Zobrazeno 757x

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. This post has been viewed 758 times Do diskuze (5 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Vařečka a poslední změna proběhla 11 měsíců. This post has been viewed 758 times

 • Autor
 •  Martin Viktora 
  Účastník

  Najdi-poradce.cz a Poradci-sobě.cz jsou sesterské weby. Mají stejního provozovatele ale jinou cílovou skupinu. Najdi-poradce.cz je pro klienty, využívá databázi Poradci-sobě.cz a dodává poradcům poptávky. „Starý“ web Poradci-sobě.cz přiděloval svým uživatelům body za aktivity (komentáře, diskuse, lajky…) a počet bodů určoval pořadí poradce na Najdi-poradce.cz. Dnes, s „novým“ Poradci-sobě.cz“, se přidělování bodů dočasně zastavilo a pořadí poradců se „zamrazilo“.

  Potřebuji poradit, jak v bodování poradců pokračovat a jak určovat pořadí poradců na Najdi-poradce. Aktuální problém je totiž ten, že „staří bardi“ tohoto webu mají naprosto neotřesitelnou pozici v takřka astronomickém počtu bodů. Jsou zde několik let a jsou aktivní. Nováček nemá několik let šanci se jim vyrovnat a v žebříčku poradcův se prosadit. Co s tím? Přijít se systémem, který bude nějak přidělení body také odebírat, aby i nováček měl šanci.

  Varianta 1: (za tuto myšlenku děkuji právě „starému bardovi“ panu Vařečkovi)… každoročně jednorázově odebrat určité procento bodů – např. 25 %.

  Varianta 2: … každoročně nechat expirovat všechny body získané například dříve než před dvěma a více lety.

  Takže? Jak se na tuto věci díváte? Kterou variantu preferujete a proč? S jakými parametry?

  Děkuji za spolupráci!

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Dobrá otázka.
  Pro nezasvěcené, je to jeden z bodů, které jsme probírali na setkání 5.10.2017.
  Já osobně jsem pro paušální procentní roční snížení.
  O kolik?
  Já bych navrhovat 20%. 10 je málo, 30 mi připadá moc, těch 25% také.
  Pro někoho, kdo má málo, nebo třeba 5 – 6 – 8 tisíc bodů, to nebude tolik, v mém případě by to bylo téměř 40.000 bodů mínus (když beru těch 20%).
  Také by to ale společně s tímto chtělo vrátit i sem pořadí a body, tedy jak zdejších poradců, tak body u jednotlivých příspěvků, ty ale převodem na tento nový web mnohde chybí.

  2

  0
  • Tato odpověď byla upravena před 11 měsíců, 2 týdnů uživatelem  Jiří Vařečka.
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  To druhé vzdáleně připomíná tenisový žebříček ATP, akorát, že tam je to na 52 týdnů. Také ta druhá varianta při té expiraci vylučuje, že tu budu „svítit“ ještě pár let poté, co přestanu psát. Myslel jsem původně, že bych tu mohl mít v důchodu pomník :-)
  Přiznám se, že nevím, důležité je, zda to vůbec někoho bude k něčemu motivovat.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Dušan Spál 
  Účastník

  Jsem pro variantu 2, a aby nebylo mazání bodú tak drastické, zanechal bych ony dva roky, ale odečtení bodu bych zvážil čtvrtletně

  1

  2
   | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
   Účastník

   V případě bodu dva mi vyvstala otázka, zda pak nelze nastavit expiraci kontinuálně, tedy by byl vidět vždy aktuální stav bodů za dva roky od dotyčného data. Nenastaly by tam žádné skoky a žádná překvapení, body by plynule ubývaly při nečinnosti a dotyčný by si tento pohled korigoval svojí aktivitou.
   Ovšem znovu bych rád otevřel otázku, kolika lidí se to bude týkat…. za tři dny se tu k tomu vyjádřili 3 lidé. Jestli bychom neměli spíš přemýšlet o tom, jakým způsobem to rozhýbat. Řekl bych, že ani k tématům, která nejsou ještě vyčerpaná, tu nejede bůhví jaká debata. Může to být i otázka formy, jak psal Ivan Špirakus, kvůli které sem někteří přestali psát….?

