Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

Jednoho dne se v chlapíkovi ozve vnitřní hlas: "Vyber si všechny peníze z konta." On to tedy udělá a..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

Vít Kalvoda - Finemon

Žhářství, udání a výhružky: Kalvoda pod tlakem zavírá svou poradnu

Redakce  | 3. března 2017 | Poradenské firmy

Vít Kalvoda, jeden z bojovníků proti „finančním šmejdům“, se svou iniciativou končí. Může za to série anonymních výhrůžek, které vyvrcholily nedávným zapálením jeho auta, které už vyšetřuje i brněnská policie. „Přišlo vyhrožování a žhářské útoky, udání na úřadech. Odradilo mě to i od další činnosti. Nevím o tom, že bych mohl vadit někomu jinému než finančním poradcům a investičním zprostředkovatelům,“ řekl Kalvoda Aktuálně.cz.

Naposledy na sebe Vít Kalvoda upozornil, když vystoupil ve filmu Jakuba Charváta Rada nad zlato a vyprávěl o praktikách některých zaměstnanců z finanční firmy OVB. Nynější bojovník proti nekalým praktikám přitom sám začínal jako finanční poradce.

„Přišlo vyhrožování a žhářské útoky, udání na úřadech. Odradilo mě to i od další činnosti. Nevím o tom, že bych mohl vadit někomu jinému než finančním poradcům a investičním zprostředkovatelům,“ řekl Kalvoda Aktuálně.cz.

Brněnská policie potvrdila, že se okolnostmi incidentu s Kalvodovým autem zabývá. „Případ požáru osobního auta v Lužánské ulici vyšetřujeme,“ řekl tiskový mluvčí Bohumil Malášek s tím, že další podrobnosti sdělovat nebude.

Kvůli posledním incidentům dlouholetý bojovník proti „finančním šmejdům“ ukončil svůj projekt Finemon, jehož součástí byla spotřebitelská poradna pro oběti finančních poradců. „Chystali jsme se požádat o grant a pokračovat v pomoci. Nevím, jestli to je forma nátlaku, abych s tím přestal,“ spekuluje Kalvoda.

Útočníci mu sice neposlali žádné podmínky, kvůli obavám z dalšího útoku ale i tak vypnul stránky Finemonu a smazal svá videa na YouTube. Vysvětluje, že na výhrůžky a anonymní zprávy už neměl nervy, a rozhodl se tak ve svém úsilí přestat.

Kalvoda už kvůli kvůli anonymnímu vyhrožování před dvěma týdny podal trestní oznámení. Útočníkům mohou vadit i soudní spory, které vede s poradenskými a investičními firmami. Přou se s ním za jeho výroky o poradcích v médiích nebo v dokumentu studenta FAMU Jakuba Charváta o temných zákoutích finančního poradenství. Po zveřejnění filmu se na Kalvodu a jeho Finemon obrátily stovky lidí s žádostí o pomoc.

Více na Aktuálně.cz


  komentářů 7

   To mě docela překvapuje, netušil jsem, že finanční poradci a investiční zprostředkovatelé zapalují auta. I když jsem se s myšlenakmi pana Kalvody na 100% neztotožnil, tak jsem jeho činnosti fandil, mrzí mě že ukončil své aktivity.

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 8 Thumb down 0

    Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

    Souhlasím, mám úplně stejný pocit. První, co mě napadlo, je, že je škoda toho opětovného zobecnění. V posledních měsících, možná lépe dvou nebo třech letech, vyšlo na téma finanční poradce nebo zprostředkovatel = zločinec, velmi mnoho materiálu, divím se, že pod tímto mediálním tlakem spíš nějací klienti nechtějí zapálit auto mě…:-)
    Zkusme takto paušalizovat třeba imigranty a postavit srovnání, že imigrant = terorista a několikrát to opakovat ve sdělovacích prostředcích…
    Někdy je to docela těžké. Kritizujete a prosazujete stejné věci, stojíte na straně klienta a z druhé strany vám média podráží nohy a ukazují nás jako grázly. Je to únavné.

    Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 1 Thumb down 0

   Profile photo of Ondřej Záruba Ondřej Z. říká:

   Kdo proboha v Brně z řad finančních zprostředkovatelů zapaluje auto Vítkovi?Vítka znám dlouho a mám ho rád. Ale nedokážu si upřímně představit, že někomu vadí tolik, aby se vůči němu dopustil takového činu. Už jen z toho důvodu, že veřejně říká věci, které zdaleka neříká sám. Chápu, že může některé finanční zprostředkovatele štvát tím, co říká. Na druhou stranu to by půlka zdejšího webu musela mít ta auta zapálená taky včetně provozovatele tohoto serveru a spousty dalších. Chci věřit tomu, že to bude souviset s nějakým vandalstvím a že to nemá souvislost s aktivitami Vítka.

   Nechť to pořádně vyšetří policie, ale moc nevěřím, že stopa vede na centrálu nějaké finančně poradenské společnosti.

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 4 Thumb down 0

   Dokud mě a mým klientům ta práce bude dávat smysl, tak ji budu dělat, někdy je to u mě tak na hraně, nadměrná byrokracie a samozřejmě mě taky unavují názory některých většinou mladších lidí, že poradce nepotřebují, protože je to jen nějaký příživník a oni vědí nejlépe vše sami. Možná měli kdysi špatnou zkušenost, nebo byli na semináři ZFP…

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 3 Thumb down 0

  Kalendář akcí

  << Srpen 2017 >>
  PÚSČPSN
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3

  Anketa

  Kauza forexových robotů WSM

  Nahrávání ... Nahrávání ...