Zobrazeno 37.382x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje celkem 123 odpovědí. This post has been viewed 37383 times Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Michal Doubek a poslední změna proběhla 3 roky a 7 měsíci. This post has been viewed 37383 times

  • Autor
    •  Artur Petržilka
      Účastník

      Kamarádi, přátelé a kolegové,

      v listopadu 2013 vznikla Asociace finančních poradců České republiky, spolek.

      Je mi velkou ctí, že jsem byl následně v lednu 2014 zvolen Radou asociace do pozice Vice-prezidenta.

      Tato asociace chce především ukazovat a seznamovat veřejnost s těmito tématy:

      1) Pojištění není spoření

      2) Poradce nemůže dělat každý

      3) Investice jsou srdcem finančního plánu

      4) Hypoteční úvěr jako životní investice

      5) Daňové úlevy jako danajský dar

      6) Vzdělávání není nikdy dost

      7) Jméno poradce jako osobní značka

      A co je nejdůležitější – podporuje profesionální poradce, kteří se stanou členem Asociace, ve své práci a ukazuje tak klientům, že se u nás na relativně malém trhu v ČR najde řada skutečných odborníků, kteří to myslí s klientem dobře a nejde jim v první řadě pouze a jen o svůj vlastní prospěch.

      Má práce je podpořit a zviditelnit tuto Asociace finančních poradců České republiky, spolek v médiích.

      PS: Pro rok 2014 je vypsáno POUZE 100 míst pro členství – pokud jste finanční poradce nebo máte ve svém okolí známé – finanční poradce, o kterých se domníváte, že jsou profesionálové, pošlete je k nám na stránky, nechť zažádají o členství.

      Podmínky pro přijetí jsou tam k nalezení. Samozřejmě, jako všichni ostatní členové i oni budou prověřeni a řádně prozkoušeni Radou Asociace a pokud vše zvládnou budou přijati jakožto řádný člen Asociace.

      Přeji Vám všem krásnou neděli :-)))

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Zbyněk Marjanko
      Účastník

      Dobrý den,

      dobrý nápad! Chtělo by něco podobného i pro pojišťovací zprostředkovatele (makléři mají AČPM, pojišťovny ČAP), – snad časem.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Viktor
      Člen

      Zajímavá myšlenka, lze k tomu někde dohledat více informací? Píšete o webu, ale žádný jsem nenašel.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Odkaz samozřejmě existuje. Nemám zde placenou reklamu za Asociaci.

        Z tohoto důvodu jsem odkaz zatím nedával :)

        2

        0
         | Odpovědět privátně
        •  Viktor
          Člen

          Díval jsem se na to. Mám několik dotazů.

          1)Kdo posuzuje v organizaci odbornou způsobilost pro jednotlivé segmenty?

          2)Co znamená nezávislost? Zprostředkování či prodej je vždy závislá činnost, protože můj výdělek „závisí“ na tom, co a kolik toho doporučím koupit. Jedině v případě, že bych nemusel prodat, abych vydělal, tak by se dalo hovořit o určité nezávislosti. Pochopil jsem však, že toto poradci sdružení ve Vašem spolku nedělají. A ještě poznámka k těm MLM. V některých MLM byla dokonce praxe, že měly stejné provize za produkty v segmentu a obrovský počet partnerů. Tím chci říct, že to o kvalitě práce nemusí vůbec nic vypovídat, že někdo je či není členem nějaké MLM organizace.

          3)Jak je definován etický přístup k profesi finančního poradce? A co se vůbec rozumí činností finančního poradce, protože pokud je mi známo, tak tato činnost není vymezena v naší legislativě. Známe pojmy jako investiční zprostředkovatel, investiční poradce, obchodník s cennými papíry, pojistný makléř, pojistný agent či podřízený finanční zprostředkovatel. Můžete prosím osvětlit, jak je to myšleno, a které profese tedy sdružujete?

          4)Proč zrovna 100 osob?

          Předem velice děkuji za odpovědi.

          2

          0
           | Odpovědět privátně
          • Dobrý den Viktore,

            poprosím vás o doplnění vašeho profilu, ať to není anonymní.

            1) člen Rady Asociace

            2) Nezávislost – bez tlaků na produkci jakýchkoli finančních institucí a produktů, co se týká MLM, tak v žádném nejsou sjednocené provize, je to jen marekting.

            3) Každý má svoji definici etiky, žádný kodex nepomůže, buď to v sobě člověk má a nebo nemá. Sdružujeme kvalitní a zkušené poradce s přehledem v oblastech pojištění, investic a úvěrů , odborníky na rodinné a osobní finance. Segment trhu brokerpoolů a samostatných poradců.

            4) Jdeme cestou kvality, nikoliv kvantity.

            3

            0
             | Odpovědět privátně
          •  Artur Petržilka
            Účastník

            Děkuji Vláďovi, že za mě již odpověděl. Pouze Vás lehce poupravím, snad se nebudete zlobit :)

            ,,Známe pojmy jako investiční zprostředkovatel, investiční poradce, obchodník s cennými papíry, pojistný makléř, pojistný agent či podřízený finanční zprostředkovatel. Můžete prosím osvětlit, jak je to myšleno, a které profese tedy sdružujete?“

            Správně je to – investiční poradce, vázaný zástupce (s licencí na zprostředkování nebo i na poradenství), pojišťovací makléř, pojišťovací agent, podřízený pojišťovací zprostředkovatel.

            Omlouvám se, nicméně občas jsem detailista.

            Určitě jsem Vás tím nechtěl urazit :)

            Těším se na Vaše další dotazy.

            1

            1
             | Odpovědět privátně
            •  Viktor
              Člen

              Je hezké, že mi dáváte lekci z toho, že je to pojišťovací místo pojistný, ovšem myslím, že jste mi neodpověděl na otázku, koho vlastně sdružujete. Vázaný zástupce či PPZ? Nebo obojí? Nebo mohou být členové i osoby bez těchto licencí, kteří zprostředkovávají pouze hypotéky? Mohou být členové honorářoví poradci? Právníci zabývající se osobními financemi?

              Bylo řečeno, že zkouší nějaký člen rady. Já se ptám, kdo to je pro jednotlivé segmenty a jaká je jeho odborná kvalifikace. Z jakých osnov se test sestavuje? Jaká je doporučená literatura? To bych čekal, že budete mít na webu. Jinak ve vší úctě to nepůsobí příliš propracovaně a mohlo by to na vzbudit lehce zdání, že se jedná o spolek přátel, kteří si z asociace udělali značku pro vlastní propagaci. Přijde mi dost problematický ten bod s MLM. Minimálně u Vás a pana Švorby lze dohledat, že před nepříliš vzdálenou dobou jste oba byli také členové takových organizací. V těchto organizacích jste působili na základě stejné regulace a legislativy a prodávali stejné či podobné produkty od stejných či podobných finančních institucí. Nemohu se zbavit dojmu, že je to spíše takové vypořádání si účtů s bývalými společnostmi. Zvláště v případě pana Švorby, kde neváhal v minulosti veřejně psát proti své bývalé společnosti. Je to pouze můj dojem. Nejsem PPZ ani vázaný zástupce, ačkoliv se financím profesionálně také věnuji. V kontextu tohoto webu jsem spíše potenciální klient. Neberte to jako kritiku Vašeho konání prosím. Jen se Vám snažím pomoct zpětnou vazbou. Jistě si jste spousty toho, co píši, sami vědomí.

              Přeji hezký večer

              11

              1
               | Odpovědět privátně
            • Dobrý den Viktore,

              na trhu je málo poradců, kteří neprošli MLM. Ty tři písmenka ale nejsou žádná modla :-)

              Prostě zastáváme názor, že MLM není primárně o poradenství, ale o tvorbě struktur a díky tomu tak trh v České republice vypadá. MLM prostě není vhodný systém do kvalitního finančního poradenství. Marketing MLM společností je ale většinou výborně propracovaný a proto se mu relativně stále daří.

              Jak už jsem vám psal včera, tak sdružujeme kvalitní a zkušené poradce, musí mít registraci u ČNB. Honorářoví poradci samozřejmě můžou být členy, trh se k placenému poradenství bude postupně propracovávat.

              Co se týká zkoušky, tak tam je to jednoduché. Pokud poradce vykonává svojí činnost, vzdělává se a má dostatečně dlouhou praxi a zkušenosti (tj. nedělá třeba jednoho klienta za rok), tak by měl uspět. Není to jako zkouška na vysoké škole, kde se to bude učit týden před zkouškou, aby si za dva měsíce pamatoval 20 % látky.

