Před dvěma týdny jsme slíbili, že Vám opět poskytneme zdarma text emailu, který můžete použít pro hromadné a pravidelné rozesílání. Zde je tedy druhý  “Tip pro peněženku vašich klientů”, který můžete rozeslat. Hodí se hlavně pro ohřev studených kontaktů, u kterých se vám zatím nepodařilo sjednat schůzku. Téma emailu je tentokrát „Penze a důchod“.

Jak ohřát studený kontakt

Techniku ohřevu studených kontaktů prostřednictvím emailu (a ideálně také vlastního webu) jsme představili zde. Stručně řečeno: kdykoliv máte příležitost, vyžádejte si od co největšího počtu lidí email a svolení pro zasílání užitečných „Tipů pro Vaše peněženky“. I kontakt, který odmítl schůzku, může s poskytnutím emailu souhlasit, zvláště když se vaše budoucí emailové rady budou týkat jeho peněz. Zasíláním těchto tipů budujete důvěru ve vaši odbornost a studený kontakt postupně ohříváte. Po čase můžete obesílané osoby opět oslovit a  zeptat se jich na názor na vaše tipy pro jejich peněženku (a sjednat si schůzku). Pokud se vám tedy do té doby sami neozvou s žádostí o  finanční radu… Tato metoda je v praxi ověřená a při správném použití generuje obchodní příležitosti, kdy vám (dosud studený) kontakt sám zavolá a řekne si o radu.

Druhý text zdarma pro Vaše emaily

Od: vase@adresa.cz
Komu: vase@adresa.cz
Bc: adresa1@klient.cz, adresa2@klient.cz, adresa3@klient.cz…
Předmět: Tip pro Vaši peněženku: Důchod a penze

Dobrý den,

na základě častých dotazů z mé vlastní profesionální poradenské praxe rozesílám pravidelně svým klientům (a vybraným neklientům) užitečné tipy pro vaše peněženky. Tentokrát se věnuji oblasti důchodů a penze. Víte, že se vás toto téma také osobně dotýká? A jaký má dopad na vaší peněženku?

Je s podivem, že i řada lidí úspěšných v zaměstnání či podnikání tyhle otázky neřeší anebo se spoléhá na státní důchod, doplněný případně penzijním připojištěním nebo životním pojištěním. Špatná zpráva je, že uvedené zdroje téměř jistě nebudou stačit.

Odhady demografického vývoje tvrdí, že poměr důchodců k výdělečně činným bude kolem roku 2030 přibližně 1:1. Vzhledem k průběžnému způsobu financování důchodů tedy v té době jeden pracovně aktivní bude „živit“ jednoho důchodce. V současné době je poměr přibližně 2:1 a systém je už teď deficitní. Z toho velmi zjednodušeně plyne, že buď bude nutno zvýšit daňovou zátěž, nebo snížit důchody. A vláda patrně k obojímu.

Ale i kdybychom se spolehli na pokračování současného modelu, situace pro příjemce dávek není vůbec růžová. Podívejme se na pár čísel. Mějme třicetiletého muže s čistou mzdou 30 000,- Kč. Do penze půjde ve věku 65 let a jeho důchod, pokud bychom jej počítali podle současných pravidel, bude přibližně ve výši 40% aktuálního příjmu. Samozřejmě uvažujeme vliv inflace, proto nominálně bude pobírat cca 30 000,-, ovšem s kupní silou, vzhledem k dnešním cenám, 12 000,-Kč. Pokud by si náš člověk chtěl životní úroveň udržet, potřeboval by nashromáždit do té doby majetek kolem 5 500 000,-. K tomu by postačilo odkládat 4 500,- měsíčně po dobu oněch 35 let. Kdyby však otálel a rozhodl se začít investovat až ve věku 40 let, pak již by jeho měsíční vklad musel činit přibližně 8 500,-Kč. A jestli začne myslet na zadní kolečka až v padesáti, pak jeho pravidelná úložka bude muset mít dokonce hodnotu 19 600,-. V té době se situace stává neřešitelnou, takové peníze už prostě dávat stranou nedokáže.

Vidíme, že bez ohledu na hrátky politiků je nutno si budoucí příjmy zajistit vlastní aktivitou. Čím dříve začnete, tím lépe pro vás. Jak by se vám líbilo mít dostatek času na své koníčky, záliby a cestování? Pracovat na tom, co vás baví, a ve chvíli, kdy sami chcete? Že je to nereálné? A nebo jste o tom jen ještě nepřemýšleli?

Jsou k tomu zapotřebí vlastně pouze dvě podmínky:

  • Všechno dobře spočítat i v návaznosti na ostatní důležité životní cíle a stanovit správnou strukturu investičního portfolia
  • Začít investovat co nejdříve a dodržovat disciplínu v naplňování stanovených cílů

A to je celkem všechno. Pokud uděláte to nejdůležitější: rozhodnete se…

S pozdravem

Vaše Jméno
profesionální finanční poradce

web: www.VaseJmeno.cz
tel: +420 000 000 000

PS: další zajímavé tipy najdete na mém webu www.VaseJmeno.cz. Pokud si nepřejete tyto emaily odebírat, odpovězte prosím na tento email s  textem „nezasílat“.

Důležité poznámky a rady

Pokud píšete více adresátům, uveďte všechny adresáty v poli Bc (Blind Copy – neviditelná kopie) a email směřujte v políčku Komu na vaši vlastní adresu. Tak dosáhnete toho, že jednotliví adresáti emailu nebudou vidět „jeden druhého“ (velmi důležité, pokud nechcete, aby každý adresát získal vaši emailovou databázi a zároveň neměl nepříjemný pocit z toho, že jeho email byl zveřejněn dalším lidem!). Emaily odesílejte ideálně z vašeho vlastního profesního webu nebo z vaší firemní adresy. Důležité je, aby vaše kontakty se zasíláním emailů předem souhlasily.

Použití obecných adresa typu Seznam nebo Gmail není profesionální. Ideální je, když emailem rozesíláte pouze krátké upozornění („ochutnávku“) na Váš článek na vašem webu (pokud jej máte). Váš studený kontakt se při  návštěvě vašeho profesního webu o vás dozví víc než jen z pouhého emailu. Na konci každého článku musí být výzva ke kontaktu. Váš web by měl obsahovat mimo článků také kalkulačky (příklad). Pokud na svém webu nemáte odkaz na kalkulačku RPSN, můžete požít kalkulačku na iDnes.cz. Text emailu si prosím upravte, zejména se soustřeďte na kontaktní adresu a adresu vašho webu.

Pro opravdové profesionální finanční poradce

Pokud chcete ohřívat vaše studené kontakty opravdu profesionálně a  „se vší parádou“ (váš vlastní web s profesionálním obsahem, kalkulačkami, poradnou, automatický,rozesíláním těchto emailů a  podobně), podívejte se prosím sem. Jako členové komunity Poradci-sobě.cz můžete tuto službu můžete získat za velmi přátelskou cenu.

Jaký je Váš názor na zasílání emailu klientům? Váš názor nás zajímá!

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account