Zobrazeno 146.241x

Toto téma obsahuje celkem 194 odpovědí. This post has been viewed 146242 times Do diskuze (37 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Jiří Vařečka a poslední změna proběhla 8 roky a 9 měsíci. This post has been viewed 146242 times

 • Autor
  • Dobrý den, aktuálně řeším problém, kdy jsem klientovi vypověděla životní investiční pojištění od České pojišťovny, které bylo speciálním produktem pro Partners.

   Když jsem klientovi to samé, co měl na smlouvě za cca 1100 měsíčně spočítala za 700, a to s lepším krytím (DO od 7. dne místo 9., hospitalizace úrazem i nemocí), byl velice potěšen a uzavřeli jsem novou smlouvu, kteou jsme udělali opět za 1100, ale s výrazně větším krytím rizik.

   Stará smlouva trvala přesně 2 roky, nyní mu volají z České pojišťovny, že výpovědí ztratí přes 10tis. korun, že nyní mu vyplatí pouze 3 tis.

   Viděli jste někdy, aby se za dva roky vytvořila kapitálová hodnota přes 10tis, aniž by dával peníze navíc na investice?

   Nic konkrétníhu mu neposlali, pouze mu to sdělili po telefonu. Navíc mu prý udělají srovnatelné pojištění, se stejným rozsahem plnění za stejné peníze.

   Co vy na to? Nejsem v praxi tak dlouho, ale nevěřím té částce co mu řekli.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   Blafují.

   To co klientce sdělili byla nějaká virtuální hodnota – kapitálová hodnota smlouvy. Pozor na jednu zásadní věc, a to, že životní pojištění u ČP má vždy minimální částku na životní složku např. 350 Kč. Pokud tato hodnota není vyplněna životním pojištěním pro případ smrti z jak.příčin, pak odchází jako rezervotvorná částka, z které pak klientovi nabulikovali (samozřejmě explicitně analyticky vypočítali) částku, o kterou v případě zrušení příjde! Je snad někde ve VPP nebo jinde uvedena míra ztráty při zrušení? Není :)

   Teď záleží jak jste pojistku upravila. Jestli jen o nějaké Ty výhody a ceně, pak je to z mého pohledu pouze provedený obchod. Pokud se jednalo o nastavení dle požadavků, potřeb a rizik klienta, tak jak je ve svém životě chce a vyžaduje, pak z toho nemějte absolutně žádný špatný pocit a vysvětlete, že jste ve výsledku klientovi pomohla.

   ČP má obrovský úpadek životních pojistek, a tak co jsem se doslechl, dokonce vytvořili speciální krizový tým pro záchranu :) Třeba tu někdo (pan Kolář) moje slova podpoří.

   6

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Jakub Pecha
    Účastník

    Ano, ano, retenční oddělení funguje velice dobře :) Nyní již není možné, aby klient například podal výpověď u VPA či na přepážce – zde s ním pracovník pouze sepíše tzv. servisní žádost, která je podmíněna telefonickým kontaktem s retenčním oddělením. Pokud se spojení neuskuteční, k požadovanému úkonu nedojde. Je-li hovor uskutečněn, nese se v duchu podávání informací „na hraně“.

    Přijde mi však zvlášní spojení ČP a Partners. Pokud se nepletu, tak ČP s Partners uavřenou smlouvu nemá. Není to spíše produkt OVB? :)

    Co se týče vytvořené kapitálové hodnoty – u produktu ČP teoreticky tato anomálie možná je. Odečítání nákladů u více než půl roku starších produktů ŽP zde probíhá specifickým způsobem, takže třeba po dvou letech může být kapitálová hodnota 10 000 Kč, hodnota možného výběru např. 7 000 Kč a hodnota odkupného třeba jen 2300 Kč. Tyto informace však je možné od pojišťovny získat.

    7

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    My jsme tu Kolářové dva :-). Ale jinak já to tedy potvrzuji. Ani obchodník z ČP nemůže zrušit smlouvu, kterou nemá ve správě. Pokud ji vypoví klient, je kontaktován retenčním týmem, který je vyškolen na to, aby smlouvu zachránil. Dovedu si živě představit, co mu asi tak říkají. Jak ho např. někdo poškodil, o kolik přijde peněz atd. A jak píše Jakub, možné je všechno a ČP je na tom na odbytném vcelku dobře…

    9

    2
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Iveto, pokud jste to nenahradila tím samým a byl to pro klienta přínos, tak proč ne. Jen z toho, co píšete příliš nevyplývá, jestli tomu tak bylo. Rozhodující není jen částka, o kolik jsme zlevnili platbu, ale cena rizik a množství povinného spoření a jeho nákladovost. Pokud vyměníte pojistku se spořením za jinou jen „rizikovou“, tak Vám to vyjde prakticky vždy tak, že to uděláte za méně a na lepší rizika. jestli je možné, aby tam bylo tolik peněz, není možné dost dobře určit, protože nemáme informaci o tom, kolik šlo do rizik a kolik do spoření. Pokud bylo např. spoření 400,- tak tam těžko mohlo být 10 tisíc na rezervě. Pochopitelně, že to mohlo být ale úplně jinak.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  • Docela dobré téma. Já spíš řeším a lámu si hlavu tím jak na tyto klamavé informace klienty připravit.

   Stalo se mi totiž nedávno že mi díky těmto fabulacím zlomili jednu klientku která mi pak řekla

   „já vím že jste mi udělal lepší smlouvu, já jsem jim to odvolání výpovědi podepsala jenom proto abych už měla klid a pokoj“

   Paní totiž měla dokonce několik telefonátů ze strany Č. pojišťovny a neohlášenou návštěvu od obch. zástupce.

   To vše jen kvůli jednomu zrušenýmu Dynamiku za 6 stovek….

   Takže jak píši, můj dotaz je: jak připravujete své klienty na tuto masáž od České pojišťovny? Díky:)

   6

   2
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Jediný způsob je klientovi předem říct, že tohle pravděpodobně nastane a co uslyší. A ukázat mu na číslech, že to je nereálné. Pak je to už jen o tom, nakolik je klient odolný nátlaku. Osobní návštěva proděhla jen jednou, mezi dveřmi pán dostal moje číslo ať to řeší se mnou, dodnes nezavolal. Další případ byl, že odmítli výpověď kterou si klient podal volnou formou s tím, že musí být na formuláři, na kterém musí přepážkový pracovník ověřit podpis a ať se dostaví na pobočku. Kde by jistě následovala masírka. Tak jsem mu to sepsal na formulář a podpis mu ověřil :-)

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  • Co vy víte ??? Za 2 roky třeba Česká Pojišťovna podstřelí dumpingové ceny České Spořitelny, a vy všichni zase najednou budete dělat ČP a budete říkat jó to jsou borci v ČP to se mi to skvěle prodává !!!! A za 2 roky třeba ustaví ČS retenční tým aby jim nevypovídali lidi smlouvy.

   Divili by jste se kolik poradců, lidi ani neupozorní na tu skutečnost, že pokud byla smlouva na Daň. odečty, měli by předcházející roky dodanit.

   Řekla jste to svému klientovi paní Vodáková alias nejsem v praxi tak dlouho ???

   Lidé zde, nebuďte OVCE !!!

   7

   10
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Počítáte vrácenou daň do ztráty?

    0

    1
     | Odpovědět privátně
   • Dobrý den pane Svobodo,

    samozřejmě, že kvalita/cena na pojistném trhu se mění. Co se ale nemění (zatím), jsou vysoké náklady na rezervotvorné pojištění.

    Považujete lidi, kteří jsou schopni označit zde popisovanou praktiku za neseriózní a smlouvy ČP nevýhodné, za ovce. Zkuste se naopak zamyslet, jestli to nejsou lidé, kteří nad produkty rozumně uvažují a studují je. Pokud je totiž smlouva čistě riziková, klient netratí při výpovědi nic, jen se vystavuje riziku, že nová smlouva bude mít na základě jeho věku vyšší sazbu za jednotlivé složky pojištění.

    K onomu dodanění. Asi všichni pojišťovací/finanční poradci informují klienta o úžasném parametru ŽP při uzavírání smlouvy. Informujete klienta také na nutnost dodanění v případě, že bude nucen smlouvu zrušit (nemáme nikdo křišťálovou kouli, abychom nemohli vyloučit, že klient bude prostě ve velkém srabu)? Tuto informaci mí klienti dostávají hned při uzavření smlouvy (RŽP-D je daňově uznatelné i bez spořící složky), proto si daňově uznatelné pojistné ani neodepisují.

    Zkusil bych nadnést obecnou otázku. Jak stabilní má základy onen požadavek výpovědi/formuláře na pobočce? Jak mluví zákon o pojistné smlouvě a VPP? Na jakém základě pojišťovna klientovi odmítá přijmout výpověď, když je písemnou formou a ověřená od notáře?

    5

    2
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Bachmann
     Účastník

     Připojuji se k dotazu – je možné, aby ČP vymýšlela retardéry na vypovídání smluv a nedovolovala zrušení písemnou formou ?

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Nejde o to, že by nedovolovala, pouze se snaží dostat klienta na přepážku a tam mu řádně promasírovat mozek.

      Rozhodně si nemohou zvát lidi na přepážku kvůli ověření podpisu, protože Legalizace se na listině nebo na listu pevně s ní spojeném vyznačí ověřovací doložkou a otiskem úředního razítka, což na přepážkách udělají těžko.

      Stejně tak platí při legalizacy.

      Mohou sice vyžadovat legalizaci podpisu, ale určitě to nevykonají na přepážce.

      1

      2
       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Bachmann
       Účastník

       Tomu rozumím, mě jde spíš o to, zda to vůbec smějí po klientovi žádat, resp. co všechno můžou žádat, když to zákon neukládá.

