Zobrazeno 543x

Zvolené téma obsahuje celkem 47 odpovědí. This post has been viewed 544 times Do diskuze (11 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Martin Viktora a poslední změna proběhla 10 měsíců, 2 týdnů. This post has been viewed 544 times

 • Autor
 •  Martin Viktora 
  Účastník

  Nastala změna, které si rozhodně nejde nevšimnout. Web Poradci-sobě.cz změnil dnes v noci – poprvé od svého založení v roce 2009 – svůj design. A nejen ten… Došlo i důležité hlubší změně v oblasti technologie, na které tento web běží.

  Web je nyní přehlednější a graficky čistější. Snažili jsme se zachovat všechny důležité funkce, které jste využívali. A vytvořili jsme si solidní odrazový můstek pro mnoho budoucích vylepšení. Už se na ně moc těším!

  Budu rád, když své náměty ke stávajícím funkcím i požadavky na funkce budoucí napíšete na redakční email redakce@poradci-sobe.cz nebo rovnou sem do diskusního vlákna. Každý námět si zalouží drobnou pozornost!:-)

  Děkuji

  Ať se vám s webem dobře pracuje!

  3

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  No zatím si zvykám. Budu si to muset nejdřív „osahat“, protože nevím, kam co vede. ;-)

  3

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Tak bych měl hned připomínku a dotaz. Chtěl jsem napsat, že mi chybí tlačítko poslední reakce, ale jak jsem zjistil, funguje to tak, že se klikne rovnou na té úvodní obrazovce, kde je počet příspěvků a ono to přenese diskutujícího rovnou na ten poslední příspěvek. Ale napadá mě, když bude v diskuzi hodně příspěvků v různé návaznosti na další, zda se bude dobře hledat na který to je reakce. V původním webu pokud se pamatuji, se nechalo jet po vlákně dolů…

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  Na první pohled trošku chaos, ale jde o zvyk. Už jsem se trochu zorientoval. Jak píše Roman, tak orientace v diskusích (kdo na co reaguje) asi nebude jednoduchá, chybí tu nějaké „vodící čáry“.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Štěpán Průcha 
  Účastník

  Přijde mi, že se mi na stránku vejde znatelně méně diskuzních příspěvků, zejména těch kratších.
  Je až neuvěřitelné, jak dobře byl web od začátku nastaven, že mi (nám) prvotní verze přišla až do dneška úplně vyhovující :-)

  6

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Štěpán Průcha 
  Účastník

  Napadá mě, že by diskutéři měli mít jednou za určitý čas povinnost změnit si medailonek – když už má nový kabát web, měli by se zaktualizovat i naše podobizny – snad od založení tu mají stále stejnou podobu například já, pan Viktora, Roman, Václav :-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Štěpán Průcha 
  Účastník

  Skoro se zdá, že nový kabát nějakým způsobem odrazuje od přidávání příspěvků. Už 11 dní nebyl přidán žádný příspěvek. Nebo snad Roman Kolář a další neúnavní diskutéři odjeli na pustý ostrov, do Karibiku?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Martin Viktora 
  Účastník

  Přátelé, nový vzhled – jako všecho na světě – bude mít své zastánce a odpůrce. Je to také podobné situaci, kdy měníte auto, kterým každý den jezdíte: když přesedlám ze staršího (ale na první pohled stále dobrého) VW Passat na nový Mercedes E. Proč to vlastně dělat? Proč měnit auto?

  1) protože musím. Protože staré auto si prostě své odsloužilo a jeho další provoz je dlouhodobě neudržitelný – nebudu čekat, až mi někde klekne a nechá mě ve štychu
  2) protože chci. Protože prostě MB E je prostě lepší

  Pak se ale musím vyrovnat s několika detaily:
  1) Nemůžu si nechávat kastli z VW a montovat ji na podvozek MB. Resp. můžu, ale nedává to žádný smysl
  2) Vždy mě budou některé věci na MB E štvát, protože to mělo VW lepší. Nebo jsem si na to zvykl. Třeba slavné automatizované zhasínání motoru při každém zastavení. To přece starý dobrý VW nedělal!

  U webu je jasná výhoda, že věci z „VW“, které mi u „MB“ chybí nebo mne štvou, lze snadno doprogramovat. Příklad? Romanem požadovaná možnost zobrazit vlákno nejen jako vlákno ale i jako chronologický sled příspěvků (s odkazem na rodičovský příspěvek). Takhle můžeme jít dál. Já budu moc rád, když mi napíšete, co potřebujete na webu změnit. Web tu byl, je a stále bude opravdu pro vás!

  Takže: změna webu je žádoucí, nutná, správná a jediná možná. Prostor pro další vývoj je v tento moment zcela neomezený. I proto se nakonec změna dělala! Když napíšete, co konkrétně změnit, rozhodně to nebudu ignorovat.

