Zobrazeno 4.517x

Označeno štítky: , , , ,

Toto téma obsahuje 4 diskutující a má 4 odpovědi. This post has been viewed 4518 times

 • Autor
  •  Jiří Houfek
   Účastník

   Dobrý večer,

   je to zhruba měsíc, kdy jsem ukončil spolupráci s OVB. Respektive jsem oznámil vedení konec a než jsem sám zaslal výpověď tak jsem byl vypovězen vedoucím. Působil jsem na pozici GST. Ještě v tom samém měsíci došlo ke stornu dvou smluv cca -10.800,- na provizním příjmu. Měl jsem však ve Stornofondu více než 23.000,-Kč. Ale co se nestalo…přišel mi mail, že má do deseti dnů uhradit dlužnou částku 10.800,-Kč. O Stornorezervě ani zmínky. Dále pak ze smluv, které byly sjednány ještě za mého fungování na vedoucí pozici mi nepřichází žádná rozdílová provize, ač byly smlouvy sjednány ještě za mého aktivního vedení.

   Máte s tím někdo zkušenost případně Vás napadá nějaké řešení nastálé situace?

   Děkuji všem

   Jiří H.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ondřej Hák
   Účastník

   Obávám se, že pro Vás nemám dobrou zprávu. Podmínky smlouvy už z hlavy nevím a nechce se mi to hledat, ale mám pocit, že podle ní jste povinen částku uhradit. Stornofond a provizní účet jsou totiž myslím účetně 2 rozdílné věci a stornofond máte 2 roky blokován. Takže jakékoli storno budete muset uhradit a uvedených 23.000, Kč poté dostanete vyplacen. Zkusil bych ale na Vašem míste zavolat na OVB a zkusit se domluvit, že by to po Vás nyní nechtěli zaplatit, vzhledem ke kladné hodnotě stornofondu.

   Co se týká následných provizí, tak na ty je v OVB nárok až od pozice BL, takže pokud jste na ní nebyl, tak na ně nárok nemáte.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Záleží na nastavení, jak to která společnost má. Někde je to oddělené, někde se to nejprve odečítá ze stornofondu a teprve, když je vyčerpán, se posílají faktury a výzvy k uhrazení dluhu.

    Co se týká těch rozdílových za dobu působení, tak ty by se logicky měli dostat do příjmu, ne? Do doby, kdy obchodník ve firmě působil, by mu mělo patřit vše, co vytvořil včetně provizí z jeho struktury. Stejně tak dojíždějící smlouvy by se měly objevit v plusu, i když nejsou v současné chvíli vyplaceny, vždyť je obchodník dělal v době své platné smlouvy nebo to tak není?

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  • Jirko mám stejnou zkušenost – v rámci Broker Consulting.

   Kamarádovi – coby svému nadřízenému a jeho nadř.- zemskému řediteli jsem sdělil své rozhodnutí , které zrálo rok-tedy mé důvody proto, že odejdu a 3 týdny před přeregistrací u ČNB mi byla vypovězena mandantka bez udání důvodu a zmrazeny provize.

   Jojo..ještě někdo jiný z B.C . ?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account