Štítky:  

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (6 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Helena Helenne a poslední změna proběhla 3 roky, 4 měsíců.

 • Autor
 •  Helena Helenne 
  Uživatel

  Když má Allianz plnit pojistku, tak raději dá výpověď.

  Ráda bych přispěla se svou zkušeností a fakty. Pokud si myslíte, že třeba IVF může být překážkou výplaty poj. prac. neschopnosti, když jste na rizikovce, tak se šeredně pletete. Donedávna jsem brala pojištovnu Allianz jako solidní transparentní pojišťovnu, která nedělá podrazy jako třeba Česká pojišťovna. Omyl. Ještě horší. Při úraze vymknutí kolene, jsem zjistila, že jsem spontánně otěhotněla. Jsem zaměstnaná, takže smlouva a průměrný plat za poslední 3 měsíce jsem na žádost pojištovny doložila. Co se týká úrazu, pojišťovna si mění oceńovací tabulky jak se jí zlíbí, říká tomu : zkušenosti lékářů a nové poznatky pro dobu léčení. Koleno mi zrengenovali, když jsem ještě nevědela, že jsem v tom, zjistilo se že mohu mít přetrhlé vazy. Artroskopie je tedy kvůli těhotenství přípustná až po porodu. Po 2 měsících jsem přešla od obvodní na gynekologii jako rizikové těhotonství, protože jsem před rokem prodělala plicní embolii. Navíc zjistili, že mi nefunguje v těhotenství dobře štítná žláza a od 24. tt si musím píchat do břicha heparin, kvůli prevenci proti plicní embolii. Likvidátorka z Allianz paní Smolková mi napřed nechala vyplnit znovu lejstra k rizikovému těhotenství, i když jsem byla už 2 měsíce na jedné neschopence, pak když zjistila, že nejsem po IVF a jiných kriteriích mi tvrdila, že zprávu z hospitalizace nedostala, i když byla přiložena v emailu jako Propoštěcí zpráva. Poté konečně reflektovala a přiznala, že ji má. Takže štastná jsem myslela, že to byla pouze chyba jedince a ne pojišťovny, jsem posílala lístek na peníze svému zástupci z OVB. Následně 2 měsíce mi nic nepřišlo a to jsem paní Smolkové volala, kde nastala chyba. Řekla, že žádný email od mého zástupce nemá. Pan z OVB mi přeposlal email, že skutečně dávno poslal na centrální email, který vždy fungoval. Následně jsem jí přeposlala lístky na peníce vč. lékařské dokumentace a na to mi řekla, že se mi omlouvá, že nic nedostala. Omluvný dopis mi i poslala emailem. Že peníze mi dá ihned k výplatě. Následující den mi přišla korespondence s doručenkou od Allianz adresovanou od paní Píšťkové, asi nadřízené, že mi pojišťovna vypovídá smlouvu: úrazové, trvalé následky a pojištění pracovní neschopnosti, která běží ode dne převzetím výpovědi. Následně jsem volala na pojišťovnu jen jako pro info. Zvedla mi to kolegyně p. Píšťkové a prý jestli se ptám na paní x, já že ne(tzn. těch případů je jistě proto spousta. Sdělila mi, že pojišťovna mi nezaplatí ani za doléčení úrazu ani za rizikovku po cca měsíci, kdy mi končí pojištění.

  Je to nic jiné než podraz. Nalákali holky s obrovskou reklamou, ale platit a dodržet závazky se jim nechce. Já si platím pojištění daleko dříve než tato reklama vznikla. I tak mám smůlu. Proto chci varovat všechny, ať si to dobře spočítají. Za ten stres v těhotenství to nestojí. Otázka zní, může v době léčení pojišťovna nevyplatit sjednané pojištění z důvodu vypovězené smlouvy tudíž pozbytí nároku na plnění?

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Dobrý den. Opravdu jste měla při sepsání úplně a detailně vypsaný zdravotní dotazník?

  Pokud čtu větu: “ od 24. tt si musím píchat do břicha heparin, kvůli prevenci proti plicní embolii“ tak mi připadá divné, že by Vás vzali vůbec do tohoto pojištění, nebo ano, ale s výlukami.

  Ještě druhá otázka: můžete nám popsat termíny? (sepsání pojistky, úrazu, těhotenství).

  Děkuji.

  3

  0
   | Napsat autorovi
  •  Helena Helenne 
   Uživatel

   Dobrý den, veškeré nemoci nebyly před sjednáním pojistky. Pojistka 2011, úraz 2012(embolie komplikace po úraze, úraz 2014,těhotenství 2014. Chápu, že má pojišťovna právo vypovědět smlouvu, ale ne když má plnit. Úraz 2014 – nemohu na artroskopii kvůli těhu, až po porodu. Pojišťovna nebere jako doléčení. Pojištění prac. neschopnosti vyprší výpovědí, já stále budu na rizikovce, ale nedostanu nic. I když jsem uprostřed plnění. Tak mi to sdělila i likvidátorka.

   Těhotná jsem byla měsíc, když jsem si vymkla koleno vtipálku.

   2

   1
    | Napsat autorovi
 •  Jakub Markvart 
  Účastník

  Dobrý den, napíši Vám zde svoji osobní zkušenost s Allianz pojišťovnou. 2x výron v kontníku cca rok po sobě, oboje plněno do cca 5 dní po nahlášení, 1.000,- Kč / den. (přestože bych příjem doložil, nebylo toto potřeba). Opravdu dochází k jistým úpravám tabulek, upřímně 35 dní léčení výronu kontníku bylo nadsazených.

