Zobrazeno 3.360x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 3 diskutující a má 3 odpovědi. This post has been viewed 3361 times

 • Autor
  • Dobrý den,

   můžete mi prosím poradit jak bude vypadat následující situace, jsem absolutní laik v těchto znalostech. V budoucnu se chystám odcestovat do zahraničí na dobu neurčitou, vlastním byt zatížený hypotékou, který pronajímám. Náklady jsou pokryté. Do dvou let mě však čeká refinancování, jak budu v tomto případě dokládat příjmy, předpokládám, že nebudu mít v cizině stálého zaměstnavatele popř. budu cestovat a pracovat pouze brigádně. Pro banku jsem solventní klient, refinancovat budu po druhé dékádě 5 leté fixace tedy deseti letech.

   Dále mám dotaz jestli se vyplatí refinancovat před koncem fixace když jsou stále sazby nízké, nyní jsem na 4,35%.

   Děkuji

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • 1. refinancovat nemusíte, můžete zůstat u vaší stávající banky

   2.co se týká příjmů a případného refinancování, bude záležet na metodikách bank za necelé dva roky, těžko předpovídat.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Co se týká dokládání příjmu u refinancování, tak banky jsou v tomto případě poměrně benevolentní. Pokud je vaše nová splátka hypotečního úvěru rovna nebo menší, než splátka současného hypotečního úvěru, tak svůj příjem nedokládáte, pouze svůj příjem čestné prohlašujete. V případě, že tedy vaše současná splátka HÚ je 8.000 Kč/měs. a vaše nová splátka bude 7.600 Kč/měs., tak příjem nedokládáte. V případě že chcete zkrátit splatnost u nového HÚ a splátka vám i při nižší úroková sazbě vyjde na 8.600 Kč/měs., je nutné doložit příjem. Doložit příjem musíte i v případě, že chcete kombinovat u nového HÚ další účel (např. refinancování + rekonstrukce).

   Toto jsou současné zjednodušené pravidla a předpokládám, že se tyto pravidla nebudou v budoucnosti příliš měnit.

   Na vaši druhou otázku je trošku komplikovaná odpověď. Refinancovat se dá již 1 rok do konce fixace, a pokud je současná hladina úrokové sazby 1.99% a předpoklad je, že úrokové sazby porostou, tak lze logicky předpokládat, že se mi vyplatí nyní refinancovat za 1.99% (např. pro fix 8let). Nicméně, jsou to pořád pouze předpoklady…

   Nutno také zmínit, že jaké získáte parametry HÚ je spíše výsledkem vyjednávání špičkového hypotečního makléře.

   Jednoduchá rada na závěr. Najděte si ve vašem okolí šikovného poradce s dobrými referencemi a řešte s ním své finanční záležitosti. Potom už nebudete muset dávat podobné dotazy na tento portál.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account