Zobrazeno 13.043x

Označeno štítky: , , ,

Toto téma obsahuje 11 diskutujících a má 24 odpovědí. This post has been viewed 13044 times

  • Autor
    • Zdravím, před třemi měsíci jsem nastoupil do OVB s tím že chci budovat kariéru a být placen za to, že připravím produkty na míru konkrétnímu klientovi. Můj GST je 19leté dítě, které nebylo schopné dokončit školu, tak si zaplatilo maturitu a svou práci provádí přes zplnomocnění svým nadřízeným. Jeho jmenování na pozici GST bylo také o náhodě protože nesplnil podmínky pro povýšení (500bj poslední měsíc sledovacího období). Tento člověk za svého působení po cca půl roce ztratil každého kdo se pod něj dostal. Já jsem se kvůli něj dostal několikrát do tíživých situací se splatností smlouvy, také jen prodává IŽP podle provizí. Nenaučil mě nic. Všechno jsme si musel zjišťovat sám…

      Před několika dny mě oslovil pán ze ZFP. Podnikatel, ženatý s úplně opačným přístupem k poradenství a spoustou znalostí z oboru. Už jen vzdělávací a školící systém ZFP je úplný opak školení které jsem zažil ve své pobočce OVB (žádné nebylo).Bohužel mám strach z přestupu kvůli konkurenční doležce mé smlouvy o spolupráci s OVB

      Žádám vás o radu, názor o své zkušenosti, mám rád OVB protože tam mám přátele, ale nikdo z mé struktury se nikam nikdy neposunul, já víc prodělávám než vydělávám a strukturu změnit nemůžu… co stím?

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    • Konkurenční doložka je přesně ten pseudo strašák, co nutí lidi zůstávat ve špatné firmě. OVB opustit a do ZFP nechoďte, to je ještě horší firma než OVB a to už je co říci. Taky byste na to za pár měsíců přišel, rozdíl je, že kromě IŽP ještě milují penzijka a stavební spoření.

      5

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Jiří Prášil
      Účastník

      O ZFP a OVB zde bylo spoustu negativních příspěvku. Jinak mluvit o ZFP jako o poradenství je opravdu úsměvné.

      Shrnutí: Z bláta do louže, tak bych to vnímal osobně. Jinak ZFP má ještě přísnější zavazující smlouvu než-li OVB. Na českém trhu jsou lepší možností…

      3

      0
       | Odpovědět privátně
      • Zajímalo by mě, jestli princip fiktivního podnikání založený na prodeji něčeho co celé struktuře vydělává nejvíc je všude, nebo mám někde šanci dělat svou práci poctivě tzn. na míru klientovi. Samozřejmě za přijatelné provizní ohodnocení…

        0

        0
         | Odpovědět privátně
        • Určitě, doporučuji spíš menší firmy, tzv. rodinného typu než velké molochy, tam Vám na kvalitu kašlou, hlavní jsou BJ. Jak jsem říkal, sedněte si s pár lidmi na kafe, vyptejte se na vše a pak se v klidu rozhodněte.

          1

          0
           | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Jasně, že máte. Ale zjevně Vám to ještě nikdo neřekl. Prvotní je, proč tu práci chcete dělat. Váš úvodní příspěvek zrovna nemluví o poctivé práci na míru klientovi, mluví na prvním místě o budování kariéry. Co si pod tím představujete? V jakém časovém horizontu? Co pro to chcete udělat, či obětovat?

          1

          0
           | Odpovědět privátně
          • Představuji si pod tím odvádění dlouhodobé kvalitní práce, jedině tak se dá podle mě dosáhnout úspěchu, ne hrabat peníze. Nad časem jsem nikdy nepřemýšlel, na Summitech jsem viděl ředitele co se z R1 na RD vypracovali za 6 let, tak jsem počítal s obdobným růstem, popravdě řečeno je mi to fuk, chci mít stálý příjem a je mi jedno jak bude velký. Obětovat? no mám pocit, že jsem pro to obětoval všechen čas, úsilí i úspory víc už ani obětovat nemůžu. Spíše se chci zaměřit na to čas investovat pro samostudium informací a své GST brát jen jako panáka který mi schvaluje smlouvy

            0

            0
             | Odpovědět privátně
    • Já bych Vám doporučila především číst a začít můžete zrouna tady na webu.

