozřejmě schůzky se všemi zástupci těchto společností, ale bohužel jsem prohlédl jak funguje „Když ptáčka lapají, tak mu krásně zpívají“ a chci se na tyto záležitosti velice dobře připravit, protože mám v rukách také zodpovědnost za mou obchodní skupinu.

  Rád bych Vám nastínil jaké jsou naše vize a cíle. Na základě těchto informací bych byl rád kdyby jste mi nastínili jaká ze společností by pro nás byla nejvhodnější a také přiblížit z jakého důvodu.

  1) Rozhodně chceme zůstat u vytváření distribuční sítě. Šíření myšlenky finančního poradenství a využití tohoto oboru k osobnímu rozvoji.

  2) Kvalita poradenství je pro nás na prvním místě a věřím, že díky naším zkušenostem ho můžeme stabilně udržovat. Rádi bychom k tomu využili software, který nám tuto práci usnadní a zpříjemní. IT stránka je v dnešní době velice důležité.

  3) Chceme se vyhnout obhajování pozicí, nechceme naše poradce vystavovat zbytečnému tlaku a nekvalitní produkci. Tudíž bychom uvítali možnost vlastního sestavení kariérního plánu.

  4) Je potřeba aby naše obchodní skupina byla silně zaštítěna jak z backofficu, tak pomocí analytického centra, které neustále sleduje dění na trhu a informuje o těchto záležitostech naše poradce.

  5) Snažíme se velkou část portfolia zaměřit na investice, proto bychom byli rádi aby naše možnosti byli v širším obzoru. Tím myslím různé OPF a jednorazové investice. Nechceme se distancovat od pojištění a hypoték. Ovšem v našich dosavadních možnostech v oblasti investic jsme dosti limitováni.

  Pokud jsem na nic nezapoměl, jedná se o základní body, které chci aby naše nová spolupráce umožňovala.

  Vím, že je tu spousta diskuzí typu BT vs. Insia a MLM vs. Brokerpooly.

  Přesto všechno Vás žádám o objektivní odpověď, některá vlákna jsou velmi stará a vzhledem k tomu jak je náš obor dynamický byl bych rád za každou aktuální informaci.

  Věřím, že zde buda spousta zajímavých informací, které nám pomůžou v rozhodování. Stejně, tak jako panu Arturovi P. na tomto fóru. Který má podobný příběh. Takže se těším i na jeho názory.

  Děkuji

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Prosím vymazat, nerozumím tomu, skočilo mi to sem vlastně 2x

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Na převážnou část Vašich otázek najdete odpověď v tomto vláknu, je staré 4 dny.

  http://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/zkusenosti-rozdily-mezi-insia-fincetrum-sms-fp

  Držím Vám i vám všem palce a nezapomeňte na konkurenční doložky.

  3

  3
   | Napsat autorovi
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Samostatně, mimo vlákno, ještě musím napsat, že bych nechtěl být pod konkurenční doložkou a rizikem storen v době plánovaných a avizovaných legislativních změn.

  3

  4
   | Napsat autorovi
  •  Jiří Vařečka 
   Účastník

   Asi by to alespoň jeden z mínusů mohl vysvětlit.

   Mínus znamená, že se mnou nesouhlasíte, potom tedy platí, že jste rádi za konkurenční doložky a těšíte se na storna původních smluv a nově, plánovanou úpravou, nastavené provize.

   Opravdu?

   3

   3
    | Napsat autorovi
 •  Ondřej Hák 
  Účastník

  Bude pro Vás rozhodně důležité i to, jakým způsobem a s jakou formou výpovědi odejdete. To bude také určovat výpovědní dobu a sankce s ní spojené v případě porušení podmínek. Sám jsem před lety z OVB odcházel, tak vím, o čem mluvím.

  Nemám tu reklamu, tak zřejmě nemůžu zveřejnit kontakt. Ale když mě vygooglíte ve spojitosti s Insia a dosadíte si mě do jejich „dress code mailu :D“, tak mě dohledáte. Záleží, jestli budete mít co na srdci a bude ta chuť hledat :).

