Zobrazeno 46.548x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje celkem 143 odpovědí. This post has been viewed 46549 times Do diskuze (22 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Jiří Vařečka a poslední změna proběhla 5 roky a 4 měsíci. This post has been viewed 46549 times

 • Autor
 •  Jiří Vařečka
  Účastník

  Vážení kolegové.

  Velice všem děkuji za sledovanost a příspěvky do minulých témat „Aktuální informace z různých webů“.

  Po dohodě s Martinem Viktorou a pro přehlednost zakládám toto nové téma. Poslední = 5, bude uzavřeno.

  Děkuji.

  J. Vařečka

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  A začínáme z ostra.


  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/3772-reportaze/?sekce=13&clanek=4001


  13.4.2016


  Jak AXA počítá dobu 3 měsíce?

  Udělala chybu klientka, makléřka, nebo AXA???

  A náš kolega, Bc. Ondřej Hák, tam také vystupuje.

  Doporučuji.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Tak já to tu trochu obohatím o zpověď jednoho pracovníka :-)

  Je to taky informace z jiného webu, a i když je to z diskuze, myslím, že pro zajímavost stojí za přečtení…

  Pracuji pro ČP, ale v likvidaci úrazů. Je to příšerná práce pod příšerným vedením s naprosto demotivovanými lidmi. Pokud si myslíte, že likvidátorky mají klid na zkoumání Vašeho úrazu nebo trvalých následků, jezdí v drahých autech a berou desetitisíce, není tomu tak. Na začátku Vám slíbí fixní plat, ale nikde ve smlouvě ani ve výměru se nedovíte, co bude následovat. Až poté zjistíte, že si vyděláváte na základ, za jednu likvidaci je 23 korun, denně jich musíte udělat zhruba 30-40. K tomu musíte provést za hodnotící období ještě 120 odchozích hovorů (nesmíte ukončit hovor), kdykoliv vzít příchozí hovory (opět nesmíte ukončit hovor) a ještě Vás hodnotí za klientskou spokojenost (do které spadá cokoliv od protivné paní na přepážce, přes nízké částky na smlouvě až po minulé zkušenosti klientů – vše ale snižuje plat Vám). Věci, které Vás zdržují od likvidace a tedy vydělávání jako spousta korespondence (zadarmo), došetřováni a konzultace (zadarmo), neustálá buzerace a přidávání práce od vedení. Strhávání peněz za chybovost. Odborová organizace u nás neexistuje, odbory všech pojišťoven netuší co se u nás doopravdy děje. Na likvidaci jedné události máte tak maximálně pár minut, během níž musíte stihnout prostudovat dokumentaci, provést likvidaci v systému a ještě odeslat dopis. K tomu porušování a obcházení zákoníku práce – dodělávání práce doma, neplacené svátky, neplacené návštěvy lékaře, doplácení do základu je strženo další měsíc, pokud není práce, firmu to nezajímá a ve výkonu to nezohlední. Za to vše je ve výsledku tak 13-18 čistého podle toho jak se Vám daří splnit všechny normy. Aby toho nebylo málo, po spojení s Generali ještě nucené „krátkodobé výpomoci“ pro Generali, které jsou v podstatě trvalé, ale bez jakékoliv smlouvy. Na celou republiku je cca 50 likvidátorek a likvidátorů. Takže až budete mít pocit, že Vám někdo odflákl likvidaci, víte proč. Až budete telefonovat s někým z likvidace a budete mít pocit nezájmu, víte proč. Podmínky jsou srovnatelné s těmi nejhoršími pracemi na České poště nebo v Albertu, jen u České pojišťovny se to daří držet pod pokličkou – zaměstnanců je na centrále málo a firma důsledně hlídá, co se dostane do médií.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Aleš Náhlík
  Účastník

  A to vite, ze 50 procent vsech pojistnych udalosti v pojisteni osob tvori urazy s dobou leceni do jednoho mesice? Tedy pohmozdeni, vyrony atd, i ta zlomenina klicni kosti ma nad jeden mesic. Takze kdybychom my poradci dobre vysvetlili klientovi, ze kupovat si denni odskodne i na modriny je blbost, mohlo by byt vse levnejsi. A lidi z likvidaci by se chovali jako profesionalove. KdZyz on ale cesky klient chce dostavat penize za kazde bebicko. A vetsina prodejcu (ne poradcu) mu v tom vychazi vstric. Proste nekultivavane prostredi. Snad ale kultivovatelne;)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Odpovím na to takto: Já sám denní odškodné pojištěné nemám, v mém plánu na zajištění, které předkládám klientovi, ho také nemám a klientovi vysvětluji pokaždé proč. Pokud na něm trvá, tak mu ale vstříc vyjdu.

  Jinak se domnívám, že poradci v tomto ohledu na číslech mnoho nezmění, protože lidí odměňovaných pouze klientem a nijak nespojených s provizní odměnou, je velmi málo. A klientů prozatím také. Navíc není zřejmé, zda poradcem doporučené nastavení skutečně dodrží.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  … a mnoho klientů = rozumějte zájemců o úrazovku, začíná slovy:

  „kolik nejvíc na den (DO), bez dokazování příjmu, umím“.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  http://blog.vydelavamvic.cz/vydelavam-vic-nez-vy/

  Kdyby chtěl někdo „vydělávat víc“ :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ondřej Záruba
  Účastník

  „Poradcům dáváme nejvyšší provize na trhu, a proto analytické centrum nemáme. Zastáváme názor, že maximum provize se má dostat k poradcům a ti jej mohou využít zcela podle svých představ… například na vlastní analytické centrum nebo konzultace s opravdu nezávislým analytikem.“

  15% ze vstupáku a analytický servis nula. Taky bych chtěl takhle podnikat. Asi jsem špatnej obchodník:-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Některé obchodní modely jsou trochu zvláštní……

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  …. a pasivní příjem z následných provizí považují za naprosto normální a automatický !!!

  Hmmm, optimisti .

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník
   | Odpovědět privátně

  Už se na to připravuji, za několik let mě to čeká :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Jak městské a obecní policie nakládají s jejich oprávněním měřit rychlost


  Nejsem si nyní jistý (zjistím), jak v tomto případě funguje „pojištění právní ochrany“, ale jezdíme za klienty a tak se domnívám, že níže uvedený odkaz stojí za přečtení.


  http://dfens-cz.com/jak-straznici-meri-rychlost-dil-i-rosice-u-brna/


  Je to OK???