       Nejsem si jistý, zdy např. u přestupu PF je nutnost ověřeného podpisu dána zákonem, nebo je to požadavek penzijních fondů. Tam to chtějí všichni a nepřekvapuje mě to.

       U výpovědi IŽP stačí dopis vlastní formou a např. Flexi ukončí vždy dohodou bez problémů.

       Potom je tu myslím většina, která vypoví smlouvu Dopisem volnou formou s řádnou výpovědní lhůtou.

       A nakonec je to ČP.

       Ti to chtějí ověřené (podpis) a ještě návštěvu poradce.

       Ověřený podpis klientovi lehce zdůvodním.

       Návštěvu poradce či přepážky si dovedu představit, že bych klienty upozornil a snad by to ustáli, kdyby „ho“ slušně odmítli.

       Mě jde o to, zda si to smí dovolit a nemůžu si jako klient postavit hlavu a trvat na formě „Dopis volnou formou bez ověření“, protože zákon o ničem navíc nemluví.

       Jestli mi odpovíte, zdy jsem zákon aktuálně studoval, hned řeknu, že ne.

       Mám zkušenost, že když se nedáte, i krajský ředitel ustoupí a udělá něco, co sám svým podřízeným zakazuje.

       Můžu to sem někdy popsat.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Viktor Dlouhý
       Účastník

       Dopis volnou formou bez ověření u výpovědi smlouvy ŽP s výplatou odbytného neprojde, dle zákona o legalizaci výnosů z trestné činnosti a praní špinavých peněz musí být podpis ověřen a provedena identifikace účastníka obchodu a pokud bude výplata peněz vyšší než 300tis. Kč nebo se jedná o obchod s politicky exponovanou osobou je potřeba ještě provést kontrolu klienta.

       V zákoně o pojistné smlouvě toto není, ale jsou i jiné zákony. Kde to žijete? Opravdu necháváte klienty vypovídat rezervotvorné smlouvy o ŽP poštou bez ověřeného podpisu?

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • Souhlasím s panem Dlouhým !!! Pane Bachmanne, snad nechcete tvrdit takovou hloupost. Kdyby se dala smlouva zrušit jak vy píšete, cituji: „Dopis volnou formou bez ověření“ ; nemyslíte si že bychom už tady všichni nebyli milionáři. Tzn. že JÁ zruším smlouvy v celé Praze formou obyč. dopisu poslaným z pošty v Horní Dolní a pak si jenom počkám na prašulky a už mě tady nikdo neuvidí !!! PřemýšlejME a nebuďme tady za ty chlupaté stvoření (o.vce) !!!

       2

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Bachmann
       Účastník

       No pánové, zavolejte si na Flexi.

       Dotaz: Jak můžu zrušit smlouvu Flexi ?

       Odpověď: Dopis volnou formou, ověření není nutné.

       Napsáno, podepsáno doma, odesláno, vyplaceno.

       Odbytné bylo spíš symbolické a peníze přijdou stejně složenkou oproti občance, tedy fyzické identifikaci, tak proč to číleníse.

       Myslete si o chlupatých zvířatech co chcete.

       6

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Je to trochu mimo téma, ale … U ČP se snaží dostat klienta na přepážku za každou cenu a nejen při rušení PS. Jeden příklad … Klient potřeboval k MÚ ze ss vinkulaci pojistky. Všechno od něj jsem měl podepsané, zašel jsem na ČP, konkrétně v Brně na Rašínovu, kde mi s úsměvem sdělili, že klient si to tam musí donést osobně, do dvou dnů mu vinkulaci vystaví a on si pro ni dojede. Že je to člověk který bydlí mimo Brno, nemá auto a pracovní dobu má takovou, že to nemůže bez toho aby si bral dovolenou stihnout, to je jim jedno. V porovnání s ČSOB kde je tohle na počkání a Koop, kde to mám do druhého dne nejpozděni je to …. a to už nechám na vás, vážení kolegové.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      • Jen pro info, co se týče legalizace peněz, ověřuje se od částky 1000EUR. Myslím, že tak dobrý kurz ještě nemáme :-)

       Věřím ale, že ta nula tam naskočila jen v horlivosti při psaní příspěvku :-)

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Viktor Dlouhý
       Účastník

       Nene ta částka je tam správně, psal jsem ale že pokud je odbytné vyšší než 300tis. Kč je nutno provést krom ověření podpisu i kontrolu klienta.

       Ověření podpisu provádím vždy, protože jeho přesnou výši většinou neznám.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • 0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Díky za info, člověk se rád přiučí pane Martine

       1

       3
        | Odpovědět privátně
      • Neděkujte, já to smáznul , protože jsem se do toho jaksi zamotal, za což se omlouvám.

       1

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Vy si raději místo té ironie vyplňte Váš celý uživatelský profil… :-) Děkuji.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • Zákon ověřování podpisů při přechodu nebo ukončení PF smluv neřeší. Tudíž je to jen vůle PF jak s tím naloží

       0

       0
        | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Filipe a proč s tím máte takový problém? Až tomu tak bude, tak to budeme kritizovat u jiné pojišťovny. ČP je zatím např. úplně neprůhledná, ani obchodníci neví, co za kolik přesně prodávají, natož aby to věděl klient. Jestli není ovce spíš ten, komu léta slibují a mažou med kolem úst a stále pro ně dělá… ;-)

    1

    1
     | Odpovědět privátně
    • Já s tím takový problém nemám, jen Vám nemusím říkat, že v naší branži se VŽDYCKY PO 3 LETECH objeví úplně nový super produkt, který by ten klient měl vyměnit za ten starý co si u Vás udělal před 3 lety. Proto mi to přijde „Kam vítr, tam plášť“. A je jedno jestli děláte vpravo nebo vlevo. Vy to víte sám nejlíp, když jste pracoval pro více skupin… (není vůbec namířeno proti Vám)

     1

     3
      | Odpovědět privátně
   • Klientům říkám, že si mají peníze, které dostanou jako odkupné poslat na nové smlouvy. Je to v pořádku pane?

    Já mám tuto radu od daňového poradce, tak jestli je to dost odborná rada……

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    • Takže mu VY jako PORADCE POMUŽETE vlastně k odbytnému a ještě k dodanění, jestli jsem to správně pochopil ??? R. Kolář to napsal dobře, pokud jste ji vyměnila pouze za rizikovku…?!?!?!

     Otázka: Proč jste nepracovala s jeho starou smlouvou u ČP ?

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Flexi není „jenom“ rizikovka. Stále je to IŽP, jen byla pro klienta sestavena primárně jako úrazovka.

      0

      2
       | Odpovědět privátně
     • To je jednoduché, za 1100 měsíčně měl velmi slabé krytí, když jsem to samé spočítale jinde, vyšlo to o 400 levněji. Navíc ještě s trochu lepším rozsahem krytí. Takže klient chtěl doplnit rizika, protože 1100 měsíčně pro něj byla částka OK. V původní, ani nové smlouvě nedává nic navíc na investice.

      Vy by jste mu přidal rizika do původní smlouvy? To by platil asi tak 1600, ne?:) To by se mu moc nelíbilo.

      0

      1
       | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Filipe, důvodem, proč paní Vodáková nepracovala s původní smlouvou nemusí být jen ten, že si chce ten člověk za každou cenu vydělat. Možná, že právě pracovala s původní smlouvou a rizika na ní mohla být nejen nevyhovující, co se týká rozsahu, ale i co se týká ceny rizik. Pokud například potřebujete zajistit invaliditu nižších stupňů a původní produkt to neumožňuje, následně zjistíte, že TN a třeba PN jsou v rozsahu který potřebujete, příliš drahé, tak toho moc zajímavého na té smlouvě již nezbude. Zbude tam investování, které je příliš nákladové. Pokud jste tedy v takové chvíli schopen to přenastavit výhodněji, s krytím rizik, které potřebujete, jednoduše efektivně to přetransformovat, tak není důvod se zbytečně snažit upravovat původní pojistku, protože jednoduše přijdete na to, že to nejde. A pak je tu ještě jeden dost zajímavý důvod (na který jste v jednom z předchozích mým příspěvků nezareagoval) a to, že třeba vůbec neznáte cenu toho rizika… proč asi? Napadlo Vás to někdy?

      7

      1
       | Odpovědět privátně
      • Cena rizika je prostě hodně diskutabilní věc. Nevím co na to napsat, co zde ještě nezaznělo… Podle mě a pro mě je CENA RIZIKA dumpingovou věcí pojišťoven (něco jako cena nafty a benzínu; když to maj u sousedů levnější tak já to dám taky atd.)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Cena rizika vychází z pojistné matematiky. Dumpingovou záležitostí se to stává v momentu, kdy je to pod hranicí této ceny a pak je otázkou, kde na tom pojišťovna získává peníze jinde. Může to být pochopitelně otázka budoucnosti, jak se možná snažíte naznačit. Jediný problém, který zde vidím, je případná nepojistitelnost nějakého rizika díky změněnému zdrav. stavu. Totéž se Vám ale může stát u jakékoli jiné pojišťovny. Ovšem stále ponecháváte stranou otázku viditelnosti ceny některých rizik a poplatků…

       0

       1
        | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     A nová smlouva je také s investiční složkou? Popravdě, radu daňového poradce ne zrovna dobře chápu. I s těmi 3000 se dají udělat pro klienta užitečnější věci, než je dát jako mimořádné pojistné do IŽP.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
    • Také by mě zajímalo, zda vždy doporučujete vypovězení smlouvy, nebo si dáte tu práci a zkusíte upravit stávající. Je za to sice méně peněz, ale pro klienta a jeho počáteční a jiné náklady někdy mnohem lepší řešení, než vše od znova.

