Zobrazeno 11.030x

Označeno štítky: , , ,

Toto téma obsahuje 14 diskutujících a má 49 odpovědí. This post has been viewed 11031 times

 • Autor
 • To, že peníze na důchody nebudou je už nyní jasné. Stát nás vyzval, abychom si zatím dobrovolně spořili. Co finanční poradce, to jiný názor. Ke které variantě se přikláníte nejvíce? Co klientovi doporučit, když PF,KŽP,IŽP…není nejideálnější a z fondů mají lidé strach a jen název je vyděsí, natož aby si do něj vkládali úspory?

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Rozhodující je ve většině případů věk – časový horizont investování. Ale divím se, že někdo ve dvaceti letech spoří skrze penzijko.

  1

  2
   | Odpovědět privátně

  Dvakrát PF:

  1. Penzijní fond pro klienty – zaměstnance, kterým zaměstnavatel přispívá na penzi

  500 – 1500 Kč klient, 100 – 2000 Kč zaměstnavatel

  2. Podílové fondy pro vše ostatní

  2

  4
   | Odpovědět privátně
   Vít Suchý
  Účastník

  1) důchodové pojištění ( + příspěvěk zaměstnavatele )60%

  2) stavební spoření 20%

  3) investorské pokusy 10%

  1

  2
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den, jsem nováček v oblasti poradenství a zátím ve fázi učení se od nadřízeného. Neříkám že bych střílel ižp na vše, ale zajímalo by mě co třeba by jste doporušili vy. Mám teď jednoho klienta který si chce spořit a má k dispozici 1000,-kč měsíčně, spořit si chce 27 let. K tomu dělám i pojištění. A otázka je proč třeba tady nepoužít ižp a např. aktivně řízené portfolio, a pojistku kterou si doplatí vzlášt takže to celé bude stát třeba 1500,-. Jak by jste to řešili třeba vy zkušenější. Něco jistějšího mě napadlo, a to třeba udělat si spořící učet a třeba každý rok si peníze poslat na termínovaný vklad.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  lepší bude stejné peníze rozdělit na spíše rizikovou pojistku a na podílové fondy – třeba stejné jako v tom Vašem ižp (poplatek na 27 let fakt nepředplácejte, případně s nějakou megaslevou). Pokud jde o daňový odpočet, může jej klient využívat na tom “spíše rizikovém ižp” formou mimořádného pojistného.

  Rozdíl může být klidně několik set tisíc – ale jak jistě víte, výpočty jsou přesné, ale stojí na odhadech budoucna …

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den pane Novotný,

  nejprve zajistěte klientovi rizika, hlavně pokud je na něm někdo finančně závislý. Je pěkné, že klient teď má 1.000,- na spoření, ale v případě úrazu, nebo nemoci mu může příjem rapidně klesnou a nebude mít z čeho si spořit.

  Dále bych na spoření volil něco likvidnějšího s nižšími počátečními náklady, než je IŽP. Pokud Vám někdo (Váš nadřízený) radí nacpat klienta na takovou dobu do IŽP (bez příspěvku zaměstnavatele), potom je finanční začátečník, nebo hledí pouze na své provize. Podívejte se v portfoliu Vašich produktů, jestli tam nemáte např C-Quadrat, Conseq apod.

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  podle mě je právě největší problém v tom že i u těch podílových fondů je to riziko a taky nevim přesně kolik tam bude a jak to prostě bude a pokud použiji garantovaných 2,4 tak to mam tak na inflaci plus něco na poplatky. A chápu tedy dobře že u toho ižp dělají největší problém poplatky ?

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Poplatky a likvidita. Podívejte se v modelaci odbytného v prvních letech. De-facto veškeré pojistné, které je uhrazeno v prvních dvou letech jde na poplatky. Porovnejte IŽP a OPF při zadání stejné měsíční úložky – vyjde Vám i několikasettisícový rozdíl. Garantovaný výnos 2,4% opravdu není na to, aby si někdo vyskakoval … to Vám vydělá i lepší spořící účet, na kterém nejsou poplatky ;)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  zajištění řeším ale napadlo mě dát u ižp jak pojištění tak spoření, ale mám ještě jeden návrh na zajištění a C-quadrat i Conseq tu mám ale nemusí se do nich dělat nějaký počáteční vklad ? větší než těch 1000,- ? a radí mi tak jako že jsem v tom chvilku já si udělám navrh a pak to konzultuju s nim.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  OPF jsou ale více rizikové ne ?