  Podotýkám, že po obou úrazech nedošlo ani k výluce, ani k výpovědi smlouvy (přestože na to má pojišťovna nárok stejně, jako vy).

  Hlavní je ale jak píše Jiří, jakým způsobem byl vyplněný zdravotní dotazník. On u smlouvy opravdu není proto, že musí pojišťovny vyhazovat obrovské peníze za papíry… Zde bych se spíše obrátil na poradce, který s Vámi smlouvu sepisoval. Není nic snažšího, než s Vašimi předchozími zdravotními obtížemi zaslat vyplněný zdravotní dotazník (+ lékařské zprávy) a nechat pojišťovnu předběžně posoudit.

  Jen pro odlehčení, ono lze vymknutím kotníku otěhotnět? :)

  3

  3
   | Napsat autorovi
  •  Helena Helenne 
   Uživatel

   …no vymknutí kolene je adekvátní 4 týdny, ne 3. Já za úraz mám 300Kč nikoli 1000Kč. Nevím, kdo délku léčení předělal, asi nějaký velký optimista. Obzvlášť, když každému se hojí rány jinak. Nemá význam podepisovat smlouvu s klauzulí o změně VPP pojišťovny kdykoli se jí zlíbí. Za 10 let bude mít smlouva úplně jinou podobu, než se kterou jsme podepisovali souhlas.

   0

   0
    | Napsat autorovi
 •  Helena Helenne 
  Uživatel

  Kromě těch tabulek….si stále myslím a doufám, že je to selhání jedince a ne pojišťovny. Šlápla jsem likvidátorce na kuří oko, když nedokáže přebírat email(několikrát) ode mě ani od mého fin. zástupce. Proto pomsta…individuálně se radila s právníkem, jak mi může ‚legálně‘ uškodit. Sama by na to nepřišla. Komunikovala jsem s ní delší dobu, ta ženská tam nemá co dělat. Rozhodně nehájí zájmy pojišťovny.

  0

  0
   | Napsat autorovi
  •  Jiří Wandas 
   Účastník

   dobrý den paní Heleno, to nejste jediná komu Píštková takhle neplní, má to asi v popisu práce, čím víc na plnění ušetří tím asi větší prémie, no ty škody musejí jít do hodně milionu Kč. pokud máte zdrav. dotazník v pořádku vyplněný dle pravdy tak zbývá jen soudní spor. oni na předžalobní výzvy ani nereagují.

   já už tam mám takhle 2. smlouvu vypovězenou z jejich strany.

   2

   0
    | Napsat autorovi
   •  Milan Šortner 
    Uživatel

    Velmi zvláštní, tento případ je opravdu zvláštní. Nicméně řešení zde skutečně je. Nicméně z Vašeho popisu situace jsem nedokázal vyluštit, co tedy bylo důvodem pro neplnění a dále pro vypovězení rizik?

    0

    0
     | Napsat autorovi
    •  Jiří Wandas 
     Účastník

     u první smlouvy byl důvodem vyloučení připojištění u klientky to že měla škodní událost – pracovní neschopnost krvácení v těhotenství.

     plnili předtím úraz a pak ještě hospitalizaci – předčasný porod asi 20 dní v nemocnici.

     prac. neschopnost radši neplnili -cca 20 tisíc při 200 Kč na den. no a pak po pár odvoláních přišel dopis že vypovídaj PN, pobyt v nemocnici a ze 340 Kč bylo asi 170 Kč pojistný.

     no každopádně klientka nemá čas schánět si podklady k soudu, dítě na tom není zdravotně dobře. takže jezdí jen po doktorech a vypadá to tak na 5-6 let.

     druhá smlouva byla po roce po přezkoumání celá vypovězena.

     1

     0
      | Napsat autorovi
    •  Helena Helenne 
     Uživatel

     Důvod mi nesdělili ani v dopise. Pouze, že mají právo vypovědět kdykoli smlouvu, to právo mám i já. Důvod je ten, že jsem pro pojišťovnu nezajímavá, protože nehodlám ji sponzorovat. Bohužel se mi něco stalo, tak couvají. Pojišťovna zatím plní, ale plnit nebude po vypovězení smlouvy. Pak mě čeká ještě 5 měsíců na rizikovce a doléčení úrazu po porodu. Ani na jedno nebudu mít nárok. Předpokládám, že výši pojisného si nezmění…Takové životko je na 2 věci. Když smlouvu vypovím, musím vrátit státu daň za předčasné vypovězení smlouvy.

     1

     0
      | Napsat autorovi
 •  Lukáš Kaplan 
  Uživatel

  Vážená paní Heleno,

  jsme partnerem webu poradci-sobe.cz a provozujeme web poradnaposkozeneho.cz. Pokud máte zájem, váš případ prověříme, a pokud usoudíme, že je řešitelný, zajistíme pro vás uplatnění vašich nároků. Podmínky zastupování bychom řešili po základní analýze podkladů.

  Pošlete prosím veškeré detaily přímo na e-mail info@eucs.cz

  Více o našich službách v oblasti neplnění pojišťoven naleznete zde:

  http://www.eucs.cz/sluzby/neplneni-pojistoven

  Jako referenci na naše služby posílám tento odkaz:

  http://www.eucs.cz/novinky/pracovni-neschopnost-a-rizikove-tehotenstvi-23

  4

  0
   | Napsat autorovi
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

Create Account