     1

     2
      | Odpovědět privátně
    •  Jakub Pecha
     Účastník

     Je to špatně, i když některé FÚ to tolerují. Co se týče zákona, dodanit je potřeba mj. vždy, kdy je vyplaceno odkupné. Už se to tady několikrát řešilo.

     Tzn. pokud uzavřete nový produkt v rámci stejné pojišťovny, většinou dodanění není nutné, protože na novou smlouvu pojišťovna převádí rezervu.

     Pokud klienta převádíte jinam, pojišťovna při zrušení vyplácí odkupné – a to je podstatné. Je jedno, jestli je odkupné vyplaceno na účet klienta nebo převedeno na novou smlouvu u jiné pojišťovny. Tak jako tak je dle zákona potřeba dodanit.

     5

     0
      | Odpovědět privátně
  • Ne, přece nehledě nad odbytné, klient musí (měl by) úlevy dodanit…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    To nerozporuju, jen jsem se setkal s tím, že toto klienti považují za ztrátu a někteří kolegové je v tomto utvrzují, proto ten dotaz.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    • Spíš bych odbytné označil za zdanitelný příjem.

     2

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Artur Petržilka
      Účastník

      Jenže dodanit bude muset i když nebude žádné odbytné. Př: Klient má životní pojištění na smrt 1.000.000,- Kč a do spořící složky nejde ani koruna. I tak bude muset zpětně dodanit vše, o kolik zaplatil méně na daních, aniž by měl jakékoliv odbytné. Pokud teda zrušil pojištění dříve než v 60 letech svého věku a nebo trvalo (platil ho) méně než 60 měsíců.

      6

      0
       | Odpovědět privátně
      • Máte pravdu. Chyba na mé straně, špatně jsem to uvedl. Samozřejmě klient v takovém případě nedodaňuje pouze za odbytné, ale za celé daňově uznatelné pojistné, které uhradil a odepsal v minulých obdobích.

       Ve Vaší poslední větě bych ale vynechal slovíčko „nebo“. Ty podmínky platí společně, 60 měsíců samo o sobě nestačí.

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      • Poprosím autora červeného palce o příspěvek, s čím nesouhlasí. Jenom palec debatu a osvícení nepřinese.

       Děkuji

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Taky jsem se pozastavil nad tím, proč palec dolů.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Samozřejmě že tyto dvé podmínky platí současně. Právě proto! :-)

       Ten palec je ode mě. Neberte jej nijak osobně. Slovíčko „nebo“ svůj význam plní správně. Spojka „nebo“ souřadně spojuje věty hlavní a dá se nahradit např. spojkami „a, i, také, též“ atd…

       Příklad z praxe: Nevím jak v jiných městech, ale např. v MHD v Praze v autobusech je na předních sedačkách vedle řidiče napsáno, že zde nesmí sedět osoba mladší 12-ti let nebo menší než 150cm. Přičemž aby tam někdo sedět mohl, musí splnit také obě podmínky, ne pouze jednu (dle zákona).

       Kdybyste mě přeci jen chtěl popichovat, tak byste musel napsat, že nemám používat spojku „a nebo“. Tam byste mě dostal :-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Dobrý den,

       popíchnu :)

       „Nebo“ je spojka vylučovací. Na tom sedadle tedy nesmí sedět ani padesátník, pokud je menší než 150 cm ;)

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  TP
       Účastník

       A teď otázka do pranice.

       Co se stane, když klient nedodaní?

       Je to nějak právně postihnutelné? Co vím, tyto kontroly provádí příslušný FÚ a pojišťovny jsou povinné každé zrušení poj.smlouvy, na které se uznávaly daň.odpočty, oznámit. Ale co když klient zapomene nebo nepřizná? Máte s tím někdo zkušenost? Jsou nějaké sankce – pokuty?

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Tome, právně postihnutelné to je a už jsem několik případů zaznamenal. Klient je ze zákona povinen zrušenou smlouvu dodanit a pokud tak neučiní a finanční úřad mu na to příjde, čeká jej dodanění + příslušné penále za časový úsek mezi „zrušeno a mělo být dodaněno“ a „skutečně bylo dodaněno“. Neznalost zákona neomlouvá a finanční úřady to skutečně nezajímá (od toho má klient jako OSVČ daňového poradce nebo jako zaměstnanec mzdovou účtárnu).

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  TP
       Účastník

       Oukey, to jsem potřeboval slyšet. Díky.

       Vím o pár případech, kdy to lidé riskli. Raději je usměrním, ať nemají problémy. Ono je to ve skutečnosti malý daňový podvod :)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Je to velmi jednoduché – finanční úřad nikdy nikam nespěchá a klidně se může ozvat i za několik dlouhých let. Že pak doměří časově adekvátní penále psát asi nemusím. S trochou nadsázky by bylo možné říct, že čím později se ozve, tím lépe (finančně) pro něj a hůře pro klienta. Čistě teoreticky by to mohl být jednoho dne dobrý byznys pro vymáhání a exekuce. Netuším, zda v těchto případech existuje nějaká promlčecí lhůta, ale moc bych se divil, kdyby ano. S tím, jak má stát každý rok čím dál méně peněz, se musí zákonitě jednoho dne zaměřit i na tyto „daňové prohřešky“.

       3

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
       Účastník

       Jestli se nepletu, tak FÚ u FO může jít „zpět“ 4 roky…

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Díky Jakube, ověřeno u mého daňového správce, skutečně FÚ může jít podle stávající legislativy zpět max. 4 roky, což je současně i promlčecí lhůta pro případ, že by klient nedodanil zrušené ŽP, na které byly uplatňovány daňové odpočty. Na druhou stranu stačí drobná změna zákona ze strany našich zákonodárců a ze stávajících čtyř let může být třeba deset nebo patnáct…

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
       Účastník

       To je sice pravda, ale týkalo by se to jen nových případů – retroaktivita by zde zcela jistě neprošla :)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • a dodanění dle zákona je 3 roky zpětně, vím to přímo od daňového poradce. Tedy FÚ nemůže vymáhat dodanění delší,než 3 roky.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
  • Děkuji za spoustu názorů, určitě mi pomohly. Z aklientem ještě jedu, poslala jsem mu email s informacemi, které má žádat aby mu slečna z ČP poslala, abychom mu mohla ukázat přesné srovnání.

   Koukám že jsem se přepsala, nebyl to produkt pro Partners, to jsem popletla, bylo to od ZFP.

   Já mu udělala Flexinu, za stejnou částku co platil u ČP, akorát podstatně zlepšenou v krytí rizik, nic jsem mu navíc na spoření nedávala.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • K tomu rušení, já mám například tyto zkušenosti. Vše jsem vypověděla dopisem kde byl neověřený podpis. Akorát někdy chtějí ověřený podpis nebo osobní návštěvu na přepážce, když je odkupné větší než 10 tis. Napíšou to klientovi, ale pak stejně zjistí, že tam nemá vůbec nic. Mimochodem, nemám důvod lidem vypovídat smlouvy, kde si spoří, obzvláště více jak 2 roky. Pokud je ale výrazný rozdíl v krytí rizik a ceně, nevidím důvod proč mu nechávat IŽP které je drahé a se špatným krytím rizik.

   Jestli se všichni živéte pouze tím, že upravíte smlouvu navýšením o 200 kč a vy i klient jste spokojení, tak bych chtěla vidět vaše provize. Já bych se bohužel neuživila.

   2

   1
    | Odpovědět privátně
   • Je to tak paní Iveto… Jsem rád že to takto někdo na plnou pusu napsal. Také se docela bavím nad tím že zde nikdo neruší klientům smlouvy ale raději jim je jen upraví nebo nad tím jak nikdo vůbec neprodává ižp. Zda si takoví borci vydělají alespoň na náklady tak klobouk dolů.

    2

    1
     | Odpovědět privátně
    • Je to tak pane Štefle, opravdu neprodávám IŽP se spořící složkou. Několik českých pojišťoven má v portfoliu relativně kvalitní rizikové životní pojištění.

     Chcete tu pane Štefle na plnou pusu napsat, že klientovi, který má ŽP z minulosti s klidným srdcem tuto pojistku vypovíte a uzavřete nové výhodné IŽP jenom proto, abyste si vydělali? Výhodnost výpovědi je přeci třeba propočítat.

     Ale aby nedošlo k nějakému omylu, IŽP předpokládám spořící. Programy Flexi, RŽP-D … považuji za rizikové ŽP. Se sjednávání těchto programů samozřejmě problém nemám.

     2

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Artur Petržilka
     Účastník

     Rozhodně neprodávám klientům IŽP na spoření. To že jej prodávám kvůli zajištění rizik však nepopírám. Zřejmě se máte ještě hodně co učit, abyste si touto prací vydělal zajímavé peníze a klientovi byl větším přínosem, než jen takovým, jakým sám sebe nyní charakterizujete.

     A že klientům neruším zbytečné smlouvy? Ale jo, ruším, když je uznám za nevhodné či nepotřebné. Nicméně na prvním místě rozhodně není cena onoho pojištění, tzn. nesnažím se prodávat cenou.

     3

     1
      | Odpovědět privátně
     • Myslím že jsem napsala jasně, že klient ode mě nemá IŽP na spoření. Má je na krytí rizik s určitým bonusem, a to, že i když neplatí nic na spoření, malá část se mu zhodnotí a na konci smlouvy něco dostane nazpět, což u klasických úrazovek není, pokud vím.

      NA spoření využívám investice do podílových fondů, pře společnost VHI. Nejsem chudák, kterého zblbli na školení, mám i školu, takže znám rozdíly mezi těmito produkty.

