Zobrazeno 17.574x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje celkem 40 odpovědí. This post has been viewed 17575 times Do diskuze (27 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Jan Richter a poslední změna proběhla 3 roky a 2 měsíci. This post has been viewed 17575 times

 • Autor
 •  Pavel Inev
  Účastník

  Máte nějaké postřehy nebo lépe zkušenosti s touto společností? Díky za rekace.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Tuším je to odnož od Broker Consulting.

  0

  2
   | Odpovědět privátně
   Jakub Pecha
  Účastník

  Podle mých informací nemá Broker Consulting s Broker Trustem nic společného; je to český brokerpool. Osobní zkušenosti nemám, jen zprostředkované informace. Dost o této firmě se dá najít na webových stránkách http://www.brokertrust.cz. Co konkrétně by Vás zajímalo?

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Pavel Inev
  Účastník

  To Václav..Broker Consulting je klasická poradenská firma :-) Nemají nic společného.

  To Jakub : Tuto firmu znám již 2 roky a byl jsem i na schůzce s jejich zástupcem. Takže mě nejvíce zajímají spíše praktické zkušenosti ať osobní, či zprostředkované. Takže budu rád i za ty zprostředované. Nejvíce by mě zajímalo jak funguje servis pro samostatné poradce a zda se to dá srovnat se servisem větších společností. Myslím analýzy, novinky, atd…

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý večer, s Broker Trustem spolupracuji již řadu let a jsem spokojen. Veškeré produktové informace, materiály, kalkulačky apod. jsou pro všechny producenty přístupné pohromadě na jednom místě na portále.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jakub Pecha
  Účastník

  Co jsem osobně slyšel, tak servis údajně pokulhává (otázkou ale je, s čím člověk BT srovnává). Lidé, s kterými jsem se bavil, si pochvalovali zejména výhodu, že po nich nikdo nic nechce (hlášení, produkce atd…) :-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  U Brokertrustu je dobré, že s ním spolupracují i celé firmy na nevýhradní smlouvu, tzn. když Vaše společnost nemá dostatek partnerů, dohodnete se s brokertrustem na produktech, které Vaše společnost nezaštituje a můžete je sjednávat přes ně. A tuším, že jsou od Sophia finance.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Brokertrust a SOPHIA FINANCE mají stejné vlastníky, ale jsou to dvě různé organizace.SF je poradenská společnost, BT je servisní organizace pro finanční zprostředkovatele a poradce.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Vít Suchý
  Účastník

  po shlédnutí webových stránek jsem v rozpacích, co s poskytováním servisu má společného následující formulace…cituji : “Uvažujete o přechodu k nezávislé firmě, ale nechcete už začínat znovu od začátku. V tom případě je pro Vás Broker Trust tím správným partnerem…” wow…Laicky si to dovolím okomentovat, že jde o líbivě zaobalené přetahování poradců…

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Pavel Inev
  Účastník

  P. Suchý, ta citace má jiný význam. Broker Trust funguje v podstatě jako velkoobchod s produkty. Máte k dispozici veliké množství produktů různých společností (proto ta nezávislost) a dostanete k dispozici kompletní administrativní servis(proto nemusíte začínat od začátku). Máte k dispozici analýzy, konzultanty, kalkulačky atd..

  A je pouze a jen na Vás, který produkt zvolíte, jak ho nastavíte a komu ho uzavřete. Nikdo po Vás nechce hlášení, produkci v bodech, nemusíte udělat žádnou smlouvu a nikdo Vás nekamenuje atd…Což je v ostaních firmám témeř nepřípustné. Takže žádné přetahování poradců. Spíše jiná možnost fungování.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Přesně tak, BT je čistě poolová společnost. Spolupracuji s ní necelý rok. A jsem spokojen. Všechny informace na jednom místě. Samozřejmě není možné čekat, že budou někoho vodit za ručičku. Chce to jistou dávku samostatnosti.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Ke spolupráci s BT jsem byl “donucen” výpovědí od PF ING a doporučením, abych se obrátil na BT nebo insia. Domluvil jsem se se zástupkyní BT na spolupráci, vše vypadalo nadějně a rozumně. Ale již 2 měsíce čekám na plnění slibů, občas pošlu urgenci … a nic se neděje.

