Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (4 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Martin Hrubý a poslední změna proběhla 6 měsíců.

 • Autor
 •  Martin Hrubý 
  Uživatel

  Dobrý den, zhruba před rokem jsem se rozhodl ukončit působení ve financích důvodem bylo 5ti leté storno. V důsledku toho jsem poněkud ztratil přehled jak se vyvinula situace ohledně PAYG provizí- pro mě osobně jediný možný důvod návratu k oboru.

  Otázka zní následovně: nabízejí pojišťovny zajímavé a konkurence schopné produkty s výplatou PAYQ?

  Předem díky za jakékoliv info.

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Artur Petržilka 
  Účastník

  Odpovím trochu obráceně – za PAYG mi dává zatím smysl jen produkt od Maxima pojišťovny. Ale to je až druhá věc, první věc (jak správně píšete) je kvalita produktu.

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  K tomu by se spíš měli vyjádřit zástupci firem, kteří s pojišťovnami vyjednávají své provizní modely. Nicméně zpár sůlov za mě. Provize se rozdělili v podstatě do několika skupin.

  1. Zálohová – kdy to v podstatě zůstalo tak, jak to bylo, akorát s pětiletým ručením. To je přesně to, co Vás nezajímá.

  2. Rozložená v pěti letech a to buď způsobem rovnoměrně rozděleným nebo různými způsoby nepravidelnými, kdy na začátku to je zpravidla více, než polovina té původní provize a pak menší části ročně do 5 let. Nebo třeba další dva roky nula a čtvrtý a pátý nějaká část.

  3. PAYG také ve dvou formách… čistý PAYG, kde je stanovená průběžná provize ve stejné výši po celou dobu trvání smlouvy a pak kombinace, kdy na začátku se vyplatí zhruba polovina a pak je trvalá provize, řekněme např. 15% do firmy. Není to sice PAYG, ale i tento systém by poskytoval celkem slušnou ochranu, protože při něm vzniká slušný kmen a případná vratka není z celé částky.

  Nevím, jak v kterých firmách, ale rozložit provizi tímto způsobem se nebojí Allianz, Kooperativa, Maxima a pokud vím, tak na rizikovém produktu to bude umět i PČS.

  U rozložených na 5 let je situace bohatší (AXA, ČPP, Metlife, NN, PČS)

  Ale k tomu je třeba dodat také to, že jde i o to, aby pojišťovna uměla vytvořit druhý provizní model. Protože pokud je na výběr jen jeden, tak pak se musí rozhodnout pro jedno nebo druhé- Když má tedy nějaká firma někde 150% zálohovou, ještě to nemusí znamenat, že není schopna vytvořit jiný model, ale že jeden musel být upřednostněn.

  No a pak je to také o nás, abychom to prodávali. Pro mě osobně pětileté rozložení sice k něčemu použitelné je, ale z podstaty mi velmi vadí takový přístup pojišťovny, protože jasně říká urvi někde klienta a drž ho do doby, abychom na tom neprodělali. O nějakém servisu si můžeme nechat při provizi za péči nula nebo jedno procento do systému tak leda zdát, za to se skutečný servis dělat nedá.

  Takže čistý PAYG, alespoň co se týká mých možností, jde u tří pojišťoven, ten napůl, který podle mě je ideální k odklonu od celé předplacené provize, má jen Kooperativa.

  Třeba KP, která to dříve uměla zajímavě rozložit, nyní striktně drží 100% zálohovou provizi, kterou o něco zvedla, ale následek nula.

  Předpokládám, že se to ještě bude dále měnit.

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Ondřej Hák 
  Uživatel

  Martine, Roman se rozepsal podrobně, mohu jen doplnit, že se to skutečně bude měnit. Když Vás bude zajímat víc, kontakt určitě vyhledáte ;).

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Ondřej Hák 
  Uživatel

  Martine, Roman se rozepsal podrobně, mohu jen doplnit, že se to skutečně bude měnit. Když Vás bude zajímat víc, kontakt určitě vyhledáte ;).

  0

  0
   | Napsat autorovi
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

Create Account