Zobrazeno 4.811x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 4 diskutující a má 3 odpovědi. This post has been viewed 4812 times

 • Autor
  • Zdravím, máte někdo delší zkušenosti s dopisováním si s Broker Consulting ohledně ukončení spolupráce a platby pokut? Již skoro před 2 lety mě byl zrušen přístup do sytému a zaslána výpověď. Našel jsem si tedy jinou firmu kde jsem mohl v práci pokračovat a začaly chodit automatické dopisy o úhradě 150 000. Teď si započetli zadržené provize a dochází mě trpělivost.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Hrubý
   Účastník

   první věc doporučuji vyhledat právníka-odborníka na danou oblast tzn. ve vašem případě konkurenční doložky a probrat vše s ním, docela zajímavé tipy Vám může poskytnout pan Radoslav Černý prostřednictvím svého projektu milionová praxe

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Pane kolego, možná jste se zde nemusel tak přímo identifikovat, zde bych anonymní příspěvěk spíše doporučil, ale stalo se.

   Proto mohu pokračovat takto. Ve výpisu z ČNB je vidět, že od 14.4.2014 jste u společnosti SAB. Jak se na to dívali oni? Konzultoval jste to s nimi při nástupu? Co je ale důležité je to, jak se na to dívá jejich právní oddělení nyní. Děláte pro ně, tak se na ně obraťte. Tím bych začal já, obrátil bych se na společnost, která mne zaštiťuje.

   Více nedokážu poradit, Vy znáte smlouvu, kterou jste podepsal, víte, jaká tam je konkurenční doložka, pokud tam je. Pokud tam je a byla by rok, potom jste ji zřejmě, podle dat zde uvedených, porušil třeba jen o jeden měsíc. Rozhodně nechci řešit její oprávněnost či ne.

   Proto zde každému doporučuji aby tam, kde je konkurenční doložka s určením doby, tím myslím více jak 1 měsíc, aby tam nevstupoval.

   Pokud ale nejde o konkurenční doložku, potom jste asi porušil nějaký jejich jiný předpis. Jaký? Právník vysvětlí.

   Pokud nepomůže právní oddělení v SAB, potom se obraťte na specialistu v oboru, i zde na Poradcích najdete odkazy – kontakty. Zároveň by ale potom bylo dobré podívat se po jiné společnosti, která by Vás pro příště lépe zastřešila.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kroutil
    Účastník

    Taktéž doporučuji poradit se s právníkem, jestli BC nepožaduje pokutu nad rámec znění v mandátní smlouvě, nebo jestli na to má vůbec dle MS nárok.

    Jak sleduji diskuze, tak ve většině případů poradce zkráka poruší mandátní smlouvu minimálně tím, že do roku se zasmluvní jinde (u BC rok nesmí vykonávat tuto konkurenční činnost pro jinou společnost) a to je porušení MS, z čehož vyplívá sankce.

    Nehodnotím, zda je, či není MS “férová”, ale to, co z této smlouvy právně vyplívá.

    Každý v životě udělá pár chyb vědomých, či nevědomých a někdy zůstane podveden.

    K tomu se musíme vždy postavit čelem a mít sílu si důsledky nést.

    A zvlášť, pokud pracujeme v této brandži, kde se pohybuje spoustu “různých” poradců.

    Určitá integrita a férovost je v naší práci jedním ze základních stavebních kamenů.

    Jak se potom chceme stavit k našim chybám (vědomým, či nevědomým) při práci s klientem?

    0

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account