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  a o těch 1. dvou letech vím, to je nic moc :)

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý večer pane Novotný,

  ohledně Conseq a C-Quadrat by Vám spíš měl radit Vás nadřízený, než zaměstnanec pojišťovny, ale odpovím vám :) Ne, není tam nudný vyšší počáteční vklad. Poplatek za investování můžete klientovi rozložit do celé doby spoření. Je třeba si uvědomit, že ten obrovský poplatek klient platí i na IŽP, jen mu o tom nikdo většinou neřekne. Kde myslíte, že pojišťovna bere ty peníze na zaplacení Vaší provize (věřím, že OVB dostává cca 180% ročního pojistného)? ;)

  V případě IŽP máte garantovaný pouze výnos 2,4%, žádný další program garantovaný vůbec není, je tam tedy stejně riziko jako na Conseq a C-Quadrat, pouze s mnohem vyššími poplatky a mizernější likviditou.

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Podívejte se na jeden z programů ČPP investu, tuším je tam investice do Conseq, jen s dvojitými poplatky :)

  O porovnání rizika se zkuste zeptat pana Záruby. Investice a nákladovost je tuším jeho parkety.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Berte to tak, že podílové fondy jsou klientovi peníze – a jestli je tam dávat bude nebo ne, záleží jen na něm … takže proč by tam měl dát na začátku nějakou větší hromádku? Jediný “smysl” to má jen u předplaceného poplatku – a tomu radím se vyhnout nebo poskytnout tu velkou, opravdu velkou slevu.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Nic moc? Spíš je to super “krádež” za bílého dne :-) Hodláte se ji taktéž účastnit/podporovat nebo chcete být o krok dále před vlastním šéfem?

  Pokud volíte druhou variantu, myslím, že tyto stránky jsou pro Vás určitě dobrým začátkem ;-) jen tak dál :-)

  A.P.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  OPF jsou více rizikové oproti OPF přes IŽP? To Vám řekl kdo? :-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  nikdo na to se ptam jenom ;)

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  A u toho poplatku, u ižp ho zaplatí za 1. dva roky a pak by měl být čistý zisk ne ? u opf bude poplatek rozdělen ne ? takže teoreticky by to vyšlo stejně pokud by byli poplatky stejně velké.

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Ale aspoň se ptáte a neděláte úplně bez rozmyslu.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  já mám provizi v bankovních jednotkách. a potom podle toho na jaké jsem pozici ;) 180 je celkem dost bych řekl, i když jestli se to počítá do celé struktury tak by to mohlo sedět.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Po dvou letech rozhodně poplatky na IŽP nekončí. Až do konce placení pojistného se strhává z vkladu určitá částka. Mrkněte na formulář RŽP-D na poslední stranu, měla by tam být tabulka poplatků.

  Stejně vysoké poplatky rozdělené do celé doby a zaplacené v prvních dvou letech nikdy nebudou mít stejný efekt z matematického důvodu. Úroky z úroků Vám v tom udělají opravdu rozdíl – při rozpočítání poplatku do delší doby už od počátku tvoříte hodnotu, která se zhodnocuje.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  takže jednodušeji řečeno je prostě výhodnější investovat přímo do fondu než přes ižp, a když u ižp uděláte i pojištění tak je tam něco výhodnějšího ? nebo je ižp prostě produkt na obrání lidí ?;)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  O konkrétně který produkt se jedná a na jak dlouhou dobu? Řeknu Vám, kolik je celá získatelská provize. A kolik z ní máte Vy. Teda pokud to chcete vědět :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  ižp s 1000,- kč nebo s pojistkou za 1500,- pokud vím tak moje provize by měla být v tomto případě +-130bj ;) ale určitě mě to zajímá pokud máte takto podrobné informace :)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  BINGO … B je správně :)

  No není to až tak kruté. IŽP se dá využít jako zaměstnanecký benefit – osvobození od daně z příjmu a SaZP je opravdu výrazná úspora.

  Jako individuální způsob spoření peněz bych to ale nedoporučil s čistým svědomím.

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Jasný, takže provize z maximální doby (já myslel přesně název produktu, ale tak nevadí ;-)).