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  To mi Jirko připomnělo, že u nás před lety udělali novou ulici. Postavili nové chodníky a parkoviště. Bohužel chodníky vedoucí odnikud nikam, protože ten chodník vždy přerušilo parkoviště. Chodec by tak vlastně šel jen od parkoviště k parkovišti a pak by musel jít buď po silnici nebo přejít na druhou stranu. (přelézání zaparkovaných aut jsem vynechal). Tyto zbytečné chodníky ale zabraly potřebná parkovací místa, což jsme jako místní logicky vyřešili tím, že jsme začali parkovat zčásti na těch chodníkách. To se ovšem přestalo po čase líbit nějakému městskému zastupiteli, který na nás vyslal městskou policii, ta nám dala za stěrače předvolání a tak jsme putovali na město, kde po nás chtěli zaplatit pokutu. Na dotaz, kde máme tedy nyní parkovat, jsme nakonec, po protestech, že situace po rekonstrukci ulice se zhoršila, místo aby se zlepšila, obdrželi radu, že nám bude tolerováno parkování vedle chodníku, i když tím porušujeme předpisy o parkování na obousměrné pozemní komunikaci. Pak se vyměnilo vedení města a všichni, co stáli vedle těch chodníků, dostali pokutu. :-)

  Pro zajímavost, dnes se plánuje předělání ulice. :-) Zbytečně, protože na všechna tato úskalí jsme upozorňovali před tím, než se to začalo stavět. Někdo si dobře vydělal a nám udělal ze života v ulici problém.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Zloději se soustředí na starší auta. Každý den je odcizeno průměrně 17 vozů


  Součástí článku je i tato tabulka.

  Přehled nabídek pojištění odcizení vozidla – sjednání k povinnému ručení

  Pojišťovna

  Produkt

  Allianz

  Minirisk – limity plnění pro každou pojistnou událost ve výši 50 tisíc Kč, nebo 100 tisíc Kč, bez spoluúčasti

  ČPP

  Pojištění odcizení celého vozidla – výběr ze 6 limitů pojistného plnění od 25 tisíc Kč do 200 tisíc Kč, spoluúčast 10 procent, územní platnost v ČR

  ČP

  Připojištění odcizení vozidla – pojistný limit je 100 tisíc Kč, spoluúčast 5 tisíc Kč, územní platnost v ČR, škoda nemá vliv na bonus, roční pojistné 600 Kč

  ČSOB Pojišťovna

  Doplňkové pojištění vozidla a jeho výbavy na riziko odcizení – limitem plnění je obvyklá cena vozidla, několik variant spoluúčasti

  Direct

  Připojištění rizika krádeže – různé pojistné limity – 20 tisíc, 50 tisíc, 70 tisíc nebo 100 tisíc Kč, spoluúčast flexibilní – od 1000 Kč

  Generali

  Pojištění pro případ odcizení – pojistná částka až 700 tisíc Kč, stáří vozu – 3 až 11 let, 3 varianty spoluúčasti (5 % – min. 5 tisíc Kč, 10 % – min. 10 tisíc Kč, 20 % – min. 20 tisíc Kč)

  Kooperativa

  Připojištění rizika odcizení vozidla

  Uniqa

  Pojištění totální škody na vlastním vozidle


  22.5.2016


  http://www.novinky.cz/finance/401932-zlodeji-se-soustredi-na-starsi-auta-kazdy-den-je-odcizeno-prumerne-17-vozu.html

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Finanční poradna: Jaké produkty je dobré si sjednat k hypotéce


  27.5.2016, 07:25


  http://www.novinky.cz/finance/404537-financni-poradna-jake-produkty-je-dobre-si-sjednat-k-hypotece.html


  Tak se na to dívá a tak to vidí Hana Fojtová z OVB Allfinanz.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Měli to označit jako reklamní článek OVB.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Pavel Mikša
  Účastník

  Jako kdyby snad taková reklama fungovala :) Článek shledávám v pořádku.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Část o pojištění schopnosti splácet je zcestná.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Lidé budou moci úvěry splatit kdykoliv, schválili poslanci

  Spotřebitelé budou moci splatit dluhy z úvěrů vesměs kdykoliv, omezí se také sankce za pozdní splátky. Předpokládá to vládní návrh zákona o úvěru pro spotřebitele, který v pátek schválila s některými úpravami Sněmovna.

  https://www.novinky.cz/ekonomika/405428-lide-budou-moci-uvery-splatit-kdykoliv-schvalili-poslanci.html

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Já se domnívám, že tento zákon je pro obor hypotéky, úvěry a další půjčování peněz stejně důležitý, jako pro pojišťovnictví neustále probíraná 38.

  Nemohu se ale zbavit dojmu, že mu je celkově mediálně věnováno mnohem méně pozornosti.

  Podle mne bude mít vliv i na zde aktuálně probíraná témata, např. předčasné splácení překlenováků atd.

  Co mne vede k myšlence, že je toto téma málo mediálně probíráno:

  1, neumím správně Googlit

  2, není to téma, které by se hodilo na první stranu, na rozdíl od tohoto: 200 a více % má pojišťovák provizi!!!

  3, toto téma je tak moc problematické pro ty ústavy, že nepodporují časté zveřejnění této informace.

  4. třeba ještě někdo něco napíše…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Aktuálně: „Investiční zprostředkovatel nenese zodpovědnost za ztrátu klienta, i když je neaktivní,“ rozhodl Nejvyšší soud


  http://www.businessanimals.cz/ba/clanky/aktualne-invest-zprostredkovatele/


  na stejné téma ještě jednou


  http://www.investujeme.cz/nejvyssi-soud-investicni-zprostredkovatel-za-skodu-nezodpovida/


  Pokud toto jde již bylo zveřejněno – omlouvám se, nenašel jsem.

  Jedná se o, nazval bych to jako „minimálně zajímavý“, pohled, že když něco není ve smlouvě, tak to dělat nemusíš, byť to je, tedy z mého pohledu, činnost, kterou profesně vykonáváš průběžně.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Řekl bych, že jsme opět v roli rozdělení kompetencí. Stejně jako jinak vypadá obchod VPA a jinak PPZ pracujícího buď v roli PA nebo PM, logicky by to mělo vypadat jinak v roli, kdy jsem zprostředkovatel a kdy investiční poradce.

  Z režimu, ve kterém ten člověk pracuje, je pak více zřejmé, co od takové služby očekávat. A vidím tam tři role, které jsou v tom článku zmíněny.