              Co se týká mé osoby, tak já jsem i v minulosti psal kritické články na některé finanční produkty a finanční instituce. Vy ty věci samozřejmě můžete vidět rozdílně, ale to vychází z praxe a zkušeností, kterou máme rozdílnou.

              A co se týká vnímání Asociace, tak některých rizik jsme si samozřejmě vědomi, ale to je prostě život.

              1

              1
               | Odpovědět privátně
            •  Jiří Wandas
              Účastník

              chci se zeptat pana prezidenta a kolegy víceprezidenta ohledně zásad investic. dejme tomu že neuznáváte ižp přes mlm nosiče vody.

              No ale jak poznáte dobrého poradce – tedy finančního jak vy říkáte, který obírá klienta ať už na předplacených jednorázových poplatcích do fondu a nebo na průběžných poplatcích třeba 2 procenta ?

              jako že řeknete klientovi investuj 10 tisíc měsíčně, já si vezmu 2 kila jistý z tebe, vono ti to možná těch 5 procent zas udělá jako v předchozích pár letech, 6 tisíc za rok máš výnos a já tě voberu jen vo 2,4.

              a co zprostředkovatel který tyto investice nedělá, může být vůbec v asociaci, když radí třeba klientovi aby to investoval do podnikání?

              a otázka na víceprezidenta – kdy bude rozhovor v ČT stačí časový horizont a v jakém pořadu ? jestli někde na ČT24 v nějakém tom Hydeparku, a nebo kde je více prostoru a sledovanost ČT1 Sama doma ? jako osvěta na spořeníčko IŽP, rizikovky co je třeba mít na smlouvě, jak na hypotéky, jak na úvěry – jak na nejnižší úroky, případně ty investice.

              a hlavně bych zmínil i navyšování smluv a konverze.

              Protože předpokládám že když víceprezident půjde do TV, tak tam nejde říct jen větu

              dobrý den já jsem víceprezident nové asociace a u nás se to dělá s ohledem na klienta nejlépe.

              1

              1
               | Odpovědět privátně
            • Dobrý den pane Vandasi,

              vlastní podnikání je dle mého názoru nejvýnosnější, ale i nejrizikovější investice. Poradce, který klientovi radí investovat do podnikání, může být v asociaci.

              A co se týká poplatků u fondů, předplacené vstupní poplatky není to nejlepší řešení a i já jsem proti tomu, ale pokud je to klientovi řádně vysvětleno, je to transparentní a klient s tím souhlasí, tak co s tím chcete dělat? Záleží jen na přístupu poradce. Každá služba má svoji cenu, problém je, pokud ta cena není ve smlouvě uvedena. Můžete maximálně dělat osvětu, že existují i jiné formy plateb za službu než jen předplacené vstupní poplatky na věky věků….

              A nebo můžete regulovat poplatky a marže, ale k tomu snad nikdy nedojde, aby Babiš nebo Sobotka od stolu rozhodovali, za kolik se budou prodávat rohlíky, auta, letenky, pojistky a podobně a že vy jako PPZ budete mít provizi za sjednání životního i neživotního pojištění maximálně 1% z roční platby klienta …. I když, možné je všechno….

              1

              1
               | Odpovědět privátně
            •  Viktor
              Člen

              Dobrý večer

              No je dobré aspoň oznámit okruhy odborné způsobilosti a metody posuzování předem a případně doložit odbornou kvalifikaci posuzovatelů. Působí to mnohem důvěryhodněji.

              MLM je typ obchodního modelu. Způsob rozdělení výdělku ve firmě. Opakuji, že to nic nevypovídá o odborné způsobilosti či profesionalitě jednání s klientem. Viděl jsem z řad těchto obchodních sítí velice profesionálně působící jedince, stejně jako úplně směšně vystupující amatéry. Myslím, že fér by bylo posuzovat to případ od případu. Pokud se jedná o osobní členství.

              Asociace se mohou zdát fajn, ale v minulosti jsem měl možnost jich pár sledovat. A zkušenost je, že hlavní motivací lidí, kteří se v nich angažují ve vedení, je spíše nábor a přetahování lidí pod své firmy. A když se podívám k Vám na web a tam jsou dvě nebo tři firmy zastoupené, tak to bohužel mé obavy příliš nerozptyluje. S tím bych doporučoval být hodně opatrný.

              2

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jakub Markvart
              Účastník

              Rozumím tomu tedy dobře, že jako člen MLM (vysvětlete mi prosím princip vnitřních sítí nebo v čem není Broker Pool jedním z modelů MLM) se nemohu titulovat „finanční poradce“ ale jako tvořič struktury…!!!

              Děkuji za upřesnění…!!

              Osobně si dovolím Vaše kastování přirovnat, jako kdyby v lékařské komoře mohl být pouze pediatr, ale už ne praktický lékař pro dospělé…!!

              1

              0
               | Odpovědět privátně
            • Pane Markvarte,

              nechápu vaše rozhořčení a zlobu. Rozumíte tomu špatně, můžete se titulovat, jak chcete, pokud vám to zákon nezakazuje.

              Rozdíly mezi MLM a podnikáním pod Poolem tady již byly tolikrát popsány, že stačí použít vyhledávání a určitě najdete spoustu kvalitním příspěvků.

              Pouze vás nevezmeme jako člena našeho spolku. Nic víc, nic míň.

              Pěkný den a pozdravujte pana Kuruce.

              1

              0
               | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Arture, OK, ale nejsou tyto dva názvy nějak moc podobné?

      1, Asociace finančních poradců České republiky

      2. Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky.

      1, je spolek, založen 2013

      2, je o.s., známá jako AFIZ, založena 2002

      viz http://www.afiz.cz/afiz-o-sobe/

      a aby to nebylo tak jednouché, tak je zde ještě:

      3, Asociace finančních poradců s.r.o.

      např: http://www.zivefirmy.cz/afp-asociace-financnich-poradcu_f1261472

      Jinak ale Arture, tedy promiň pane vice-prezidente :-) má to myšlenku, držím palce.

      3

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Ahoj Jirko,

        díky moc za držení palců.

        Asociace finačních poradců České republiky, spolek (dále jen AFPČR) vznikla původně jako občanské sdružení. Ještě teď je tak v rejstříku zapsána. (Tedy má to v názvu dle OR). Dali jsme návrh na změnu názvu, neboť dle NOZ se tak musí učinit do 1.1.2016

        viz:

        http://www.eps.cz/poradna/kategorie/obcanska-sdruzeni/rada/jak-se-z-obcanskeho-sdruzeni-stane-spolek

        Tedy i AFIZ bude za nedlouho spolek.

        To asi není podstatné :)

        Toho s.r.o. jsem si všimnul, ale nějak jsem to neřešil. Pro nás teď bude důležitá medializace, což skrze své kontakty v ČT, MF, atd. zařizuji.

        To, že chceme dávat poradcům a veřejnosti úplně jiný příklad než AFIZ je, doufám, už teď zřejmé. Pokud není, věřím, že již brzy bude :)

        Hezký den, Jirko :)

        2

        0
         | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Já se bojím, že bych propadnul :-)

      1

      0
       | Odpovědět privátně
    •  TP
      Účastník

      Nápad je to dobrý, ale co mi to přinese?

      Potřebuji v takové asociaci být?

      Klientovi je jedno jesli jsem členem té či oné asociace, jestli mám EFA nebo Ph.D. z financí. Nechci ničí asociace ani organizace hanit, držím Vám pěsti ať přispějete ke kultivanosti pojišťovacího/finančního trhu.

      5

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Ahoj Tome,

        zatím určitě v takovéto Asociaci nepotřebuješ být. Určitě věříš, že ani já v ní nepotřebuji být. Nicméně chci. Chci změnit pohled klientů na nás – poradce (tedy ty slušné) a na celý obor finančního poradenství.

        To je můj cíl č. 1 v rámci této Asociace.

        Můj cíl č. 2 je – pomoct členům Asociace v získání důvěryhodnosti u klienta (což je vlastně jakýsi marketing) – už jen tím, že budou členem. Proto je prostor omezený.

        Tyto mé 2 hlavní cíle patří mezi 2 hlavní cíle nejen mé práce, ale celé Asociace.

