Zobrazeno 15.597x

Zvolené téma obsahuje celkem 76 odpovědí. This post has been viewed 15598 times Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Redakce a poslední změna proběhla 8 roky. This post has been viewed 15598 times

• Autor
  •  Redakce 
    Člen

[Toto je automaticky vložený text z Produktové databáze Poradci-sobě.cz.]

– jednorázové pojistné od 30 000 Kč

– vstupní poplatek 1 %

– určením obmyšleného pro případ smrti odpadá dědické řízení při výplatě plnění za pojistnou událost (včetně hodnoty investice) na rozdíl od běžných peněžních vkladů.

Investovaná částka se umísťuje do kapitálové hodnoty tvořené podílovými jednotkami vnitřního fondu. Vnitřní fond 10. tranše přiná-

ší výnos ve výši 20 % za 5 let.

Podkladové aktivum

V rámci 10. tranše VÝNOSu Plus je podkladovým aktivem vnitřního

fondu, do kterého Česká pojišťovna a.s. investuje jménem pojistníka, 10. Zajištěný fond kvalifikovaných investorů otevřený podílový fond ČP INVEST investiční společnost, a. s.

Investiční politika a charakteristika investičního instrumentu

Fond investuje prostředky primárně do dvou strukturovaných dluhopisů typu CLN (credit linked note) emitovaných KBC IFIMA N.V., jejíž

závazky jsou zaručeny bankou KBC Bank N.V.. CLN je dluhový cenný

papír, který k úvěrovému (kreditnímu) riziku emitenta (KBC IFIMA

N.V.) přibírá i úvěrové riziko vybrané společnosti (v případě VÝNOSu

Plus společností Gazprom OJSC a VTB BANK OJSC). Tato konstrukce

přináší klientům zajímavý výnos s odpovídajícím rizikem.

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
    Účastník

Čistý výnos 3,45%.

Prodává se též na poště. Nutné alespoň minimální pojištění. Obchoďáci ČP k tomu musí sjednat ještě nějaký běžně placený pojistný produkt, jinak mají x krát menší provizi, takže je jasné, že se to bude dost často prodávat způsobem, že je to pouze k nějakému produktu… ;-)

3

0
     | Odpovědět privátně
  •  Štěpán Průcha 
    Účastník

Co soudíte o poměru rizika a výnosu? Co je CLN? Lze něco takového koupit i napřímo, s jakou výnosností?

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Petr Slad 
    Účastník

Kdyby existovala soutěž o nejhorší produkt roku, tak bych do ni Výnos plus zařadil. Po přečtení tiskové zprávy a zvláště poslední věty “Tato konstrukce přináší klientům zajímavý výnos s odpovídajícím rizikem” jsem si říkal, zda to ČP myslí vážně….

Zajímalo by mne i co na podobné nabídky říká ČNB. Po nás chce vyplňovat investiční dotazníky o rizikovosti klienta atd. a zde se na trh pouští rádoby konzervativní “zajištěný” produkt, postavený na dvou dluhopisech dvou polostátních ruských firem.

Krátký komentář :

1.čistý výnos dosáhnu 3,45% na čtyřletém horizontu velmi pravděpodobně na řadě konzervativních produktů a nemusím mít peníze “zavřené” v pojištění. Nikde jsem nečetl, jaká bude cena při předčasném prodeji

2.nikde není popsána konstrukce zajištění ze strany KBC – je pojištěno celé kreditní riziko???….

3.v současnosti lze na západoevropských burzách koupit 21 dluhopisů Gazpromu napřímo s maximálním možným výnosem 5,9% p.a…. Jak je vidět, zajištění a všechny poplatky okolo něco stojí…

4.ČP Invest sám nabízí velmi dobrý dluhopisový fond korporátních dluhopisů, investovaný z velké části do ruských firemních dluhopisů. Zisk se po 6-ti měsících nedaní, dá se pak kdykoli prodat. Být menším investorem se zájmem o ruské dluhopisy, koupil bych tento nebo jemu podobný(v Evropě se najdou i další)dluhopisový fond

9

1
     | Odpovědět privátně
    •  Štěpán Hegar 
      Člen

Proč komentujete něco, čemu nerozumíte?! ČP nikde neprezentuje, že se jedná o nějaký “zajištěný” produkt. Už jen samotná změna názvu produktu z Garance na Výnos Plus svědčí o svém.