  Ke změnám došlo nejen v diskusi. Bude se tlačit také na lepší obsah. Uvidíte.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jan Skrbek 
  Účastník

  Některé kroky kupředu mohou vést i zpátky. Změna mi trochu připomíná změnu internetbankingu UCB, kterou jsem měl příležitost vidět. Tam je vše též nové, graficky výraznější, ale pod touhou být moderní, se jim ztratila jednoduchost. Tak si zde na po-sobě taky třeba zvykneme. Mě osobně nejvíce vadí „odlétávající“ články při čtení na telefonu.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Martin Viktora 
  Účastník

  Jak jsem sliboval v úvodním příspěvku, každý námět si zaslouží drobnou pozornost. Pokud máte zájem o vstupenku zdarma na plánovanou konferenci finančních poradců FINfest 29.11.2017 zdarma (pro vás a pro jednoho vašeho kolegu/kolegyni), napište mi prosím do konce týdne (22.9.) soukromou zprávu zde na webu.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Nevím, zda jsem sám, ale psát pod článek bylo téměř nemožné, v průměru po každých třech písmenech mě to vyhodilo, ten příspěvek jsem psal snad pět minut.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Ještě mám jeden dotaz:
  Web NAJDIPORADCE.CZ
  V minulém webu bylo propojení na http://najdi-poradce.cz/, dole v černém pásmu, ale nyní to tam není.
  Nyní také není – zmizelo, bodové hodnocení jednotlivých členů (Poradců), ale pořadí na webu najdiporadce.cz se tímto pořadím řídilo, tedy vlastně i stále řídí.
  —–
  – Je tedy ještě tato spolupráce -´propojenost?
  – Pokud ano, čím se řídí dnes pořadí na webu najdiporadce.cz.
  – Pokud se tam to pořadí řídí pořadím (aktivitou) zde na Poradcích, proč to také není veřejně přístupné?
  ——
  Děkuji.
  JV.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Dával jsem nový příspěvek bez kliknutí na reagovat, takže jsem předpokládal, že se zařadí na konec stromu, ale zařadil se úplně jinam. To asi nefunguje správně, řekl bych…

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  Dobrý den, neřadí se náhodou špatně příspěvky? Přijde mi, že řazení podle data jaksi opomíjí zohlednit rok.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Tak mám další připomínku. U diskuze se zobrazuje počet diskutujících (řečníci) a počet příspěvků. V předcházejícím kabátku jsem viděl počet přečtení. Takže když sem dám příspěvek, na který nikdo nereaguje, takže tam svítí jeden řečník a jeden příspěvek, což jsem já, tak nemám absolutně žádný přehled o tom, jestli to vůbec někdo četl. Když tam uvidím, že je to 100x přečteno, tak vím, že to někdo četl, ale nezná odpověď nebo k tomu nemá co napsat. Takto nevím nic.
  Navíc jsme se myslím také už bavili o tom, že naopak i počet příspěvků je jakýmsi ukazatelem zájmu o dané téma a naopak by nebylo od věci tu mít funkci, která by umožnila nechat si zobrazit příspěvky nejlépe hodnocené a příspěvky nejvíce čtené. Oba číselné údaje jsme ale přechodem na novou formu ztratili.
  A jeden myslím dobrý námět… tak, jako tu proběhla anketa o tom, jak kdo hodnotí uživatelsky apod. pojišťovny, bylo by množná dobré udělat anketu mezi registrovanými tohoto webu. Ti kteří tu mají e-maily, odeslat výzvu k účasti na anketě. První otázka by mohla znít, jestli má vůbec nějaký motiv se k tomu vyjadřovat, protože odpověď může být „je mi to jedno“ a pak bych ho z dalších otázek klidně vyřadil. Na zbytku, kterému to jedno není, by se nechala otestovat spousta věcí… jestli nový web hodnotí lépe nebo hůře, jak hodnotí platformu diskuze, co mu na ní vyhovuje, co ne, co mu chybí, co se mu zdá zbytečné, jestli je přispěvatel nebo jen „čtenář“… atd. Byl by z toho zajímavý výstup.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Tak další připomínka k funkčnosti. Chtěl, jsem popsat jednu situaci ohledně POV. Tak napíšu do vyhledávacího rámečku povinné ručení a dám vyhledat.
  Systém najde články k POV, ale:
  1. První odkaz je nečitelný, vypadá to, jako ,kdyby se všechny načtené odkazy slily v jedno.
  2. Objeví se mi x stran a každá má x příspěvků, je skoro nemožné v tom hledat odpovídající námět, resp. musím rolovat a číst nadpisy mezi velkým množstvím příspěvků na stránce, protože to je dohromady

  Vzhledem k délce doby reakce se odvažuji tvrdit, že na diskuzi chodí stále méně lidí. Buď v oboru přestali dělat nebo jsme vyčerpali všechny témata nebo jim nevyhovuje rozložení a funkčnost takto uspořádané diskuze… nebo něco úplně jiného? Když jste o tom mluvili (mám nyní na myslí Martina Viktoru, Jirku Vařečku, případně něho dalšího, kdo byl na tom setkání…) na co jste přišli? Mě to přijde, že tu píšu nějaké poznatky k něčemu úplně zbytečně. Nemám ani žádný názor ostatních ani žádnou moc reakci od někoho kompetentního. Mám se smířit s tím, jak to funguje nebo tu psát poznatky s fungováním platformy dál, když ani netuším, zda to někdo vůbec četl? Bez zpětné vazby mě to nebaví, resp. nevím, zda se tím nezaobírám naprosto nadarmo.
  Nemůžu si pomoct, něco je jinak, než bylo. Je zájem o diskuzi? Chodí sem někdo? Jaký na to mají názor ti, co sem léta chodili? Předpokládám, že většina z nich pracují v oboru dál.. kde jsou? Kde jsou jejich připomínky? Nechtělo by s tím něco dělat? Nebo není ze strany ostatních zájem?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Vašek Kott 
   Účastník

