Zobrazeno 325x

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. This post has been viewed 326 times Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Roman Kolář a poslední změna proběhla 7 měsíců. This post has been viewed 326 times

 • Autor
 •  Lada Nádvorníková 
  Účastník

  Dobrý den,
  prosím o radu,kde pojistit auto.Jde mi především o asistenční služby při poruše.Auto „pendluje“mezi Německem a ČR,cca 300Km Německo,300km ČR.Jde o auto starší 11 let.Těch 600km absolvuje zhruba jednou za měsíc,jinak se ním víc jezdí v Německu cca 70km denně.Alternativou by možná bylo pojistit ho v Německu.Pokud,ale v ČR u koho?
  Určitě připojistit i asistenční služby.Nemáte někdo zkušenosti?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  Dobrý den paní Nádvorníková,

  pokud je vozidlo do 14 let stáří (včetně), pak doporučuji popřemýšlet o AutoCare od Europ Assistance. Rozšířená asistence od Allianz asi nepřipadá moc v úvahu vzhledem k velké porci kilometrů. Dobrá volba také může být neomezená asistence od Generali, která lze sjednat na vozy až do stáří 20 let. Od AXA pojišťovny je to potom asistence MAX. Spíš je otázka, kolik je ochoten za tuto asistenci klient zaplatit. U výše zmíněných tarifů počítejte cca. 1 000 Kč k povinnému ručení. Každopádně výběr je široký.

  3

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Nebudu zakládat další vlákno a dám to sem…
  V souvislosti s dnešním povětřím mě napadla jedna situace. Vichřice urve dopravní značku. Na křižovatce, jede auto zprava, původně z vedlejší silnice, nyní po utržení dopravní značky se řidič řídí dle pravidla pravé ruky a vjede do křižovatky, kde se nabourá s řidičem, který jede po hlavní a který tam značku hlavní silnice má. Nikdo tedy neporušil dopravní předpisy, oba měli za svého směru přednost.
  1. Určí Dopravní policie někoho jako viníka? Domnívám se, že ne, resp. myslím si, že ten člověk jedoucí z vedlejší silnice by u soudu pravděpodobně obstál.
  2. Když nebude nikdo označen za viníka, jak se bude hradit škoda, když nedošlo k žádnému zanedbání a nikdo dopravní nehodu nezpůsobil? Teoreticky nijak a každý si to uhradí sám? Jak by k tomu ale např. přišel řidič toho vozidla, který jel evidentně po hlavní, protože viděl značku? Podobně bude argumentovat ten druhý, který naopak značku neviděl, protože tam žádná není.
  3. Bude takovou situaci řešit někdo jiný, třeba ČKP? Co kdo komu vyplatí?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account