  1. Zprostředkování, tedy nejjednodušší segment, kde již ze samotného názvu vyplývá, že se jedná víceméně o zpracování požadavku klienta, jinými slovy klient dostane základní informace, je změřen investičním dotazníkem a následně zvolen produkt – zpravidla přednastavené portfolio

  2. Poradenství, kdy opět z názvu vyplývá, že v tomto segmentu poradce vybírá investiční nástroje z kterých staví portfolio a následně by se o něj měl průběžně starat… mám ale na mysli spíše realokace a udržování toho portfolia při výběrech nebo jiných změnách, které mění jeho skladbu, než to, co budu jmenovat jako poslední a tím je

  3. Asset management, tedy aktivní správa a řízení portfolia. K tomu by asi něco napsal spíš Ondra Záruba nebo Petr Slad.

  Od kategorií by pak měla být nastavena i odpovědnost a klient by měl být před jednáním upozorněn na to, v jakém segmentu se on chce pohybovat a v jakém segmentu pracuje ten „obchodník“

  U pojištění je to přece taky zřejmé. Klient ví, že obchodník dělá buď pro jednu pojišťovnu a tudíž mu nemůže dělat výběr z více pojišťoven nebo je schopen zprostředkovat více pojišťoven a pak pracuje v segmentu, kdy je oprávněn sjednávat pojištění v souladu se zákonem o pojišťovacích zprostředkovatelích a je povinen na požádání klienta mu sdělit pojišťovny, se kterými je oprávněn sjednávat pojištění (PA) nebo zda je v roli, kdy je oprávněn poskytovat řádnou analýzu dostatečného počtu pojistných produktů tak, aby mohl klientovi kvalifikovaně doporučit dle jeho potřeb a požadavků a má k tomu podepsanou plnou moc. (PM)

  Pojištění pochopitelně není investování, nicméně z uvedených informací vyplývá, že klient ví, pokud mu pochopitelně byla informace sdělena, co může od daného obchodníka požadovat a jak by to mnělo následně proběhnout.

  Myslím, že v tom trochu udělá pořádek implementace MIFID…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ano
  Účastník

  vložen příspěvek do jiného vlákna, děkuji za pochopení….

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  POZOR – VIRUS v programu WePOS

  Zdravím kolegové,

  dnes, 6.7.2016 mi AVG našlo virus, viz příloha. Dost mne ale zarazilo, že to je v odinstalační části programu JOS-WePOS od České pojišťovny, který mám v PC již dlouho nahraný.

  Může to být nějaká chybka,ale pokud to ještě používáte, tak pozor.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Zloději okrádají spící majitele bytů

  Asi každý někdy slyšel historku, jak se do domu vloupali zloději a kompletně ho vybílili. O něco horší je ale situace, kdy se člověk probudí a zjistí, že se mu po bytě pohybuje cizí člověk, který si odnáší jeho věci.

  https://www.novinky.cz/domaci/399957-zlodeji-okradaji-spici-majitele-bytu.html

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  jednou me vysadily a ukradly vratka od plotu a vzali sebou psa. od te doby mam zbrojak.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Česká národní banka podala v souvislosti s hospodařením banky s ruským kapitálem ERB bank trestní oznámení a případ nyní vyšetřuje protikorupční policejní útvar Více na:

  http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/ruskou-erb-banku-mohl-nekdo-vytunelovat-cnb-podala-trestni-oznameni-1310055

  Banka měla již dříve problémy, proto 9.3.2016:

  http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/ruska-erb-bank-ma-od-cnb-zakazano-poskytovat-uvery-a-prijimat-vklady-1278009


  Spolupracoval jste někdo s nimi ???

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  http://www.penize.cz/investicni-zivotni-pojisteni/314147-zhodnocoval-uspory-v-investicnim-zivotnim-pojisteni-prisel-o-400-tisic

  Může mi autor článku vysvětlit proč se u Investičního životního pojištění nesmí u investice používat slovo „spoření“?

  U nového „Penzijního spoření“ je to přímo v názvu produktu a je to stejný typ investice!

  A klienti už v tom novém typu Penzijního „spoření“ na stáří úspěšně prodělávají!

  A mohl by se k tomu vyjádřit i někdo z ČNB?

  Problém ve ztrátě osobních financí je především ve finanční gramotnosti klienta.Pokud si už někdo nastřádá 400.000 Kč,tak by měl hledat informace z více zdrojů a ne jen od jednoho „rádoby poradce“.Znám osobně mnoho takových skvělých poradců,kteří mají dluhy a exekuce a „úspěšně“ radí klientům.

  A jejich nadřízeným,pojišťovnám a ČNB to evidentně nevadí.

  Doporučuji si v registru ČNB zadat vyhledávání podle adresy a zadat adresu některého městského úřadu,kde mají tito „podnikatelé“ trvalé bydliště.

  Takhle začínali Partners, t.j. 700 poradců z OVB, kolikpak asi investiček na spoření vyprodukovali ?

  A to raději nebudu spekulovat o způsobu práce toho nového, hodného poradce, který ho teď „zachraňuje“, o jeho motivaci a ani se nebudu pozastavovat nad tím, že je od Partners. Odkud jinud by ti hodní taky měli být, to dá rozum.

  Tu dobu si dobře pamatuju, Partners museli vydělat na provizích za „spořící investička“ za ta léta, kdy je bouchali fakt těžký prachy a teď se snaží poučovat národ.

  Pojištění za 16 k měsíčně by vůbec nemělo bez povšimnutí projít skrz kontrolní mechanismy pojišťovny.

  Naprostá klasika. Já opravdu nechápu, jak je možné, že se pojišťovny „montují“ do zhodnocování peněz. Už sám název „pojišťovna“ říká, čím se má pojišťovna zabývat – tedy pojištěním. Já v pojišťovnictví pracuji už hezkou řádku let a NIKDY! jsem se neprezentoval jako „finanční poradce“ (tak je to dneska u „pojišťováků“ zvykem a v podstatě skoro pravidlem), nýbrž vždy jako pojišťovací poradce. Druhá strana mince je bohužel ta, že 99% klientů si nepřečte pojistné podmínky a pořádně neví, co vlastně podepsali. A bohužel je pravdou i to, že hodně tzv. „finančních poradců“ klienta ani neseznámí s tím, že má možnost do 2 měsíců od podpisu smlouvy tuto vypovědět s 8-midenní výpovědní dobou. No a ty různé finančně/pojišťovací multilevly bych všechny okamžitě zrušil, protože prapůvod problémů se „spořením“ v pojistkách je právě u nich. Když nějaký pojišťovák-nováček do multilevlu vlezl, tak jej šéfové naučili dělat kapitálové či investiční životní pojištění, anžto je pro ně finančně nejvýnosnější (= nejvyšší provize pro šéfy multilevlu a nejmenší prospěch pro klienta), a poslali nováčka do terénu. No a tak to pak dopadá.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  http://www.investujeme.cz/zpp-advisory-aneb-pavel-kocalka-opet-na-scene/

  Bez ohledu na predmet podnikani, je to takovy hezky priklad ceskeho podnikani ve financich (vcetne bankrotu a pristupu k nemu).

