Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

Šéf hovoří k zaměstnancům: “Pořád si stěžujete že je krize, přitom byste měli být rádi, že máte tent..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

Dítě

Sjednávání penzijka od narození: ČSOB PF registruje 4.000 smluv

Redakce  | 19. ledna 2017 | Penze

Penzijní spoření prošlo řadou legislativních změn. Jednou z nich je i možnost sjednávání penzijka dětem už od narození. Tato změna odstartovala v minulém roce a již nyní je možné ji hodnotit jako úspěšnou. ČSOB Penzijní společnosti se podařilo sjednat téměř 4 tisíce dětských smluv.

„I přes mnoho změn a úprav, které penzijní spoření potkávají, mohu říct, že možnost spořit dětem od narození mi dává velký smysl. Sama mám čtyřletou dceru, které jsem penzijko hned založila. Nikdy nevíte, co se může přihodit. Nežijeme v období jistot, a o to důležitější je myslet na zadní kolečka,“ říká Marie Zemanová, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti.

Zodpovědní v Praze i na Moravě

Podíváme-li se na rozložení sjednaných smluv v rámci celé republiky, zjistíme, že nejvíce dětských smluv bylo sjednáno v Praze a také v Jihomoravském kraji. Nejvyšší měsíční příspěvek na dětské penzijko činí 5 000 korun. Z pohledu pohlaví je spoření vyrovnané, o necelé jedno procento si spoří více kluků než holek. Průměrný měsíční příspěvek činí 482 korun.

Obrázek1

Penzijko je jedním z mála produktů, u kterého může klient kdykoliv přestat platit měsíční příspěvek, může si ho však také navýšit nebo naopak snížit. Nemá vstupní poplatek. Naspořené peníze je navíc možné vybrat již po 2 letech. „Pokud se změní vaše finanční situace, penzijko na ni dokáže reagovat velmi rychle. Ničím se zde nezavazujete a záleží opravdu na vás, jaké jsou vaše cíle a jak zodpovědní chcete být. Dnes už si navíc naše penzijko můžete obsluhovat i on-line, to znamená kdykoli a kdekoli chcete,“ dodává Marie Zemanová.

Zdroj: tisková zpráva ČSOB Penzijního fondu

Má smysl sjednat penzijko od narození?


  Doporučená diskusní vlákna


  Kalendář akcí

  << Srpen 2017 >>
  PÚSČPSN
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3

  Anketa

  Kauza forexových robotů WSM

  Nahrávání ... Nahrávání ...