  Nicméně do jejich systému přístup mám, nezdá se mi příliš přehledný, ale tříděných informací je tam spousta!

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Já jsem přešla od Broker Consultingu k Broker Trustu a mají společné jenom to Broker.Neuvěřitelně se mi ulevilo a mrzí mě, že jsem to neudělala již dříve.Kdo miluje nezávislost a svobodu nemusí vůbec váhat. Kdo si však není jistý v podpatcích a není sám na sebe důsledný a stále kolem sebe někoho ke své práci potřebuje asi spláče nad výdělkem.Mě se naopak portál BT zdá velmi přehledný. Pracuji s ním téměř dva roky a nic mi nechybí.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Martin Viktora
  Účastník

  Já si myslím, že BT může (nemusí!) být zajímavý pro zkušenější poradce, kteří ví “jak na to”. Začátečník by se nejspíš s BT daleko nedostal. Systému práce vás nenaučí. Na to potřebujete mít dobrého “nadřízeného”, který se vám bude věnovat. Kdo má silné manažerské ambice, přijde si v MLM na vyšší příjmy než u BT. KDo si chce založit vlastní firmu (mimo MLM), bude potřebovat back-office zázemí, které může BT nabídnout.

  Začátečníkům bych si dovolil doporučit klasickou poradenskou firmou. Drill není v tomto případě rozhodně negativní věcí… Naopak.

  4

  0
   | Odpovědět privátně

  Broker Trust? Nikdy! Jsou naprosto neprofesionální, arogantní, dost byrokratičtí, všechno strašně dlouho trvá, naslibují hory doly a skutek utekl. Servis není žádný, ale to není to nejhorší, i když i zkušený proadce určitý servis vyžaduje.

  Když se na něco zeptáte, nejenže neodpoví, ale když se ptáte moc, tak místo odpovědí dostanete výpověď.

  Je to firma vhodná pro ty, kteří jen nosí smlouvy a nic po nich nechce, ale taky nic nečekají. Abych tak řekl, pro poradce, kteří nejsou příliž dobří a mají spíš tendenci být ovcemi, než individualitami.

  6

  8
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Vlastní zkušenost Jaroslave? ;-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Ano, pracuji pro ni:)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  jak jste na to přišel?

  2

  0
   | Odpovědět privátně

  Přesně tak, provizní systém je taktéž jiný, nemusím pracovat pro své managery a oblastní ředitelé, aby hlavně oni měli dostatečné provize, ale pro klienty. Čímž nejsem nucena dělat prasečiny u klientů. Nikdo nás nenutí kolik bodů, nebo smluv musím přinést, abychom si vydělali.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Což samozřejmě v případě BT není úplně pravda :)))

  3

  3
   | Odpovědět privátně

  A na co že to reagujete?

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Zřejmě na ty objemy. V BT jsou objemové pozice, otázkou je, jak je BT dodržuje. Znáte to… když pohrozíte, že půjdete jinam…. ;-)

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Že bych se snad mýlil nebo že by BT změnil strategii??? Vždyť po mně chtěli plnit limity = tlak na produkci, ne sice na počet smluv, ale na objem provizí. Proto jsem tam nešel…

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  U BT jsem napřímo rok a půl a nikdy jsem neměl stanoven žádný objem k obhájení (vysokých) provizních sazeb.