  Za každých 500,- Kč měsíčně do IŽP (které je hodnoceno 180% z ročního pojistného) je 43,2 BJ, tzn. za 1000,- je 86,4 a za 1500,- je to pak 129,6 BJ.

  Takže Váš výpočet odpovídá. 1 BJ v OVB se rovná 250,- Kč provizního obratu, takže 129,6 BJ x 250 = 32.400,- Kč provizního obratu. Můžeme počítat i obráceně. 1500,-Kč x 12 měsíců x 1,8 (180%) = 32.400,- Kč. Takže to sedí ;-)

  Nyní k tomu, kolik z toho máte. Nevím, na jaké jste pozici, ale tipuji, že určitě ne dál, než R2.

  Takže:

  R1 = 62,5 Kč/BJ = 129,6 x 62,5 = 8100,- Kč

  R2 = 75,- Kč/BJ = 129,6 x 75 = 9720,- Kč

  a teď v procentuálním vyjádření:

  R1 = 25% z provizního obratu = 32.400 x 0,25 = 8100,- Kč

  R2 = 30% z provizního obratu = 32.400 x 0,3 = 9720,- Kč

  Dávají Vám mé počty smysl? A ano, není to mnoho. Zbytek jde jinam, je to platba za know-how a filosofii. Pokud je filosofií Vašeho nadřízeného IŽP na všechno, tak rychle pryč :-) Naučí Vás, pardon, srajdy (okrádat klienty) a ještě ho v tom podporujete (živíte ho).

  3

  1
   | Odpovědět privátně

  a nevíte jak je to třeba když udělám opf na tu 1000,- ? to je tam takový rozdíl že stojí za to do toho chodit přes ižp ?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Karel Chudoba
  Účastník

  Jestli se ptáte na počet bj, tak je to určitě někde v provizních listinách. Záleží, jestli chcete rozumný produkt pro klienta nebo vyšší ohodnocení.

  Je to o nákladovosti, ale nejen o ní.Začal bych tím, že bych se zeptal zítra nadřízeného, co je pro klienta lepší, a pak hned skočil na čtení pár materiálů z internetu. Následně jeho tvrzení a svůj úsudek dal dohromady. Je možné dát pár tipů, kam se podívat.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Sice neznám body v OVB, ale poměrově je to zhruba plus minus polovina, pokud se bavíme o běžně prodávaných OPF. Ale taky je možné to nevybírat na začátku, ale z každého vkladu nebo taky vůbec :-). A nebo pak něco, co je nákladově úplně mimo tuto sféru, ale pak to nemůžete dělat provizně z produktu.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Ježiši Arture, vždyť Vy mě tu začínáte nahrazovat! :-))

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Uvedu jeden příklad ze svého sousedství. Klient mi povídá (mimo jiné), že do fondu by v životě peníze nedal. Jako bezpečné je cítí vkládat do čerstvého IŽP, protože tam je to přece pojištěné a má to vysoký výnos. Otevřu pojistku a hádejte, co vidím… OPF, úplně naprosto ty samé, jako se nechají koupit bez IŽP. Zásadní otázka zní, k čemu je ten mezičlánek? (Ale možná, že až si to přečte Ondřej, bude se zase nás ptát, proč prodáváme ten Conseq :-) )

  Ale jako vysvětlení na Vaši otázku by to mělo stačit, ne? Když něco můžete koupit přímo, kupoval byste to s mezičlánkem? ;-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Je mi ale novinka že u ižp si mužu pojistit ty peníze co tam vkládám, jediná jistota pokud vím tam je ta garantovanám míra 2,4 o které jsem se zminoval už :) jinak tam přeci taky mužu skončit na nule ne ? :) mě třeba taky přijde u ižp zajímavé, pokud je to na takto delší dobu možnost aktivního řízení a postupného uzamykání zisku. Budu se muset zeptat jestli toto jde i u OPF ;)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Hele Arture nekritizoval jste náhodou před časem, když se vynášeli interní info z OVB (viz rankliste)? Teď tady sypete interní info o provizních koeficientech z rukávu. Nevím nevím, ale řekl bych, že si koledujete. Až Vás nějaký šikula právník bude chtít exemplárně potrestat, tak bude mít po srandě.

  Pan Novotný evidentně vůbec netuší, co prodává, a je zcela zřejmé, že by se svými znalostmi nikomu radit neměl. Pokud chce něco jen prodat, přejme mu jeho výdělek.

