Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

Co se tvářej tak spokojeně, Kohn? Právě jsem výhodně pojistil celej majetek na deset milionů korun p..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

panel-pojisteni

Videoseriál: Zregulované pojistné den poté. Demografie a kmen (3/4)

Redakce  | 2. března 2017 | Pojištění, TV

Demografické změny jsou nevyhnutelné. Jak to ovlivní kmeny pojišťoven a začnou se konečně zajímat o produkty pro seniory? I tyto otázky položí Ivan Špirakus v roli moderátora ve čtyřdílném videoseriálu z panelové diskuse konference FINfest 2016. Ve třetím dílu budou představitelé významných životních pojišťoven debatovat nad budoucností životního pojištění a produktů pro 50+.

Na konferenci finančních poradců FINfest 2016 vyzpovídal Ivan Špirakus, generální ředitel makléřské společnosti INSIA představitele významných životních pojišťoven na českém trhu. Do panelové diskuse byli pozváni Libor Mánek, ředitel úseku externích sítí Pojišťovny České spořitelny, Aleš Masopust, obchodní ředitel externí distribuce ve společnosti NN pojišťovna a penzijní společnost, Jiří Schneller, generální ředitel AEGON, Petr Hrbáček, CSO a člen představenstva Allianz pojišťovny a za zprostředkovatele Jiří Šindelář, předseda představenstva a výkonný ředitel USF ČR.

Co si koupí klienti, kteří ve vyšším věku již nemají zájem o životní pojištění? O co budou mít zájem pak?

První díl série je k dispozici zde, druhý zde.

Co si o dopadu demogragrafie na klientský kmen myslíte vy?


  Doporučená diskusní vlákna


  Jeden komentář

   Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

   1. Musíme se ptát, kdo postavil zákon tak, že z produktu určeného na důchod a pobírající možnost daňové úlevy, bylo možné kdykoli vybírat prostředky určené na něco úplně jiného.
   2. Musíme se ptát, proč v takovém produktu, určeném ke kumulování prostředků na důchod, neexistuje regulace nákladů na straně pojišťovny.
   3. Musíme se ptát, proč není možné stejným způsobem legitimně upravit podílové fondy místo dlouhá léta sjednávaných IŽP nebo nastavit pravidla nějak jinak, proklientsky (např. Ivanem Špirakusem zmíněné 401K v USA), kde si klient sám rozhodne, jakou formu investice zvolí a výhody nastavení takového systému jsou někde úplně jinde, než u nás. Už jenom samotné zdanění výnosů u produktů určených na stáří, se mi nezdá pro takový produkt vhodné. Stát vydělává na tom, že se chce někdo zajistit na důchod, na který bůh ví, jestli ten stát bude mít dostatek prostředků? Téma 401K je myslím vhodné na samostatné vlákno…

   Pak bychom se nemuseli zabývat takovými absurditami, jako na jedné straně ČNB avízovanou nevhodností IŽP jako nástroje k vytváření nějakého kapitálu, versus obrovskou podporou státu, takové produkty podporovat daňovými úlevami.

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 6 Thumb down 0

  Kalendář akcí

  << Srpen 2017 >>
  PÚSČPSN
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3

  Anketa

  Kauza forexových robotů WSM

  Nahrávání ... Nahrávání ...