        Měj se hezky a díky, že držíš pěsti. Je před námi mnoho práce :)

        1

        0
         | Odpovědět privátně
    •  Vít Suchý
      Účastník

      pane viceprezidente,

      k tomu co jsem na stránkách spolku našel :

      1)penzijní připojištění již neexistuje 14 měsíců

      2)registrace u ČNB na pozici finančního poradce – nic takového fyzicky neexistuje

      3) na téma nezávislosti finančního poradenství zopakuji to samé co v PR článku o p. Šídlovi ale zkrátím to : je to jen zavádějící klišé

      Musím uznat, že my Češi jsme fakt mistři na vytváření různých spolků, sdružení, komisí a asociací…chudák klient, jak se v tom má vyznat ?

      13

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Ano
        Účastník

        Pane Suchý,

        máte to jasně, stručně, adresně napsané! Palec hore ode mne:) Poslední odstavec by se měl do kamene zlatým písmem tesat…

        Spolkům zdar :D

        1

        0
         | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Dobrý večer, pane Suchý,

        Děkuji Vám za zpětnou vazbu. Napravíme to.

        1

        0
         | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Jak se v tom má klient vyznat? To je velice dobrá otázka.

        Já osobně se budu v příštích 10 letech tuto Asociaci zviditelnit natolik, aby potenciální klient naprosto přesně věděl, kam se má jít podívat, chce-li profesionála – finančního poradce.

        Máme velké ambice, rozhodně to musí fungovat mnohem prospěšněji pro poradce i pro klienty, než to, co ,,předvádí“ AFIZ a USF.

        1

        0
         | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Dobrý den, pane Suchý,

        1) Opraveno

        2) Toto jsem tam nikde nenašel – prosím, naveďte mě

        3) To mě mrzí, že Váš pohled na nezávislost ve finančním poradenství je tento: ,,je to jen zavádějící klišé“

        – Můj pohled je úplně jiný.

        Každý máme svůj pohled a je jen nás, jak se na věci které jsou, díváme.

        0

        0
         | Odpovědět privátně
        •  Vít Suchý
          Účastník

          ad 2) máte to poněkud matoucím způsobem ( pro nováčka) v sekci kariéra

          ad 3) opusťme dojmy a řešme fakta : nezávislý může být pouze ten, kdo něco sám produkuje . Pokud jste smluvně vázáni s poskytovateli produktů, nejste NEZÁVISLÍ, ale SAMOSTATNÍ. Nebo máte smlouvy podepsané s bankami a pojišťovnami na doživotí ? A co se s vaší nezávislostí stane, když se jeden či více ústavů rozhodne vám vypovědět smlouvu ? To si budete pojistky někde překupovat ?

          Proč proboha chceme stále něco selektovat, přetahovat se s jinými asociacemi…sorry, na rovinu – stejně tak jako různé registry těch „správných“ poradců mi i takovéto snahy zakládání různých „správných“ spolků, asociací apod. připomínají soutěž v čůrání do výšky na pískovišti…

          a promiňte – mít tam funkce prezidentů a viceprezidentů – to mi připadá jako dost značně ulítlé, to si snad z vašich klientů děláte srandu…nebo se tak chcete nechat fakt titulovat ??? kristepane…

          7

          1
           | Odpovědět privátně
    •  David Krabec
      Účastník

      Je již po půlnoci, tak je možné, že už moc nefunguji, ale nikde nemohu najít na stránkách spolku jak se stát členem?

      A další věc, nikde jsem nenašel ceník, znamená to tedy, že členství není podmíněno příspěvky a je úplně zdarma?

      0

      1
       | Odpovědět privátně
    •  Richard Coufal
      Účastník

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Jakub Markvart
      Účastník

      Dobrý den, rád bych se zeptal na jednu věc. V podmínkách je že žadatel nesmí být členem MLM organizace. Můžete mi osvětlit z jakého důvodu?

      V prvním příspěvku píšete o profesionálních, kteří sledují zájem klienta…

      Přestože jsem působil přes 4 roky v OVB, nyní jsem v menší firmě, ale také MLM, dovolím si tvrdit, že většina mých klientů má o finance postaráno lépe, než spousta klientů lidí z Poolů babi interních sítí (oboje podle mého skrytý MLM). A stejným systémem to učím i své „podřízené“ (obchodní partnery). Pro koho konkrétně je tedy určeno?

      Nevím, zda by moji klienti posuzovali mé kvality podle toho, zda jsem v nějaké asociaci nebo spolku, od začátku činnosti pracuji tak, že pro práci a klienty používám své jméno a 90% klientů zřejmě ani neví, s jakou společností já spolupracuji…

      Děkuji za odpověď, JM

      2

      1
       | Odpovědět privátně
    •  Artur Petržilka
      Účastník

      2) díky

      3) oba 2 na to máme jiný pohled a je tedy zbytečné to dále nějak více rozebírat. Nicméně Váš pohled chápu, když zrovna Vy osobně patříte k těm ,,závislým“ na společnosti ERGO Pro, spol. s r. o., díky které můžete prodávat produkty pouze těchto pojišťoven:

      – ERGO pojišťovna, a.s.

      – D.A.S. pojišťovna právní ochrany,a.s.

      a těchto 2 (které u Vás prý stejně moc nejedou):

      – ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB

      – Wüstenrot pojišťovna a.s.

      Takže z psychologického hlediska Vás chápu a rozumím tomu, proč se neustále ohrazujete a snažíte se slovíčkařit a působit ,,vědecky“ přes Vámi předložená fakta, která si vykládáte stejně po svém. Každý si je vykládáme po svém. Proto máme na tuto věc každý jiný názor a pohled.

      Nicméně velice bych se divil, kdybyste měl podobný, či stejný názor/pohled jako já, protože pak byste nemohl pracovat pro tu společnost, pro kterou pracujete. (Protože Vaše myšlení by fungovalo úplně jinak, než teď funguje)

      Smlouvy s bankami ani pojišťovnami nemáme podepsané na doživotí.

      A ano, titulovat (jak jste napsal) se necháme. Řídil jste vlastně někdy nějakou firmu, či jinou společnost?

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
        Účastník

        Pane Petržilko, já osobně podporuji každou novou myšlenku, která vede k transparentnosti na trhu, což zrovna v případě vzniku nějaké další profesní asociace nemohu považovat zrovna za typ projektu, který bych podporoval. To je můj názor, v tom se samozřejmě rozcházíme.

        Už několikrát jsem v různých diskuzích psal, že považuji za mnohem transparentnější ( a z praxe mi to zatím nikdo nevyvrátil) a pro klienta mnohem více „user friendly“, když ví, jakou konkrétní finanční instituci protistrana zastupuje, než ta obecná klišé o nezávislosti a bezplatném poradenství, která skončí provizí z prodeje…

        Myslím si, že na téma transparentnosti poradenství vůči klientovi by neměl nikdo být alergický, je to opravdu cesta ke zkvalitnění trhu. Slovíčkaření tu místo vůbec nemá, snažím se diskutovat o srozumitelných definicích, které neužívají zavádějící pojmy v rozporu s platnou legislativou.

        Pokud jde o to, hodnotit jak funguje mé myšlení – vaši neomalenost částečně omlouvá váš nízký věk, ok, beru to.

        Nicméně mohu vám sdělit, že s myšlením problém nemám a „závislosti“, resp. spolupráce s ERGO Pro jako společností holdingu Munich Re si velmi vážím.

        A mohu vás na závěr také ujistit, že za svůj život mám manažerské zkušenosti jak z ČR, tak z Německa a pokud se ve firmě někde titulovali prezidenty apod., tak se vždycky jednalo o sakra velký koncern…Jinak mi to připadá směšné, ale to je opět jen můj osobní názor.

        6

        0
         | Odpovědět privátně
        •  Artur Petržilka
          Účastník

          Dobrý večer,

          děkuji za odpověď a jsem za ni rád. Respektuji Vaše názory.

          Má poslední otázka, na kterou jste odpověděl byla čistě z mé zvídavosti.

          To, v čem se rozcházíme, (z mého pohledu) je především skutečnost (pokud se pletu, opravte mě), že Vy si myslíte, že větší vliv na zvýšení kvality trhu má práce jednoho poradce, oproti Asociaci, která může skrze různá média dávat jakýsi pohled či obraz širší společnosti.

          Pokud bych si to nemyslel, tak do té Asociace já osobně ani nevkročím.

          Závěrem Vám děkuji za Vaši shovívavost k mé osobě vzhledem k mému věku. Jste první :)

          Hezká večer.