      2

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Z OVB do ZFP? To si tu snad někdo vymyslel kvůli mě, ne? :-)) Existuje ještě horší změna?

      1. Jestli chcete v tomto oboru dělat, tak nezačínejte tím, že chcete budovat kariéru. Nejdřív sbírejte znalosti. Až je nasbíráte, přemýšlejte o kariéře.

      2. Zkuste si uživit se realizací vlastních obchodů. Pokud se budete živit realizací rozšiřování MLM, tak jste tam, kde jste byl. Bez vymývání hlavy dalším nástupcům, budete…víte kde? Jen si to pěkně zkuste získávat klienta vlastními silami a nikoli oblbováním. Když Vám to půjde, jste na dobré cestě.

      3. Jestli chcete někde, kde víte že je to špatně, zůstávat kvůli tomu, že tam máte přátele, tak si taky kopete vlastní hrob.

      Nemůžu uvěřit, že se bojíte konkurenční doložky a pokut a hrnete se podepsat ještě strašnější smlouvu, než máte nyní. Vy se zcela zjevně toužíte stát obětí těchto systémů. Stačí, když Vám někdo ukáže zlaté pozlátko nebo hezky mluví? Zastavte se na chvíli, nadýchněte se a pohovořte si s někým, kdo má trochu odstup.

      3

      0
       | Odpovědět privátně
      • Dobrý den pane Koláři.

        zcela nerozumím Vaší větě že „nemůžete věřit se někdo bojí konkurenční doložky“. Já osobně se jí také bojím, protože nyní pravděpodobně budu měnit firmu a opravdu nevím jak se původní firma zachová při uplatňování konkurenční doložky.

        díky

        0

        0
         | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          No právě proto, že se někdo bojí konkurenční doložky a smlouvy, kterou podepsal, tak mi nějak nedává smysl, že chce podepsat konkurenční doložku znovu a to u firmy, kde je hrozba pokut ještě větší, než v předchozí společnosti. To bych musel mít zatmění v hlavě. Přece když s něčím nesouhlasím nebo vidím, jaké mi to může přinést problémy, tak to nebudu podepisovat znovu a ještě horší. Doufám, že neděláte stejnou chybu.

          Konkurenční doložky bych se na Vašem místě až tak moc nebál. Pokud odcházíte jako jednotlivec a nebudete cíleně shazovat smlouvy, tak Vám dle mého soudu dá společnost pokoj. Možná Vám budou ze začátku vyhrožovat a tlačit Vás konkurenční doložkou apod., ke zdi, ale to je především hra na strach. A u firmy, kde se musí šířit strach ze smlouvy, aby obchodníci neodcházeli, bych tedy dělat nechtěl. Případným sporem s jednotlivcem by společnost riskovala, že tento spor nevyhraje a vytvořila by tak sama sobě nebezpečný precedens k odchodu dalších.

          0

          0
           | Odpovědět privátně
          • Chci odejít od společnosti se kterou mám podepsanou mandátní smlouvu a jít do společnosti která ji nemá. Odcházím jako jednotlivec. Jsou dohledatelné nějaké reálné případy kdy soud uznal či neuznal doložku?

            děkuji

            0

            0
             | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Ono zřejmě moc těchto případů nebude, právě pro výše zmíněné riziko toho, jak by to dopadlo. Z největších známých sporů najdete spor OVB versus skupina odcházející a vytvářející Partners.

              Většina právních sporů, která se na toto téma v ČR udála, se týká konkurenčních doložek v právu pracovním. Obchodní zástupci pracují v reřimu smluv o spolupráci, mandátních smluv, smluv o obchodním zastoupení nebo zprostředkování. Na čem se nechá stavět a konkurenční doložku rozporovat:

              1. Může být v rozporu s právem podnikat (Článek 26 odst. 1 Listiny zakotvuje právo podnikat takto: „Každý má právo na svobodnou volbu povolání a přípravu k němu, jakož i právo podnikat a provozovat jinou hospodářskou činnost.“)

              2. Může být v rozporu s dobrými mravy (Podle § 39 občanského zákoníku (dále jen „ObčZ“) ve spojení s § 3 odst. 1 ObčZ je právní úkon odporující dobrým mravům neplatný (jedná se o neplatnost absolutní).