A nějaké výnosy na západoevropských burzách… Co to srovnáváte? To potom nemusíme mít žádné fondy apod. a každý sám si může investovat, ne? :) Vždyť více než půlka našeho národa neví, co je to dluhopis, ale pojďme všichni investovat individuálně :) :)

A je to přesně tak, jak píše jak pan Kolář. ČP chce hlavně tímto produktem sjednat další produkty, typický cross sellový produkt. Takže asi tak.

1

5
       | Odpovědět privátně
      •  Petr Slad 
        Účastník

Troufám si říci, že tomu trochu rozumím díky ekonomickému vzdělání a cca sedmileté praxi s obchodováním na světových burzách. Chtěl jsem jenom vyjádřit svůj názor. Jestli ten produkt chcete jako zástupce ČP prodávat, je to samozřejmě Vaše volba.

Jinak naši klienti jsou individuálně na burzách od 300 000,-Kč nebo nyní i s průběžným investováním od 50 EURO měsíčně a pojištěním běžného účtu na 4,2 mil. EURO. Investování také většinou nerozumí…

0

0
         | Odpovědět privátně
        •  Štěpán Hegar 
          Člen

o to je to horší, že tomu podle Vás rozumíte a šíříte nepravdy :)

nemám s ČP nic společného, ale nelíbí se mi tento negativní postoj. Kritizovat, protože je to ČP.

Lidé jsou u nás nedůvěřiví a ČP berou jako jistotu. Tu jistotu, že když jí “dají” peníze, tak je také za 5 let uvidí (investice do Gazpromu a VTP opravdu jistotou je). Vám asi tolik nedůvěřují, resp. společnosti, kterou prezentujete. Proč by tedy raději neinvestovali u Vás? Proč raději dali 2,5 miliardy do 9. tranše u ČP? :)

A i kdyby byl výnos 2,5% ročně, pořád je to více než např. na 5 letém termínovaném účtu.

0

6
           | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář 
            Účastník

9. tranše byla ale o něčem jiném.

1. Investiční horizont byl 4 roky

2. Za 4 roky bylo zhodnocení 18%

3. Obchodníci nebyli nuceni k tomu uzavírat další produkt.

4. Zhodnocení bylo garantované

U obou případů je nesprávně uvedeno roční zhodnocení. Pochopil bych to, když to řekne člověk jako já a pak si o mě někdo může myslet, že jsem trubka. Když to má ale ČP na rozpočtovém lístku a ještě k tomu na svých stránkách, tak to beru jako zavádějící informaci, která klienta mate a napomáhá obchodu. Stejnou informaci dostali obchodníci a stejným způsobem to prodávají. Jakou důvěru máte ve finanční instituci, která říká, že 20% za pět let je totéž jako 4% ročně?

Navíc celá akce je na hlavu postavená. Pokud obchodník ČP svého klienta opravdu vytěží, tak jak má (pominu kolik to stojí), tak co mu asi udělá za půl roku po své návštěvě smysluplného? V drtivé většině nějakou nepotřebnou hovadinu. Bude to spekulativní obchod nebo kravina. A obchodníka do toho bude tlačit desetinásobný rozdíl v provizi. Zdá se Vám v pořádku, nabízet klientovi něco, co by mu normálně ten obchodník nenabídnul?

Produkt ať si každý zhodnotí sám, ale měl by k němu dostat pravdivé informace. A už na začátku je zavádějící nepravda (nechci psát lež).

O postoji ČP k obchodníkům tu nemá cenu psát. Ty lidi tam brečí stále dokola, 10 let prosí o to, aby neměli tříleté storno provize, když už prodávají ne zrovna nejlevnější produkty a celých těch 10 let slyší stále stejnou písničku. Kdo zná polovinu toho, co já, musí jen kroutit hlavou. Nedivte se proto takovým reakcím, mají reálný základ.