          0

          0
           | Odpovědět privátně
          •  Vít Suchý
            Účastník

            Pane Petržilko, nemyslím si, že by jeden jediný poradce dokázal víc než více poradců.

            Jen jsem skeptický k tomu, že jelikož na trhu je dle mého již „přeasociováno“, tak vidím jako problematické, definovat na veřejnosti statut asociace jako významného partnera k vyjednávání s kýmkoli.

            A propos – vyjednávání je hlavně o lobbingu a jít do „politiky“ s čistou duší jako hlavní zbraní bohužel nefunguje…

            1

            0
             | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Dobrý večer,

      nezvažovali jste zavedení nějakých podmínek pro udržování členství?

      Např. jiné sdružení (v jiném oboru) funguje tak, že člen má povinnost získat za 3 roky 120 bodů – body je možno získat ze účast na školení, za aktivní prezentaci, napsání odborného článku, … možností je více.

      Když někam přijdu a řeknu, že mám certifikaci XYZ, tak znalí hned vědí, že jsem musel složit poměrně těžkou zkoušku, že stále pracuju v oboru a že se průběžně vzdělávám …

      Je to jen takové zamyšlení jak ještě víc zvýšit prestiž oboru a poradců …

      Petr K.

      5

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Vít Suchý
      Účastník

      Vzhledem k tomu, že nelze vložit příspěvek pod článek pana prezidenta, píšu tady.

      Upřímně – pokud někdo šmahem odsuzuje MLM jen jako hon na peníze byť ani zdaleka neví, jak mohou být tyto systémy modifikovány, že není všude tlak na povinnou produkci, nebo že všude nemusí být honba za termíny, aby pracovník „nespadl“ v karierním žebříčku – tak pro mne je to jen výraz arogance, nic víc .

      A mít toto jako „volební program“ nějaké asociace ?

      2

      3
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Tak to pojďme na chvíli otočit a pohovořme o těch, co to mají nastaveno jinak. V samotném víceúrovňovém systému také nevidím problém, problém vidím právě v jeho nastavení. Ze hry budou logicky vyřazeny všechny firmy, které mají jednobarevnou nabídku a všechny, které mají výše uvedené „syndromy“ MLM marketingu, což jsou všichni velcí hráči na trhu. Kolik zbylo těch ostatních a kdo konkrétně to je?

        2

        0
         | Odpovědět privátně
        • Dobrý večer Romane,

          nejdřív odpovím na Vaši otázku a potom se pokusím jen krátce zamyslet nad problémem z jiného úhlu pohledu.

          Vím o dvou společnostech, které mají kariérní řád bez pádů z pozic a obhajob výkonem. Bohužel obě mají ne zrovna dobrou pověst z jiných důvodů. Jsou to ZFP a DataLife. Možná budou i další, které neznám.

          A nyní zamyšlení. Nejprve co je vlastně MLM? Víceúrovňové uspořádání vedení je tedy špatně. Proč nejsou takto pranýřovány i firmy s tímto uspořádáním pod brokerpooly? Na tomto uspořádání se uvádí jako závada motivování podřízených v týmu k vyššímu výkonu – to osobně považuji za zcela normální manažerskou práci a funkci. Nemotivujete členy Vašeho týmu k výkonu? Zapomeňme na nějaké body a strukturu, podle mě práce manažera (koordinátora) má fungovat velice obdobně. Dalším argumentem je sdružovat pouze kvalitních poradců, ovšem z této argumentace lze vyvodit, že v MLM prostě kvalitní poradci být nemohou a jejich výkony nemohou být poctivé, protože to přeci dělají jen pro pozici a pro body … a protože jsou v MLM, tak to zákonitě nedělají dobře. Pan Švorba toto odvozování v rozhovoru popírá, nicméně čitelné mezi řádky to je. Stejně tak s v tuto chvíli nabízí srovnání s kritikou Hvězdného prachu – házení všech do stejného pytle.

          Závěrem – neperu se za účast v této asociaci, nikomu nic nezávidím a přeji asociaci úspěch, nicméně toto je dost pokrytecký postoj.

          3

          0
           | Odpovědět privátně
          •  Vašek Kott
            Účastník

            Naprosto souhlasím.

            Bohužel vnímám všeobecně velmi rozšířený názor, že MLM jsou obchodní společnosti a pooly poradenské. Přitom jsou obchodní obě(stejně jako „poradenské“). V obou typech se dají najít velmi špatní, stejně jako opravdu velmi dobří poradci. A na to by neměla zapomínat ani tato nově vznikající asociace. A to ne tím, že by se neměla vymezovat v tom, koho přijmout a koho ne(na to má plné právo), ale všeobecným respektem. A ten v odpovědích pana Švorby chybí.

            A ano, i mně to přijde hodně pokrytecké neb p.Švorba strávil v MLM většinu svého profesního života, ale nyní se staví do čela asociace „zavrhující“ jeho vlastní minulost. Nicméně jeho klienti jí nezavrhují. To je na zamyšlenou.

            EDIT: vidím to na takových 12 červených :-)

            2

            1
             | Odpovědět privátně
          •  Jiří Prášil
            Účastník

            Dovolím si reagovat za sebe. Pro upřesnění, v ZFP můžete z vyšší pozice spadnout na pozici nižší, jen se tato informace moc mezi lidmi nešíří. I firmy pod poolem se kritizují za víceúrovňový systém. Vzhledem k tomu, že se nejedná o velké firmy, tak se o nich moc nepíše. Taky zastávám názor, že pokud je kariéra postavená na bodech, které navíc mají skrýt skutečnou hodnotu práce měřenou v korunách, zvyšuje se pravděpodobnost horšího servisu. Dělal jsem 2x v MLM a bohužel musím konstatovat, že každý byl ovlivňován kariérou. Těžko se to připouští, ale nalijme si čistého vína, kariéra je tady od toho, aby firmy vytvořily prostor pro nekonečnou motivaci, která přináší firmě více peněz. Některé firmy byly nuceny kvůli tomu zvyšovat počet pozic, nebo zhoršovat kariérní podmínky, které mají zprostředkovatele držet déle dole. MLM firmy díky motivaci v prvních letech svého působení rostou raketovou rychlostí. Jenomže každý takový systém má určitý dolet, kde se počet zprostředkovatelů zastaví. Je to způsobeno především tím, že lidé v MLM nejsou loajální. Ředitelé a manažeři si dříve nebo později uvědomí, že si mohou udělat firmu podle vlastních představ nebo odchází za lepší nabídkou. Osobně MLM beru jako manažerský systém, ne systém pro zprostředkovatele, kteří si chtějí budovat vlastní kmen klientů. Proto neodchází jenom manažeři, ale i samostatní zprostředkovatelé. Znám spoustu kolegů z MLM a vím, že rozumí své práci, sami mi ale přiznali, že je některé podmínky ve firmě tíží. Co si budeme povídat, hlavní problém jsou nízké provize. Mě např. v MLM vadilo, že nadřízený byl na tom informačně hůř, dělal daleko nižší produkci a přitom pobíral díky své pozici daleko více, než-li já. Přitom se vyhoupl na základě bodu, které mu zajistili zkušenější lidé pod ním. Jeho starostí bylo jenom udělat další strukturní kmeny, občas udělat základní produkci, kterou mu půjčovali kolegové. Místo toho, aby se probírala odborná část, která by přispívala k lepšímu servisu, probíralo se jak postupovat směrem nahoru, kam koho dat do jaké struktury atd.

            4

            1
             | Odpovědět privátně
            • Těchto zmiňovaných nedostatků jsem si vědom a nepopírám jejich existenci. Ovšem přijde mi nešťastné říct, že asociace chce jenom kvalitní lidi a druhým dechem říct, že nepřijímá lidi z MLM kvůli špatné motivaci lidí k práci.

              Mimochodem děkuji za opravu informace o kariérním řádu ZFP.