      1

      5
       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     To jde o to, co přesně nazýváte IŽP. Protože IŽP je třeba i Flexi, 7BN, RŽPD… jde ale o to, že pokud to pro klienta vyjde na krytí rizik lépe i s povinnou malou složkou do spoření, než stojí rizika na současné smlouvě, tak není z hlediska platby o čem moc přemýšlet. Pět let zpátky nemám jinou smlouvu, než na rizika a minimální postačitelnost. V době, kdy jsem dělal u Spořitelny, tak se nechala Flexi postavit prakticky na čistou postačitelnost, vlastně ještě méně, když to vezmu do detailu. V tomto období jsem nevyvinul žádné úsilí k tomu, abych někomu rušil jeho IŽP, jen jsem mu z toho vyndal rizika. Pokud došlo ke zrušení, bylo to na žádost klienta, kterému se zdál v tom případě tento produkt zbytečný.

     4

     0
      | Odpovědět privátně
   • V některých případech se klientovi vyplatí vypovědět spořící ŽP i po dvou letech platnosti. Je to hodně individuální a záleží na pojistném programu, co kryje a na co se spotřebovává pojistné.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Ano, spojku NEBO lze taktéž použít ve větách souřadně spojených v poměru vylučovacím a zároveň/nebo/také/taktéž ji lze použít ve větách souřadně spojených v poměru vylučovacím :-)

   příklad souřadného poměru viz. první odstavec

   příklad vylučovacího poměru: Buď ten úkol uděláš nebo nepůjdeš ven.

   Pro zlehčení: zkuste si spojku NEBO ve větě: „Buď ten úkol uděláš nebo nepůjdeš ven.“ nahradit spojkami /taktéž/a/i/také/zároveň a uvidíte, že věta pak dává jiný smysl… :-) Tam kde lze spojku nebo nahradit spojkami již zmíněnými, aby věta měla stejný význam/smysl, se jedná o poměr souřadný. Takže PARDON :-)

   To víte, na gymnazistu si holt nepřijdete :-D

   A ano, máte pravdu, na tom sedadle skutečně nesmí sedět osoba, která nesplňuje obě podmínky.

   1

   2
    | Odpovědět privátně
   •  TP
    Účastník

    palec nemáš ode mě, ale tohle mě dnes pobavilo … vím dost Off Topic

    2

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Palce v těchto diskuzích mi nijak nevadí :-) Čím více jich tam dáte, tím více se ukáže průměrná gramotnost čtenářů těchto diskuzí… ;-))

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Oprava: Ano, spojku NEBO lze taktéž použít ve větách souřadně spojených v poměru slučovacím a zároveň/nebo/také/taktéž ji lze použít ve větách souřadně spojených v poměru vylučovacím :-)

    příklad slučovacího poměru viz. první odstavec

    příklad vylučovacího poměru: Buď ten úkol uděláš nebo nepůjdeš ven.

    Pro zlehčení: zkuste si spojku NEBO ve větě: „Buď ten úkol uděláš nebo nepůjdeš ven.“ nahradit spojkami /taktéž/a/i/také/zároveň a uvidíte, že věta pak dává jiný smysl… :-) Tam, kde lze spojku NEBO nahradit spojkami již zmíněnými, aby věta měla stejný význam/smysl, se jedná o poměr souřadný – slučovací. Takže PARDON :-)

    To víte, na gymnazistu si holt nepřijdete :-D

    A ano, máte pravdu, na tom sedadle skutečně nesmí sedět osoba, která nesplňuje obě podmínky.

    2

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Miloslav Pecka
    Účastník

    Pane Arture, ne že by to tu bylo stěžejní téma, ale souvětí:“Buď ten úkol uděláš nebo nepůjdeš ven.“ napsané ve vylučovacím poměru musíte oddělit čárkou před „nebo“: „Buď ten úkol uděláš, nebo nepůjdeš ven.“

    Zdá se, že gymnaziální vzdělání ne vždy stačí. :-)

    Pane Arture, nic ve zlém. Je to moje profesionální deformace. Dlouhá léta jsem na střední škole učil češtinu. :-)

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  • Jednoduchá odpověď…

   Stačilo smlouvu přepracovat a klient by nic neztratil. Místo rušení a dělání nové a co mám zkušenosti… Udělat to stejné se smlouvou z KOOP dostal by eště méně

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Martin Dratva
    Účastník

    Nezevšeobecňoval bych, vždy záleží na nastavení smlouvy, společnosti, která to pro KOOP uzavírá, …

    Například minulý týden jsem se zase setkal s klientem, jež měl smlouvu u ZFP (ano, bylo to 7BN – na spořeníčko, jak jinak?) a nějákého relativního plusového stavu účtu se může dočkat nejdříve za 5 let. Hlavně, že mu „poradce“ básnil o tom, jak si to může kdykoliv vybrat a jak si príma spoří. Nabásnil mu o IŽP, že je to nejbáječnější věc pod sluncem a klient teď TRVÁ na IŽP.

    Jelikož smlouva neběží ani rok, velice vážně uvažujeme, že ji zrušíme. Klient platí 1100/ měsíc a 400 korun z toho jde do investic. Když už chce mí IŽP a investovat prostřednictvím něj, za 600 Kč jsem schopný mu udělat lepší zajištění rizik a těch 500 ať si klidně posílá na mimořádný účet. Když si tedy chce „spořit“ v ižp. Vidíte to jinak?

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Zrušit, zrušit, zrušit… :-) Koukněte se mu do smlouvy, vsadím se, že nakupuje totéž, co by mohl nakupovat i bez 7BN. Pokud je schopen Vás alespoň trochu vnímat, pak mu dojde, že bude min. tři roky platit na to, aby živil společnost, která mu prodala jeden z nejdražších produktů. Dává Vám to smysl? Mě ne a klient by na tom měl být stejně.

     :-) I když nejde o žádné velké peníze, pokud jste schopen mu rizika zajistit za 600,-, tak to udělejte.

     3

     0
      | Odpovědět privátně
    • Prostě a jednodušše zrušit. Fakt prasárna!!! (pardon)

     2

     0
      | Odpovědět privátně
     • Navrhuji uzavírat jen investice do OPF a celou obdrženou provizi ihned předat klientovi, jinak je to prasárna a celé nemorální – inkasovat z klientových peněz nějaké provize.

      Dobro klienta má přece přednost před tím aby jsme si vydělali na náklady (benzín, telefony apod)!

      2

      4
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Pak si to ale od klienta musíte nechat zaplatit jako poradenství znovu zde vyvstává otázka, zda jsem nebyl nemorální, když jsem si vzal 10 tisíc. Kdo změří moji kvalifikovanost a odpovídající mzdu? Mimochodem, občas to tak, jak popisujete i dělám… :-)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Nejsem si jist, zda to pan Štefl myslel vážně. Já to bral jako ironii… :-)

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Já jsem to bral chlapi jako ironii samozřejmě… Vím že mě za to zkritizujete, ale mě prostě irituje když se tu probírá že někdo někomu uzavřel 7BN a že je to největší nemorální prasárna…

       Tak jsem na to napsal to co jsem napsal (viz výše).

       Myšlenka byla taková že když budu hledět na 101% pouze na dobro klienta (tak jak se zde všichni prezentují) tak se pak jako poradce asi neuživím… tzn, neuzavírat vůbec žádné ižp… Pozor i Flexi je ižp a klient tam platí 2 roky je poplatky!!!

       Samozřejmě taky mnohdy udělám pro své klienty službu typu že celý obchod spíš dotuju (po odečtení času a benzínu – POV a podobně). Nemám s tím problém. Ale primární těžiště (alespoň u mě – zlého poradce) nemůžou být produkty s provizí pár stovek, neboť jinak bych tuto práci musel dělat pouze jako koníčka…

       Neb jak zde již napsala někde výše jedna paní… Tak mé poselství je asi v tom samém duchu „Pokud se všichni živíte jen tím že nerušíte smlouvy – jen je upravujte tak OK, ale já bych se takto neuživila“

       0

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Miroslave, Vy ale máte v hlavě guláš :0) pokusím se Vám v tom udělat trošku pořádek. Celé jste to pochopil zcela nesprávně. IŽP je vynikající produkt, pokud je sjednáváno za účelem, za kterým má být správně sjednáno, to jest jako pojištění (pojištění je od krytí rizik). Problém je v tom, když je IŽP vydáváno za produkt, kterým není, tj. za výhodný spořící produkt nebo nástroj k dlouhodobé kumulaci a zhodnocování volných finančních prostředků. IŽP lze dnes nastavit jako čistě rizikovou pojistnou smlouvu, např. Kooperativa Perspektiva 7BN, PČS Flexi, UNIQA RŽP-D nebo třeba Generali Dolce Vita (to už, bohužel, končí). Všichni se tu vesměs snažíme dělat IŽP, která jsou nastavena jako rizikové životní smlouvy, protože víme, že volné peníze „na spoření“ nepatří do běžného pojistného u jakékoliv podoby životního pojištění. Nikdo tu netvrdí, že IŽP je špatné. Špatný je způsob, jakým je prezentováno a za co je vydáváno – a to nedělá smlouva nebo produkt jako takový, ale poradce, nikdo jiný. A jen tak mimochodem, pokud mě paměť neklame, tak provize by měla být stejná, ať už sjednáte smlouvu jako čistou rizikovku nebo včetně „výhodného spoření“.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      • Provize stejná je. Já Vás plně chápu jak to myslíte. Guláš v tom nemám, i když to tak může vypadat:)

       Jen konkrétně u 7BN je povinná minimální spořící složka, takže takovou smlouvu nikdy nenastavíte jako ryze rizikovou. Ale to teď co se naší diskuze není podstatné.

       Pokud je to od většiny zde diskutjících co se ižp týče myšleno tak jak jste to teď podal Vy, tak s tímto pravidlem (nastavovat ižp hlavně jako rizikovku) nemám problém:) Snad 99% mých smluv je takto koncipováno….