8

0
             | Odpovědět privátně
          •  Štěpán Hegar 
            Člen

rozumím Vašemu pohledu. Na druhou stranu, pojišťovna chce především vydělávat, což v případě jednorázového ižp téměř nejde. Je to spíše taková image akce pojišťovny. Takže se rozhodla, že udělá takový produkt, který bude motivační pro obchodníky tím způsobem, aby sjednali ještě nějaký produkt. Nevidím v tom nic nelogického.

A samotné provize – to je u nás obrovský problém. Obchodníci neustále přetáčejí smlouvy a dostávají peníze pořád dokola za jednoho klienta. Vždyť v ČR jedna smlouva na ŽP běží průměrně 3 roky.. ta má běžet alespoň 15 let a výše.. Ono taky obchodníci by si měli nejdříve zamést před vlastním prahem. To co poslouchám z jednotlivých pojišťoven, jak obchodníci dokážou najít skuliny… ale to už je na diskuzi někam jinam..

0

0
             | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář 
            Účastník

Nelogické v tom vidím to, že dobrý obchodník už u daného klienta udělal vše, co měl. Čím lépe tedy pracujete, tím horší máte podmínky k uzavření. Ale budiž, možná se tu tlačí na získání nových.

K provizím. Pokud obchodník, který je placen provizně, nedostane u klienta, kterému upravil smlouvu a navýšil o dvě stovky nic, tak to je “vynikající” motivace. Tříleté storno, kdy dvanáctý měsíc vracíte ještě 100% a na konci třetího roku ještě šedesát, je taky dobrá motivace. Za smlouvy, které zrušíte a znovu uděláte, už dnes nic není, pokud Vám k tomu nedá souhlas šéf, kterému by se to mělo zdůvodnit. Pokud tedy pojede obchodník ke klientovi, který sám zažádá ve finanční tísni o zrušení a místo zrušeného Dynamiku udělá Multirisk, tak to dělá obchodník zadarmo, pokud mu ředitel nedá divokou kartu (nebo jak to nazývají). Přetáčení smluv u ČP způsobili v první řadě obchodníci makléřů. Obchodníci z ČP to mimo konverze, do které je nahnala ČP zvětšiny nedělali. Dnes je to o tom, když to nepředělám já, předělá to někdo jiný a už se jede. Makléř to může hodit jinam, obchodník z ČP nikoli, pojišťovna na tom pochopitelně nikdy neprodělá…

2

0
             | Odpovědět privátně
          •  Štěpán Průcha 
            Účastník

Romane, co znamená bod 4 – zhodnocení bylo (u produktu Garance) garantované? Garance tam byla obdobná jako zde – pokud emitent či zajišťující banka bude schopna plnit za dluhopisy, pak klient plnění získá.

Pro větší odborníky než jsem já: je rozdíl v garancích mezi produkty Garance a Výnos Plus?

0

0
             | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář 
            Účastník

Máte pravdu Štěpáne, žil jsem v domění, že ta předchozí akce měla částku na dožití.

1

0
             | Odpovědět privátně
          •  Štěpán Hegar 
            Člen

Proč si myslíte, že se produkt přejmenoval? :)

0

0
             | Odpovědět privátně
          •  Petr Slad 
            Účastník

1. Kritizoval jsem především produkt a způsob jeho prezentace na trhu. Je mi jedno jestli pochází z dílny ČP, ČSOB nebo někoho jiného.

2. Termínovaný vklad dnes seženete na dobu 5 let přes 4% p.a. Vzhledem ke zvyšující se inflaci je ale termínovaný vklad na takto dlouhou dobu nesmysl( o to více pak Výnos plus….)