              1

              0
               | Odpovědět privátně
          •  Jiří Vařečka
            Účastník

            Můj názor na MLM a MLM v pojišťovnictví je dlohodobě znám, ale nechám na každém, ať ujasní, co je správné:

            a) ve firmě, která dělá pojišťovnicví mít důraz na majetkové pojištění

            b) ve firmě, která dělá pojišťovnicví mít důraz na životní pojištění

            c) ve firmě, která dělá pojišťovnicví mít důraz na nábor (stavbu struktury)

            a můj pohled?

            např. 80% + 10% + 10%

            4

            0
             | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              No trochu Váš pohled vezmu z jinéhu úhlu. Chytím se pojmu „firma“. Zkuste přemýšlet nad spojením pojmu „firma“ a „růst“(nábor je prostředkem růstu). Bylo by zajímavé zjistit, kolik ze svého času majitelé firem napříč sektory/obory věnují růstu své firmy… odpověď není překvapivá – je to opravdu hodně :-)

              Jak zní to staré ekonomické pravidlo: firma, která neroste, tak umře? :-)

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            • Pane Kotte,

              a co když je nakonec všechno JINAK?

              Kdo z poradců a manažerů MLM má nějakou firmu?

              4

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              Pane Švorbo,

              rozveďte prosím Vámi zmíněný pojem „JINAK“ – věřím, že jím nenarážíte na PFS – to by spíše vypovídalo o určité zhrzenosti. A ta sem přeci nepatří.

              Dle mého – v MLM jí kromě základních majitelů nemá nikdo, stejně jako drtivá většina lidí v poolech. Dokud je byznys postaven na „one-man-show“, jde defacto o drobného živnostníka, který rozhodně nevlastní samostatně fungující mechanismus. Pokud ale někdo trpí na to, sám sebe nazývat firmou, budiž. A může být i prezidentem…

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            • Nejdřív pokrytectví, teď zhrzenost, doufám, že se to nesnažíte přesunout do osobní roviny.

              Pokud vám to mandátní smlouva dovolí, zkuste si třeba rok pracovat jako samostatný poradce bez navázání na jakoukoli MLM společnost. Uvidíte svět i z jiné strany a uvidíte, že spousta věcí je prostě jinak, než si teď myslíte.

              Pokud člověk nemá zkušenost z obou stran, těžko to může posoudit objektivně. A to se netýká jen financí, týká se to jakékoli činnosti.

              Co se týká PFS, tak je mi úplně ukradená, pokud se ke mě bude chovat slušně a férově.

              1

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jiří Wandas
              Účastník

              v poolech je dost firem – s.r.o. mám na mysli.

              když kouknu na Parnters tak jsou tam jen 3 promile s.r.o a v poolu 8 procent . možná to bude i 10 procent, tedy každý 10. člen tam je s.r.o.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jiří Wandas
              Účastník

              k růstu bych dodal samozřejmě oblíbený článek Pepa a Bohouš.

              Pepa a Bohouš

              krom tohoto článku jsou i lepší statistiky přímo z reálného života v pohledu stačí 2-3 let zpět, jak to vypadá ve skupině kde člověk v mlm začínal. Kolik bylo na začátku spolupracovníků, kolik jich odešlo, kolik přišlo a kolik zůstalo.

              1

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jan Skrbek
              Účastník

              Jirko, máte můj palec. Já bych teda dal 70+10+20 , ale jinak stručné a trefné. Honza

              1

              0
               | Odpovědět privátně
            • Nerozumím proč nekladete důraz na životní/rizikové pojištění? Podle mě je zajištění příjmu přinejmenším stejně důležité jako kvalitní majetkové pojištění. Takové dělení je podle mě na nic. A náboru se přeci v různých fázích života firmy věnujete s různou intenzitou podle toho, jaké máte ambice … a s víceúrovňovým systémem to nemusí mít nic společného.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jiří Vařečka
              Účastník

              Ano Václave, i tomuto Vašemu pohledu rozumím, pokusím se odpovědět od zadu.

              S více úrovňovým odměňování to nemusí mít nic polečného, pravda, proto jsem v úvodu psal, že můj názor na MLM a na MLM v pojišťovnictví je znám.

              Úmyslně jsem dále do otázek použil označení „firma“, protože si tam každý může dosadit to, co potřebuje. Dávno tomu, jedné nejmenované České pojišťovně, jsem byl např. sankcionován (= dle slov tehdejší pí. ředitelky motivován) úspěšným náborem, který byl součástí mého plánu (mé skupiny).

              Také naprosto souhlasím s pohledem, že kvalitní pojištění (zajištění) se netýká jen majetku, ale i rizik v životě.

              Majetky není problém k prolongaci, pokud je potřeba, upravit, přepracovat, vyměnit klidně celý ústav, u ŽP to ale často není možné, protože klienti nemívají rizikovky, ale životky.

              Majetková pojištění preferuji i z toho důvodu, že přináší stabilní základní příjem a ŽP, to je ta třešnička na dortu.

              Považuji se za makléře a základ makléřiny vidím v tom, že je o majetkovém pojištění.

              4

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jakub Markvart
              Účastník

              Takže pokud jsem v MLM, dělám hodně vlastní produkce, ale mám i tým 6ti lidí, struktura produkce je cca 15 % život, 60 % neživot, 10 % hypo, 15 % OPF (doložitelně), prostě nejsem v Poolu (podle mě skryté MLM), tak nemám ve „spolku“ co dělat….?? :-D

              1

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              V kterém?

              1

              0
               | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář
            Účastník

            Dobrý večer. Nevím Václave, jestli Vaše druhá část patřila mě, spíše si myslím, že ne. Postoj asociace jsem neřešil. Znovu musím napsat, že víceúrovňový systém problém není, problém je jeho nastavení. A je mi jedno, zda špatně nastavený způsob funguje v mlm nebo pod poolem. Jakmile je systém nastavený na objem za časové období, s možností pádu z pozice, je nastaven špatně. Jednak to produkuje řadu nevhodných smluv, jednak je to zbytečně stresující prvek v práci, která by měla přinášet radost a jednak je vidět zaměření na nové a nové a nové obchody. My ale přece chceme se o klienta také starat a mít finance z péče o něj. Víte proč takřka žádná pojišťovna nechce vyplácet z života rozloženou provizi? Víte jaká bude reakce MLM firmy na pojišťovnu, která se o to pokusí? Začne pojišťovnu vydírat. A pojišťovna, protože by výrazně snížila zisky, (neboť mlm firma jí pohrozí, že pro ně již nebude sjednávat nic, pokud nebude po jejím), zase pěkně všechno vrátí zpátky do původního stavu. Komu se tento stav nelíbí, tak by neměl dělat v takové společnosti, protože se toho stává součástí a svojí prací tu společnost podporuje. A o tom to je. Já hledám lidi, kteří to podporovat nechtějí a chtějí si svoje podnikání budovat v jiném systému, někdo jiný naopak hledá lidi, kteří chtějí budovat tým. Měli by ale domýšlet, co tím způsobují a zda je to v souladu s jejich přesvědčením.

            2

            0
             | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              „Víte proč takřka žádná pojišťovna nechce vyplácet z života rozloženou provizi? Víte jaká bude reakce MLM firmy na pojišťovnu, která se o to pokusí? Začne pojišťovnu vydírat. A pojišťovna, protože by výrazně snížila zisky, (neboť mlm firma jí pohrozí, že pro ně již nebude sjednávat nic, pokud nebude po jejím), zase pěkně všechno vrátí zpátky do původního stavu.“


              Tak to jsem rád, že PFS jsou v tomto směru tedy takovou první malou vlaštovkou a přišel první krůček s rozloženou provizí.

              1

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Ve VHI už se dělají pojištění s rozloženou provizí u ŽP a INSIA je v tomhle ještě dál.

              Nechci toto víc rozepisovat v tomto vlákně.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              Já mluvil o MLM…

              Je zbytečné to rozepisovat..

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  An.
              Účastník

              …a to jsou Romane mezi námi kolegové, kteří pracují na bázi honorářového poradenství a ti by rádi bezprovizní produkty, kterých se jim dodnes nedostává. Umíš si představit reakci MLM firem, kdyby bylo možné na trhu sjednat např. životní pojištění zcela bezprovizně ?

              2

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              Tak se do struktury pošle onen honorář…

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            • Pobavil jste mě :-)

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              To jsem rád.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Vašku, kdyby tohle někdo chtěl, tak by to dal najevo. Zatím je to přesně obráceně. Jakýkoli pokus o průběžné vyplácení provizí je právě ze strany mlm tvrdě bojkotováno. Nedělám si iluze ani o obchodnících poolů, že by chtěli na tento systém přejít. Proto jsem pro možnost toho, aby si sám obchodník mohl zvolit jakým systémem volit odměnu a připravit se tak na variantu, že předplacená provize nemusí existovat. Pojišťovny jako takové kvitují tento zájem pozitivně, když ale dojde na lámání chleba, skutek utek. Víte co stojí v pozadí? ;-)

              0

              1
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              Romane,

              četl jste moji odpověď pořádně? Psal jsem, že u PFS se začí ná varianta jakési průběžně placené provize objevovat…

              Tedy opak Vám zmíněného bojkotu.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pohl
              Účastník

              Romane, musím se přiznat, že u nás (Partners) se nyní nabízí zatím dvojí systém u Allianz a Uniqa pojišťovny.