  Jeste se nekdo divi, ze tzv.financni poradce je na zebricku respektu k profesi nekde u dna?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Vážený Anonyme.

  Na toto téma zde již bylo mnoho textu napsáno. Nosíme sem svoji kůži na trh a riskujeme, že se někomu znelíbíme, to myslím tak, že se pod naše příspěvky podepisujeme.

  Bohužel býti Anonymem ze zde v posledních dnech docela rozšířilo a, tedy podle mého názoru, oba tyto příspěvky tím mají, bohužel, sníženou hodnotu.

  Pokud toto minimálně zvážíte, budu rád. Děkuji.

  J. Vařečka


  Jen to ještě dovysvětlím. Vy jako Anonym budete vidět, kdo s Vámi souhlasí, ale já jako hlasující nebudu vědět, komu jsem poslal hlas. To je docela dobře zneužitelné.

  :-(


  Nicméně plně chápu situaci, kdy jako Anonym je dobré vystoupit, např. když je někdo v rozvodu s nějakou společností, nebo třeba „jen“ ve výpovědi s konkurenční doložkou.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  anonym je tu od toho, aby psal pravdu o pokryvenym poradenstvim ve stredni EU. Mnoho z nas jsme nosili kuzi na trh pod pohruzkou statisicovych/milionovych pokut.

  Mr.Varecko, tak nevim o cem pisete!? vy jste majitel firmy, kdyby nekdo od vas psal proti vam (pravdu), tak mu date pokutu.

  Nevideli jsme nikde v jinem oboru, ze by si sli po krku kadernici, calounici, pizzari, ridici, rybari,… jenom mezi pojistovaky a poradci je podrazacky boj o 4,5milionovy trh klientu v CR.

  Radsi jsem se letos odstehoval do Kanady. Jeden z poradců z cr vi co delam a vazim si ho! Jit do financniho oboru v cechah je HAZARD. V Kanade je treba mit nastudovane prava, financni problematiku a mit zkousky dvakrat v roce. Nesmite udelat podraz na klienta. Se divim, ze cesky klient si necha libit, co mu udela cesky poradce a jeste zdarma… V Kanada si uctuje pravdivy poradce od 100CAD. Ruci za radu!

  Mr.Varecko, treba jste pionyr na ceskem trhu, ale jste sam. Majitele, FC,OVB,BC,Patrners, MSQUATRO, ZFP, drfg, BT, aj. co jsem poznal… maji silne lobby a desitkymilions EUR pro svou ochranu. Navic ma cr provareneho ministra financi, nejsilnejsi politickou stranu pred insolvenci a stado naivnich radoby poradcu:(

  Buh s Vami! Jestli ne-mam pravdu, minusujte mi. Nezavidim vam pozici v cr ve financich. Radsi verim uklizecce, ze mi v hotelu radne uklidi pokoj, nezli cs poradce udela poradek ve financich.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  A jenom anonym píše pravdu :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  No… neřekl bych, že v těch předchozích anonymních příspěvcích bylo napsáno něco, co bychom tu už neanonymně nepopsali dříve.

  Píšete-li proti jiné firmě nebo instituci, pak se pochopitelně pohybujete po tenkém ledě a čeho se nesmíte dopustit, je pomluva. To, co napíšete musí být argumentačně obhajitelné. Např. o názvu Doplňkové penzijní spoření jsme tu psali již několikrát, naposled jsem na to poukazoval asi tak před třemi týdny. Nás by za to chtěli sankcionovat a sami připustí, aby to produkt měl přímo v názvu. Jenže státní zájem je, aby tam lidi cpali peníze, takže název Penzijní investiční fondy, by běžného smrtelníka přece vyděsil. Penzijní společnosti tedy mohou klamat legálně přímo názvem, který byl takto posvěcen vyšším orgánem, a já, když u klienta řeknu slovo naspořit, tak jsem ve střetu se zákonem. Kocourkov, no. A regulaci provizí je třeba udělat, aby klient nepřišel o peníze, které v produktu investuje, takže je naprosto logické, že je třeba regulovat rizikovou složku místo toho, abychom zabezpečili, aby tuhle práci nedělali zlatokopecké klany.

  Ani se nedivím, že jste utekl… :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  Romane cituji:

  Penzijní společnosti tedy mohou klamat legálně přímo názvem, který byl takto posvěcen vyšším orgánem, a já, když u klienta řeknu slovo naspořit, tak jsem ve střetu se zákonem. Kocourkov, no.

  co tedy dalat? V cr je hodne pojistovaku ve snu Kocourkovskym. Co vas tedy zivi?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  a znate svorbuv syndrom? O nem se pise na verejnych serverech ekonomickych, v cr jste opravdu provarenej. To jeste delate ve financich?

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Že tě to baví, anonyme :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kroutil
  Účastník

  Tohoto člověka doporučuji již jen ignorovat.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Úplně nechápu na co přesně se ptáte? DPS prodávám jako investice, nikoli jako spoření. A klient k tomu dostane informace.

  Nevím, zda se ptáte otázkou „Co vas tedy zivi?“ přímo mě nebo obecně co nás živí jako zprostředkovatele nebo poradce.

  Co se týká mě, tak já jsem vyznavačem průběžného provizního modelu u zprostředkování nebo pak modelu poradenského na základě smlouvy s klientem. S tím, že u toho zprostředkovatelského bych nedělal radikální řez, ale stejně, jako do těchto podob vznikal, by měl také pozvolna odejít. K tomu jsme mohli mít už minimálně tři roky vytvořené podmínky. To ba se ovšem nesměly pojišťovny nechat ovládat. ;-) V podstatě to není až tak složité, ten bordel v tom dělá hon za ziskem.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Do Česka míří „norské“ povinné ručení. Platíte podle brzdění i rychlosti


  24.7.2016, 09:08


  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/povinne-ruceni-jinak-styl-brzda-plyn-se-prodrazi-do-ceska-prichazi-norsky-startup-g22-/ekonomika.aspx?c=A160720_2260718_ekonomika_kris


  Pokud to bude záležet pouze na „dobrovolnosti“ našich řidičů, tak to asi moc velký úspěch míti nebude.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  To je asi pro pojišťovny zajímavá myšlenka. Pokud se tam započítává překročení rychlosti, tak já slevu mít nebudu :-)

  To by jako měl každý svou krabičku nebo pro rodinu společnou? Vztahuje se tedy krabička k řidiči nebo k autu? Buď mým autem pojde x jiných lidí nebo já pojedu více našimi, případně i cizímu auty. Za kým to půjde? ;-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Podfu/c/ky stavební spořitelny


  4.7.2016


  https://www.stream.cz/adost/10011167-podfu-c-ky-stavebni-sporitelny#nejnovejsi


  Jsou – byly – platné výpovědi od ústavů ???