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      • Vy snad vite o nějakém IŽP, které nemá v externí síti spořící složku?

       Flexi má,

       FORTE má,

       RYTMUS má,

       7BN má,

       ProfiInvest2 má,

       AEGON má,

       ING Smart má,

       Wustenroot má,

       AXA má,

       U TopInvestu nevím,

       snad jen Uniqua RŽPD mít nemusí.

       Zapoměl jsem na něco? Nebo v některém co jsem zmínil, není?

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Tuším, že z Vámi zmiňovaných spořící složku neobsahuje jen UNIQA RŽP-D, ale na to je tu odborník na slovo vzatý kolega Šplechta přímo z UNIQA Pojišťovny. U ostatních je, ale její výše i finální hodnota je diskutabilní a osobně ji považuji za bezvýznamnou.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • Když už jsme u toho porovnávání. Kolik produktů ve vlastní síti tuto spořící složku nemá?

       Já vím o FORTE u ČSOB Poj.

       Poté možná zmiňovaná Uniqa, která má 0 možná i pro externí.

       Jsou ještě nějaké produkty v interních sítích, které neobsahují povinnou spořící složku?

       O výši spořících složek se nepřu. ta stovka skutečně zase takovou váhu při rozhodování nemá. A po pravdě, i těch 300 (Rytmus) se dá ještě ukecat.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • U RŽP-D povinná spořící složka není. Lze nastavit čistě rizika.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Wustenroot neznám, ale znám Wüstenrot – ProSichr, kde spořící složka skutečně není ! :-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       Ještě Pro Život od Allianz nemá spořící složku, ten to má ale nastavené trochu jinak, tam lze investovat jen pomocí mimořádného pojistného (min. 1000Kč)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • A co Multirisk od ČP? tam také není spořící složka – je to RŽP

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  TP
       Účastník

       Bez práce nejsou koláče.

       Když budete pracovat zadarmo, nebude mít na chleba.

       Když budete celou svou provizi dávat klientovi, nebudete mít na chleba. A co Vám pak řekne žena a děti, když jim řeknete, že jste celý den pracoval zadarmo, abyste pomohl jiným lidem? Budete mít dobrý pocit.

       Samozřejmě s ižp na spoření je kravina. Ostatně celé ižp je kravina – hlavně to „i“ :) Na druhou stranu, když klientovi pomůžete s jeho financemi ve všech směrech (nemyslím teď jen životky), tak proč byste si za to nevzal odměnu? Vždyť ani kuře zadarmo nehrabe, má hlad.

       Pokud je Vám to proti srsti, nedělejte provizně placené poradenství… Taky některým lidem obětuji čas prakticky ztrátově nebo zadarmo, ale na druhou stranu chci žít.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       Přesně, a vždycky když se mu připíše zhodnocení, tak bych mu ještě něco koupil, když už to dělám zadarmo

       2

       0
        | Odpovědět privátně
  • Tak krásný stý příspěvěk….po docela dlouhé době přišel klientovi oficiální dopis z České pojišťovny (mimochodem slečna po emailu další požadované informace nezaslala).

   Cca 7000 o které klient má přijít z celkových 10000 jsou předplacené poplatky. Záhada vyřešena. Takže nová smlouva mi už běží bez problémů.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dnes jsem byla osobně na pobočce zrušit dvě smlouvy od ČP OPRAVDU ZÁŽITEK!!!Nechápu jak může pan Pecha napsat?že jejich retenční oddělení funguje dobře.To je snad vtip a hodně špatnej.

   Když jsem si žádost o zrušení přečetla nestačila jsem se divit.Cituji-„Pojistník bude v nejbližších dnech kontaktován specialistou ČP.Specialista poskytne pojistníkovi informace o způsobu zániku pojištění a možných nárocích vyplývajících z pojistné smlouvy.Pokud nebude pojistník ze strany ČP telefonicky zastižen,nemůže být servisní úkon proveden.“

   Takže pokud se Vám z pojišťovny nedovolají smlouva běží dál.Upozornila jsem paní,že nemám možnost mít celý den mobil zapnutý a čekat zda mi někdo zavolá.Nakonec mi číslo vytočila sama rozhovor byl taky velmi zajímavý.Víte,že přijdete o čaást odkupného,ano vím. “ Z první smlouvy o 2 300Kč“,poté rozhovor pokračoval „z druhé smlouvy o 2 600Kč,“ rozhovor opět pokračuje dál. „Uvědomujete si že přijdete o 6 000Kč,“ já na to:“Jak o 6 000Kč, 2 300Kč + 2 600Kč je přece 4 900Kč“ odpověď: „Já jsem to zaokrouhlila.“ Já na to: „Vy zaokrouhlujete 4 900Kč na 6 000Kč.“ Odpověď „Ne,já už se nepamatuju co jsem Vám řekla.“ Myslím,že dál už pokračovat nemusím.není nad osobní Zkušenost.!!!

   2

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jakub Pecha
    Účastník

    Paní Nadvorníková, to chce klid :-) Když si ještě jednou proběhnete můj příspěvek, zcela jistě si v něm určitě všimnete smajlíka, tedy úsměvu, který spojení „funguje velice dobře“ dává další rozměr :-)

    Pro pojišťovnu to samozřejmě dobře je :-) V určitém procentu případů se klientovi pracovníci vůbec nedovolají, tudíž k akceptaci výpovědi nedojde, případně se alespoň celá doba protáhne a pojišťovna si tak zabezpečí „bonusové“ pojistné období navíc :-) A navíc, což v podstatě uvádíte i vy, při komunikaci s klientem používají metody, které by škarohlíd nazval třeba jako manipulace a polopravdy :-)

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Technicky. Pokud smlouvu vypovím v šestitýdenní výpovědní lhůtě, tak přece musí zaniknout v šestitýdenní lhůtě. Pokud na to mám papír, že jsem to na přepážce podal k nějakému datu, tak o co se pak pojišťovna může opřít, když nepostupuje v souladu s pojistnými podmínkami? Nikde není napsáno, že jsem povinen vlastnit telefon kvůli tomu, aby mi mohla pojišťovna volat.

     2

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Romane, je to tak jak píšeš: pokud je dána písemná výpověď v šestitýdenní lhůtě, navíc je na kterékoliv pobočce pojišťovny klient identifikován (ověřena totožnost) dle platného občanského průkazu, tak musí být smlouva jednoznačně zrušena. Domnívám se, že kdyby se do toho obuli právníci, tak to pojišťovna „projede“. Zrušení jakékoliv pojistné smlouvy nemůže být podmíněno tím, zda mám či nemám mobil, respektive zda se call centru pojišťovny mojí osobě vůbec dovolalo. To už by si pojišťovny dělaly opravdu co se jim zlíbí…

      3

      0
       | Odpovědět privátně
      • Musím poopravit, né pojišťovny, ale pouze ČP. S tímto jednáním jsem se u žádné jiné společnosti doposud nesetkal, takže pouze ČP.

       Zastrašovací až výhružné dopisy plné polopravd a neúplných informací, zachraňovací team na smlouvy, vynucování si potvrzování výpovědí a spousta dalších činností které už mají morální hranici hodně vysoko, ne-li ji už překračují.

       ČP je v tomhle vůči klientům opravdu nejhorší a já už klienty dopředu upozorňuji, že ikdyž ruší tu 15let starou smlouvu na domácnost za 45Kč měsíčně, že by se měli připravit na pořádnou otravnou masáž a vyzbrojit se notnou dávkou trpělivosti.

       ČP v portfoliu máme, ale zatím jsem neudělal jedinou smlouvu s tímhle „mafiánským“ molochem. Nechci hnát své klienty do jámy lvové.

       2

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Jen technická… co je to za smlouvu? Takovou smlouvu na domácnost jsem nikdy neviděl a to jsem tam dělal 7 let. Navíc všechny staré smlouvy na domácnost byly „indexovány“. Domnívám se, že to spíš bude nějaká stará odpovědnost… i když i ty byly navýšeny… Mimochodem, pokud by to byla odpovědnost, tak s touto cenou by měla vynikající poměr výkon – cena…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
     •  Jakub Pecha
      Účastník

      Romane, máte samozřejmě pravdu, ale jádro pudla je ve formulaci servisní žádosti – nikde v ní totiž není formulace „vypovídám pojistnou smlouvu“, ale „dne toho a toho se na přepážku dostavil klient se záměrem projednat možnost zrušení smlouvy…“ (nebo něco podobného) a pokračuje výše uvedená podmínka s voláním retenční linky….

      Takže ono je to hlavně o formulaci. Dle mého názoru je to šikovně napsané – výpověď podána nebyla a jede se dál :-)

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       V poslední době jsem vyzkoušel oba způsoby. Jednou jsem schvalně poslal klienta na přepážku, takže tam to asi proběhlo tak, jak říkáte a jednou jsem mu dal přímo tu linku a stál u něj, když to rušil. Ok, docela by mě zajímalo, když jako klent budu chtít tu smlouvu zrušit okamžitě, co bude dělat přepážka… pošle mě k telefonu? A když to tedy nedokážeme zrušit na žádance s datumem, tak ale musí pojišťovna akceptovat klasickou písemnou výpověď s ověřeným podpisem… nebo ne?

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
       Účastník

       Písemnou výpověď ano, je-li správně naformulovaná. Jedná se o jednostranný právní akt a pokud je navíc ověřený podpis, tak je to bez šance. Nicméně i tak může pojišťovna poslat dopis …blablabla…v rámci vaší ochrany zavolejte na číslo… :-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       To může. Pokud má na klienta telefon, bude zcela jistě volat…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
  • Právě proto jsem si větu:“Pokud nebude pojistník ze strany České pojišťovny telefonicky zastižen,nemůže být servisní úkon proveden.“,nechala na přepážce ještě vysvětlit a paní mě ujistila,že smlouva opravdu zrušená nebude pokud se mi nedovolají.