  6

  0
   | Odpovědět privátně
   Karel Chudoba
  Účastník

  No ony OPF přes IŽP rizikovější jsou, ale je otázka jak se na to podíváme. Větší riziko volatility není (stejné fondy) kreditní riziko ale větší je.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Karel Chudoba
  Účastník

  Ano jde to.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  ja nechci neco jen prodat ale proto jsem se sem sel zeptat co doporucujete na sporeni na duchod vy. Abych to zitra mohl resit a ptat se. To snad neni nic tak spatneho ne ? A uznávám investice neni to čím jsem se do ted zaobíral, ale někdy s tim začít musím, a bohužel když na odborných školeních spíše lobují za svoje produkty než aby mi někdo něco pořádně vysvětlil tak se musím ptát i jinde ;)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Pokud vím, tak kariérový plán je součástí smlouvy o OZ. Jinými slovy je smlouva o OZ a její součást z právního hlediska něco tajného, co se nesmí vynášet…?

  Pokud ano, tak poprosím administrátora webu, aby tento můj příspěvek smazal, nepotřebuji se s někým přít de facto o blbostech.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Uzamykání výnosů je samozřejmě možné i na přímo.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  A vklady u ižp pojištěné nejsou. Z Romanova příspěvku jde poznat, že to si myslí klient:)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  přesně naopak – je tam navíc riziko na straně pojišťovny.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Když chcete hrát piano, naučte se noty.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Myslel jsem to tak, jak píše Tomáš… že tím argumentuje klient, protože je mu to takto léta předkládáno. Velká část klientů vůbec netuší, že nakupují OPF přes IŽP. Jak jste to myslel, skončit na nule? Co by se muselo stát, abyste skončil na nule, když pominu, že byste to rušil někdy na počátku?. Když už jsme u toho, k některým produktům OPF jde připojistit i zproštění od placení, takže ani argument, že do OPF nejdou dát tyto věci, neobstojí. Zbytek rizik se nechá pojistit jinak.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Viktor Dlouhý
  Účastník

  Speciálně vám pane Novotný bych doporučil tuto knihu: http://www.knihkupectvi-bn.cz/osobni-finance/d-602749/

  Otevře vám oči, vysvětlí vhodnost jednotlivých produktů, přečtenu ji máte za 4 večery a rázem vám bude dost věcí jasných a dokážete lidem poradit.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  děkuji, knihu jsem si dneska půjčil v knihovně ;)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  “připojistit i zproštění od placení” Tím myslíte pojistit se když přijde o práci a nebude mít na placení ? nebo něco jiného a jenom to špatně chápu ? děkuji

  Ještě bych teda chtěl poprosit jestli by mi nemohl někdo jenom potvrdit případně vyvrátit toto : ten velký rozdíl u kalkulace na ižp a opf ( když jsem si to vyjel tak 150k,- ) je vlastně ten poplatek navíc u ižp, ten je za to že částka jde přes sprostředkovatele ? děkuji

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  zproštění od placení se většinou vztahuje na plnou invaliditu, ale možná existují i jiné varianty – třeba nedožití, pracovní neschopnost či i ta ztráta zaměstnání. Otázkou vždy je, zda to má smysl.

  Ano, ten rozdíl je daný poplatky na straně pojišťovny, z nichž část dostane zprostředkovatel. Zda to vyjde právě na těch 150k nedokážu říct, ostatně pojišťovny používají různé modely, uvažují více či méně skutečných poplatků.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Tak na tohle Vám tu zřejmě neodpoví nikdo, protože nevíme, co přesně jste porovnával…

  Jinak to předchozí se týkalo plné invalidity.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý večer,

  ten rozdíl je s největší pravděpodobností podle mě tvořen rozdílem v nákladovosti těchto produktů – poplatky při sjednání.

  Zproštění od placení u ŽP (a je jedno jestli KŽP nebo IŽP) je pro případ plného invalidity/invalidity III. stupně – pojišťovna v takovém případě přebírá povinnost hradit pojistné. Pojišťovny se ale rozchází mírně v tom, za jaké složky nadále platí pojišťovna, a která připojištění skončí.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Hezký nadpis – titulek. Bohužel si většina lidí neuvědomuje svoji zodpovědnost vůči sobě… prostě bohužel. Ale oni na to přijdou… časem.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 50 příspěvků - 1. až 50. (celkem z 50)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account