  Opravdu doporučuji.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  … a ještě přípomínka z roku 23.9.2013

  Praktiky stavebních spořitelen


  https://www.stream.cz/adost/837061-praktiky-stavebnich-sporitelen


  :-(

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Jak to říkali o tom Švejkovi? Kretenismus? :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  1. Dříve dědici ručili jen do výše zděděného majetku.

  2. Slovosled že: „uplatňujete výhradu soupisu majetku“.

  3. U vydědění jednoho z manželů stačí napsat, že manžel/manželka po mně nedědí, datum a podpis. Je to další novinka, ale málo se o tom ví.


  Pouze tato 3 body jsem vybral ze zajímavého článku:

  „Věřitelé mrtvých potápějí dědice,“ říká místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala


  11.7.2016


  http://www.faei.cz/rozhovor-veritele-mrtvych-potapeji-dedice-rika-mistopredseda-nejvyssiho-soudu-roman-fiala/


  Doporučuji k přečtení.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Rondoš
  Účastník

  A není to naprosto logický argument? Platit podle míry pravděpodobnosti vzniku rizika? Určitě jde o jeden ze smysluplnějších parametrů oproti např. váze vozidla či kubatuře motoru. Stejně jako je diskutabilní určovat cenu/slevu podle škodního průběhu pojistníka, nikoli vlastníka vozidla.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Rondoš
  Účastník

  Řekl bych, že NOZ je v lecčem geniální a jeho přínosy teprve ukáže čas. V uvedených dědických řízeních však selhávají základní principy NOZ: „ujednání“ nesmí být překvapivé, neočekávatelné, případně víceznačné. Zde je fatálně překvapivý již sám zákon ve zcela odlišném pojetí nároku a ručení.

  Osobně se domnívám, že v obdobných případech musí existovat dostatečně dlouhé přechodné období s jasně definovanými pravidly. V opačném případě Stát svým chováním způsobuje i zásadní újmu vlastním sponzorům – tedy pardon: občanům…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Pojistku na blbost valná většina Čechů neřeší, každý pátý ji ani nezná

  Pojištění odpovědnosti, tzv. pojistka na blbost, zaplatí škody, které jsme my sami byť omylem způsobili. Avšak pouze dvě pětiny lidí ho mají sjednané. Pro další více než dvě pětiny je toto pojištění buď zbytečné, nebo si případné škody budou hradit ze svých úspor. Téměř pětina lidí však tento typ pojištění vůbec nezná.

  https://www.novinky.cz/finance/410493-pojistku-na-blbost-valna-vetsina-cechu-neresi-kazdy-paty-ji-ani-nezna.html

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  No tak to je pro nás výzva, ne ? :)

  Máme přece klienty informovat ….

  Schválně – malá prázdninová anketa:

  Kolik % z vašich klientů (občanů) má sjednáno pojištění odpovědnosti ?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Doufám, že víc, než 2/3 :-)

  Historicky bych řekl, že občanskou docela dost, ale určitě ne všichni. Je to i špatným stylem práce. Tak jsem si na sebe ušil takovou vychytávku, která mě k tomu bude nutit. :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   ALEŠ KŘEČEK
  Účastník

  Jakou. ? O:)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Pokud 2/5 lidí toto mají sjednané, potom je na řadě další otázka: JAK?

  Na jaké limity a jestli odpovídají případnému řešení dle NOZ.

  Pojištění odpovědnosti je u mnoha kolegů pojištění opomíjené, ale naprosto neoprávněně.

  Pojištění odpovědnosti v běžném životě patří mezi ta levná pojištění, ze kterých se ale, v případě pojistné události, plní velké sumy.


  Já v současné době doporučuji toto pojištění od ČSOB, ne v rámci pojištění majetku, ale to samostatné – důvody jsem zde již několikrát popisoval.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  To bych musel popsat celý styl práce. A to nechci. :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Napadá mě, z čeho bylo to číslo převzato, aby tam nebyla chyba způsobená tím, že pojištěna je na jedné pojistce celá rodina.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Sociální pojištění v Česku patří k nejdražším na světě


  14. 8. 2016


  https://www.novinky.cz/finance/411603-socialni-pojisteni-v-cesku-patri-k-nejdrazsim-na-svete.html


  Zajímavé porovnání se světem .

  Je to výsledek navyšování minimální mzdy, kdy například nyní odboráři požadují navýšení minimální mzdy na 11.700,-Kč.

  V článku jsou popsány i další změny, které by , po schválení, měli platit od 2017.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  No to je tedy gól !!!

  Británie plánuje pokutovat finanční poradce poskytující klientům informace o tom, jak mohou využít mezer v zákonech ke snížení daňového základu.


  Britský recept na lepší výběr daní: Pokuty pro poradce


  18. 8. 2016


  https://www.novinky.cz/ekonomika/412173-britsky-recept-na-lepsi-vyber-dani-pokuty-pro-poradce.html


  Protože je Anglie daleko, je tam „něco“ daňově speciálního?

  Já jen jestli slovosled „systémy pro snižování daňového základu“ vystihuje to, co je u nás, nebo mají „něco“ speciálního.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Vít Suchý
  Účastník
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  Jirko, nezaměnujte pojišťovací trh Anglie s českým. Nic o tom nevíte, nekritizujte. Vidět je, že co vám napíší“novináři“ v čr, sežerete i s navijákem. Z jedné strany jiného anonyma kritizujete (nejen vy), že čerpá z bulvárních novinek,z druhé strany nich čerpáte zprávy pro vaši výdělečnou činnost. Jste sice majitelem jisté společnosti, ALE ve vašem případě se seberte na zkušenou do zahraničí.

  No, asi získám mnoho mínusů, ale to ke koloritu pojišťováků v čr patří- když čtou, slyší odlišný názor.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Prosím ???

  Opět jeden z komentářů, kdy chápu, že autor musí býti Anonymní!

  Kde jsem tam napsal jediné slovíčko o pojišťovnictví?

