Minulý týden jsme slíbili, že Vám poskytneme zdarma texty emailů a článků, které můžete použít pro hromadné a pravidelné rozesílání. Zde je první „Tip pro Vaši peněženku“, který můžete rozeslat vašim klientům a zejména neklientům. Hodí se hlavně pro ohřev studených kontaktů, u kterých se vám zatím nepodařilo sjednat schůzku.

Jak ohřát studený kontakt

Techniku ohřevu studených kontaktů prostřednictvím emailu (a ideálně také vlastního webu) jsme představili zde. Stručně řečeno: kdykoliv máte příležitost, vyžádejte si od co největšího počtu lidí email a svolení pro zasílání užitečných „Tipů pro Vaše peněženky“. I kontakt, který odmítl schůzku, může s poskytnutím emailu souhlasit, zvláště když se vaše budoucí emailové rady budou týkat jeho peněz. Zasíláním těchto tipů budujete důvěru ve vaši odbornost a studený kontakt postupně ohříváte. Po čase můžete obesílané osoby opět oslovit a zeptat se jich na názor na vaše tipy pro jejich peněženku (a sjednat si schůzku). Pokud se vám tedy do té doby sami neozvou s žádostí o finanční radu… Tato metoda je v praxi ověřená a při správném použití generuje obchodní příležitosti, kdy vám (dosud studený) kontakt sám zavolá a řekne si o radu.

První text zdarma pro Vaše emaily

Od: vase@adresa.cz
Komu: vase@adresa.cz
Bc: adresa1@klient.cz, adresa2@klient.cz, adresa3@klient.cz…
Předmět: Tip pro Vaši peněženku

Dobrý den,

na základě častých dotazů z mé vlastní profesionální poradenské praxe rozesílám pravidelně svým klientům (a vybraným neklientům) užitečné tipy pro vaše peněženky. Tentokrát se věnuji úvěrům. Víte, kolik Vás ve skutečnosti úvěry (včetně hypotečních) stojí? Nebo mohou stát?

Mnohé reklamy hlásají: „Půjčka na cokoliv! Výhodně! Úrok již od 8% p.a.!“ Zpravidla na konci inzerátů se krčí malým písmem napsaný údaj, který je důležitý pro posouzení skutečné ceny půjčky. Je to roční procentní sazba nákladů, která zpravidla bývá mnohem vyšší než publikovaný úrok. Tento údaj je označen zkratkou RPSN. Zahrnuje v sobě další poplatky, které vedle úroku určují cenu úvěru. Může to být například jednorázový poplatek za sjednání úvěru nebo pravidelný měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu.

Co se tedy může skrývat za supervýhodnou půjčkou již od 8% p.a.? „Půjčíme Vám 50.000,- jen za 1.570,- měsíčně!“ hlásá reklama. Tato splátka při tříletém splácení skutečně odpovídá úroku 8%. Po podrobnějším seznámení s podmínkami ale zjistíte, že kromě úroku je nutné ještě zaplatit pět tisíc za uzavření smlouvy a k tomu platit dvě stovky měsíčně za vedení úvěrového účtu. Po započtení těchto nákladů činí roční procentní sazba nákladů, tedy RPSN, 24%. A to už je skutečná cena této půjčky. Výpočet RPSN si můžete vyzkoušet na on-line kalkulačce RPSN.

Obecně lze říci, že je moudré se těmto typům úvěru vyhýbat. Tento princip ovšem platí i u hypoték, ale u nich je nutné zvážit další okolnosti, které bývají zpravidla velmi individuální. Pokud pro Vás nebudou dostačující výpočty z kalkulačky RPSN nebo potřebujete poradit s řešením Vaší hypotéky nebo jiného úvěru, spojte se prosím se mnou.

S pozdravem

Vaše Jméno
profesionální finanční poradce

web: www.VaseJmeno.cz
tel: +420 000 000 000

PS: další zajímavé tipy najdete na mém webu www.VaseJmeno.cz. Pokud si nepřejete tyto emaily odebírat, odpovězte prosím na tento email s textem „nezasílat“.

Důležité poznámky a rady

Pokud píšete více adresátům, uveďte všechny adresáty v poli Bc (Blind Copy – neviditelná kopie) a email směřujte v políčku Komu na vaši vlastní adresu. Tak dosáhnete toho, že jednotliví adresáti emailu nebudou vidět „jeden druhého“ (velmi důležité, pokud nechcete, aby každý adresát získal vaši emailovou databázi a zároveň neměl nepříjemný pocit z toho, že jeho email byl zveřejněn dalším lidem!). Emaily odesílejte ideálně z vašeho vlastního profesního webu nebo z vaší firemní adresy. Důležité je, aby vaše kontakty se zasíláním emailů předem souhlasily.

Použití obecných adresa typu Seznam nebo Gmail není profesionální. Ideální je, když emailem rozesíláte pouze krátké upozornění („ochutnávku“) na Váš článek na vašem webu (pokud jej máte). Váš studený kontakt se při návštěvě vašeho profesního webu o vás dozví víc než jen z pouhého emailu. Na konci každého článku musí být výzva ke kontaktu. Váš web by měl obsahovat mimo článků také kalkulačky (příklad). Pokud na svém webu nemáte odkaz na kalkulačku RPSN, můžete požít kalkulačku na iDnes.cz. Text emailu si prosím upravte, zejména se soustřeďte na kontaktní adresu a adresu vašho webu.

Pro opravdové profesionální finanční poradce

Pokud chcete ohřívat vaše studené kontakty opravdu profesionálně a „se vší parádou“ (váš vlastní web s profesionálním obsahem, kalkulačkami, poradnou, automatický,rozesíláním těchto emailů a podobně), podívejte se prosím sem. Jako členové komunity Poradci-sobě.cz můžete tuto službu můžete získat za velmi přátelskou cenu.

Jaký je Váš názor na zasílání emailu klientům? Váš názor nás zajímá!

1 komentář
  1. Pavel Fara 7 roky

    Je to jasné, podle průzkumů ČNB většina lidí neví, co je to RPSN (odkaz zde: http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/clanky_rozhovory/media_2011/cl_11_110126.html

    1

    0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account