Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

Proč mají Češi ploché nohy? To jak se už dvacet let odrážejí ode dna... ..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

spirakus-finfest

Dopady regulace a doporučení pro poradce dle Ivana Špirakuse

Martin Viktora | 10. ledna 2017 | finanční poradenství, TV

Dalším zpovídaným šéfem poradenské firmy v průběhu konference FINfest byl Ivan Špirakus – CEO společnosti INSIA. Co podle jeho názoru přinese trhu regulace? Jaká tři doporučení dává poradcům, aby na trhu obstáli nejen v roce 2017? Podívejte se na krátké video!

 

Souhlasíte s názorem Ivana Špirakuse?

Podělte se o váš názor v komentářích!


  Doporučená diskusní vlákna


  komentářů 6

   Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

   S dovolením bych zacitoval:
   Pro úspěšnou kariéru finančního poradce je důležité mít servisní duši. Ten člověk musí vědět, že se dal do oboru, jehož cílem a posláním je sloužit lidem…
   Podepisuju šestkrát po sobě. Škoda, že to také tak nevidí většina pojišťoven…

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 6 Thumb down 0

   Profile photo of Ondřej Záruba Ondřej Z. říká:

   S Ivanem zcela souhlasím. V oboru nemá co dělat ten, kdo nechce tuto práci dělat napořád. To ale neznamená, že se nemůže člověk vyvíjet. Může se měnit role, specializace i klientela. Ale základní věc by měla zůstat. To, že člověk pomáhá s řešením finančních slovních úloh. U mě byl v tomto směru vývoj pozvolný a zcela přirozený a dostal jsem se od prodeje hypoték ke korporátním financím, abych se pak vrátil jako analytik investičních instrumentů. Ale přesto mám pocit, že jsem stále tak nějak v oboru. Každopádně ten obor mám rád. Za tu dobu, co jsem v oboru, jsem dospěl k závěru, že finanční poradci jsou jako uhlík. Jsou všudypřítomní :-) Nicméně diamant je taky jenom uhlík, který dokázal obstát v těch nejdrsnějších podmínkách. Dnes se domnívám, že celá řada nejschopnějších a nejchytřejších lidí, co znám, vzešla nebo působí v tomto oboru. Protože, kdo se dokáže dlouhodobě prosadit zde, ten v jiných oborech nemá konkurenci. A s tím vzděláváním. To asi platí ve všech oborech. Ale je to samozřejmě pravda. Neustálý přísun nových informací a kritické myšlení je nutnou podmínkou pro dlouhodobé přežití v tomto oboru. Je to nikdy nekončící proces, který i po mnoha letech v oboru, vyžaduje desítky hodin měsíčně.

   Otázka na Ivana. Kolik si myslíte, že bude činit propad objemu prodeje životního pojištění v prvním kvartálu 2017 proti prvnímu kvartálu loňského roku? Z pohledu pojistného. Trh jako celek.

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 2 Thumb down 0

  Kalendář akcí

  << Červenec 2017 >>
  PÚSČPSN
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  Anketa

  Kauza forexových robotů WSM

  Nahrávání ... Nahrávání ...