Diskuzní fóra pro finanční poradce » Finanční poradenství

Kde začít pracovat ? ( provize )


( 9 příspěvků , 179 přečtení )

Další diskuse, které by Vás mohly zajímat:

podle vláken | podle času

 1. Dobrý den,

  Dnes jsem měl schůzku s panem z Bonnetu, s tím, ze jsem myslel, ze pokud je to tzv, broker pool ( snad to píšu správně ), tak ze se mě nebude tykat žádný kariérní plán a mohl bych dostávat za svou správně odvedenou práci také slušně zaplaceno . Poté co mi bylo zdeleno, ze zhruba 14k odměny bych dostal cca 4K, než bych se pomalu splhal dále, tak se mi teď dostává otázka , zda je něco lepšího a srovnatelného s Chytrym Honzou ?

  Děkuji

  PS: omluvte psaní, píšu na mobilu

  Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 0 Thumb down 0

  Odesláno před 1 týd. | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
  1. Já docela chápu vyjádření\"
   \"že se mě nebude týkat žádný kariérní plán a mohl bych dostávat za svou správně odvedenou práci také slušně zaplaceno\".
   Kolik to ale je?
   Já mám léta takovouto představu:
   1. všichni známe celkovou výši provize
   2. je nastaveno plošné procento strhávané na náklady s.r.o. (kanceláře, prostě náklady atd).
   3. tím je jasně nastavená částka, která je určena na provizi
   3.a) smlouva byla vytvořena naprosto samostatně a je OK - plné vyplacení.
   3.b) na smlouvě byla potřeba pomoc - podílelo se na ní vce lidí, potom je nutné, aby se spravedlivě podělili.
   3.c) nejníže je tipař, ten má cca 20 - 30% plného vyplacení, o zbytek se podělí sjednatel(é)
   Toto vše nám funguje v pohodě a naprosto průhledné od prvního dne, co jsme pod poolem, každý vidí kolik kdo dostane, na haléře.
   Opravdu.

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 4 Thumb down 0

   Odesláno před 6 den | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
   1. Dobrý den,jakou byste tedy nabídl provizi ve Vaší firmě člověku s 1,5 letou praxí za 1 mil. hypotéku?
    Děkuji.

    Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 0 Thumb down 2

    Odesláno před 6 den | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
    1. Bohužel bez osobního rozhovoru Vám nemohu konkrétně odpovědět, ono mít 1,5 roku praxi opravdu nemluví o znalostech.
     Pokud by se jednalo konkrétně o Vás, potom Vám na Vaši otázku mohu odpovědět naprosto přesně: nula !
     Vy žádnou hypotéku nesmíte dělat, protože nemáte registraci u ČNB, proto tedy nemáte nárok na odměnu.

     Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 1 Thumb down 1

     Odesláno před 5 den | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
     1. Cituji Vás,

      1. všichni známe celkovou výši provize
      2. je nastaveno plošné procento strhávané na náklady s.r.o. (kanceláře, prostě náklady atd).
      3. tím je jasně nastavená částka, která je určena na provizi
      3.a) smlouva byla vytvořena naprosto samostatně a je OK - plné vyplacení.
      Toto vše nám funguje v pohodě a naprosto průhledné od prvního dne, co jsme pod poolem, každý vidí kolik kdo dostane, na haléře.
      Opravdu??

      Tedy asi Vám nerozumím :)

      Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 0 Thumb down 1

      Odesláno před 5 den | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
      1. No vždyť ano. Do firmy jde nějaká hodnota a tu znají všichni. Ví, kolik dostala firma. Uvnitř ní se to nějak dělí. Část si nechá "kancelář", aby mohla fungovat. Co zbude, je provize, která se nějak rozdělí, dle samostatnosti nebo třeba specializace obchodníka apod.
       Co se týká toho 1,5 roku praxe, tak jde o to, jak taková praxe vypadá. Může vypadat tak, že ten obchodník po té praxi vůbec není schopen to samostatně a kvalitně vytvořit, stejně tak to může vypadat tak, že je to plně samostatný člověk, který si obstará klienta, kompletně ho "zprocesuje" a potřebuje k tomu nějaké zázemí a podporu, aby mohl odvést kvalitní a efektivní práci. Některý obchodník je schopen vydávat za dostatečnou praxi v oboru 15 smluv za svoji existenci. Nikoho konkrétního zde tu nemám na mysli, aby nedošlo k nějakému nedorozumnění, ale již jsem viděl opravdu ledaco...
       Proto výše uvedená otázka nemá moc smysl. Odpovědí na ní je ano, co se týká obchodníka jako takového, zcela určitě může mít lepší provizi, ale chceme-li to řešit u konkrétního, tak nemůžeme v podstatě dát odpověď. Co když máte před sebou člověka, který neumí absolutně nic? Nebo má najetý prodejní rozhovor, jak zlomit klienta na IŽP? Dáte takovému obchodníkovi 130% roční provize a necháte ho bez dozoru?
       Předpokládám, že s ním budete chtít mluvit, zjistit, co dovede, jak o celé věci smýšlí, proč to chce dělat, kam směřuje atd. Můžete mu jen obecně říct, jak to funguje. Je to tak a tak, tohle jsou naše mantinely a podmínky, když to takhle budete dělat, tak to může takhle vypadat. Když o něm nic nevíte, slíbíte mu 1,3% z hypotéky?