  Ptám se na finanční poradenství v Anglii.

  Ano, protože o daňových zákonech v Anglii nic nevím.

  Ještě jednou tedy opakuji otázku: je tam „něco“ daňově speciálního? Tedy ani slovo o pojišťovnictví.

  Čtete a komentujete, Anonyme, věci, které tam nejsou, požíváte slova „sežerete i s navijákem“, komentujete bulvár, moje činnosti a posíláte mne do Anglie.

  Anonyme, Vy nebýt anonym, tak mi věřte, že by to nebylo do Anglie.

  …..

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  zvykejtme si , ze poradenstvi je na bazi duvery. Poradce prodava, co mu banka, pojistovna aj. rekne. Shrabne provizi a kliente poser se. Ze jsem sprosty? Tak to v Evrope chodi – mimo vybranych statu, kde plati zakon, kdy poradce za platby radou ruci = jako ve vami zminovane anglii – JIRKO. Prosel jsem vas na netu a vazim si vas. Mzzi me, ze me posilate do neprimo prdele….

  Jirko a dalsi prispevatele na tomto serveru, vy kdyz poradite blbe, vracite provizi, platbu za radu + pokuty + jde na vestniku centralni banky- tzv. reputace? Kolikrat se vam to stalo? Nikdy. Rozsirujete kancelare s vidinou budouciho rozsireni poradcu. Takto nefunguje. U nas funguje to, ze klientovi predlozime nas majetek, aby videl, ze to, co nabizime, mame praxi a zkusenosti. V cr je nutne byt clenem pochybne skupiny AFP, EFA – ktera neni ve svete dulezita. Napr. titul MGR neni automaticky pravnik. Navic je v KAnade zpochybnovan. Musi si ucastnik obhajit pozici ve funkci.

  Ze pisu okolo pulnoci? Kdyby jste byli duvtipni a nezili predkolumbovke sfere, plati casove pasmo. Interpunkce je vysadou CR. Zatimco resite interpunkci, anonymi, a kdo to pise, podstata unika.

  Zdali chcete, prestanu sem psat coby anonym = vubec, aby jste se necitili spatne.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Neřekl bych, že to tak u všech zprostředkovatelů je, že by chtěli shrábnout provizi a víc je klient nezajímá. Mě např. naopak zajímá, jak s ním vytvořit dlouhodobou spolupráci, takže ono „poser se“ by se do takového modelu nehodilo. Chci profitovat z jeho správy.

  Stav, který popisujete, se v legislativním prostředí ČR může těžko stát, protože jsme většinou v rolích zprostředkovatele, nikoli poradce a role, kdy zastupujete PA je postavena na tom, že musíte klientovi nabídnout z více produktů, nikoli dělat průzkum z celého trhu. Myslím, že do stavu v Anglii máme ještě hodně daleko a možná tu ani nikdy nenastane.

  Nevím, jakých nástrojů se onen článek týká a ta Jirkou položená otázka mi připadá vcelku logická…. co se skrývá pod takovým daňovým systémem?

  Osobně se nedivím ani tomu údivu na začátku, z pohledu našeho, českého, bych to viděl tak, že mezera v zákoně není nic jiného, než špatně postavený zákon. Takto nedostatečně postavených zákonů bylo využito tisíckrát k tomu, aby byl někdo vysekán z maléru a takový verdikt je právem uznán za platný. Když to udělá poradce, že využije díru v zákonu, principiálně neudělal nic jiného, než ten obhájce. Neříkám, že je to dobře, ale není to spíš problém nekvalitní práce legislativy?

  Když nevíme, o jaké mechanismy jde, nemůžete se divit dotazům, které se Vám třeba zdají divné. Nám se zdají normální, protože je chceme porovnat s mechanismy našimi. Nehledal bych v tom hned nějakou velkou kritiku, krom toho úvodního povzdechu vycházejícímu možná právě z toho, že by dobrá rada pro klienta mohla mít fatální následky pro obchodníka.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Vážený Anonyme s časovým posunem,

  fajn, již jste četl „něco“ co jsem zde napsal, OK, vraťme se ale k mé původní otázce:

  „Protože je Anglie daleko, je tam „něco“ daňově speciálního?“


  Jak jsem již psal, neznám tyto zákony v Anglii, mimochodem, kdo vlastně na 100% zná ty v ČR, tedy mimo komoru daňových auditorů. Proto jsem se takto zeptal.

  Z Vašeho textu jsem pochopil, že se v tom pohybujete – můžete se tedy k tomu vyjádřit?

  Ale opravdu se neptám na pojišťovnictví, tedy jen na pojišťovnictví. Prostě na daně, možné odpisy, majetkové odpisy atd., neznám ani ten návrh zákona.

  Je v tom pro mne mnoho neznámých a proto se ptám.


  Pokud jste se tedy opravdu díval na moji historii, tak jistě víte, že při zakládání s.r.o. (PF PRO) jsem nebyl sám. Oba jsou stále profesionálové ve svém oboru a i díky nim si pod slovem „poradenství“ představuji úplně něco jiného, než to, že „finanční poradce“ mám mnoho pojišťovacích obchoďáků, tedy těch, kteří dělají za provizi, na své vizitce.

  Předem Vám děkuji za nástřel stavu v Anglii.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Toto by pro někoho mohl být zajímavý odkaz.


  „Webový portál kolikmam.cz je unikátním společným projektem Bankovního a Nebankovního registru klientských informací a je podporovaný bankami, stavebními spořitelnami, leasingovými, splátkovými a faktoringovými institucemi, které působí na českém finančním trhu a jsou uživateli obou registrů.

  Jeho jedinečnost spočívá v tom, že zaregistrovanému uživateli umožňuje pohodlný on-line přístup k jeho úvěrové zprávě.“


  http://www.kolikmam.cz/

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  http://www.kolikmam.cz funguje přes 3 roky. Jste se probudil až dnes??

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Vážený Anonyme, děkuji za informaci o době funkčnosti odkazu a děkuji také za to, že jste nám sem tuto informaci před třemi lety dal.

  Jistě, moje chyba, asi jsem to přehlédl.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Považuji takový příspěvek za osobní a ještě k tomu podepsaný anonymem. Vražedná kombinace. Děkujeme Vám za tento hrdinský čin. Když už takovou informaci potřebujete ostatním sdělit, nechá se to udělat bez toho osobního podtextu.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  jde o profesionalitu, nebo ne? Když je novinka na trhu více jak 3 roky (ohledně plnění a tarifu v pojištění, info v investicích, sazba hypoték,…), dojdete s tím ke klientovi? Těžko, anonymita a poznámka k předešlému příspěvku je na místě.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Jde o osobní příspěvek nebo ne? Když mluvíte o profesionalitě, pak byste měl vědět, že do takové diskuze osobní komentáře nepatří. A tím méně, pokud jste se rozhodl přispívat jako anonym. Takže jednoznačně nesouhlas. Když chcete použít směrem k někomu kritiku, udělejte to se svojí identitou nebo si to odpusťte.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Jde o profesionalitu – nebo ne ???