              Buď si poradce zvolí zálohové vyplacení nebo postupné v období 3 let, kde je provize o něco vyšší, než u zálohového vyplacení.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              Snad od Vás to pochopí :-)

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Ale pánové, já přece nemluvím o tom, že se ta předplacená provize rozdělí do tří let (mimochodem Uniqa sama tyto pokusy o rozložení do 3-5 let vyrábí sama od sebe), mluvím o tom, že se rozdělí do celé doby trvání pojištění. Klient zaplatí, Vy máte peníze. Ten systém, který popisujete, je systém, kde se ona předplacená provize pouze nevyplatí najednou, ale rozloží se. Jaká je Vaše následná provize čtvrtý, pátý, sedmý, dvacátý nebo dvacátý pátý rok? A Váš výsměšný smajlík jste si mohl fakt odpustit. Navíc jsem nemluvil přímo o Vaší společnosti, ale obecně o tom, že právě ze systému MLM existují tyto tlaky. Myslíte, že jsem si to vycucal z prstu?

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pohl
              Účastník

              Tak to jsme se opravdu nepochopili.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Víte, možná nechápete zase Romana.

              Roman má na mysli takové životní pojištění, kde je provize vyplácena průběžně (ideálně z každé platby klienta).

              A to ať už (20, 25 nebo 30) % z platby.

              Po celou dobu trvání smlouvy.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              Já jej pochopil. Proto jsem také ve svém první příspěvku psal pojmy „první malá vlaštovka“ a „první krůček“.

              Čili společnost PFS vykročila, ale samozřejmě ještě nedošla.

              Mimochodem, následné provize u IŽP u PFS po dobu trvání smlouvy existují. Jejich výše je ale minoritní.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              S tím souhlasím. Následné provize u ŽP se standardně pohybují okolo (1 -3 ) % z roční platby klienta.

              čili oproti jednorázové získatelské provizi (150 – 180) % z ročního pojistného je to opravdu zanedbatelné.

              Proto jsem všemi deseti pro model např. 30/30 (až do konce trvání pojištění), oproti modelu 180/1.

              1

              0
               | Odpovědět privátně
            • Dobrý den Arture,

              obávám se, že model 30/30 je ze říše snů. Pokud byste chtěl provize po celou dobu platnosti smlouvy, spíš by se následná provize blížila k 10%.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Tak to byste se divil Václave. Pojišťovny ví, že průměrná pojistka trvá zhruba sedm let a za tu dobu vyplatí např. 180% plus údržbu (jak kde). V těch pojistkách kratších je to pochopitelně pro pojišťovnu daleko větší problém, protože pokud se to stane např. po dvou letech, tak oněch 180% prostě nenávratně vyplatila. V případě rozložené provize vyplatila v takovém případě pouze 60%. Těch zhruba 7-8 let je zhruba doba, kdy se ona rozložená provize srovnává. Nemusí to tedy být ve všech případech 30%, ale zcela spolehlivě třeba 25%.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  An.
              Účastník

              Je to Romane přesně tak, jak píšeš. Kolega pracující na bázi honorářového poradenství tuto možnost s pojišťovnami komunikoval, bezprovizní model byl nadšeně kvitován, ale to bylo to jediné, u čeho zůstalo – velmi přesně jsi tedy popsal, co by následovalo ze strany MLM firem (produkční bojkot).

              Včera mi dorazilo aktuální číslo Profi F&P, kde mě mile překvapila iniciativa našich bratří na Slovensku (viz. příloha) – snad se na mne pan redaktor Fejtek nebude zlobit za zveřejnění. Naši slovenští kolegové přešli od slov k činům a vydali memorandum…

              A protože jsem profesně deformován, tak mimo jiné odebírám i časopis Pojistný obzor (včetně dalšího periodika Pojistné rozpravy), který včera taktéž přišel. Zde je publikován zajímavý rozhovor s panem Špirakusem, kde jsem zíral nad extrémně důkladnou a přísnou regulací našeho oboru v Rumunsku (ano, v Rumunsku). Zrovna z těchto geografických končin bych to nečekal…

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vít Suchý
              Účastník

              To je pořád stejně nesmyslný taneček. Jednou tu máme legislativní předpisy, v ČR navíc nový OZ.

              Pokud má někdo zájem na kultivaci distribuce ( záměrně neříkám trhu, protože ten je i o distributorech a to je pro většinu poradců tenký led), nechť oficiální cestou požaduje po orgánu dohledu sjednání nápravy pokud zjistí křivárnu.

              Nekonečné vydávání petic, vznik nových spolků, časopisů a asociací jen celou situaci dále znepřehledňuje a nikam nevede.

              Veřejnost má zásadní mezery ve finanční gramotnosti a finančně – poradenská branže ke zlepšení nijak zvlášť nepřispěla.

              A tady je další prostor, jak něco dokázat.

              2

              0
               | Odpovědět privátně
          • Pane Šplechto,

            mezi řádky nic není. Jak je uvedeno, proti MLM modelu nic nemáme, ale do financí dle našeho názoru nepatří. Jestli to je pokrytecký názor, prosím, je to váš názor.

            Toto je nekonečný boj, kdo nezažil nic jiného než MLM, bude vždy hájit MLM, kdo zažil MLM i pool, tak už MLM nehájí…. (až na ojedinělé výjimky)

            2

            0
             | Odpovědět privátně
            •  Jakub Markvart
              Účastník

              Ať jsem první skupina, která nikdy Pool nezažila, nevidím v MLM / Pool zřetelný rozdíl…

              Musím mít smlouvu přímo s např. BT, pak ano… Bohužel pokud se podívám na PPZ pod BT, hodně z nich je s.r.o. Tohle potom není MLM?

              Tento podnikatelský model historicky v pojišťovnictví funguje (jak jsou založeny přímé prodeje?).

              0

              1
               | Odpovědět privátně
            •  Petr Žáček
              Účastník

              Ano tento model v pojišťovnictví fungoval v době kapitálového životního pojištění, penzijního připojištění, a stavebního spoření. Nároky na odbornost se s rozšiřováním služeb zvyšují. Právníkem se člověk taky nestane za 2 měsíce školení. Práce finančního poradce by neměla být nalezení levnějšího pojištění za každou cenu a výměna spořícího IŽP za lifecycle, tak jak tomu je v mnoha strukturách síťových firem. A právě kvůli těm zvyšujícím se nárokům na odbornost tento systém není vhodný, protože dochází ke střetu zájmů. Nábor vs. předání odbornosti. Většina lidí bude klást důraz na nábor před řádným zapracováním. Důkazem je, že lidé v MLM dostávají nepoměrně více školení na prodejní/manažerské dovednosti než produktová/odborná školení.

              3

              1
               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Jakube, ten problém nestojí na nějakém antagonismu MLM – POOL. Ten problém je v nastavení. Pool jako takový neurčuje, zda má nebo nemá být nějaká hirarchie, neurčuje ani to, co má daný obchodník nebo sro mít ve své nabídce. Netlačí nikoho do produkce. Pokud pod Poolem funguje s.r.o. může být postaveno jako jednoliniové, stejně jako si někdo, kdo z mlm odešel, chce zachovat nějakou strukturu. Znovu musím opakovat, to „víceúrovňové“ samo o sobě nevadí. Vadí to konkrétní nastavení a s tím spojené problémy. Je úplně jedno, zda s.r.o. působí pod poolem nebo v přímé vazbě, zde ten princip, který Vy považujete zřejmě za srovnatelný skutečně funguje jinak. Pro mě je výhodné být v poolu, protože kdybych dělal přímou vazbu na pojišťovny, tak moje provize bude někde možná vyšší, ale většinou bude stejná nebo horší, přičemž si budu muset ošéfovat provizní systém a další systém na přísun informací od jednotlivých institucí a bude to stát další peníze. Pool si nechá za tuto podporu část přicházející provize, platíte tedy zcela jasnou částku za servis (plus další výhody s tím spojené). Je to v podstatě stejné, jako kdybyste si na to najal někoho, kdo Vám to bude dělat, ať už bude uvnitř firmy nebo vně. Je to daleko stabilnější, protože u malé firmy budete mít problém s udržením objemu u některých pojišťoven a budou se Vám měnit provize, což je pochopitelně problém. Pokud narostete se svojí firmou natolik, že se Vám jeví jako výhodnější nastoupit do přímé vazby, tak Vám v tom nikdo nebrání a pool Vám všechno, co jste u něj vytvořil převede do Vaší společnosti. Zkuste třeba už jenom tohle udělat u MLM. Budu rád, když mi tu někdo vyjmenuje mlm firmy, které po odcházejícím obchodníkovi nebudou chtít nejen žádné pokuty za to, že si dovolil odejít, ale bez problémů mu převedou kmen do jiné společnosti.