   Ta věta tam opravdu je,mě málem ranila mrtvice,nebýt toho,že si paní minutu předtím ověřovala moje tel.číslo,tak jsem tvrdila,že telefon nemám.

   Já samozdřejmě vím,že je šestitýdenní výpovědní lhůta.ale s tou se oni také neobtěžují.

   Nedávno mé klientce přišli peníze ze zrušené pojistky snad do týdne,proto jsem se dovolila zeptat odkdy bude pojistka zrušená,paní odpověděla,že neví.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Petr.Kačenka .
    Účastník

    … ja pořád nechápu proč na papír kterým klient oznamuje pojišťovně ukončení pojistné smlouvy ze zákonných důvodů a v zákonných lhůtách přidáváte větu „Pojistník bude v nejbližších dnech kontaktován specialistou ČP.Specialista poskytne pojistníkovi informace o způsobu zániku pojištění a možných nárocích vyplývajících z pojistné smlouvy.Pokud nebude pojistník ze strany ČP telefonicky zastižen,nemůže být servisní úkon proveden.“

    A pokud Vám tuto větu podsouvají na papíru od nich proč ji prostě před podpisem neškrtnete …

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  • Všichni melete nesmysly, viz p. Kačenka — proč ti klienti když ruší smlouvu nezavolají hned na to BEZPLATNÉ číslo a je to. Když ji chtěj zrušit tak ať to dotahnou do konce, když nechtěj na poštu utrácet za dopis, tak AŤ ZAVOLAJ ZADARMO Z PŘEPÁŽKY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brečet nad zákony bla bla bla bla bla tady umíte všichni ale přimějte lidi ať si ty SERVISNÍ ŽÁDANKY čtou celé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tudíž se propleskněte, proboha

   2

   8
    | Odpovědět privátně
  • A ten článek by se měl nazvat – Poradci a co vše udělají aby neztratili klienta

   2

   4
    | Odpovědět privátně
  • Škrtnout mě to opravdu nenapadlo.Ty věty tam nepodsouvám já na takovej nesmysl bych nepřišla.Byla jsem ty smlouvy osobně rušit na pobočce ten den se mi to hodilo a přišlo mi to rychlejší.

   Toto je teď prý novinka ČP,je to celý odstavec v originál žádosti od ČP o zrušení pojistné smlouvy,Spousta lidí si to ani nepřečte.

   Více-méňe jen upozorňuji na praktiky ČP a na co si dát pozor.Jak jsem koupila tak prodávám.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Fajn pane Svobodo,takže Vaše rada zní nechodit na pobočku,nevypovídat smlouvu ani písemně,ale rounou zavolat na bezplatné telefonní číslo.Konečně jsme se dostali k jádru pudla.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Paní Nádvorníková, neomlouvejte hloupost lidí!!!!!! vs. praktiky pojišťoven ať už ČP nebo ostatních !!! Že nečtou celou žádost kterou si podali…

   Ale na té žádance je napsáno pokud to chtějí vyřešit hned, tak ta možnost tam je – Bezplatná tel. linka.

   Na pobočku ať si klidně zajdou, ať ji vypoví ale v tom případě sepisují servisní úkon, to byste měla vědět, nebo jste ho taky nečetla celý ???

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  • Paní Nádvorníková, neomlouvejte hloupost lidí!!!!!! vs. praktiky pojišťoven ať už ČP nebo ostatních !!! Že nečtou celou žádost kterou si podali…

   Ale na té žádance je napsáno pokud to chtějí vyřešit hned, tak ta možnost tam je – Bezplatná tel. linka.

   Na pobočku ať si klidně zajdou, ať ji vypoví ale v tom případě sepisují servisní úkon, to byste měla vědět, nebo jste ho taky nečetla celý ???

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Lada Nadvorníková: Více-méňe jen upozorňuji na praktiky ČP a na co si dát pozor.Jak jsem koupila tak prodávám.

   Paní Lado: Více-méně jen upozorňuji na praktiky Vlády ČR. okrádají Vás o peníze, Jak jsem koupil tak prodávám…

   2

   7
    | Odpovědět privátně
  • Kolegovi se nedávno stalo, že byl jeho klient vypovídat smlouvu na pobočce, vše proběhlo OK a nakonec mu z ČP přišel po 2 měs. dopis, že nic neproběhlo a že osoba, která ověřovala totožnost na to neměla oprávnění…

   Takže lhůta nelhůta, ČP si cestu vždy najde.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Opět razím na pobočku ČP,no proč ne,takový hezký počasí

   a navíc to mám jen 20km.Poštou mi přišla žádost o zrušení smlouvy,to že jsem na pobočce byla před týdnem,moji totožnost podle OP ověřili i číslo mého účtu mají mi nebyla nic platná.Tohle je fakt jen pro silné jedince.Já se ani nedivím,že to někdo vzdá.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   U ČP je to těžké určit, protože má skryté poplatky, které neznají ani prodejci. Zaleží na době pojištění. Pokud uzavřete IŽP na 10let, který má počáteční jednotky (ne každá pojišťovna má počáteční jednotky), tak za onou dobu, nebo v případě smrti, se vyplácí určitá část z prvních dvou let. Je to tím, že provize nebyla 190%, ale třeba pouhých 80%. Ale jak jsem již psal, u ČP se to těžko dá spočítat. Spoustu lidí si myslí, že za dva roky nemůžete mít žádný kapitál, ale to není až taková pravda a záleží na typu programu, pojistné době atd. Každopádně bych u životek neřešil kapitál.

   1

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   U ČP je to těžké určit, protože má skryté poplatky, které neznají ani prodejci. Zaleží na době pojištění. Pokud uzavřete IŽP na 10let, který má počáteční jednotky (ne každá pojišťovna má počáteční jednotky), tak za onou dobu, nebo v případě smrti, se vyplácí určitá část z prvních dvou let. Je to tím, že provize nebyla 190%, ale třeba pouhých 80%. Ale jak jsem již psal, u ČP se to těžko dá spočítat. Spoustu lidí si myslí, že za dva roky nemůžete mít žádný kapitál, ale to není až taková pravda a záleží na typu programu, pojistné době atd. Každopádně bych u životek neřešil kapitál.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    V tom Vám musím dát za pravdu, produkty ČP jsou nevyzpytatelné. To je dost myslím dobrý důvod, to nedělat. Jestliže absolutně nedokážu rozklíčovat, jak se takový produkt chová, je lepší to nedělat. Když už, tak max. Multirisk (pomíjím cenu za rizika a portfolio možných připojištění). Ale tam klient alespoň jasně ví, kolik platí za rizika a nemusí řešit, kam jdou jaké peníze, což neví ani obchodník.

    2

    1
     | Odpovědět privátně
  • Ahoj kluci,díky za účast.

   Ne Romane, nestačilo to odeslat,já jsem si tam kvůli tomu ještě volala,ujistily mě,že opět musím na pobočku.

   Když jsem tam dorazila,procedila jsem mezi zuby,že jsem zvědavá kolikrát mě budou ještžě identifikovat ((příště už možná jako mrtvolu.-)),načež paní hned zareagovala a povídala,že jim tam zavolá,že není možný,aby lidi takhle otravovali,načež jí bylo pravděpodobně vysvětleno,že je to tak v pořádku,protože jsem slyšela,že říká,že neví jak tohle má vysvětlit klientovi.Načež se mi omluvila,povídala,že už tam nerozumí ničemu a znovu jsme to sepsali.Byla naprosto v pohodě až jsem se divila.Ještě byla ráda,že sem uznalej zákazník.Jenže já už byla připravená na všechno a navíc jsem si schladila žáhu ráno na tom telefonním operátorovi.

   Tak doufám,že teď už je snad konec.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • U jaké výpovědi Vás identifikovali? V případě životního pojištění je tato povinnost dána zákonem při výpovědi každé smlouvy. Abyste tedy neplakala na špatném hrobě.

    Tím nemyslím nic proti Vám, ale z některých povinností se člověk prostě nevykroutí.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    A jak by to tedy měl podle nich řešit člověk, který to má na pobočku třeba 30 km? Přece musí existovat způsob, jak to zrušit napoprvé. Příště to vyzkouším tak, že dám normální notářsky ověřenou výpověď v šestitýdenní lhůtě a žádné telefony ani přepážky. To přece musí akceptovat.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     nevím jaké zkušenosti máte vy, ale já za poslední tři měsíce předčasně ukončoval dvě smlouvy a ani s jednou nebyl problém. Ověřil jsem podpis, odeslal na P.O.Box a peníze byly za 3 týdny na účtu. Tedy před uplynutím 6 týdení výpovědní lhůty a bez jakýchkoliv obstrukcí ze strany pojišťovny.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jakub Pecha
      Účastník

      On je taky rozdíl, když člověk podá „výpověď“ nebo „servisní žádost“. Servisní žádost je v podstatě o ničem, jen si domlouváte schůzku po telefonu :-)

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Tak v tom bude ten zakopaný pes. Takže ověřit podpis…

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Asi ano, pokud je to na žádance 66-8621_N2 žádost o ukončení pojistné smlouvy, pak není problém. Tedy pokud dotyčný poradce může ověřovat podpis, jinak buď notářsky, nebo to klientovi vrátí a chtějí aby došel na pobočku.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
       Účastník

       Dobrý večer,

       dneska šel klient na pobočku ČP ukončit POV. V ruce měl dokument „Ukončení …“.