              3. Nemusí být vyvážená.

              4. Může být kryta neúměrnou pokutou (to jsou oni milionoví strašáci, ze kterých mají obchodníci strach, protože se bojí, že by tu pokutu firma proti nim mohla uplatnit. Domnívám se, že nemohla, pokuta, pokud by nebyla v rozporu s žádným jiným bodem, (o čemž velmi pochybuji), musí být úměrná příjmu

              5. Může vylučovat konkurenci jako takovou (problém s formulacemi typu „obdobné činnosti“. Pokud tedy např. odejdu z OVB nebo ZFP a začnu s naprosto jiným modelem, tedy např. finančním plánováním, kde hlavní náplní budou investice nebo poradenský model, který tu např. představuje pan Slad, tak si myslím, že je to na hony vzdálené tomu, co ten člověk produkoval do té doby.

              Jinými slovy, sporných bodů je tam velmi mnoho, šance na realizaci pokut, tak jak jsou ve smlouvách, je dle mého soudu naprosto minimální. Nevylučuji ji proto, že nemám právní vzdělání, ale za sebe si myslím, že drtivá většina takových sporů by určitě nedopadla tak, jak se popisuje v konkurenčních doložkách.

              Jinou smlouvu už má ale dnes např. ČP, kde se již mluví kromě konkurenční doložky o vyplácení nějaké adekvátní náhrady ze strany ČP a odcházející obchodník se tak může rozhodnout, zda se nějakou dobu bude živit něčím jiným a nechá si k tomu něco vyplácet nebo zaplatí pokutu a bude dělat jinde.

              0

              0
               | Odpovědět privátně
    •  Artur Petržilka
      Účastník

      Jak psali ostatní.. z OVB do ZFP je jak z bláta do louže, v tomto případně možná z louže do bláta … :)

      Můžete být hodnocen i nadstandardně oproti MLM firmám za svůj vlastní obchod (klidně i 2x tolik), stačí jen vědět, že k tomu je potřeba najít někoho z menší, ale stabilní firmy s historií (a rozhodně ne MLM).

      Jak psal Roman, nejdříve se pořádně naučte svůj vlastní obchod. Můj názor je ten, jste-li např z Prahy, je potřeba si vydělávat minimálně 40-50 tisíc měsíčně vlastní činností po dobu půl roku až jednoho roku (v jiných krajích třeba stačí 30 tisíc). Až pak teprve (možná) zjistíte o čem to je a není (bez sekání IŽP na spoření) a případně pomýšlejte nad nějakou tou kariérou.

      1

      1
       | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Dobrý den Jakube,

      pokud jste R1, pak se Vás konkurenční doložka netýka (nedošlo-li ke změně smluv).

      Než půjdete kamkoliv, zjistěte si aspoň jaké jsou Vaše možnosti. Začnu od provizí. Chcete mít jen základní provizi? Chcete mít i následnou provizi? Chcete mít i rozdílovou provizi? Pokud znáte rozdíl – super, pokud ne hledejte. Z toho pochopíte nejvíc. Až pak řešte její poměr – jestli půlku, nebo dvojnásobek. Poměr změníte snadněji, než typ.

      Vzdělání a vedení. Jste samostatný? Umíte si napsat svůj obchodní plán a pohlídáte si, že jej dodržíte? Víte vůbec co chcete? Potřebujete jen produktová školení, nebo potřebujete i obchodní školení?

      Kmen. Budete v budoucnu dělat změny? Co se stane s VAŠIM kmenem? Zůstane Vašemu bývalému „zaměstnavateli“, nebo bude Váš?

