Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

Proč jen málo farářů jezdí mercedesem? . . Protože ten stojí nekřesťanské peníze. ..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

Stavební spoření

Stavební spoření je primárně určeno k financování vlastního bydlení. Jeho využití je však mnohem širší, je to i velice zajímavý spořící produkt (za určitých okolností). V této sekci Vám pomůžeme lépe se orientovat v dané problematice i při řešení základních životních situací a problémů se stavebním spořením spojených. Nezapomeňte přispět do diskuse ke stavebnímu spoření!

pomenky

Jak nezmeškat státní příspěvek za letošní rok aneb poslední šance pro zapomnětlivé

Redakce  | 20. prosince 2016 | Stavební spoření

Celý rok víte, že nesmíte zapomenout dát peníze na účet stavebního spoření, abyste získali státní podporu za letošní rok. Konec prosince je na dohled a vy jste stejně jako řada jiných zatím peníze neposlali. Do kdy to ještě stihnete? A kolik se vlastně vyplatí poslat?

0

radost

Čtvrtý průzkum potvrzuje popularitu stavebního spoření jako spořicího produktu

Redakce  | 15. prosince 2016 | Stavební spoření

Spoření „do matrace“, termínovaný vklad, podílové fondy nebo snad investice do zlata? Nejoblíbenějším spořicím produktem v České republice je stavební spoření. Jako jediné má už čtvrtý průzkum po sobě podporu více než poloviny české populace. V aktuálním průzkumu ho favorizuje 57 % respondentů.

0

cohdra_100_8843

Nový regulace: stavební spořitelny sjednotily výpočet RPSN

Redakce  | 1. prosince 2016 | Stavební spoření, Úvěry

Od 1. prosince nabývá účinnosti zákon o spotřebitelském úvěru. Definuje podmínky poskytování nejen klasických spotřebitelských úvěrů, ale také úvěrů na bydlení. Klientům přináší větší práva a více informací za cenu podstatně nabobtnalé administrativní zátěže.

0

hypo-bydleni

Proč hypotéky vítězí nad úvěry ze stavebního spoření?

Luboš Svačina | 2. listopadu 2016 | Hypotéky, Stavební spoření

Na bydlení letos banky a stavební spořitelny již rozpůjčovaly 195 miliard korun. 4/5 z poskytnuté sumy přitom sjednaly hypoteční banky. Proč hypotéky dominují trhu? A může se to v dohledné době změnit?

0

rekonstrukce

Polovina úvěrů ze stavebního spoření jde na rekonstrukce

Redakce  | 9. září 2016 | Stavební spoření, Úvěry

Více než 75 tisíc Čechů si vloni na bydlení půjčilo peníze v celkovém objemu 45,8 miliardy korun. Bezmála padesát procent poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření směřovalo do rekonstrukcí a modernizací českých domácností. Vyplývá to z aktuálních údajů Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Velkému zájmu o úvěry na bydlení nahrávají současné rekordně nízké úroky, ale i fakt, že tuzemský bytový fond je zastaralý.

0

soud

Peníze ze stavebka půjde vybrat i bez opatrovnického soudu

Redakce  | 30. března 2016 | Stavební spoření

Schvalovacím procesem úspěšně prošla novela zákona o stavebním spoření, která ruší povinnost schvalování výběru naspořených prostředků na stavebním spoření dítěte. Dobrá zpráva jak pro rodiče, tak stavební spořitelny. Co dalšího se chystá v oblasti úvěrů na bydlení a kdy začnou nová pravidla platit?

0

Smlouva

ČMSS hlásí 1 milion úvěrových smluv a rekordní tržní podíl

Redakce  | 29. ledna 2015 | Hypotéky, Stavební spoření

V roce 2014 Českomoravská stavební spořitelna potvrdila své postavení na trhu stavebního spoření a financování bydlení. ČMSS reportuje dvouciferný procentní nárůst v počtu smluv stavebního spoření a rekordní tržní podíl v úvěrech. Podle vlastních slov se ČMSS s milionem úvěrových smluv stává největším poskytovatelem financování bydlení v ČR.

11

kalkulator_dane

Opravdu se vyplatí spořit do stavebního spoření? Jak pro koho!

Ano  | 8. října 2014 | Stavební spoření

Na toto téma se od roku 2004, kdy se snížila státní podpora, prodloužila doba vázací a snížily úrokové sazby, napsalo hodně článků. Nejsem proto jistě první ani poslední, koho zajímala otázka opravdové výhodnosti stavebního spoření. K této otázce mne konec konců dovedli samotní klienti. Jak to tedy s výhodností stavebního spoření opravdu je?

0

stavebko

Více než polovina Čechů dává na stavebko přes tisícovku měsíčně

Redakce  | 30. září 2014 | Stavební spoření

Alespoň tisícikorunu pošle každý měsíc na stavební spoření 60 % Čechů.  Třetina všech klientů spoří mezi 1000 a 1500 Kč.  Zhruba 30 tisíc lidí posílá na stavební spoření více jak pět tisíc korun měsíčně.

4

petr_kielar_portret

Rozhovor: Kam kráčí stavební spoření a stavební spořitelny?

Martin Viktora | 26. srpna 2014 | Stavební spoření

Má stavební spoření svá nejlepší léta už za sebou? Jak se transformují stavební spořitelny? Které produkty stavebního spoření vybočují v současnosti z řady? Jaké jsou v oblasti stavebního spoření trendy? Čtěte rozhovor s Petrem Kielarem, bývalým manažerem Českomoravské stavební spořitelny a zakladatelem webu stavebky.cz!

0

Kalendář akcí

<< Leden 2017 >>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kauza forexových robotů WSM

Nahrávání ... Nahrávání ...