Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

„Dobrý den, hledám nějakou práci - mám osm dětí.” „A co ještě umíte?” ..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

Úvěry

Přehled informací o nabídce úvěrů a půjček. Na co by si měl při sjednávání smlouvy dát klient pozor. Jaké faktory nejvýrazněji ovlivňují rozhodovací procesy bank a úvěrových firem? Co musí žadatel splnit, aby při žádosti o úvěr uspěl? Nezapomeňte přispět do diskuse kolem úvěrů!

podpis

Nový zákon omezil možnosti podnikatelů při žádosti o úvěr

Roman Bečička | 13. ledna 2017 | Hypotéky, Úvěry

Nový zákon o spotřebitelském úvěru, který platí od loňského prosince, má podle zákonodárců především ochránit spotřebitele, aby se nevědomky nezadlužil více, než by byl schopen splácet. Některým skupinám spotřebitelů se tak sníží dostupnost úvěrů, a to včetně hypoték. Na problémy mohou u některých bank narazit i podnikatelé či živnostníci.

0

prskavka

Na sklonku 80. let jsme za Vánoce utratili polovinu mzdy, letos vydáme jen třetinu

Redakce  | 16. prosince 2016 | finanční poradenství, Úvěry

Z průměrné mzdy 3 170 korun vynaložila před 27 lety domácnost téměř polovinu na nákup vánočních dárků a jídla. Do letošních vánočních svátků hodláme investovat přibližně 9 000 korun, tedy zhruba třetinu průměrného platu. Mění se také zvyky v půjčování peněz na vánoční dárky. Kdysi jsme si půjčovali zejména od rodinných příslušníků, v dnešní době raději volíme půjčku od banky. Vyplynulo to z analýzy dat, kterou Equa bank uskutečnila na přelomu listopadu a prosince 2016.

1

navigator

Navigátor bezpečného úvěru: hodnocení bezpečnosti úvěrových produktů

Redakce  | 6. prosince 2016 | Úvěry

Air Banka, Komerční banka a Home Credit se stali celkovými vítězi studie Navigátor bezpečného úvěru 2016. A v novince Navigátora obdrželi zároveň také nejvyšší ratingové hodnocení A – EXCELLENCE. V hodnocení půjčky na 30 tisíc korun zvítězila Air Bank před Komerční bankou a společností Home Credit, v případě půjčky na 100 tisíc bodovaly Komerční banka, Air Bank a Era.

0

cohdra_100_8843

Nový regulace: stavební spořitelny sjednotily výpočet RPSN

Redakce  | 1. prosince 2016 | Stavební spoření, Úvěry

Od 1. prosince nabývá účinnosti zákon o spotřebitelském úvěru. Definuje podmínky poskytování nejen klasických spotřebitelských úvěrů, ale také úvěrů na bydlení. Klientům přináší větší práva a více informací za cenu podstatně nabobtnalé administrativní zátěže.

0

cepice

Vánoce. Jaké jsou nejčastější fígle některých poskytovatelů půjček?

Redakce  | 29. listopadu 2016 | Úvěry

Přes milión Čechů řeší nedostatek financí na nákup dárků pomocí spotřebitelských půjček. Nejen vánoční sezónu provázejí nabídky úvěrů, které se snaží spotřebitele zmást. V některých případech přicházejí poskytovatelé s fígly ve snaze vyzrát nad dlužníky. Nechat se zlákat na nízkou úrokovou sazbu se tak nemusí vyplatit. Také dosažení některých výhod se často stává nereálným, a to nejen z důvodu zpožděné úhrady splátky o jediný den, ale také třeba předčasným splacením dluhu.

0

kafe

V registru SOLUS má dluh po splatnosti 7,67 % dospělých

Redakce  | 21. října 2016 | Úvěry

Podíl občanů ČR s dluhem po splatnosti zapsaným v registru fyzických osob SOLUS klesl ke konci září na 7,67 % (oproti 8,12 % ke konci září 2015). To je nejnižší úroveň od roku 2011. Spotřebitelé splácí lépe své historické závazky po splatnosti díky lepší ekonomické situaci. I přesto dluží například v Ústeckém kraji po splatnosti 14 dospělých občanů ze sta.

0

creditas-logo

Záložna CREDITAS získala bankovní licenci

Redakce  | 19. října 2016 | Investice, Úvěry

Záložna CREDITAS, největší záložna v Česku, získala potvrzení České národní banky o udělení bankovní licence. Od ledna 2017 se tak český trh bank rozšíří o další instituci zaměřenou jak na retailové, tak na firemní zákazníky.

0

penezenka

UNIQA pojišťovna nabídne klientům limitované výhodné půjčky

Redakce  | 12. října 2016 | Pojištění, Úvěry

Klienti UNIQA budou mít v období od 17. října do 25. listopadu 2016 možnost využít jednorázové výhodné půjčky vázané na jejich pojistnou smlouvu kapitálového životního pojištění. Půjčit si budou moci podle výše rezerv vytvořených z jimi dosud uhrazeného pojistného. Sami si zvolí způsob a dobu splácení. Úročení půjčky bude shodné s garantovanou úrokovou mírou jejich pojistných smluv a nebude spojeno s dalšími náklady. Poskytnutí půjčky neovlivní základní pojistnou smlouvu, a proto nehrozí ani riziko dodanění jako při výběrech z rezervy. Při splacení bude částka úvěru včetně úroků připsána zpět k rezervám pojistné smlouvy.

0

rekonstrukce

Polovina úvěrů ze stavebního spoření jde na rekonstrukce

Redakce  | 9. září 2016 | Stavební spoření, Úvěry

Více než 75 tisíc Čechů si vloni na bydlení půjčilo peníze v celkovém objemu 45,8 miliardy korun. Bezmála padesát procent poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření směřovalo do rekonstrukcí a modernizací českých domácností. Vyplývá to z aktuálních údajů Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Velkému zájmu o úvěry na bydlení nahrávají současné rekordně nízké úroky, ale i fakt, že tuzemský bytový fond je zastaralý.

0

soud

Zprostředkovatelé úvěrů budou od 1. 12. 2016 pod novým zákonným tlakem

Bedřich Vít | 6. září 2016 | Hypotéky, Úvěry

Nový zákon o spotřebitelském úvěru formuluje mimo jiné i pravidla a povinnosti pro individuální typy zprostředkovatelů. K vykonávání zprostředkovatelské činnosti je nutná registrace u ČNB. Kdo bude muset projít odbornou zkouškou? Kdo se musí registrovat? Jaké kategorie zprostředkovatelů úvěrů budou existovat?

0

Kalendář akcí

<< Leden 2017 >>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kauza forexových robotů WSM

Nahrávání ... Nahrávání ...