Zobrazeno 2.608x

Označeno štítky: , ,

This topic has 3 diskutující and 2 odpovědi. This post has been viewed 2609 times

• Autor
    • Finanční arbitr ČR rozhodl (už i pravomocně) proti mBank ve sporu u americké hypotéky. MBank pro několikanásobné porušení zákona o spotřebitelském úvěru musela vracet desetitisíce korun a nadále úročit úvěr sazbou 0,05 % (diskontní sazba ČNB). Navíc dostala i pokutu. Vše samozřejmě dohledatelné na webových stránkách arbitra. Další spory budou určitě následovat. Už vznikly i stránky na podporu poškozených klientů (např. americkahypo). Co si o tom myslíte? Má banka pykat za své chyby?

0

0
       | Odpovědět privátně
    • Je správné, že finanční instituce za své chyby pykají. Ale tento případ je pro mě naprosto absurdní. Pokud mluvíme o stejném případu, tak ten spor je postaven na tom, že do výpočtu RPSN banka neuvedla náklady na vklad zástavní smlouvy do katastru a náklady na ověření podpisu – tedy v součtu do 2.000 při americké hypotéce ve výši staticíců korun na deset či dvacet let. Vliv na RPSN tedy v řádu setin? Trapný spor a strašný výrok arbitra.

Jedinou klientku, které jsem ameriku od mB zprostředkoval, jsem o tomto sporu informoval, ovšem s dovětkem, že to není správné.

1

0
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

Naprostý souhlas. Pochybení to je, ale postih je naprosto neúměrný, v podstatě to vůbec nic neovlivnilo. Myslím, že na trhu bychom našli desítky jiných věcí k úplně jinému potrestání… a záměrně vyrobených. Tohle ani nemůže být klasifikované jako záměr, banka na tom neprofituje, je to chyba s nepodstatným dopadem a vytváří nebezpečný precedens.

2

0
         | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři

Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account