Štítky:  

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (5 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Filip Vanek a poslední změna proběhla 4 roky, 11 měsíců.

  • Autor
  •  Filip Vanek 
    Uživatel

    Zdravim,chtel bych se zeptat,za jak dlouho vyplati pojistne plneni za uraz pojistovna Generali v pripade DO,kdyz ma vsechny dokumenty pohromade.Diky Vsem za odpoved.Filip

    0

    0
     | Napsat autorovi
  •  Ondřej Hák 
    Účastník

    Do 14 dní od doručení těchto dokumentů…

    1

    1
     | Napsat autorovi
  •  Tomáš Podoba 
    Uživatel

    Na likvidaci pojistných událostí mají včetně odškodnění více jak 14 dnů, to silně přitlačte. Ale zpravidla to funguje do tohoto termínu pokud je vše řádně doloženo a případ není komplikovaný.

    1

    0
     | Napsat autorovi
  •  Ondřej Hák 
    Účastník

    Jistě, na vyřízení je delší lhůta, ale u Generali mám již cca 17 vyřízených pojistných událostí právě v případě DO a vždy do 14-ti dní :).

    0

    0
     | Napsat autorovi
  • Profile photo of Anonymní

    Daji se nekde sehnat ocenovaci tabulky DO urazu Ceske Pojistovny?

    0

    3
     | Napsat autorovi
  •  Tomáš Podoba 
    Uživatel

    Milý anonyme,

    – oceňovací tabulky jsou interní dokument ČP, tudíž je nelze volně šířit.

    – jsou pouze k nahlédnutí na pobočkách ČP

    – my co je máme, je anonymům nedáme

    4

    0
     | Napsat autorovi
  •  Anonym

    …a jakékoliv šíření těchto oceňovacích tabulek nám výslovně zakázalo právní oddělení České pojišťovny – lze doložit i písemně.

    1

    0
     | Napsat autorovi
  • Profile photo of Anonymní

    A kolik dni je za tezkou distorzi kotniku,jestli mi muzete napsat.Jestli ne,zlobit se nebudu.Diky

    0

    1
     | Napsat autorovi
  •  hesp hespovič 
    Uživatel

    § 16

    (1) Pojistitel je povinen po oznámení události, se kterou je spojen požadavek na plnění z pojištění, bez zbytečného odkladu zahájit šetření nutné ke zjištění rozsahu jeho povinnosti plnit.

    (2) Pojistné plnění je splatné do 15 dnů po skončení šetření podle odstavce 1. Šetření je skončeno, jakmile pojistitel sdělí jeho výsledky oprávněné osobě.

    (3) Nestanoví-li tento zákon jinak, je pojistitel povinen ukončit šetření do 3 měsíců po tom, co mu byla tato událost podle odstavce 1 oznámena. Nemůže-li ukončit šetření ve lhůtě podle věty prvé, je pojistitel povinen sdělit osobě, které má vzniknout nebo vzniklo právo na pojistné plnění, důvody, pro které nelze šetření ukončit, a poskytnout jí na její žádost přiměřenou zálohu. Lhůtu podle věty prvé lze dohodou prodloužit. Tato lhůta neběží, je-li šetření znemožněno nebo ztíženo z viny oprávněné osoby, pojistníka nebo pojištěného.

    2

    0
     | Napsat autorovi
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account