Pojištění na milionové pojistné částky za měsíční pojistné o zhruba dvě třetiny nižší než v dnešních nízkonákladových produktech. Takový by měl být nový produkt, který pravděpodobně už během následujících dní dorazí do České republiky. Zřejmě i oblast pojištění čeká podobné cenové zemětřesení jako v nedávné době neomezené tarify mobilních operátorů.

Trh pojištění vzhůru nohama?

Podle informací, které máme k dispozici (od spolehlivého zdroje, který si ale nepřeje být jmenován), půjde o životní pojištění pro případ smrti a invalidity s možností dopojistit si invaliditu úrazem (což se nám zdá možná až trochu zbytečné, protože úraz je příčinou invalidity velmi zřídka.) Na tom samotném by nebylo nic mimořádného, dokud se ovšem nepodíváte na ceny pojištění. Třicátník by měl pojištění na smrt i invaliditu s pojistnou částkou 2 miliony korun koupit za necelých 300 korun měsíčně, a to na 3 roky, pak by došlo k drobnému zvýšení pojistného. Pětatřicátník by platil 350 korun měsíčně. To jsou ceny, které by obrátily trh životního pojištění vzhůru nohama a učinily z dnešních pojištění drahé produkty.

Konkurence udeří zřejmě ze zahraničí

Dle našeho zdroje navíc nebude při sepsání produktu potřeba vyplňovat zdravotní dotazník, pokud pojistná částka nepřekročí 1 milion korun. Zajímavé je, kde produkt vlastně vznikl. S nejvyšší pravděpodobností jej totiž nebude poskytovat žádná z českých pojišťoven, ale byl vyvinut zahraniční pojišťovnou. Ta bude zřejmě ze Švýcarska nebo ze skandinávských zemí. My bychom si ale vsadili i na Německo, kde je trh velmi inovativní.

I při nízké ceně má být prostor pro provize

Otázkou také zůstává, kdo bude produkt na našem trhu distribuovat, což naše zdroje neuvedly. Dalo by se předpokládat, že takto zajímavý produkt dostane k dispozici celá řada společností, aby se prodeje rozjely rychleji a pojišťovně rychle vzrostl podíl na trhu. To zřejmě nebude problém, protože provize mají zůstat i při nízké ceně na vysoké úrovni.

Zatím jen neoficiální informace…

Naše informace nejsou oficiálně podložené a zatím je ani není kde ověřit, protože neznáme poskytovatele. Bude zajímavé sledovat, jaký nový produkt přesně bude a zda nebudou jeho vynikajicí parametry vykoupené nějakými „mouchami“ v podobě slabého plnění nebo výluk v pojistných podmínkách. A jak se zachovají poradci, když jim do portfolia přibude produkt, který „strčí do kapsy“ to, co klientům doporučovali dosud? Dojde k hromadnému přepojišťování?

Co na to experti?

Experti oslovení webem Poradci-sobě.cz jsou zatím v hodnocení opatrní. Nejsou dostupné podrobnější informace, a to zejména ohledně pojištění invalidity. „Jaká bude konstrukce tohoto rizika? Budou kryty všechny stupně invalidity? Jaké budou výluky? Jaké budou čekací lhůty?ptá se Milan Troščák – expert na životní pojištění projektu Zajištěný život. „Z hlediska invalidity nemocí (93% všech ID) je mnohdy karenční lhůta rozhodující,“ dodává jeho kolega Tomáš Podoba. „Tato připojištění lze dnes sjednat řádově kolem 500 Kč měsíčně. Bude-li produkt zajímavý, pevně věřím, že bude hojně sjednáván,“ uzávírá Podoba.

Zdá se, že do geoseismicky poklidného Česka přichází životně pojistné zemětřesení? Kolik stupňů na Richterově škále naměříme, bychom se měli dozvědět už brzy.

komentářů 11
 1. To je titulek jak z Blesku :-)
  Už dorazilo – OK Double máme v Broker Consulting k dispozici už dva měsíce. Zdvojnásobuje pojistné částky smrt a invalidita na námi sjednaných rizikových pojistkách za nesrovnatelně nižší pojistné.

  5

  1
 2. Zatím velmi málo informací na spekulace. Nicméně jak už všichni víme, nejde jenom o cenu, ale o výluky, omezení a vůbec o celkové kvalitní plnění. Nevíme co je to za pojišťovnu, neznáme, jejíž historii. Rozhodně i kdyby byla cena nízká a pojišťovna ze zlata, dal bych tomu minimálně 3 roky než bych něco takového sjednával, zkušenosti jsou cenné a prodávat něco na základě dobře zpracovaného marketingu nebude asi moc chytré. Než se pojišťovna v ČR rozkouká a vytvoří si distribuční síť, zázemí a důvěru, tak to ještě dlouho potrvá. Počkejme si na více informací, každopádně si nemyslím, že by to měl být převrat. Hlavně aby se nejednalo o pojišťovnu, která na začátku schválně přestřelí a pak jestli přežije, se teprve srovná s konkurencí. Ale jak už jsem na začátku psal, zatím je na spekulace brzo.

  4

  1
 3. Pokud s podíváte například na produkty v USA, nejedná se o žádný zázrak, ale zcela normální sazby. Je potřeba se samozřejmě dívat na rozsah krytí, potom také n vstupní věk. Ale mohu potvrdit, že třicátník bez problémů koupí 2 mil limit životního pojištění za uvedenou měsíční částku.

  1

  2
 4. jj vítejte tady v článku spekulace a mi to prodáváme už dva měsíce :-)

  1

  0
 5. Že by placená PR od Broker Consulting?
  Ale to asi nebude ono, to není žádné zemětřesení: http://poradci-sobe.cz/pojisteni/produktovelisty-cz-zemetreseni-ne-revoluce-ne/
  Aleš

  (poznámka redakce: původní odkaz na ProduktovéListy.cz byl nahrazen odkazem na stejný článek, který byl publikován po dohodě s autorem zde na webu Poradci-sobě.cz)

  0

  0
 6. Jan Fiala 5 roky

  Poradci, stavějící svoje provize na IŽP, připravte se… Storna přijdou…

  0

  0
 7. Jan Fiala 5 roky

  Myslím to tak, že popadá hodně smluv, jak jinak?

  0

  0
  • Myslíte kvůli zemětřesení, které se nekonalo a konat se ani nebude? Já to tak tragicky nevnímám a ani si nemyslím, že např. mojí klienti by zrušili plnohodnotné pojištění a nahradili ho něčím takovým a abych Vám pravdu řekl, ani netuším, komu bych to osobně doporučil.

   0

   0
 8. Jan Fiala 5 roky

  Uvidíme, jak to bude vypadat. Pro mě osobně to smysluplné bude.

  0

  0
 9. K tomuto „zemětřesení“ zde vzniklo celé diskuzní tema Koncept Broker Consulting.

  1

  0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account