3. Naše společnost funguje rok a půl, kdybychom měli tolik peněz na reklamu jako ČP asi by o nás bylo více slyšet. Já spíše spoléhám na osobní doporučení a reklamu na základě spokojenosti a výsledků – můžete sledovat blog Aktivní správa kapitálu nebo si nás můžete najít na Facebooku

4. Produkty typu Výnos plus, zajištěné fondy atd. se od nás klienti nikdy nedočkají

5. Klienti s námi investují, aby vydělali více než na TV. Produkty s výnosy okolo 2 – 3% příliš neřešíme.

6. KBC stála v roce 2008 kousek od velkých problémů, myslím, že i inkasovala docela velkou vládní pomoc. Způsob konstrukce tohoto produktu je poněkud krkolomná. Takže mne to jako produkt vhodný pro velmi konzervativní klienty, kteří jsou zvyklí na termínované vklady nepřipadá.

7. za Vaše přiřazení do ČP se omlouvám.

0

1
             | Odpovědět privátně
  •  Jan Rýc 
    Člen

chtěl bych se zeptat mate nekdo zkusenost s Balance komodity odaxa?

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
    Účastník

Tak ještě udělám opravu. Vzhledem k tomu, co uvádí rozpočtový lístek, cituji: “Při výplatě pojistného plnění (v případě dožití a v případě odkupného) bude uplatněna srážková daň v souladu se zákonem o daních z příjmů” bude tedy čistý výnos Po odečtení poplatků a daně z výnosu) 2,97%. (původně jsem číslo vzešlé z rozpočtového lístku bral jako skutečnou výplatu, ale zřejmě tedy tomu tak není.

Nicméně velmi zajímavý je další údaj, který mimo jiné hovoří: “Zhodnocení fondu 20% za pět let odpovídá v přepočtu 4% za rok. Docela by mě zajímalo, jakým přepočtem tohoto čísla ČP dosáhla. Zřejmě nějakým vlastním, tzv. mystifikačním :-) Obchodníci to přesně takto prezentují i klientům a ještě v rámci tohoto “obrovského” úroku tlačí klientovi další produkt.

Pokud by to chtěl někdo studovat podrobněji: http://www.ceskapojistovna.cz/files/sekce/Informace_o_povaze_podkladovych_aktiv.pdf

2

0
     | Odpovědět privátně
  •  Martin Dratva 
    Účastník

Klasika…netransparentnost, nepravdy, tlaky ze strany pojišťovny – není toto snad ČP? :D

Jsem rád, že již nejsem součástí této pojišťovny :-)

Mimochodem, jsou zde nějácí poradci přímo z “české” ?

Přijde mi, že zde je zastoupeno vše na trhu jen s výjimkou ČP?

Nebo se snad pojišťováci z ČP ve volném čase nevzdělávají?

1

0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář 
      Účastník

Pojišťováci, kteří se vzdělávali, již z ČP utekli :-) Zbytek to buďto nechce radši slyšet nebo stále doufá, že se konečně něco změní (marně) nebo má strach, protože kdo odejde, tak po tom jdou jak po delikventovi. Jinak je tam pochopitelně drží kmen a stále velká databáze klientů, s kterou se nechá pracovat. Jinak je to hrůza a děs a snad neznám člověka, který tam dělá a nebyl alespoň jednou týdně nas.aný z nějaké jobovky.

Tak dopadlo mezidruhové křížení komunistického molochu s Kelnerem :-))

4

1
       | Odpovědět privátně
    • Dobrý den, pane Dratvo, jsem z ČP.

Takže i takoví čitatelé se zde najdou.

Co se týká mého osobního postoje k 9. nebo 10. tranši našeho produktu: Je to produkt, který si našel své klienty, jak v minulosti, tak i nyní. Z mého pohledu je dost jednoznačně řečeno, co klient může očekávat v průběhu i na konci.

Kde konzervativní klient najde se svými např. 5O tisíci nějaký termínovaný vklad se zhodnocením 4% ročně? Daně jsou snad nad konci pojištění nebo konce termín. vkladu stejné, takže toto nesrovnávám.

Prodávám i produkty přímo od ČP Investu, ale jsou zkrátka někteří klienti tak nedůvěřiví slovu “fond”, že ikdyž chápou výhody investování touto cestou, tak si zvolí menší zhodnocení přes Garanci/Výnos plus.