  Jde o to mít koule a umět se podepsat.

  Jak já, tak Roman víme, co je mystery shopping od ČNB – třeba proto, že se podepisujeme.

  Opravdu se cítíte fajn s tím poměřováním.

  Opravdu se všem omlouvám za osobní bouchnutí, ale já si prostě myslím, že by člověk měl mít mí koule a umět se pod svůj názor i podepsat.

  Tečka!

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Zdeněk Jurák
  Účastník
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Tak hlavně, že klienti mají dopředu zaplaceno za celoživotní servis… ;-)

  Tématu se věnuje i dnešní článek na webu Poradci sobě:

  https://poradci-sobe.cz/investice/ertrag-sicherheit-es-pod-tlakem-stovek-zalob-investoru-vyhlasuje-bankrot/

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Článek o pojištění odpovědnosti, ale i výlukách, jízda bez helmy, alkohol za řidítky, pojištění kola jako majetku.

  Docela dobrý všeobecně osvětový článek.


  Jezdit na kole bez pojištění vás může zruinovat


  4.9.2016


  https://www.novinky.cz/finance/412774-jezdit-na-kole-bez-pojisteni-vas-muze-zruinovat.html

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  zajímavý článek:

  http://ekonomika.idnes.cz/dokaze-se-stat-postarat-o-penzisty-duf-/ekonomika.aspx?c=A160909_2271855_ekonomika_rts

  Když pominu, že někteří na spoření prostě nemají, tak dobrovolně do systému, u kterého se každé volby mění podmínky, může posílat peníze jen šílenec. Stát dnes není schopen říct ani základní fakta v kolika letech půjdeme do důchodu, kolik důchod bude a jakým způsobem se bude valorizovat? Je daleko více spolehlivých nástrojů, jak si příjem na důchod zajistit bez spoléhání se na stát a libovůli politiků.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Maňák
  Účastník

  Článek je vesměs o 1. Pilíři, ze? Prosím neříkejte žádnému zaměstnanci, ze se mu strhává z výplatní pásky duchodove spoření. Odborné se tomu říká pojistné, ale pro část populace je to forma daně – odvádí se procento ze mzdy a fakticky všichni dostávají témeř totéž …. Spoření by mělo garantovat aspoň návratnost vložených prostředků, o čemž nekdo vůbec nemůže uvažovat. Článek nepřinesl nic nového , snad jen připomněl části obyvatelstva, ze spoléhat se na stát nemá smysl ….

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  Nejlepší je ta rada z odkazu, že mám celý den vybírat „produkt, kterému věřím“a druhý den kamsi chodit a někoho se na ten produkt ptát:-)) to mě fakt nejvíc pobavilo:-)) autor článku žije v představě, že na netu je nějaký e-shop se zajištěním na důchod, kde každý ví, co je co:-)) já jsem nejlepší kafka pro ty tzv.finanční poradce, páč nemám páru, jaký je rozdíl mezi akcií, dluhopisem a fondem, natož abych chápala, co mi kdo z nich za 30 let za mých 5tis měsíčně dá:-) když jsem byla pojištěná, pojišťovna mi nikdy nic nevyplatila, vždycky byla nějaká výmluva, proč to nejde. Nemám o tom šajn, takže mi kdokoliv může cokoliv nakecat. Takže si platím cosi, co je údajně zajištěné státem, nevím, jak se to přesně jmenuje a můžu jen doufat, že to někdo neukradne, a pak máme druhý byt, ten reálně existuje a dá se střelit. To je tak všecko, co pro to můžu udělat.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  Spousta lidí nechápe, co je průběžný důchodový systém.

  Dávat knížecí rady na spoření na důchod je trochu drzost. Ani politici nevědí, co bude příští volební období.

  Stát na jednu stranu chce velké daně, na druhou chce, aby se lidé předzásobovali na důchod. Z běžných, spíš nízkých platů toto není reálné. Spíš z toho vychází jediné: kdo na to má, ať investuje do nemovitosti, minimálně vlastního bydlení. Kdo žije i v produktivním věku z ruky do úst, ten bude mít smůlu i v důchodu, z toho žádný ekonom zázrak nevyčaruje.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Ano, na téma těchto novodobých supů jsme zde již několikráte v minulosti komunikovali, je to opravdu poměrně časté se s nimi setkat. Zde je důležitá vazba na mezi mnou a klientem, který mne sám upozorní na to, že ho někdo takový oslovil. Mimochodem, zastánci elektronicko-webového sjednávání a komunikace tyto vazby nikdy mít nebudou.


  Anonym, zase anonym, proč zrovna u tohoto příspěvku?

  To jste také jeden(a) z nich, a ukazujete na konkurenci?

  Škoda že jste Anonym, rád bych věděl komu dávám zelený palec za zveřejnění tohoto odkazu.


  Anonymové, je to již po několikáté, kdy by mne zajímalo, komu dávám, nebo i bych měl chuť dát, zelený bod za názor, pohled, odkaz, či příspěvek, který se mi líbí.

  Bohužel….

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  Sorry, musím psát anonymně…

  Další článek, ve kterém je dost pravdy. Pánové Stuchlík s Nejedlým prodali jako jediní včas a za hodně slušné peníze své firmy. V té době o to ještě byl zájem, neb se naivně doufalo, že finanční poradenství (přesněji prodej životních pojistek) bude růst donekonečna. Byl to od nich mistrovský tah. Dnes si zbylí hráči na trhu rvou vlasy, že tak neučinili taktéž.

