Zvolené téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (7 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Richard Macháč a poslední změna proběhla 3 roky, 8 měsíců.

 • Autor
 •  Richard Macháč 
  Uživatel

  Zdravím,

  chtěl bych ukončit spolupráci u OVB z jednoho bodu smlouvy by se dalo vyvodit, že bych měl uhradit poskytnutá školení. Odstavec je alespoň pro mě dvousmyslný… Měl někdo, kdo ukončil spolupráci nějáký podobný problém? Popřípadě není tu vlákno, kde se toto řešilo? (Zkoušel jsem hledat a nic).

  Díky za Vaše odpovědi.

  0

  0
   | Napsat autorovi
 •  Tomáš Podoba 
  Uživatel

  vyplňte si profil

  3

  2
   | Napsat autorovi
  •  Richard Macháč 
   Uživatel

   To snad nemá na moji otázku žádný vliv ne?

   2

   6
    | Napsat autorovi
   •  Martin Hrysčenko 
    Uživatel

    Na otázku určitě ne, ale jak to tak vypadá, tak na odpověď Ano :-)

    5

    0
     | Napsat autorovi
    •  Richard Macháč 
     Uživatel

     Omlouvám se, zřejmě je tu vyplnění profilu velmi podstatné. Ovšem vzhledem k tomu, že již jako finanční poradce nepůsobím (de facto jsem ani pořádně nepůsobil) nemůžu vyplnit celý profil a tím pádem se neuloží ani to minimum informací, které můžu vyplnit… U OVB jsem chtěl zkusit jak to chodí, usoudil jsem, že princip je určitě zajímavý nicméně pro můj typ osobnosti neslučitelný, navíc jsem potkal vcelku nekorektní strukturu (polopravdivé informace, někdy úplné hlouposti, částečný nátlak na rekruting). Proto bych rád ukončil spolupráci, protože mi to již nic nedává. Mohl by mi tedy někdo říct jak se to má s tím proplácením těch jejich školení? Jak říkám ve smlouvě mi přijde, že se to dá vykládat dvojím způsobem, proto bych rád získal informace od někoho, kdo spolupráci ukončil.

     Byl jsem pouze na zkouškách PPZ, odkud mám ceritfikát a na 3 produktových školeních od partnerů.

     0

     0
      | Napsat autorovi
 •  Richard Macháč 
  Uživatel

  No já jsem pouze složil ten „test“(celkem úsměvné nazývat to testem). Nicméně u ČNB jsem se neregistroval. Byl jsem v té době ještě student. A evidentně se mnou bylo počítáno, že tam pouze dotáhnu další lidi. Jinak jsem přes mého nadřízeného uzavřel pouze 2 penzijní připojištění a 5 pojistek, ze kterých mi stejně ještě něco dluží, nicméně já to nepotřebuju. Já to kupodivu kvůli penězům nezkoušel, mám stálý příjem úplně z jiné činnosti. Snad to tedy takhle vysvětlené stačí :-).

  Zkrátka bych se rád ujistil, že až tam půjdu vypovědět tu smlouvu, že na mě nikdo nevybalí, že by chtěli proplatit ty jejich školení. Děkuji.

  0

  0
   | Napsat autorovi
  •  Artur Petržilka 
   Účastník

   Asi takhle.. vybalit na Vás mohou cokoliv :))) – co je to za strukturu/ředitelství? Zase Zoubek …? :PP

   Ale pokud se budeme držet smlouvy o OZ, tak nic takového se tam nepíše. Doporučení – přečtěte si ji pozorně, klidně dvakrát, zase tak dlouhá není. 4 stránky A4 …. :))

   0

   0
    | Napsat autorovi
   •  Richard Macháč 
    Uživatel

    Děkuji, smlouvu jsem samozřejmě četl. Zarazil mě ovšem tento bod: V případě ukončení smlouv je spolupracovník povinnen zajistit řádné vyúčtování převzatých plnění jako jsou například poskytnuté příspěvky, které byly ze strany OVB poskytnuty na základě závazkových právních vztahů, benefity nebo školení, atd…

    Jak říkám, příjde mi, že ten výklad může být dvojsmyslný, proto se ptám, abych věděl do čeho jdu.

