Diskuzní fóra pro finanční poradce » Pojištění

Flexi pojištění pouze na smrt z jak.příčin a nemoc- zkušenosti s 1 - 64, od 15 d


( 3 příspěvky , 173 přečtení )

Další diskuse, které by Vás mohly zajímat:

podle vláken | podle času

 1. Klient chce upravit flexinu pouze na smrt z jakýkoliv příčin a nemoci. Pouze na menší částky, ale zjistila jsem, že od 1. dne - 64 dnů je minimum marodění 64 dní. Jednalo se mu o nemocnost i na kratší čas.
  A je lépe dát denní odškodné na úraz samostatné nebo jako připojištění k nemoci.

  Nemoc jsem ještě neuzavírala. Děkuji za radu Andrýsková M.

  Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 0 Thumb down 5

  Odesláno před 2 týd. | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
  1. Pani Andrýsková, Marie, Vy máte od 14.11.2005 licenci 032988PPZ ?

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 0 Thumb down 0

   Odesláno před 2 týd. | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
  2. Už v první větě máte trochu nejasností. "Upravit na nemoci" může znamenat pojištění vážných onemocnění, pojištění pracovní neschopnosti, ale také klidně pojištění invalidity nebo zproštění od placení. Tu smrt nevyjímaje. Pokud máte na mysli přímo pojištění pracovní neschopnosti, tak ano od 1. dne zpětně to jde ve Flexi až od 64. dne, nicméně můžete to zkombinovat třeba s tou od 15. dne. Jestli je lepší to dát tak nebo onak nebo to zkombinovat, je otázka rozhovoru s klientem a toho co potřebuje. Nevýhodou je u kratších úrazů, že u pojištění PN nemusí být plněny, protože nedosáhnou v léčení na požadovanou délku pracovní neschopnosti (třeba od 29. dne) naopak zase při delší léčbě je to jistější, že se bude plnit déle, protože DO se bude plnit dle tabulkové hodnoty, přičemž klient může být z nějakého důvodu v pracovní neschopnosti delší dobu, než je v tabulkách.
   Nicméně doufám, že ten klient má někde něco jiného, protože pokud je tohle vše, co má na smlouvě, tak tam má díru jak vrata.
   Tohle byste ale neměla řešit s námi, ale s někým, kdo Vás má na starosti. Druhá varianta je, že děláte někde na přímo pod poolem nebo nějakou jinou společností a nikoho takového nemáte. V tom případě byste ale měla absolvovat pravidelně školení u pojišťoven, jejichž smlouvy děláte.
   Jestli má Jiří pravdu, že máte licenci víc než deset let, tak je dost podivné, že jste nikdy nesjednávala pojištění pracovní neschopnosti, pokud to chápu dobře. ;-)

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 5 Thumb down 0

   Odesláno před 2 týd. | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |


Odpovědět

K posílání příspěvků je nutné přihlášení.