              Obchodníci, kteří jsou pak v sro, jsou ve stejném vztahu, jako kdyby sro bylo navázáno přímo na pojišťovnu. A sro jim musí dávat nějakou další přidanou hodnotu… třeba nějaký vlastní software nebo pomůcku k pracovní činnosti, back office, školení, pracovní semináře, metodickou podporu, prostory, apod… záleží jak si to kde udělají… Obchodníkům (pochopitelně, že třeba ne všem), to tak vyhovuje, vše je transparentní. Nebo jim to nevyhovuje a můžou jít jinam. Ve slušné firmě je kmen jeho, může si s ním tedy naložit dle svého uvážení, zastávám názor, že tak buduje skutečně svoji vlastní firmu. Pokud v takovém případě nemá na svoje klienty nárok, musím konstatovat, že budování jeho vlastní firmy bylo jen domnělé.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              Dobře, tedy pokud pod poolem(např. BT) bude s.r.o., které vyznává styl MLM podobný těm u velkých hráčů(tedy minimální produkce,…), majitel té s.r.o. ani poradci pod ním nemohou být členy spolku?

              0

              1
               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Ale na to se mě neptejte, já jsem ty příspěvky nepsal kvůli tomu, kdo přesně může nebo nemůže být členem. Podle mě je tato hranice velmi tenká. A záleží dle mého soudu na vícero věcech, než jen mlm ano, či ne. Některé mlm bych ale s klidným svědomím vyloučil, nebudu je jmenovat, mohl by si na mě políčit nějaký právník. ;-) Pokud bych měl odpovědět na Vaši otázku, napsal bych, že pokud bude v rámci poolu postaven mlm se všemi jeho negativními projevy, pak jednoznačně říkám, že by tam jeho obchodníci být neměli. Pár informací jsem o stylu vlastní firmy, multilevelech a podobných věcech napsal, ale záměrně sem nedávám odkazy, byla by to reklama. Ale uvažuji o tom, že si reklamu zde zaplatím a obohatím Vás více o své názory, se kterými pochopitelně nemusíte souhlasit. Uznávám právo na názor, stejně jako právo na vlastní „sebeurčení“, které bohužel mnohým chybí.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jan Rettich
              Účastník

              Možná by bylo dobré, aby se řeklo, kolik úrovní MLM je a do kolika úrovní se ještě o MLM nejedná. :D

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Tři a dost. :-)))

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Velice dobrý poznatek.

              Nebo jak je vlastně definován MLM.

              Já mám za to, že je to taková obchodní struktura, kde je více pater (multi), na každém patře je jiný podíl na provizi a patra nade mnou pobírají rozdílové provize ze všech lidí, které mají pod sebou.

              Takže se může stát, že je zemský ředitel, který má 4 regionální ředitele, každý z regionálních má další 4 oblastní ředitele, přičemž Ti mají každý po 6 oblastních vedoucích a každý oblastní vedoucí má 3 obchodní vedoucí a Ti mají třeba 6 poradců.

              Jestli dobře počítám, celkem bude v takové struktuře 2133 lidí. Z toho 1728 poradců úplně dole. Přičemž ostatní vedoucí a ředitelé těchto poradců mohou žít jen a pouze z provizí za obchody těchto poradců.

              To jsem načrtl pro ilustraci 6 úrovňový systém, kde každé patro má rozdílovou provizi z toho, kdo je pod ním.

              Zde vzniká především motivace mít lidi ,,ve firmě“ nebo v týmu – protože na to, abych se mohl dostat na nejvyšší pozici (zemského ředitele), musím vodit lidi. Tzn. může se stát, že poradenství jde stranou na úkor náboru.

              Nicméně i v MLM společnostech se najdou takoví poradci, kteří nechtějí být ředitelem a chtějí se věnovat pouze poradenské činnosti. Otázkou je, proč zůstávají v MLM. Pakliže pro ně MLM poradenská společnost vytváří větší přidanou hodnotu, než sežere x ředitelů a vedoucích nad poradcem samotným, pak je to zřejmě v pořádku být i jako samostatný poradce v této společnosti.

              Dnes už dokonce i MLM poradenské společnosti mají pozice tzv. senior, či profi poradců, kteří mají o něco vyšší marži a případný obchodní vedoucí z nich žádnou rozdílovku nemá. Nejvyšší procentuální ohodnocení za tuto pozici jsem viděl tuším v SMS. Kdyžtak mě opravte – v kariérních systémech těchto společností nepohybuji.

              A teď zajímavost.

              U nás máme také 6 úrovní. Jenže těch 6 úrovní je čistě poradenských úrovní. Čili až na tu nejvyšší úroveň se může dostat člověk pouze tím, že se z něj stane zkušený a profesionální poradce (samozřejmě, dle našich měřítek a kritérií). Je tomu velice často, kdy náš poradce má dokonce vyšší podíl z provize než zemský ředitel z MLM společnosti.

              A ano, nemá milion měsíčně, jako zemský ředitel v MLM, kterého živí lidé pod ním. Jako profesionální poradce si vydělá 50-200 tisíc měsíčně. (Jak kdo, jak kdy a jak v kterém kraji např.)

              Čili pokud to shrnu – MLM poradenská firma je taková, kde je větší motivace směrem k poradcům na tvoření struktur. Většinou tam těchto úrovní bývá 5 a více (manažerských úrovní). My máme 1, protože se domníváme, že je v naprostém pořádku, když se poradce chce rozvíjet, aby se o něj někdo staral. Měl by stačit jeden vedoucí. V MLM tomu z mého pohledu není jinak – také se o něj stará jeden vedoucí, jen s tím rozdílem, že provize onoho poradce je mnohdy nižší právě z toho důvodu, že je nad ním ještě dalších xy ředitelů a vedoucích.

              Toť můj pohled.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Vašek Kott
              Účastník

              Pánové, končeně smysluplná diskuze!

              Velké „neštěstí“ je, že tyto poslední příspěvky/úvahy(nebo takto jasně napsané) tu měly být mnohem dříve. Dříve než se začalo s nálepkováním typu „MLM špatně, BP dobře“, zakládáním spolků od tohoto nálepkování se odvíjejícího….

              Jen se obávám, že tato diskuze skončí na faktech, které se místnímu osazenstvu až tak nebudou líbit :-)

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Viktor
              Člen

              To jsou velice měkká kritéria z hlediska kvality práce. Zásadní rozdíl vidím v tom, jak vypadá služba pro zákazníka. A tam prakticky žádné významné rozdíly mezi MLM, sólo poradci a pod pooly sdruženými nespatřuji. Zprostředkování produktů, které se zásadním způsobem konstrukčně neliší. Metody prodeje více či méně stejné. Stačilo se podívat na ten Bestplanner. Všichni byli skoro stejní, ať byli odkudkoliv (až na pár výjimek).

              Klidně tam sdružujte jen velké blondýny s černou botou:-), když myslíte, že Vám to k něčemu bude.

              2

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Ano v tom s Vámi souhlasím.

              Já jsem se v předešlé úvaze nechtěl rozepisovat o tvrdosti kritérií na kvalitu práce. Přičemž Vám určitě dávám za pravdu, neboť sám to také považuji za velice důležité.

              Avšak si dovolím tvrdit, že ještě nad kontrolními mechanismy kvality práce poradce stojí mnohdy onen odměňovací/kariérní systém. Proto jsem nejdříve začal hovořit o odměňovacím systému. Dále jsou na řadě právě tato Vámi zmíněná kritéria pro zachování kvality práce poradce směrem ke klientovi.

              Proč by jinak manažer vodil pořád nové lidi do firmy?