       Paní za přepážkou dokument odmítla převzít … sepsali servisní požadavek … v 10 mi volali poprvé a nabídli slevu … poděkoval jsem a chtěl jsem smlouvu ukončit … ve 12 volali podruhé a nabídli větší slevu … poděkoval jsem a chtěl jsem smlouvu ukončit … ve 14 mně volali potřetí a nabídli další slevu (mimochodem pořád horší podmínky než Allianz) … poslal jsem je do … slíbili, že pošlou výpověď ;-))

       Jsem zvědavý kdo je zažaluje jako první …

       PK

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • Slevy slevy slevy … jsem zvědavý, kde to skončí. Jen UNIQA pojišťovna vybrala za loňský rok o 20% nižší pojistné z POV, a to ne kvůli sníženému množství smluv. Zajímalo by mě, jak jsou na tom jiné pojišťovny, a která pojišťovna začne mít jako první vážný problém s krytím pojistných událostí.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Už jsem se jednou ptal … dostal jsem mraky červených palců … ale zeptám se znova a zajímají mne spíše zkušenosti než „myslím si“.

   Pojistky NEM a DOM u ČPOJ. Výroční den 21.2. Můžu pojistku ukončit a nahradit pojistkou novou (např. zvýšit pojistnou částku, přidat připojištění) např. k 21.2. Můžu tuto novou pojistku ukončit ve lhůtě do 2 měsíců podle §22 odstavce 2) zákona o pojistné smlouvě s výpovědní lhůtou 8 dní, nebo toto pojišťovna napadne jako účelové?

   Tímto způsobem mohu teoreticky ukončit libovolnou smlouvu (řekněme jen neživotní) …

   Děkuji za zkušenosti ;-)

   Petr

   4

   1
    | Odpovědět privátně
   • Pokud to bude dodatek, nebo pouze změna, tak určitě ne. Pokud to bude úplně nová smlouva, pak by to jít mělo, pokud někde nebudou určeny pravidla pro konverze.

    Bohužel je to zrovna ta varianta „myslím si“ …

    0

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    To záleží podle mě právě na tom, zda uděláte zásah do smlouvy současné nebo ji přepracujete a dostane nové číslo. Ale je to zajímavý námět. Jenže nové smlouvy takto u ČP dle mého názoru nepřepracujete. Do těch budete jen přidávat rizika.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Je to zvláštní, ale můžete toho mnoho.

    Berme smlouvu majetkovou.

    Smlouva není moje (jinak bych si s ní mohl dělat cokoli v JOKu).

    Doporučuji udělat změny k prolongaci.

    Jsem domluvený s klientem, tak 2 měsíce předem dám 3 dokumenty.

    1. plná moc – prostě klasická, univerzální

    2. plná moc, kde bude popsaná požadovaná změna i s větou, že si toto klient žádá i za cenu nově vzniklé smlouvy (nové číslo)

    3. formulář na převod stávající smlouvy do mé péče

    A výsledek?

    K výročí mám smlouvu dle požadavků klienta a je moje !

    ( a jsou ještě i jiné možnosti )

    3

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý podvečer,

   dnes byl klient na přepážce ČPOJ odevzdat ukončení POV smlouvy a nic. Jen dali razítko a hotovo.

   Asi se záchranný tým nevyplácel …

   Petr

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  • Nechci Vám kazit radost pane Kačenko,ale Váš optimismus také nesdílím.

   Manžel ukončoval POV na přepážce 2.5.2012 z důvodu vyřazení vozidla z evidence.Včera místo peněz přišel dopis s oznámením,že smlouvu nemůžou ukončit z důvodů nedodání dokladů konkrétně technického průkazu a papíru o likvidaci!!!

   Nejen,že si tyto doklady paní na přepážce brala,ale dokonce si je i ofocovala.A dokonce naté jejich slavné servisní žádosti je i počet příloh.

   Závěr z talefonu na klientskou linku a na pobočku,techničák paní ofotila špatně/jinou stránku/ a o tom,že by měla přikládat i doklad o likvidaci nic neví.

   Vztekat jsem se mohla jak jsem chtěla na pobočku stejně ještě jednou musíme.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • Dobrý den paní Nadvorníková,

    jsme pouze lidi, tak pochopím, že pracovnice pobočky udělala chybu (špatná kopie VTP, apod.). Ale rozhodně mě zaráží, proč byste museli běžet na pobočku? Proč nestačí zaslat naskenovaný dokument poštou, když si stejně pojišťovna pořizuje pouze kopii?

    1

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Viktor Dlouhý
   Účastník

   Jen doplním že papír o likvidaci není nutný, stačí zápis o vyřazení v TP. Papír o likvidaci vyžadují na úřadě evidence vozidel, kde vyřazení do TP na základě toho zapíšou. Jinými slovy bez potvrzení o likvidaci by úředník vozidlo trvale nevyřadil. Proč ho požaduje ČP nechápu.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Viktor Dlouhý
   Účastník

   Tak nejenže odmítají výpovědi na přepážce, ale už i ty zaslané doporučenou poštou, klientovi napsali že výpověď neakceptují, protože na ní není uvedeno jeho rodné číslo. Vždy stačilo jen číslo smlouvy, jméno, adresa, podpis a důvod výpovědi. Jedná se o povinné ručení.

   Obstrukce jak ve sněmovně.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   trochu to upřesněte – Partners nemá v portfoliu žádné pojištění od České pojišťovny…

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den.

   Chci se zeptat, zda se někdo setkal s tím, že ČP neakceptuje na výpovědi životního pojištění ověřený podpis z České pošty? Stalo se mi poprvé, že toto ověření neuznali a klientka musí přímo na pobočku.

   Děkuji

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Líba Benešová
    Účastník

    A co mají napsáno v podmínkách?

    0

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Tak o tom jsem tedy neslyšel. Podpis ověřený na poště musí mít snad stejnou hodnotu, jako ověřený u notáře, ne? Na žádnou přepážku bych nešel, pokud neakceptují poštu, tak bych si to nechal ověřit u notáře a poslal to znovu. Má to jediný důvod a ten je v tom, aby ten klient právě na tu přepážku dorazil…

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   • Dobrý den,

    jestliže byla výpověď sepsána na formuláři ČP, tak musely být vypsány i veškeré náležitosti z OP klienta + ověřený podpis z pošty = pouze díky systému na „zábranu storen“ ČP mlží.

    Jestliže byla psána výpověď přímo klientem, tak tam nemusely být uvedeny veškeré náležitosti k identifikaci klienta. Pak je opravdu lepší dostavit se na pobočku.

    Ale ani výpověď klienta sepsaná přímo na pobočce ČP nenese nikde název „výpověď pojistné smlouvy“. Je to pouze „Servisní žádost“, na základě které ČP zašlete papír k výpovědi, se kterým jej posílá opět na pobočku….


    Toto vše je nejložitější u životek. U úrazovek a majetkových smluv je mírně jednodušší.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   • Myslím si, že ověřený podpis nebyl ze strany ČP zpochybněn, ale pouze znovu posílají klienta ke znovu ověření na přepážku.

    Chce to jenom pevné nervy.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Určitě bych to řešil na základě Plné moci, ověřeného podpisu a nezapomenout na číslo účtu a číslo OP s daty kdo vydal a s platností.

    A jako bombónek by to vyplnil elektronickou žádanku kolega na základě té Plné moci na mne.

    Psal jsem to již několikrát:

    „česká se chová jako česká“

    a tak musíme s ní hrát stejnou hru.

    5

    0
     | Odpovědět privátně
  • Já to vidím stejně jako Roman a neskutečně mě rozčiluje, jak s klienty mávají.. Byl to formulář z ČP, který přišel klientce na základě žádosti na ukončení smlouvy. Chápu, že kvůli výplatě peněz je potřeba podpis ověřit, což jsme udělali. Potom přišel další dopis, že toto ověření nemohou akceptovat, aby se klientka dostavila ověřit podpis na pobočku.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   • To je prostě Česká pojišťovna, chtějí za každou cenu dostat klienta na pobočku. Tam s ním sepíšou servisní žádost (místo výpovědi, která by byla definitivní) a pak ještě klienta kontaktují telefonicky a přemlouvají, bez telefonického kontaktu servisní žádost můžou zamítnout.

    Doporučuji sepsat výpověď pojistné smlouvy, zajít s klientem na pobočku, vytáhnout občanku kvůli ověření totožnosti, nechat si orazítkovat výpověď a prásknout dveřmi.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Lukáš Vaněk
    Účastník

    Nedávno jsem vypovídal žp ČP volnou formou.

    Pod klienta jsem hodil ziskatelské číslo společnosti a přihodil jsem svůj podpis. Pak klienta jen telefonicky kontaktovali skrz důvod výpovědi. Vše ok…

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  • Děkuji všem za rady a zkušenosti, příště budu chytřejší :-) Nejvíc mě to štve u starších lidí, kteří se nechají lehce zastrašit, nebo podlehnou nátlaku. No nic.. Do boje.. :-D :-D

   Hezký večer všem.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Lukáš Vaněk
    Účastník

    Takhle jsem jednou poslal staršího pána na pobočku ČP vypovědět POV. Jen aby tam hodil ten výpovědní formulář.

    Pak mi volal a byl z toho docela nešťastný, že se nechal přemluvit a nakonec jim to tam i zaplatil…

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jindřich Buk
     Účastník

     Taktéž jsem poslal klienty, ať si jdou nahlásit číslo účtu kvůli ukončení Dynamiku…. Vrátili se s Patriotem… Když jsem si to byl s paní u přepážky vyříkat, vyhodila mě :D

     1

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Artur Petržilka
      Účastník

      Jooo posílat klienty na pobočky… To si holt musí každý sám vyzkoušet …

      Zde platí – vlastní zkušenost se nedá předat, je třeba ji zažít :)

      K věci – napsal bych jim, že úředně ověřený podpis jim musí stačit a pokud nestačí, tak chci zjistit na základě čeho musím jít na pobočku. Dle zákona se nic takového nemusí. Pokud nevysvětlí, či nevyhoví, sdělit, že případ předám finančnímu arbitrovi, aby přezkoumal toto jednání pojišťovny.