  Měl jste se více zapojit do diskuze “Insia vs. BT”, kde jste jen poznamenal “Doufám, že OVB nic takového nepodporuje” :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Zvláštní…

  no jo, holt co bylo, bylo … :)))

  0

  2
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den, pane Průcho,

  Vaše odpověď není až tak přesná a pravdivá. Pokud se podíváte do provizních podmínek, tak tam máte ke každé provizní úrovni minimální pololetní objem vyplacených provizí. Je pravda, že do určitých provizních úrovní nesledují a tolerují neplnění těchto limitů. Ovšem v těch nejvyšších (individuálně domluvených provizí) již produkci sledují a musíte si jí obhájit.

  Nevím ovšem v jaké provizní úrovni jste Vy. Jestli chcete, můžete mě kontaktovat na e-mailu a můžeme si o tom popovídat.

  Přeji hezký den.

  Miroslav Kuba

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Martin Trnka
  Účastník

  Dobrý den,

  V OVB je daný limit(udržovací) v karierním řádu na období kvartálu.Tento limit je tak nízký, že kdo ho neplní jako by stejně nepracoval.

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  Škoda, že lidi díky špatné zkušenosti často odsoudí každou jinou společnost, která má v názvu slovo “broker”. Např. úplně nový projekt Broker Office??? Máte s nimi již zkušenost?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Gratuluji jednomu zdejšímu diskutérovi k vítězství soutěže o iPad od BT ….

  3

  2
   | Odpovědět privátně

  Jméno Jaroslav Machalický se v registrech ČNB (VZ, PPZ, VPZ) nevyskytuje. Proč asi?

  3

  1
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den.

  S BT spolupracuji skoro 2 roky. Nevím jaký servis si kdo představuje, ale pro mě je dostačující. Je to pool a ne makléřská firma, kde je podpora zaměřená zejména na oblast obchodu. Pokud poradce neumí zpracovat finanční plán bez nějakého software a nedokáže to pouze s kalkulačkou, tužkou a papírem, pak je otázka, zda je to poradce a zda jeho znalosti jsou pro tuto práci dostačující.

  I BT tam má nějaký software pro vytvoření finančního plánu, ale nikdy jsem ho nepoužil. Každý klient je individuál a tak je potřeba se k němu chovat. Na to Vám žádný unifikovaný software nebude stejně nikdy stačit.

  Myslím, že dnes BT spouští nový portál pro poradce. Měl jsem možnost ho zkoušet v rámci vývoje a je tam mnoho nových funkcionalit. Uvidíme.

  Pokud se nemýlím, tak ve smlouvě s BT není žádná kvóta pro udržení na kariérové pozici. Jako firma máme Platinum, což je předposlední provizní pozice a máme ji už 2 roky.

  BT je dobrý pro poradce, kteří mají zkušenosti a nechtějí mít zbytečné adminstrativní náklady spojené s přímým napojením na finanční instituce. Navíc za mě sledují veškeré změny v zákonech a směrnicích, které automaticky zapracují do dokumentace, takže i tato problematika je vyřešena. Porovnával jsem i možnost přímého napojení na instituce a pokud neděláte miliónové obchody pro jednotlivé instituce, pak se těžko budete na tyto provize dostávat.

  Pro mě je to dobrá alternativa, jak dělat nezávislé poradenství, nemít nad sebou hejno hladových manažerů s nesmyslnými plány a v klidu pracovat s klienty. Tím nechci dělat reklamu BT, protože i já mám určité výhrady, ale kde není nějaká ta chybička:-)

  4

  2
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  Svatá slova! Kalkulačka stačí na to, abych věděl, kolik mi hodí těch pět lifecyclů v rodině:-)

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  S Broker Trustem dělám už 3 roky, jak ostatně mnoho zdejších diskutujících ví.

  Nyní jednám s jednou skupinkou odcházející od třípísmenkové společnosti, jejich vedoucí, můj kamarád, dostal zprávu, že prý se v BT začíná s obhajobou provizních pozic. Ví o tom někdo něco? V týdnu se zeptám i na firmě, ale rád si přečtu o zkušenostech ostatních.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý den,

  obhajoba pozic byla ve smlouvě vždy uvedená. Dokud byla ředitelnou paní Duchková, tak se neobhajovalo (ani limity nebylo potřeba splnit).

