Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

Telefon do rádia (hraní na přání): "našla jsem černou koženou peněženku a v ní je 50 000 korun, 1 00..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

Penze

Vše, co se týká penzíí, najdete na tomto místě. Tato oblast není zdaleka tak nudná, jak se může na první pohled zdát. I na tomto poli se plánují významné změny? Co je nového? Co stále platí? Diskusní fórum k penzijnímu připojištění najdete zde.

duchodce

ČSOB: Penzijko bude od ledna ještě výhodnější

Redakce  | 14. prosince 2016 | Penze

Od ledna je možné využít výhodnější podmínky u penzijního spoření v rámci daňových úlev. V praxi to znamená, že každý klient penzijního spoření, který využívá maximální daňové výhody, může nyní získat až 6 360 korun od státu každý rok. Daňový odečet se zvýší z původních 12 000 korun na 24 000 korun.

0

Dětské penzijko: ČSOB hlásí od začátku roku přes 1000 kusů

Dětské penzijko: ČSOB hlásí od začátku roku přes 1000 kusů

Redakce  | 11. května 2016 | Penze

Od ledna mohou rodiče díky změně v zákoně o doplňkovém penzijním spoření spořit svým dětem na budoucnost v rámci penzijního spoření. Děti mají před sebou dlouhodobý spořicí horizont, a proto i z nižších pravidelných příspěvků vzejde zajímavá částka, která dětem ulehčí vstup do dospělosti. Celkově uzavřela ČSOB Penzijní společnost od začátku roku 2016 více než 1 000 smluv dětského penzijka.

2

pension

Zdraví a peníze: penze se nejvíce bojí čtyřicátníci

Redakce  | 16. prosince 2015 | Penze

Podle aktuálního průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti se Češi v důchodu nejvíce strachují především o finance, téměř 2/3 se domnívají, že budou muset v penzi pracovat. Největší obavy z odchodu do důchodu přitom hlásí čtyřicátníci – téměř ve 3/4 případů. S příchodem padesátky naopak obavy ustupují a doléhají již jen na polovinu populace.

0

duchodci

Češi se obávají stáří svých rodičů

Redakce  | 30. listopadu 2015 | Penze

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. Téměř 70 % rodin se obává o důstojné stáří příbuzných. 80 % z nich je přesvědčeno, že na podzim života svých blízkých nejsou připraveny. Péče o seniory často znamená růst finančních nákladů, respektive omezení pracovní aktivity. To představuje riziko zejména pro lidi středního věku s dětmi – tzv. sandwichovou generaci. Údaje vyplývají z rozsáhlého průzkumu Nadace Kooperativa. Podle něj se dnes o nemohoucí rodiče stará každá pátá česká rodina.

0

duchodce

Mýty a fakta o zpětné hypotéce

Redakce  | 19. listopadu 2015 | Hypotéky, Penze

Zpětná doživotní hypotéka, kterou v Česku od září nabízí společnost FINEMO.CZ pod názvem Renta z nemovitosti, vyvolává zájem, emoce, otázky, ale také nedorozumění. Je zpětná hypotéka produkt obchodníků se smrtí, kteří si s morálkou hlavu nelámou? Jaké jsou tedy hlavní mýty, které o tomto novém finančním produktu pro seniory kolují, a jaká fakta, která stojí zato zdůraznit?

0

penzijko

Co čekají Češi v penzi od státu? V podstatě nic.

Redakce  | 11. listopadu 2015 | Penze

Podle aktuálního průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti jsou Češi skeptičtí k budoucí pomoci státu v penzi – jen pětina očekává, že se o ně stát postará. Většina naopak předpokládá, že jim stát poskytne jen minimální finanční podporu a na důstojně strávené stáří si budou muset našetřit sami. Pro bezproblémový důchod Češi podle svých slov potřebují alespoň 10 tisíc korun, od státu podle jejich slov přijde jen polovina.

0

penzijko-provize

Češi se v penzi nejvíce bojí nedostatku peněz

Redakce  | 30. září 2015 | Penze

Podle nedávného průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti se Češi pro období penze nejvíce obávají nedostatku peněz. Obavy ze zdravotních problémů jsou až na druhém místě. O finančním zabezpečení přitom často přemýšlí 2/3 populace a 91 % předpokládá, že se v penzi bude muset spoléhat sám na sebe. Za nejvýhodnější způsob řešení svých obav považují Češi vlastnictví nemovitosti a sjednání spoření na penzi.

0

duchodce

Podle studie o příjmech seniorů Balkán poráží Česko

Redakce  | 25. srpna 2015 | Penze

Hledání způsobu adekvátního zajištění budoucích seniorů je jedním z horkých témat posledních let. Jak na tom budou dnešní pracující? Až příliš často dochází ke zjednodušujícímu srovnávání důchodových systémů v jednotlivých zemích, například pouze na základě výše státního důchodu.

0

duchodci

Výhody benefitu zaměstnavatele do III. důchodového pilíře

Redakce  | 24. června 2015 | Penze

Vlastní zajištění na penzi by mělo hrát velmi důležitou roli ve finančním plánování každé rodiny. Finanční produkty III. důchodového pilíře jsou podporovány státem, což zvyšuje jejich atraktivitu pro lidi preferujících jistotu. Ideální je zapojit do spoření na důchod i zaměstnavatele. Daňové úspory jsou značné.

0

duchodce

Klienti ČSOB penzijního fondu získají zhodnocení 1,4 %. Fondy vydělaly víc

Redakce  | 7. dubna 2015 | Investice, Penze

Klienti penzijního připojištění získají i v období extrémně nízkých úrokových sazeb zhodnocení 1,4 %. Ke konci loňského roku měl transformovaný fond 636 tisíc klientů s více než 36 miliard korun na účtech a rozdělí svým klientům zisk ve výši 464,7 milionů korun.

2

Kalendář akcí

<< Leden 2017 >>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kauza forexových robotů WSM

Nahrávání ... Nahrávání ...