Pořád je to férovější než, když v ČS slyším bankovní pracovnici argumentovat 75-leté paní, aby převedla svých 50 tisíc z penzijního fondu na výhodnýější zhodnocením, které se nyní velmi dobře prodává – pak z toho vyplynulo, že se jedná o akciový fond. A proč jí rušila PF? Protože stát už lidem od věku 75-ti let nepřipisuje státní příspěvky. Z toho bych se více poblila. Ale to je už zase na jiné téma.

1

0
       | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
    Účastník

Tak ještě jeden dovětek. Padla zde od pana Slada připomínka, že se nikde nepíše, jak to bude vypadat při předčasném výběru. Podle informací, které se mi podařilo zjistit, je to 8%, kdykoli v průběhu trvání :-) Předpokládám, že je to procento z investované částky, takže aby byl klient na svých, tak to tam musí nechat tak tři roky. ;-)

1

0
     | Odpovědět privátně
  •  TP 
    Účastník

Dnes mně lákali klienta, když ruší Dynamik, aby peníze co tam má přesunul na VYNOS PLUS se slovy, že je tam 4% každoročně výnos a že to žádná pojišťovna v ČR nemá (v průměry prý 1 – 2 procenta). super :D

1

0
     | Odpovědět privátně
  •  Štěpán Průcha 
    Účastník

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Aleš Náhlík 
    Účastník

Tak prodej Výnosu Plus byl ukončen, memento ale zůstáva!

http://www.produktovelisty.cz/pojisteni-osob/zpravy/ceska-pojistovna/358-vynos-plus-neni-garance.html

Mělo by být varováním všem poradcům/klientům, kteří nabízejí/kupují strukturované produkty a neznají jejich podstatu.

Aleš Náhlík

2

0
     | Odpovědět privátně
    •  Václav Šplechta 
      Účastník

Nechci tu produkty tohoto typu nějak výrazně vychvalovat, ale zhodnocení tu přeci garantuje společnost, která produkt nabízí, nebo se pletu? Tedy kreditní riziko tu nenese klient, ale v tomto případě pojišťovna.

Mimochodem zmiňovaný “čistý” výnos kolem 3,5% by měl odpovědný a na rovinu jednající pojišťovací zprostředkovatel klientovi sdělit.

0

0
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář 
        Účastník

Václave, již jsem to psal, ale zřejmě to bylo v jiné diskuzi… cituji přímo z rozpočtového lístku: Fond, který je podkladovým aktivem IŽP Výnos plus, KDE INVESTIČNÍ RIZIKO NESE KLIENT, přináší výnos ve výši 20% za 5 let.

…zhodnocení fondu 20% za 5 let, odpovídá v přepočtu 4% za rok.

Ano, odpovídá to přepočtu, ale přepočtu České pojišťovny :-). Když budu chtít klienta zmást, udělám mu takové přepočty, že bude zírat :-)) Je to klam od začátku až do konce. Většina klientů nejen neví, jak přesně je jeho vklad úročen, ale ani netuší, že existuje možnost, že by všechny svoje peníze nedostali zpátky… Instituce, která toto tímto způsobem prodá, by měla zákonitě ztratit klientovu důvěru.

1

0
         | Odpovědět privátně
  •  Martin Dratva 
    Účastník

Co jsem se tak dočetl, tak vše funguje na bázi cenných papírů typu CLN a peníze putují do Ruska na financování fůze Generali PPF Holdingu a banky KTF. Přičemž jistota pramalá, respektive žádná.

Doufám, že i toto klienti ví ;)

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Jan Voldán 
    Člen

Pokud se zapojím do už trochu ukončené diskuze, tak mě osobně Výnos PLUS rozhodně rozesmál kudy jsem chodil. Když už totiž někdo chce volit konzervativní investici formou “garantovaného IŽP”, tak pro mě (člověka z AVIVy) je Výnos Plus rozhodně komický…, především nedlouho poté, co jsme za pět pracovních dnů několikanásobně vyprodali Royal IV (znatelně lepší než Royal III), který byl na 6 let s 10% (+-8%) ročně… Ale ČP tím zase dokáže polepit polovinu Prahy..

1

0
     | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři

Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account