  Poslední dodatek jsem podepisoval k 1.12.2012, další půlrok až ani dodatek nedorazil …

  Tak uvidíme ;-)

  Petr

  3

  0
   | Odpovědět privátně

  Děkuji Petrovi.

  Má ještě někdo nějaký poznatek? Nechci vyvolávat paniku či fámy, sám mám informace z neověřené 3. ruky.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Já bych měl jednu fámu. Narazil jsem na lidi, kteří i říkali, že jsou pod BT a mají tam objemová kritéria. Ale spíše si myslím, že tam mohl být ještě nějaký mezičlánek, který je tam vsunul… ;-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Tomu rozumím, když je pod BT nějaká firma, tak si může dělat kariérní řád podle libosti. Doufám, že ta “moje fáma” je právě taková :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Je potřeba rozlišovat broker pool a klasické MLM. Broker pool je vhodný pro ucelené firmy/týmy, které vyhledávají nutný administrativní servis a zajištění právních věcí a především nemusí mít navázanou spolupráci s finančními domy na přímo. Broker pool rozhodně není vhodný pro jednotlivé poradce, kteří potřebují denní péči. Pokud někdo takový zvolil Broker pool, pak zvolil špatný systém a nebude spokojený.

  Pro jednotlivé poradce je, zdálo by se, vhodnější MLM. Jako systém určitě ano, bohužel MLM v České republice narostly do obřích rozměrů, proto kvalita ustoupila kvantitě. Nyní nehodnotím kvalitu ke klientovi, ale kvalitu práce s poradcem. Spousta z vás si v MLM stěžuje na špatný management přímého nadřízeného, velký tlak na nábor a objem produkce. Na druhou stranu si v MLM chválíte tréningovou podporu a týmového ducha mezi kolegy – to v Broker poolu nenajdete.

  Dobrým kompromisem pro jednotlivce mohou být menší společnosti, které s poolem již spolupracují. Najdete tu manažerskou kvalitu, zajímavé provize, tréningové strategie, produktovou podporu a poznáte, že úspěšně pracovat ve finančním poradenství se dá i bez nesmyslného tlaku na objem produkce a masivní nábor nových kolegů.

  Finberry spolupracuje s Broker Trustem, dokonce nás BT i z části vlastní, a jsme velmi spokojeni. Díky BT máme zázemí velké společnosti, moderní IT systém, zajímavé finanční podmínky a podporu jejich centrály. Poradci u nás pak mají aktivní manažery, interní trénink, provize vyšší než v MLM, týmového ducha a žádný nesmyslný tlak na objem či nábor.

  0

  2
   | Odpovědět privátně
   Zdeněk Sluka
  Účastník

  Pěkný den všem, Broker Trust chce podporovat poradce, kteří pracují kvalitně pro své klienty. Nikoho netlačíme k tomu, aby každý kvartál vytvořil papírovou produkci jen kvůli “udržení pozice”. Provize našich partnerů jsou stanoveny přílohou ke smlouvě a je možné je měnit opět jen dohodou obou stran. Výše provize, kterou jsme připraveni nabídnout, souvisí mimo jiné i s celkovou produkcí partnera. Zdeněk Sluka, Broker Trust, a.s.

  2

  1
   | Odpovědět privátně
   Dušan Spál
  Účastník

  Záleží jen a jen na SP jaké si nastaví podmínky své “firmy”

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Richter
  Účastník

  Je tu někdo, kdo má větší firmu pod BT a je ochotný nabídnout solidní provize výměnou za skoro nulové storno, dobré rozložení produkce a samostatnost?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 41 příspěvků - 1. až 41. (celkem z 41)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account