Zobrazeno 5.181x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. This post has been viewed 5182 times Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Maňák a poslední změna proběhla 5 roky a 3 měsíci. This post has been viewed 5182 times

  • Autor
    •  Jana Jana
      Účastník

      Dobrý den všem,
      najde se zde někdo kdo rozumí finanční analýze? Potřebovala bych každou cennou radu k mé obhajobě Bakalářské práce, která se zabývala tématem „Finanční analýza společnosti“. Potřebovala bych prosím zodpovědět tyto otázky:

      1) „krátkodobý finanční majetek je vykazován ve velmi nízkém podílu, jeho hodnota je však zkreslena, neboť společnost využívá reálný cash pooling.“ Jak přesně se toto zkreslení projevuje? Může mít cash pooling vliv i na hodnotu ukazatelů likvidity?
      2) Autorka doporučuje společnosti zaměřit se na lepší řízení svých pohledávek. Jak konkrétně by to společnost měla provést?
      3) Je doporučeno společnosti zaměřit se na podporu tržeb. Jaká konkrétní opatření by měl podnik přijmout?

       | Odpovědět privátně
    •  Jan Maňák
      Účastník

      Myslím, že jste si spletla server.

      Není obvyklé, že by finanční poradce pro fyzické osoby ovládal dopady různých typů cash poolingu na finanční ukazatele firem.

      Osobně jsem tou otázkou trochu překvapený, čekal bych, že i v rámci cash poolingu Vaší firmě vzniká pohledávka za sesterskou společností, kterou formou cash poolu úvěruje a tudíž se pouze zobrazí jako jiný typ krátkodobého finančího majetku – místo pohledávky za bankou se mění na pohledávku za spřízněnou právnickou osobou. Nebo je to nějaké specifikum REÁLNÉHO cash poolu? Nikdy jsem se neživil cash managementem, takže si nejsem jistý všemi aspekty.

      Ad 2) možností je řada, záleží, v jakém sektoru podnik působí a jak silnou pozici má v rámci řetězce vztahů. Například aplikovat risk management na pohledávky z obchodního styku, zrychleně urgovat neplatící zákazníky (T-Mobile), případně jim službu rychle vypínat (pokud si to můžete dovolit, malá subdodavatelská firma ve stavebnictví asi nepřestane dodávat Skansce). Risk management vám umožní přestávat dodávat klientovi, který neplatí dříve, než jeho závazky přerostou do neřešitelné úrovně. Stanovíte hranici, kolik Vám smí maximálně jeden klient z titulu neuhrazených pohledávek dlužit.

      Ad 3) to je téma na jednu vysokou školu, to by Vám tady mohl zodpovědět někdo jiný, o to se tu totiž všichni snažíme. Marketing, lepší produkty, noví klienti, lepší poprodejní servis, vytvořit ekosystém, který zvýší bariéry vstupu (apple), vytvoření značky, aby ten Váš produkt nebyl vnímaný jako komodita atd atd atd.
      Neexistuje univerzální odpověď, se obávám.

      Držím palce, PH faktulta VŠE?

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account