Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

„Pane řediteli, kolik ve vašem podniku pracuje lidí?” „Troufám si tvrdit, že dobrých 50 %.” ..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

spirakus-finfest

Dopady regulace a doporučení pro poradce dle Ivana Špirakuse

Martin Viktora | 10. ledna 2017 | finanční poradenství, TV

Dalším zpovídaným šéfem poradenské firmy v průběhu konference FINfest byl Ivan Špirakus – CEO společnosti INSIA. Co podle jeho názoru přinese trhu regulace? Jaká tři doporučení dává poradcům, aby na trhu obstáli nejen v roce 2017? Podívejte se na krátké video!

 

Souhlasíte s názorem Ivana Špirakuse?

Podělte se o váš názor v komentářích!


  Doporučená diskusní vlákna


  komentářů 6

   Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

   S dovolením bych zacitoval:
   Pro úspěšnou kariéru finančního poradce je důležité mít servisní duši. Ten člověk musí vědět, že se dal do oboru, jehož cílem a posláním je sloužit lidem…
   Podepisuju šestkrát po sobě. Škoda, že to také tak nevidí většina pojišťoven…

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 6 Thumb down 0

   Profile photo of Ondřej Záruba Ondřej Z. říká:

   S Ivanem zcela souhlasím. V oboru nemá co dělat ten, kdo nechce tuto práci dělat napořád. To ale neznamená, že se nemůže člověk vyvíjet. Může se měnit role, specializace i klientela. Ale základní věc by měla zůstat. To, že člověk pomáhá s řešením finančních slovních úloh. U mě byl v tomto směru vývoj pozvolný a zcela přirozený a dostal jsem se od prodeje hypoték ke korporátním financím, abych se pak vrátil jako analytik investičních instrumentů. Ale přesto mám pocit, že jsem stále tak nějak v oboru. Každopádně ten obor mám rád. Za tu dobu, co jsem v oboru, jsem dospěl k závěru, že finanční poradci jsou jako uhlík. Jsou všudypřítomní :-) Nicméně diamant je taky jenom uhlík, který dokázal obstát v těch nejdrsnějších podmínkách. Dnes se domnívám, že celá řada nejschopnějších a nejchytřejších lidí, co znám, vzešla nebo působí v tomto oboru. Protože, kdo se dokáže dlouhodobě prosadit zde, ten v jiných oborech nemá konkurenci. A s tím vzděláváním. To asi platí ve všech oborech. Ale je to samozřejmě pravda. Neustálý přísun nových informací a kritické myšlení je nutnou podmínkou pro dlouhodobé přežití v tomto oboru. Je to nikdy nekončící proces, který i po mnoha letech v oboru, vyžaduje desítky hodin měsíčně.

   Otázka na Ivana. Kolik si myslíte, že bude činit propad objemu prodeje životního pojištění v prvním kvartálu 2017 proti prvnímu kvartálu loňského roku? Z pohledu pojistného. Trh jako celek.

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 2 Thumb down 0

  Kalendář akcí

  << Květen 2017 >>
  PÚSČPSN
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  Anketa

  Kauza forexových robotů WSM

  Nahrávání ... Nahrávání ...