    Jinak struktura: Zoubek nevím jestli je někde v hiearchii, nicméně na pozici GST, BD, ani RD myslím nebyl. Ale abych jenom nenadával, samotný princip práce mi příjde dobrý, nicméně nejsem na to dobrá povaha. Možná by se to časem změnilo, ale ten neustálý nátlak na rekruting, každotýdenní pracovní odpoledne, kde bylo hlavní náplní pouze sčítání BJ a počty lidi, který jsme zlanařili pro spolupráci, to na mě bylo opravdu příliš. Navíc jsem se tam díky jedné smlouvě málem dostal do velkých problémů, a nebýt malé náhody a toho, že jsem se v tom neustále šťoural, tak by to mohlo mít hodně špatný konec. A když jsem se o tom bavil v té kanceláři, tak odpověď byla, že je za to stejně málo jednotek… Tak asi tak. Práce určitě zajímavá, ovšem pro poctivý a pracovitý lidi, takovýho člověka jsem tam potkal asi jednoho…

    0

    0
     | Napsat autorovi
    •  Roman Kolář 
     Účastník

     Stěžejní dle mého soudu bude, jakým způsobem je potvrzeno ono převzaté plnění. Pokud by to bylo školení, muselo by být prokazatelné, že Vám byla nějaký způsobem oznámena jeho cena a s touto informací jste na to školení dobrovolně šel. Tzn. musel by existovat např. nějaký doklad, či smluvní ujednání, včetně vyčíslení ceny takjového školení. Pokud jste se „jen“ zúčastnil nějakého školení, bude firma asi těžko prokazovat, že jste byl řádně a včas informován o jeho ceně. Takto bych to viděl já, ovšem nejsem právník a když jsem viděl, co vše dokážou právníci vytáhnout, tak souhlasím s tím, co napsal Artur, že vybalit na Vás mohou cokoliv… na druhé straně, o co se mohou opřít? Dost často to totiž bývá tak, že se obchodník zalekne, protože stojí proti právníkovi firmy, která disponuje nemalými finančními prostředky, kdežto pro něj by případně prohraný spor mohl znamenat velmi citelný zásah do rozpočtu. Prostě a jednoduše má strach a svoje rozhodnutí změní.

     0

     0
      | Napsat autorovi
 •  Michal Doubek 
  Uživatel

  Neplatíte nic. Pohlídejte si ať vám proplatí provize z těch smluv a přeji hezký život.

  1

  0
   | Napsat autorovi
 •  Yvonne Charvátová 
  Uživatel

  Dobrý den mě můj vedoucí slibuje výpověď už několik měsíců a pořád se k tomu nemá, ale ráda bych už skončila s jeho praktikami nejsem spokojená. Prosím můžete mi popsat jak skončit u OVB, popř poslat vzor výpovědi a jak to bude probíhat, aby nebyl nějaký problém. Mám pod sebou lidi a chtějí právě odejít se mnou. Je to přítel, dlouholetá kamarádka a kamarád dlouholetý. Prosím o radu a pomoc. Děkuji. Jedná se o získatel Linhart, GST Jambor, BL Auer, a Zoubkova struktura. Děkuji

  0

  0
   | Napsat autorovi
  •  Michal Doubek 
   Uživatel

   Pokud máte přístup na OVB portál, stáhněte si tam formulář pro výpověď a tu pošlete přímo na centrálu. Výpovědní lhůta je 6 měsíců a začíná běžet prvním dnem v měsíci po doručení výpovědi.

   Přeji hodně štěstí.

   PS: Dejte si poté pozor na případná storna během těch 6 měsíců, mají nárok na vrácení části provizí za sjednané produkty.

   1

   0
    | Napsat autorovi
  •  Roman Kolář 
   Účastník

   Udělejte, co píše Michal, v zájmu Vašeho vedoucího evidentně není, aby si zmenšoval skupinu. Doufám jen, že jste se za těch pár měsíců na to připravili, abyste mohli dělat jinak, protože při nejlepší variantě vám výpověď vyprší na konci července a první provize dorazí tak v říjnu.

   0

   0
    | Napsat autorovi
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

Create Account