      5

      1
       | Odpovědět privátně
  •  Martin Hrubý
   Účastník

   výpověď ČP je vždycky boj každopádně mě se vyplatil následující postup:

   1. podepsat s klientem změnu správcovství smlouvy

   2. emailem naskenovat a požádat o výši odkupného

   3. výpovědní dopis na kterém uvádím číslo smlouvy, žádost o ukončení v nejkratším termínu, rodné číslo podpis

   4. pokud je odkupné nad 20.000 ověřený podpis na výpovědní dopis

   5. upozornit klienta na to že mu bude buď volat sjednatel, pokud zavolá ať mu předá číslo na mne a vyřeším to s ním a nebo mu přijde výpovědní dopis z ČP až mu přijde ať se ozve a společně to vyřídíme, hlavně ať nikam sám nevolá, potom sedím u klienta a kontroluji co pracovník ČP říká (a že jsou to věci)

   6. tento bod mám v plánu začít využívat až odteď ale vezmu si diktafon, nahraji si rozhovor s pracovníkem ČP a pokud bude veden se zavádějícími až nepravdivými informacemi tak nahrávku odesílám na ČNB

   2

   4
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den.

   Myslíte, že má smysl jít do sporu s ČP o datum zrušení smlouvy? Původní ověřená výpověď (na poště) šla na ČP v prosinci, od té doby „otravovali“ ověřením na pobočce, kam nakonec klientka šla 3.2.. Už jsem se tu s vámi radila.. Nechci to nechat být, protože mi to celé přijde jako nesmysl..

   Tady je část mailu z ČP:

   V žádosti na ukončení pojistné smlouvy jste požádala o ukončení v 6-ti týdenní výpovědní lhůtě. Po uplynutí lhůty je smlouva ukončena k nejližšímu možnému datu splatnosti.

   Ke zrušení smlouvy však bylo nutné doložit ověřený podpis (ověření musí být provedeno pracovníkem pobočky České pojišťovny nebo notářem), ověření podpisu pracovníkem pošty není možné akceptovat.

   Ověření podpisu bylo v pořádku doloženo dne 3.2.2014, smlouva bude ukončena v nejbližších dnech. Smlouva je nyní aktivní, není tedy evidován přeplatek. Ukončení plateb ze SIPO bude provedeno automaticky.

   Děkuji za rady.

   A hezkou sobotu všem.. :-)

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Stěžejní v tom zůstává, z jakého důvodu není uznán podpis ověřený na poště. Tak proč potom na poště existuje taková možnost, když nemusí být akceptována? Cituji: Česká pošta zavedla od začátku července ověřování listin a podpisů. Službu můžete využít na všech poštách, kde je dostupný Czech POINT. Už nemusíte hledat notáře nebo zjišťovat úřední hodiny obecního úřadu.

    Přepokládám tedy, že je takové ověření podpisu nebo úřední listiny by mělo být naprosto stejně platné.

    Možný problém tedy možná může být ve formulaci „notářské ověření“ pokud to tak má ČP v nějaké ze svých xxx směrnic formulováno.

    Ale když se podívám na zákon, tak je tam jasně formulace:

    Působnost na úseku ověřování shody opisu nebo kopie s listinou (dále jen „vidimace“) a ověřování pravosti podpisu (dále jen „legalizace“) podle tohoto zákona vykonávají… mimo jiné držitel poštovní licence..

    Tak můžete studovat, jestli na něco narazíte: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-21

    Každopádně je to jedna z dalších nepochopitelných a obtěžujících obstrukcí.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Ivan Špirakus
     Účastník

     Ověření podpisu u notáře , na poste , nebo na obecním úřadě maji stejnou právní platnost v použití na území ČR

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      No tomu jsem do té chvíle, než jsem si přečetl ten příběh, věřil. Ale ta reakce té pojišťovny je tak neuvěřitelná, že mě tedy dost znejistila. Pokud je to tak jasné, jak píšete, pak považuji toto počínání za šikanu. Nejen tedy, že by pojištění mělo zaniknout k původnímu datu výpovědi, ale pojišťovna by se měla omluvit a klientovi uhradit zbytečně vydané peníze a jeho čas.

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      • Za mnou např. přišla známá mého klienta, že měla u Amcica smlouvu a chtěla ji zrušit. Napsala výpověď, ověřila podpis a zaslala. Přišel ji formulář, že je třeba provést identifikaci. Znovu si nechala ověřit podpis a znouvu ho zaslala. Přišel dopis, že musí na pojišťovnu. Na pojišťovně jí řekli, že to sjednávala s OVB a že musí souhlasit se zrušením (WTF??), pak přišla na doporučení za mnou. Zavolal jsem na infolinku, co to má být a paní mi řekla, že to opravdu musí potrvdit někdo z externích sítí, ale že to prý mohu být já (i když nejsem z OVB), tak jsem tu výpověď podepsal a poslal. Před týdnem mi klientka volala, že ji opět přišel dopis, že potřebují potvrdit podpis. Pokud tohle není šikana, tak nevím.

       Doporučil jsem jí to řešit s právníkem, protože tohle už fakt nechápu.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       Co s tím ? – Stížnost na nelegální postup do rukou generálního ředitele (zákon, VPP ani smlouva o žádném formuláři pro výpovědi nic neříká)

       + informace, že pokud i nadále nebude pojišťovna dodržovat platné zákony, předá celou věc Finančnímu arbitrovi

       http://www.finarbitr.cz/cs/financni-arbitr/zakladni-informace.html

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • S tímto nemám osobní zkušenost, ale kolegyně rušila smlouvu u Amcica a jeli stejné kolečko. Dokonce ověřili podpis u původního získatele v OVB, ale nakonec musel jet klient ověřit podpis do Prahy přímo na Amcico. Dorazili na adresu, kam se zasílá pošta a tam jim řekli, že kvůli ověření musí jet na druhou stranu Prahy. Pán už byl, ale opravdu naštvaný, takže tam udělal „bordel“ a najednou to šlo, podpis ověřili na místě.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Nevím přesně, o jaký produkt šlo, ale pokud hovoří pojistné podmínky např. takto: „Je-li sjednáno pojištění s běžným pojistným, může pojistnou smlouvu vypovědět pojistník. Pojištění zaniká výpovědí pojistníka ke konci pojistného období; výpověď musí být doručena alespoň(šest) týdnů před uplynutím pojistného období, jinak je neplatná.“

       tak nevím, co chce Amcico řešit. Takže to vidím přesně, jak píše Ivan, nedodržují platné zákony, dokonce ani vlastní ;-)

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kroutil
       Účastník

       Mě ZATÍM funguje výpovědi ověřený podpis.

       Sice ještě volají, ale pokud klient necukne po telefonní „masáži“, tak je vymalováno.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
  • Děkuji pánové :-)

   Romane, včera jsem studovala celou noc :-) a všude jsem našla to, co říká pan Ivan..Ale jak říkáte, mohlo by to být v nějakých směrnicích ČP..

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  • Ivane děkuji. Už jsem na tom začala pracovat, potom dám vědět, jak to dopadlo :-)

   Hezký večer.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Tento dotaz se netýká pouze ČP, ale pojišťoven plošně.

   Směřuji dotaz pouze na POV.

   V roce 2013 a dříve, platilo, že se smlouva rušila ke dni nahlášení s doložením kopie TP s novým majitelem.Bez ohledu na datum převodu vozidla.

   Letos (2014) jsem se původně domníval, že toto bude pro klienty levnější, protože díky NOZ. V tuto chvíli prokazatelně zanikl „pojistný zájem“ a proto jsem se domníval, že POV bude rušeno zpětně k datumu zápisu změny do TP.

   Bylo mi vysvětleno (AXA, ČP, HVP, …) že toto není možné, protože by pojišťovna byla snkcionována ze strany ČKP za opožděné nahlášení storna POV.

   Tento argument ze strany pojišťoven mi přijde minimálně podivný, protože v TP je prokazatelně nový majitel – u těchto případů jsem i byl schopen doložit, že vozidlo je již znova – správně pojištěno i na nového majitele. Opravdu jsem si myslel, že ta sankce od ČKP směrem k pojišťovnám se týká pouze vzniku POV.

   Jak jsem se mýlil.

   Nebo máte někdo jiný názor, případně zkušenost?

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dneska po páté hodině jsem měla telefon údajně z ČP,neznámé mobilní číslo,/nějak se mi nechce věřit,že by při pátku tak dlouho pracovali/.

   Pán se mnou chtěl probrat nastavení mé pojistné smlouvy,nutně k tomu potřeboval datum narození a rodné číslo,samozdřejmě jsem mu je odmítla sdělit.

   Strašně se divil,že prý s tím nemá problém,nějak se mi nechce věřit,že by lidi byli ochotný sdělovat takto osobní údaje cizímu člověku po telefonu.

   2

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   klasický příspěvek – dlouhodobě nemám rád anonymní.

   Ruku na srdce – ta tykačka byla nutná?

   3

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Vážený Anonyme #6493,

   co bylo na přípěvku paní Lady tak moc špatného, kde jsou ty „dlouhodobě nepravdy a polopravdy a překroucená fakta“?

   Paní Lada pouze konstatovala a popsala situaci.

   Vzhledem k tomu, že zde dlohodobě vystupuje a čtu si její názory, tak se domnívám, že nemusíte mít starost o její smlouvy.

   Mimochodem, že někdo, NEZNÁMÝ, někam zavolá a chce pro ověření RČ, tak to já v pojišťovnictví nepovažuji za „klasický postup pro ověření totožnosti klienta“.

   Na komunikaci s anonymem jsem toho napsal již dost. Tečka.

   3

   2
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 39 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account