  Kolegyně má spolu s manželem makléřskou firmu a cca 10 let se věnovali zejména příspěvkům zaměstnavatele zaměstnancům na ŽP, občas nějaký majetek, auto, penzijko nebo hypotéka. Cca 90% pojistného kmene jsou životky. Vyhořelá z oboru, praktik, podvodů a chování pojišťoven se snaží už druhý rok firmu prodat. Bohužel zcela neúspěšně! Jakmile potenciální zájemce zjišťuje, že 90% portfólia tvoří životky, tak je veškerý zájem pryč. Všichni pochopitelně vědí proč, prostě životky a jejich vysoká úmrtnost a hlavně přebouchávání je zajíc v pytli, černý Petr. Do toho od 1.prosince 2016 pětileté storno u všech typů životek. Není o co stát. O hypotékách nemluvím. Pánové

  Borkovec se věnuje potravinám, Hrubý chce svou firmu prodat, Sluka taky.

  http://www.investujeme.cz/petr-miksicek-bez-predplacenych-provizi-lidem-nikdo-neporadi

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Akce Hippokrates: dalších devět obviněných kvůli pojistným podvodům


  12.9.2016


  https://www.novinky.cz/krimi/414428-akce-hippokrates-dalsich-devet-obvinenych-kvuli-pojistnym-podvodum.html


  …..V rámci akce Hippokrates kriminalisté obvinili třicet pět lidí a dalších dvě stě z této trestné činnosti podezírají. …


  Tak to je pěkně velká čistka. Pravdou ale jistě je i to, že kdyby nebyla poptávka, tak by to nemohlo být tak veliké :-(

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  To nic není. Před cca 12lety, kdy světlo světa spatřila Flexi z ČS byl skandál větší. Pojišťovna tehdy byla benevoletní na pojistné limity. Cikáni si sjednávali 3000 Kč (slovy třitisíce) za denní odškodné úrazem. Následně měli „nehodu“ a pojišťovna plnila. Na podvod přišli snad po 3 letech. Pozatýkala pojišťováky, smluvní lékaře a klienty samotné. Hádejte, kdo to nejvíce odskákal;)? Indiáni ze sociálek nikoliv;)

  Od té doby se uznávají pojistky v extrémních částkách pouze po předložení lékařského posudku a doložení příjmu.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Češi mají v šuplíkách staré smlouvy. Netuší, že zbytečně platí za zastaralé produkty


  3.10.2016, 11:46


  https://www.novinky.cz/finance/416043-cesi-maji-v-suplikach-stare-smlouvy-netusi-ze-zbytecne-plati-za-zastarale-produkty.html


  V zásadě slušný informativní článek, na Novinky, o tom, že lidé neaktualizují nejen pojistné smlouvy.

  Nějak mne ale zarazilo, proč tam bylo několikráte zdůrazněno Penzijní připojištění a že je beze změny v průměru 8 let.

  Proč by ho měl někdo měnit, když je konzerva, jak většina národa, kteří do původního penzijního nastoupila?

  Autor asi neví, že se to dnes jmenuje jinak, než Penzijní připojištění a proto PP ani nemůže mít dobu trvání 1 – 2 roky.

  …a ještě si dovolím přiložit sken obrazovky s reklamou.

  :-(

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Tak mi původní příloha (JPG) nejde otevřít, tak vkládám jako GIF a i jako PDF.

  Do předcházející to nešlo vložit.


  :-(

  Tak nevím, opět mi to nejde otevřít.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  to jsou nějaký zavirovaný soubory, ani jeden mi nejde otevřít :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Zřejmě máš na mysli tuto reklamu.

  I když mě to taky nefunguje, zřejmě nějaká chybka v nastavení fóra.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Pokud to je reklama:

  STABILITA A TRADICE

  proto nám více jak 1 milion klientů věří

  více než 23 let


  tak to je ona.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Ruská banka v Česku v potížích, nevydává klientům peníze


  10.10.2016, 11:43


  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ruska-banka-v-cesku-v-potizich-nevydava-klientum-penize-3116


  Postupné zákazy od 3/2016 od ČNB a nyní je otázka:

  Co bude dál?

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  GAME OVER a FPV ?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Aleš Náhlík
  Účastník

  Nekdo pitome hospodari a uz je z toho politicka objednavka? Ukazte mi cloveka s alespon zakladnim vzedelanim, co si vybere prave ruskou banku nejakeho oligarchy?

  Takze kdyz nastane game over, tak se da takovemu cloveku rici dobre ti tak ;)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Dobrý den,

  prosím u ujasnění následujícího:

  ,,i pan Petrzilka nize sdelil:

  …..Určitě věříš, že ani já v ní nepotřebuji být. …..

  kde tem pionyrum je konec… a michaji se do mezinarodnich vztahu. Nabizi neco, v co sami neveri!!“

  – nerouzmím vůbec tomuto výstupu – neboť jsem nikdy toto nikde nesdělil. Pokud se tak domníváte, prosím o důkaz.

  Dále – rád otevřu karty, nicméně chci vědět komu.

  Přeji hezký den, A.P.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Bože!

  Bože!

  To máme za to, že se nemodlíme.


  Nemá smysl komentovat AnonYma.

  Ale odpověď na ten rok 2014 je jedno přesné číslo = 0.

  OK???

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Rondoš
  Účastník

  Já to pořád říkám: přes všechny poslední výzkumy – alkohol mozkové buňky opravdu zabíjí !!!

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   | Odpovědět privátně
   Ondřej Záruba
  Účastník

  Jsem jel zrovna kolem něj :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ondřej Hák
  Účastník

  To bylo to dopoledne ve směru na Prahu? To jsme míjeli taky :).

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Bohužel mají tvoje otisky pneumatik… :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Jak se kradou auta v Německu? Svaz německého pojišťovnictví zveřejnil data.


  7.11.2016


  http://www.opojisteni.cz/zahranici/jak-se-kradou-auta-v-nemecku-svaz-nemeckeho-pojistovnictvi-zverejnil-data/


  Mezi nejkradenější ze postupně zařazují i „Japonci“, tedy zde konkrétně Toyota a Lexus.

  Dříve, když nebyla tak rozsáhlá servisní síť, tedy nejen ve východním bloku, tak by toto bylo nemyslitelné.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Insolvenčního zákon. 5.12.2016

  …“Legislativní pomatenost, jíž je Ministerstvo spravedlnosti sužováno již několik let, zřejmě dosáhla svého dalšího vrcholu. Ještě Sněmovna nestihla projednat ve třetím čtení návrh novely insolvenčního zákona, vedený co sněmovní tisk 785, anebo přesněji, nestačila projednat ministerský text provázený rojem desítek pozměňovacích návrhů, takže nikdo netuší, co ze zákona nakonec zbude, a už Ministerstvo spravedlnosti servíruje návrh další.“…


  http://akbsn.eu/cs/novinky/clanek/137-tomas-sokol-klikatou-cestou-k-socialismu


  Tak nějak mi poslední dobou připadá, že účelem změn zákonů je nejen zvýšit dohled, ale hlavně způsobit další chaoz.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 100 příspěvků - 1. až 100. (celkem z 144)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account