Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

Jde koktavej a plešatej po ulici. Koktavej povídá tomu plešatýmu: „Ttto by mmmě zzajímalo, kolik ddd..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

Investice

creditas-logo

Banka CREDITAS vstupuje na trh s výhodným spořením a účtem zdarma

Redakce  | 2. ledna 2017 | Investice

Od ledna 2017 se CREDITAS oficiálně stává bankou. V nové nabídce se soustředí na produkty, kde chce výrazně posilovat podíl na trhu: běžný účet, spoření a transakce v cizích měnách. Velký zájem očekává banka kromě běžného účtu zejména o spořicí účet s celkovým úročením 1,1 % p.a., termínovaný vklad se sazbou až 2,5 % p.a.

0

amerika

Kapitálové trhy: rok 2017 bude obdobím amerického růstu

Redakce  | 8. prosince 2016 | Investice

Dominic Rossi, šéf akciových investic ve společnosti Fidelity, se domnívá, že jednoznačně nejlepším akciovým trhem v příštím roce budou Spojené státy. Fidelity předpovídá růst zisků ve výši 11,2 % a návratnost vlastního kapitálu ve výši 16,2 %. Vůdčí postavení budou v roce 2017 i nadále zaujímat vyspělé trhy, zejména evropské, oproti rozvíjejícím se trhům. Na jaké oblasti se mají investoři soustředit?

0

investice

Investice, nebo trading? Rozhodněte se podle pro a proti

Václav Pech | 2. prosince 2016 | Investice

Být investorem, nebo traderem? Takovou otázku si klade většina těch, kteří se rozhodli zhodnotit své prostředky na finančních trzích. Co je výhodnější? Univerzální odpověď neexistuje. Oba přístupy jsou odlišné, mají svá pro i proti a nehodí se pro každého. Mimo jiné záleží na tom, do jaké míry je člověk ochotný riskovat, nakolik aktivně se chce zhodnocování peněz věnovat a také jaká panuje situace na trhu. Nikdo také neříká, že se z investora nemůže stát obchodník nebo naopak, rozhodně se ale vyplatí udělat si předem obrázek o tom, co tyto role obnášejí.

1

trump

Donald Trump prezidentem aneb Jeden brexit nestačil

Aleš Prandstetter | 9. listopadu 2016 | Investice

Jako by letos nebylo na trzích politických šoků už dost. Stejně jako v případě brexitu se předvolební průzkumy nenaplnily a finanční trhy čekala ráno ledová sprcha. Investoři si v posledních dnech byli téměř jistí vítězstvím Hillary Clintonové, které předpovídaly skoro všechny poslední průzkumy, a na trzích panoval „klid před bouří“ – ceny rizikových aktiv, zejména akcií, rostly.

1

trump_clinton

Trump vs. Clintonová: vliv výsledku voleb na kapitálové trhy

Redakce  | 1. listopadu 2016 | Investice

Odborníci Fidelity International se domnívají, že pokud by při prezidentských volbách 8. listopadu skutečně zvítězil Donald Trump, v krátkodobém horizontu by to přineslo pro kapitálové trhy USA větší rizika, než zvolení Hilary Clintonové. A to zejména vzhledem k vyšší míře nejistoty, která je s ním spojována. Zatímco podle analýzy Fidelity International je celkový vliv politiky prezidenta na makroekonomickou situaci a na trhy omezený, dopad na jednotlivé sektory a společnosti může být významný.

0

creditas-logo

Mezi banky vstoupí Banka CREDITAS. S čím chce uspět?

Redakce  | 26. října 2016 | Investice

Po získání bankovní licence vstoupí v lednu 2017 na trh Banka CREDITAS, dosavadní jednička trhu záložen. Prosadit se chce zejména ve zhodnocování úspor, financování firem a v cizoměnových operacích. Velký zájem očekává už od počátku u spořicího účtu.

0

creditas-logo

Záložna CREDITAS získala bankovní licenci

Redakce  | 19. října 2016 | Investice, Úvěry

Záložna CREDITAS, největší záložna v Česku, získala potvrzení České národní banky o udělení bankovní licence. Od ledna 2017 se tak český trh bank rozšíří o další instituci zaměřenou jak na retailové, tak na firemní zákazníky.

0

duchodci

Senioři v nájemních bytech v ohrožení: nájmy rostou rychleji než důchody

Redakce  | 10. října 2016 | Investice

Náklady na bydlení jsou v České republice druhé nejvyšší v Evropské Unii. Vyplývá to z údajů Sdružení nájemníků ČR. Průměrné náklady na bydlení v České republice činí 27,3 % příjmů domácností, u nájemních bytů ve městech nad 50 tisíc obyvatel pak náklady šplhají nad 40 % z příjmu. Situace je kritická především pro seniory. Ti mají v nájemních bytech často větší náklady než příjmy. Na příspěvky od státu ale kvůli velikosti svého bytu většinou nemají nárok. Menší byty však nejsou v tuzemsku dostupné.

0

Lukáš Paldus

In videokomentář: Co se dělo v září na finančních trzích?

Lukáš Paldus | 6. října 2016 | Investice

Září prolomilo stav letní „okurkové“ sezóny a přineslo nové události ve světě financí. Vyplatí se stále směřování k americkým trhům? K jakým hlavním zvratům došlo? A na co se můžeme v příštích měsících těšit? To vám poví analytik Lukáš Paldus ze společnosti In Investments.

0

Andreas Pal

Andreas Pal, Moventum: poradce lákají provize. A široká škála produktů

Martin Viktora | 27. září 2016 | Investice

Nabízí investičním specialistům řešení pro zprostředkování investic. Jeho business se každý rok zdvojnásobuje. A na obchodní střet MLM poolů se nedívá nijak ideologicky. Čím se mu daří oslovovat investiční zprostředkovatele? Čtěte rozhovor s Andreasem Palem, zástupcem platformy Moventum v České republice!

2

Kalendář akcí

<< Leden 2017 >>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kauza forexových robotů WSM

Nahrávání ... Nahrávání ...