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 2 Thumb down 0

       Odesláno před 4 den | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
      2. No, co k tomu napsat.
       Roman tomu dobře rozumí, jak jsem psal, takto fungujeme dlouhodobě.
       Na Vaši otázku tedy odpovím: ano, opravdu.
       Možná tomu nerozumíte proto, že jste se s takovým způsobem ještě nesetkal. Nesetkal jste se třeba jenom proto, že Vám společnost, pro kterou nyní pracujete, nedává náhled na celkové provize, které jsou na ni od jednotlivých ústavů posílány.
       Jak jsem výše psal, s přesností na haléře každý vidí, jak jsou peníze rozděleny. Vše procenty, žádné body a jiné podobné zakrývání.
       Mimochodem, to byl jeden z rozhodujících argumentů proč si před lety vybral spolupráci s poolem, kde jsme.

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 3 Thumb down 0

       Odesláno před 4 den | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
  2. Domnívám se, že nejde o Chytrého Honzu jako takového, ale o systém fungující uvnitř, jinými slovy firma pod CHH, ve které je nastavena nějaká hierarchie nebo postupový systém. Klidně tedy i MLM marketing. Jeden z našich obchodníků v takové struktuře pracoval už jako celkem slušně zajetý, asi za polovinu toho, než měl pak u nás. Tohle vypadá na první pohled dost obdobně. Je to ale jak píše Jirka o tom, nakolik Vy zvládáte samostatně práci a kolik potřebujete podpory. Pokud je obchodník schopen se orientovat v software, dokáže jednat s klientem, postavit a vysvětlit finanční plán nebo udělat nějakou analýzu stavu, byť jen v pojištění, tak by pochopitelně neměl dělat v takovém provizním poměru, který uvádíte. Ale nic o Vás nevíme, třeba to zatím není na samostatnou práci (bez urážky) a pak má logiku, že musí být zaplacen ten, kdo to s Vámi vyrábí, jinými slovy musí nastat nějaké dělení.
   Takže Vaše otázka není úplně ok. Co je to lepší? Lepší provizně určitě, otázkou ale je také to, za co tu lepší provizi vyměníte. Viděl jsem desítky obchodníků pachtících se za vysokou provizí, která jim byla k ničemu, protože nezvládali sami sebe.
   Jste to Vy, kdo bude vybírat systém, ve kterém budete pracovat. Nezajímejte se jen o provizi, zajímejte se i o ostatní věci. Stejně jako bych se zajímal já o ostatní věci u Vás. Copak má smysl se bavit o nějakých provizích, když ani neproběhla vzájemná výměna informací? To je jako když uvidíte na diskotéce nějakou kočku a budete se s ní druhý den chtít oženit :-) Ten vztah přece musí vzniknout na nějaké bázi. Něco bychom o sobě měli vzájemně vědět. Kdo jsme, co a proč děláme, kam směřujeme, jak si vyhovujeme, máme nějaké společné body?... To platí jak pro vztah s klientem, tak pro vztah s firmou, tak i pro vztahy další. Mají-li tedy mít nějakou budoucnost. ;-)

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 4 Thumb down 0

   Odesláno před 6 den | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |
   1. Zlatá slova Romane, podložená zkušenostmi ...... :)
    za procenta se opravdu v žádné hospodě oběd nekoupí ....

    Bohužel je na trhu hodně lidí, kteří měli velké oči a "vyjednali" si při přestupu do poolu výborné provize výměnou za úplnou samostatnost a pak zjistili, že vlastně sami nedokážou fungovat a na jejich provizním výpisu se krčí každý měsíc jen pár tisíc korun....

    Většinou si to ale nedokáží přiznat a pochopit v čem je problém a dříve či později to vzdají a najdou si raději zaměstnání ...

    Je to myslím škoda..... pod dobrým vedoucím by nejen mohli solidně vydělávat (v absolutní sumě) i při menším procentu, ale za pár let třeba i vyrůst a osamostatnit se ....

    Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 1 Thumb down 0

    Odesláno před 5 den | ODPOVĚDĚT VEŘEJNĚ | Napsat autorovi |


Odpovědět

K posílání příspěvků je nutné přihlášení.