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Dušan Spál 
    Účastník

    Podle mě je systém připomínající bodování ATP spravedlivý. Já osobně ani nevím, že jsou již zmíněné stránky nějak spojené. A když narážíte na sníženou aktivitu fóra. Já Osobně se chodím stále občas dívat, ale již moc příspěvky nepíši.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
 •  Dagmar Věčorková 
  Účastník

  O propojení Poradci-sobě.cz a Najdi-poradce.cz jsem už někde v minulosti slyšela.
  Ve skutečnosti mě zatím vůbec nezajímalo mé pořadí v zobrazování na Najdi-poradce.cz, protože nepočítám s přílivem klientů přes tento web. Beru to jen tak, že je dobře, že tam jsem vidět, ale nic víc.
  Takže jestli o body budu přicházet nebo ne, mě nechává klidnou.
  Poradci-sobě.cz beru jako web, kde mohu:
  – zjistit jiné pohledy kolegů z oboru
  – občas se i něčemu novému přiučit (ne vždy zvládnu vysledovat změnu produktu ještě když je žhavá)
  – sdělit svůj názor k probíraným tématům
  – atd. atd.

  Nepíšu zde poslední rok jinak často, ale věřte, že diskuze a články sleduji. Načítání bodu za reakce a příspěvky tady je spíše jako bonus, který ani nevím, jak uplatnit.
  Možná by to chtělo, abych se koukla s odstupem let od zaregistrování se tady, kde je vůbec jaká zmínka o bodech za aktivitu. :-o

  1

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka 
   Účastník

   Já ty weby Poradci-sobě.cz a Najdi-poradce.cz beru naprosto rozdílně.
   Zdejší komunitu (Poradci-sobě.cz) jako náš odborný a konzultační web. Zde opravdu oceňuji tu možnost, že se zde setkáváme plošně, bez ohledu na naši mateřskou společnost, je jedno zda pool, jednobarevný ústav, nebo MLM, nebo cokoli jiného.
   Web Najdi-poradce.cz považuji za jednu z reklamních možností pro komunikaci s klienty, kterou tam je možné docela snadně nastavit a třeba na FB zveřejnit.
   —–
   Ty body byly určitě na něco dobré, původně je bylo možné použít na slevy na akce pořádané tímto webem, ale hlavně to ukázalo nově příchozím, jaký článek má jaký ohlas. Nyní se zde neboduje, myslím si, že mnoho zdejších nových lolegů to ani nezná a mnoho starších kolegů se na to, dovolím si to tak napsat, vyprdlo.
   Také bylo dobré, že pisatel dříve viděl, kdo mu dal ty kladné body (mínusy se prostě neukazují – to by mohlo konflikty působiti). Tato funkcionalita nyní není, stejně jako není dřívější funkce, že každý viděl, kdo cizí se byl podívat na jeho osobní profil.
   —–
   Přiznávám, z výše uvedeného prokliku na Najdi-poradce.cz to je vidět, jak se kažký může přesvědčit, mi současná zakonzervovanost vyhovuje, ale nepovažuji ji za úplně správnou. Jak jsem psal, na přelomu roku bych nechal všem sebrat 20%, to považuji za férové.
   Plošně na nulu nepovažuji za správné, protože se třeba někomu, kdo je jinak a jindy hodně aktivní, něco přihodí (nevím, třeba nemoc) a okamžitě by zanikl.
   Ale je to jen můj názor a nejsem majitelem zdejšího „Nejčtenějšího media pro finanční poradce“, tak jak to nakonec bude, tak to tedy bude správně.
   :-)

   1

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account