              Berte to, prosím, jako moji úvahu.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Viktor
              Člen

              Já se obávám, že bez tvrdších kritérií ohledně stylu práce členů to máte brzo spočítané. Kariérní systém do určité míry samozřejmě ovlivňuje způsob práce, ale je to pouze jeden z faktorů. Viděl jsem legální odírání klientů ve všech obchodních modelech. Tím mám na mysli prodej finančních produktů s jednoznačně zápornou přidanou hodnotou pro klienta.

              Šťourat Vám do toho ale nebudu. Dělejte, jak myslíte. Jen názor člověka, který viděl, jak už se pár podobných projektů rozpadlo.

              0

              1
               | Odpovědět privátně
        •  Vít Suchý
          Účastník

          Pane Koláři, tady jde přece kristepane o zásadní princip !

          Nemůžete používat takovou segregaci ! Začíná to smrdět manýry před r- 1989.

          Nikdo nekouká, co kdo konkrétně umí, ale jakou má „nálepku“, to je neuvěřitelný…

          1

          0
           | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář
            Účastník

            1. Kde jsem použil segregaci? Nevím, jestli jste si všiml, že já nejsem strůjcem pravidel pro přijetí, takže těžko mohu někoho segregovat.

            2. Bylo by dobré, kdybyste na otázku, kterou jsem položil odpověděl. Pokud jste četl pozorně příspěvky, tak jsem tu minimálně dvakrát napsal, že problém nevidím ve víceúrovňovém uspořádání jako takovém, ale jeho vnitřním nastavení, které produkuje zde několikrát uvedené nešvary.

            3. Opět špatně čtete moje příspěvky. Rovněž několikrát jsem tu napsal, že znám spoustu lidí z mlm marketingu, o kterých bych se nebál říct, že dělají svoji práci lépe, než já. To se Vám jeví jako že dávám někomu nějakou nálepku?

            Já jsem pane Suchý nikde na této stránce neobhajoval podmínky vstupu, já jsem pouze vytvořil řečnickou otázku, abychom se na to podívali z druhé strany a vyjmenovali ty, kde to tak nefunguje. A upozornil jsem jen na to, že jednobarevná nabídka se tam zcela logicky nehodí a že většina z velkých hráčů na trhu tyto nešvary má. A Vy na mě hned se segregací… proč jste se nejdříve nevěnoval tomu, na co jsem se ptal? ;-)

            0

            0
             | Odpovědět privátně
          •  Petr.Kačenka .
            Účastník

            Dobrý den pane Suchý,

            odmítnutí jednobarevných a MLM z Asociace je pouze logickým důsledkem myšlenek, které Asociace prosazuje.

            Podívejte se např. do výroční zprávy Partners. V roce 2011 připadalo na 1 smlouvu k pojištění aut nebo majetku 2,5 smlouvy životního pojištění (strana 12). V roce 2012 to bylo na 1 smlouvu pojištění aut nebo majetku dokonce 2,7 (z toho 2,1 IŽP) – strana 11.

            Podobně dopadnete, když si prohlédnete výroční zprávu OVB z roku 2012. Poměr je 2,8 ŽP ku 1 majetkové smlouvě (strana 16) …

            Nenašel jsem podobná čísla pro BT či INSII. Můj osobní poměr je 7,5 majetkových smluv na 1 životko … tedy sjednávám životka cca 20x méně intenzivně, než průměrný poradce OVB či Partners.

            Ano, v OVB i Partners mohou být poradci, kteří pracují v souladu s myšlenkami asociace, ale jedná se spíše o vyjímky …

            Petr K.

            5

            0
             | Odpovědět privátně
    •  Artur Petržilka
      Účastník

      Již máme v Asociaci prvních 10 členů.

      Zbývá 90 míst. Přičemž mám vypsaný sloupec na A4 dalších zájemců.

      Hezký večer Všem :)

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Už 11 :)

        0

        0
         | Odpovědět privátně
        •  Alexander Vad
          Účastník

          Baví mě vaše neustálé používání smajlíků. Jen v tomto tématu jste jich použil už devatenáct (ano, jsem jsem ještě větší blázen než vy a opravdu jsem vám je spočítal). Nic proti tomu, jen si s jejich pomocí i nadále zlehčujte psaný projev, já jen – pokud pan viceprezident používá v psaném projevu příšernosti typu „:-)))“, tak to na mě působí jako když jste si právě postavil tu největší bábovičku na celém hřišti. Ale nenechte se rušit a pokračujte, mě to baví.

          6

          0
           | Odpovědět privátně
          •  Artur Petržilka
            Účastník

            Děkuji Vám za spočítání.

            Také Vám děkuji za zpětnou vazbu, budu nad tím přemýšlet.

            Hezký večer,

            A.P.

            PS: Především jsem rád, že Vás to baví ;)

            1

            0
             | Odpovědět privátně
          • Maminka mi vždycky říkala – „Bohatý člověk se nepotřebuje chlubit, že je bohatý“, pokud je někdo skutečně úspěšný nepotřebuje o tom všem dávat vědět, protože je to pro něj naprostá samozřejmost.

            Uź na posledním setkání lidí z tohoto webu mě přišlo vtipné, když 2 přednášející, kteří mají cca 20 lidí se nezapomenou nazvat řediteli.

            Ten samý člověk si založí asociaci o 11 členech a to ještě 5 z těchto členů jsou titulováni jako president, viceprezident, členové rady.

            Teď to nemyslím zle, klidne si dejte na vizitku císař, když Vám to udělá radost. Nicméně působí to na mě, že je pro méně důležité co děláte než to jak při tom vypadáte.

            10

            1
             | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Dobrý den, pane Jaroslave,

              Asociace byla založena v listopadu 2013 třemi zakládajícími členy, jeden z nich se záhy členství vzdal. Mezi těmito zakládajícími členy jsem nebyl.

              31.1.2014 jsem byl Radou Asociace zvolen do pozice vice-prezidenta této Asociace, byť zprvu jsem byl skeptický k této Asociaci. Po pár rozhovorech s mými společníky z VALfinu, kteří jsou i mými blízkými obchodními přáteli, jsem následně do AFPČR vstoupil a po té byl zvolen do pozice vice-prezidenta, jak jsem již zmiňoval. (zkráceně řečeno)

              Pokud se Vám tento ,,titul“ nelíbí a máte s ním nějaký profesní, či osobní problém, mrzí mě to. Pravděpodobně s tím nyní nic neudělám.

              Jsem s Vámi za jedno v tom, že není důležité jak si kdo říká, ale co kdo dělá a jaké to přináší výsledky. Jsem rád, že na toto máme stejný pohled.

              Nyní má Asociace členů 11, tedy nebyla založena o 11 členech.

              Závěrem, já osobně věřím, že limit, který má AFPČR, tedy 100 členů, se nám podaří naplnit koncem roku 2014.

              Přeji Vám hezký zbytek neděle.

              1

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Petr.Kačenka .
              Účastník

              Dobrý den pane Havránku,

              a jaké označení by měli mít „šéfové“ asociace, aby to vypadalo, že je důležitější co dělají, než to jak se titulují?

              Díky

              Petr K.

              4

              1
               | Odpovědět privátně
    • Dovolím si vložit odkaz na jeden rozhovor na našich stránkách.

      http://afpcr.cz/rozhovor-s-liborem-baresem/

      1

      2
       | Odpovědět privátně
    • Dobrý den dámy a pánové,

      pokud chcete hlasovat v soutěži o nejoblíbenějšího finančního poradce ve finančně poradenské obci, můžete hlasovat na této stránce:

      https://poradci-sobe.cz/poradce-roku-formular/

      A pokud se chcete zúčastnit naší třetí konference, která se koná 11.3.2016 v Praze, tak více informací najdete zde.

      http://afpcr.cz/konference/

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Michal Doubek
      Účastník

      Jen připomínám, že Asociace je stále aktivní, máme nové webové stránky, nové plány a vize a vytváříme komunitu finančních poradců, kteří vidí budoucnost v placeném poradenství.

      Od ledna přijímáme nové členy, pokud vás zajímají naše aktivity, stačí sledovat web http://www.afpcr.cz nebo ještě lépe facebook stránku -> https://www.facebook.com/afpcr/, kde se snažíme přinášet všechny novinky.

      Budu se těšit na zpětnou vazbu a třeba se uvidíme společně příští rok na naší konferenci. :-)

      Ať se daří.

      Michal Doubek

      0

      0
       | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account