  1

  0
   | Napsat autorovi
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Je pravda, že když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají, ale když si necháte zazpívat u více společností a položíte jim pro Vás zásadní otázky, jistě dospějete k nějakému smysluplnému závěru. Hlavně, až se rozhodnete, tak si přečtěte, co podepisujete. Pokud si chcete sestavit vlastní karierní plán, je zřejmé, že nemůžete nastoupit klasickým způsobem do žádného MLM, museli byste si vyjednat jako skupina jiné podmínky. K tomu jsem skeptický, protože se může objevit problém v rámci firmy na téma, jak to, že oni to mají takhle, já to chci taky. Pravděpodobně by to mělo i nějaké podmínky, což je první krok k budoucímu problému. Dalším krokem k problému je konkurenční doložka a nepřevoditelnost kmene, které nevím, jak zde lze vyjednat, k tomu jsem skeptický ještě více. Pokud nastoupíte k poolu, tak v jeho rámci je pochopitelně možné postavit strukturu s vlastním odměňováním, zbytek je otázka toho, jak Vám bude vyhovovat jeho back office a systém. O přísun informací nemusíte mít strach, ve všech systémech, které znám, jsou veškeré informace jdoucí do systému k dispozici, nesmí být ale obchodník být líný si je přečíst. Nebo to musíte udělat za něj a jednou za (týden), mu sdělit, co podstatného se stalo :-)

  Já bych třeba nyní dost preferoval systém, který je zaměřen na trvale udržitelný vztah s klientem, tedy aby např. hlídal výročí smluv nebo jiné náležitost, které k tomu potřebuji a existoval o těchto aktivitách přehledný záznam. Nechalo by se tu psát dlouho, tak alespoň v hrubém rysu. ;-)

  Co se týká investic, můžete zvolit firmu, která má vše pod jednou střechou nebo dělat investice zvlášť. My to třeba máme také rozdělené na Insia a VHI, někdo bude mít kombinace úplně jiné.

  1

  0
   | Napsat autorovi
 •  Vít Suchý 
  Účastník

  Dobrý den, vážený kolego, za sebe si netroufnu rozhodovat o tom, která společnost na trhu je nejlepší, ale věřím,že se po absolvování náborových pohovorů dokážete rozhodnout svobodně sám.

  Za sebe Vám ale mohu nabídnout konzultaci ( z obdobných důvodů jako Vy zde nemohu být bohužel moc konkrétní ) po jejímž absolvování Vám garantuji, že na možnosti finančně-poradenského trhu získáte úplně jiný úhel pohledu, než byste zde našel (tím se nechci ale nijak dotknout jakéhokoli zde publikujícího kolegy, jejich práci respektuji ).

  V podstatě jde o to, že při srovnávání nabídek spolupráce na trhu – pokud to skutečně myslíte vážně a jde vám o kvalitu – by bylo škoda připravit se o možnost srovnání přidané hodnoty jednotlivých firem pro Vás a Vaši strukturu, zejména i v kontextu začínajících změn na trhu ( regulace apod.) a dalšího vývoje jak potřeb klientů, tak produktové nabídky trhu…

  0

  3
   | Napsat autorovi
 •  Vašek Kott 
  Účastník

  Můžu se zeptat, jak jste v OVB limitováni na investicích? Vy nemáte spolupráci s Conseqem, PI, apod?

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Artur Petržilka 
  Účastník

  Dobrý den,

  tak ty body 1-5 – jako kdybybych četl svá slova před více než 4 lety, kdy jsem odcházel.

  Děkuji za vyzvání k diskuzi a večer Vám něco sepíšu.

  Přeji hezký den,

  Artur Petržilka

  2

  0
   | Napsat autorovi
 •  Marta Struhařová 
  Účastník

  Především si při odchodu z OVB dejte velký pozor na každičký detail…využijí každou vaši chybu.Tzn.bez KVALITNÍHO právníka se do toho opravdu nepouštějte. Smlouvy o spolupráci „vylepšují“ téměř každý rok, hlavně po prohraném soudním sporu, tak bacha na to. Každopádně je to krok správným směrem:-)( vlastní zkušenost). Na druhou stranu Vám vůbec nezávidím rozhodování kam dál. Brooker-pooly fungují úplně jinak než MLM…Ať se to podaří:-)

  3

  0
   | Napsat autorovi
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account