Zobrazeno 1.437x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. This post has been viewed 1438 times Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 6 roky a 2 měsíci. This post has been viewed 1438 times

 • Autor
  •  Jan Maňák
   Účastník

   Potkal jsem se zajímavým případem poradce, který mi nutil nějakou kryptoměnu. Mně :). Při kontrole v registru ČNB jsem zjistil, že poradce není registrovaný jako vázaný zástupce. Podle mých informací poradce v minulosti prodával podílové fondy v nechvalně známé společnosti a později zlato, nyní přesedal z reálných kovů na jejich virtuální obdobu.

   Setkali jste se také s poradci, kteří před přísnější regulací tradičních investičních trhů či produktů utekli ke komoditám, kryptoměnám nebo diamantům? Tedy k neregulovaným trhům?

   Přemýšlel jsem nad tím, že zatímco termín „banka“ je chráněný a nemůže jej použít jiný typ společnosti, spojení „Finanční poradce“ si může na vizitku napsat každý jouda a nikdo mu nic nepoví, dokud ten jouda neprodá nějaký regulovaný finanční produkt. Nestálo by za to vymyslet jasné označení, zákonem jej vyhradit pro Vás poctivé finanční poradce, třeba tak, že by jej směl používat jen držitel aspoň jedné nebo několika licencí do regulátora?

    | Odpovědět privátně
  •  Anonym
   Neaktivní

   Něco mi říká, že poradce nenabízel přímo kryptoměnu (nic by z toho asi neměl). Mohlo by se ale podle indícií a podle aktuální módy mezi určitou skupinou „poradců“ jednat o produkt „CG“ (nemohu uvést plné jméno). U něj jsem si osobně na 99 % jistý, že se jedná o podvod. Sám produkt CG o sobě tvrdí, že se jedná o investici do technické infrastruktury potřebné pro fungování kryptoměn, nikoliv o kryptoměnu jako takovou. Investice do toho „produktu“ probíhá v BTC (ale nejde o investici do BTC).

   Zlí jazykové tvrdí, že tato infrastruktura vůbec neexistuje a že se jedná o další letadlo kroužící nad ČR.

   Možná by fakt nebylo od věci pojem „finanční poradce“ dát do zákona, aby se tak nemohl označovat kde kdo. Paradoxně se za finanční poradce z tohoto důvodu už moc poradců ani neoznačuje. Na vizitkách vidím finanční správce, konzultanty a podobně.

    | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account