   Obávám se, že okruh témat, která se ještě neprobírala, se dost ztenčil. Téma MLM vs pool je již takový folklór. Co se týká produktových témat, zde se naráží dle mého na dva faktory: 1) protože jsou si všichni defacto konkurencí, rada nebude nikdy detailní. 2) průměrná produktová znalost poradců prostě ve skutečnosti není taková, aby se to zde strhlo v nějakou velkou diskuzi či někdo šel jen tak „s kůží na trh“. Navíc, pokud někdo chce radu, je po něm požadovaná nějaká prvotní snaha, a to ne každý je ochoten udělat :) Jinak toto, je spíše „poolovské“ forum, tak možná mají servisní organizace(centrály) nějaké své vlastní forum, kde se jejich „komunita“ radí a diskutuje? Ale o ničem takovém reálně nevím.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář 
    Účastník

    To, že je to víc pool může souviset s tím, že MLM má povětšinou nějaký systém práce, do kterého si obchodníky zaškolí, včetně software, který se k práci používá. V poolovém uspořádání buď funguje obchodník sám, s podporou poolu nebo si některé věci vyrábí vlastní nebo používá např. software někoho jiného. Zatímco Vy si můžete vyměňovat informace v rámci firmy, předpokládám, že se na nějakém místě s nimi potkáváte, tak pro některé poolové zprostředkovatele je to asi další zdroj pro výměnu informací, nahrazující onen kontakt s kanceláří. Ne, že bych se nepotkával s lidmi s Insia, ale pochopitelně není to tak časté.
    Jak jsem již napsal někde výše, chybí mi tu počet přečtení. Vidím jen, že se diskuze zúčastnilo 10 lidí, kteří napsali 45 příspěvků, ale nemám žádnou informaci o tom, že to někdo čte. Potkal jsem se s pár lidmi, kteří mi říkali, že sem nepíšou, ale jsou čtenáři. Dřív jsem viděl, že je něco hodně čtené, teď nevím nic. Byl by to zajímavý údaj to vysledovat zpětně, protože na základě toho bychom mohli říct, zda ten úbytek je pozvolný nebo to mělo nějaký zlom.
    Psali sem lidi, od kterých si bylo co brát (Petr Slad, Ivan Špirakus, Ondra Záruba, Jan Maňák… zavítal sem do diskuze třeba i Petr Fejtek nebo Miroslav Princ… omlouvám se těm, na které jsem si teď nevzpomněl). Kromě Ondry Záruby s nedávným příspěvkem k dluhopisům jisté společnosti, tu už dlouho nikdo nebyl…

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Vašek Kott 
     Účastník

     Poptávce po informaci o čtivosti rozumím. Nicméně čtivost bude pravděpodobně korelovat s množstvím témat. Co se týká oněch lidí, kteří budou bezesporu velmi vytíženi.- tak jak padá(?) zájem o forum, padá i zájem jejich, řekl bych.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Vašek Kott 
     Účastník

     Jinak ohledně toho systému práce apod. Pokud je v poolu práce z principu samostatnější, tak tím spíše bych očekával zájem jednotlivých poradců o komunikační platformu jako tuto. Je to poměrně s podivem a možná i o něčem vypovídající. Pochopitelně vím o poolech/skupinách v poolu, kde se informace sdílejí, ale do jaké míry je to plošné….

     Jinak já vnímám, že obor zeštihluje a centralizuje se. Primárně s ohledem na regulatorní požadavky.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Ivan Špirakus 
     Účastník

     pro mě je jedním z velkých důvodů nová grafika webu, všechno je šedivé, nezřetelné
     prostě se v tom nevyznám, odrazuje mě to …. a ztráta informace o čtenosti k tomu taky patří

     Samozřejmě řada lidí se už trochu obsahově vyčerpala a nebaví je psát to samé dokola ….

     3

     0
      | Odpovědět privátně
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Postupně se ukazují další a další detaily, které by bylo dobré doladit.
  – není možné vložit přílohu – třeba jen PDF.
  Nyní, když píšeme o na téma Naše odpovědnost od ČSOB by se to docela hodilo.
  (ale ony zmizely i přílohy z doby dřívější, to je docela škoda)
  – pokud se sem cokoli napíše, je možná editace pouze 10 minut, dříve byla 1 hodinu. Bylo by možné to prodloužit?
  – pokud sem vkládám proklik, tak když nedám „otevřít v novém okně“, tak to čitatele z těchto stánek „vyhodí“. Dal bych sem na tvrdo „otevřít v novém okně“.
  ——
  .. ale to se vše jistě ještě doladí, že ???

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account