      Firma. Chcete si budovat vlastní firmu, která postupně bude uzavírat smlouvy napřímo s finančními domy (nebo dokonce tvořit vlastní produkty)? Stačí Vám mít skupinu v rámci nějaké organizace (OVB, Broker Trust, …)? Pozor firma je to co bude fungovat i bez Vás, ne jednomužná s manželkou ;-))

      Až si vyjasníte co zhruba chcete, zajděte si do pár firem a zeptejte se, co Vám z toho mohou nabídnout. Nečekejte, že kvůli Vašim modrým očím Vám hned dají ředitelské provize (i když Vám budou říkat, že Vám je dávají). Ale i to, že Vás naučí „jak lovit ryby“ – ať klienty, nebo spolupracovníky a jak se postarat o sebe (své produkty) Vám pomůže. Slevy na rizikových pojistkách jsou příjemné. Investice bez poplatků jsou taky prima. Hypotéky s provizí taky potěší.

      Při výběru firmy je důležité osobní role Vašeho vedoucího, ne jakou zkratku společnost má. Ano zastávám názor, že i v OVB se dá dělat poradenství kvalitně, ale jsou pro to horší výchozí podmínky.

      Pište si své poznámky, abyste se k nim mohl někdy vrátit. A neměl „oblast zkreslené reality“ a nezapomínal na moc věcí.

      Nečekejte, že za pár týdnů budete mít mraky klientů a spolupracovníků. Bude Vám to trvat roky.

      Přečtěte si nejen odbornou literaturu k pojišťování, ale i pár životopisů – Steve Jobs, Richard Branson, …

      Petr

      10

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      … a ještě jedna drobnost. Personalisti se Vás často ptají „proč jse odešel?“, „jaká byla společnost kde jste pracoval?“, „jaký byl Váš šéf?“.

      Důvod je ten, že je zajímá jak o nich budete hovořit za pár let – až od nich půjdete pryč.

      Váš nový nadřízený asi nebude chtít abyste o něm za pár let říkal, že je … asi víte co ;-)

      5

      0
       | Odpovědět privátně
    • Děkuji, položil jste mi spoustu otázek k zamyšlení. Jsem typickým příkladem zrekrutovaného mláděte bez podnikatelského ducha i znalostí. v OVB mám dostatek volnosti i prostoru pro seberealizaci, buď se můžu přidat k celému stádu oveček a dělat to co mi řeknou aniž bych věděl jak, nebo si vybuduju vlastní vědomosti, názory postupy a pak se uvidí co dál. Přísup mého GST je z tohoto úhlu pohledu výhodou, protože mi ukázal jak se to nemá dělat a tím mě donutil položit si sám o sobě otázku jak to dělat mám.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Na Vašem místě bych začal z úplně jiné strany. Když budete dělat jako „tipař“ (dal jsem to záměrně do úvozovek, protože mi nejde o statut tipaře jako takového, ale spíše o spolupracující osobu), který začne místo tlační do pojištění (nedejbože několikatisícových IŽP), sbírat u klienta data a pak s někým spolupracovat na tom, jak se s těmi daty dále pracuje, tak Vaše odměna může být úplně stejná, ale spíše vyšší, než jste měl nyní. Bude to ale z úplně jiného soudku a až to za nějakou dobu zvládnete, můžete do toho jít sám, zpočátku s nějakým „dozorem“, později samostatně. Odpoutáte se ale od toho nesmyslu začít tím, že si začnete nejdříve budovat karieru a to na základě vysokobodových produktů a vodění dalších lidí, kteří budou stejně postiženi, jako Vy. (Nemyslím to špatně, Vy za to nemůžete, ve Vašem věku bych pravděpodobně skončil stejně. Předpokladem ale je, že tu práci skutečně chete dělat, baví Vás to a peníze nejsou tou nejvyšší prioritou, podle které všechno řídíte. (jeich důležitost tím nepopírám, ze vzduchu taky žít neumím) :-)

        1

        0
         | Odpovědět privátně
    • Dobrý den, bylo to tu sice řešeno několikrát, ale mám nejprve pár otázek?

      1) Líbí se vám práce FZ a chcete jí opravdu dělat?

      2) Co jste ochotný pro tu práci udělat.

      To, že máte nadřízené jaké máte, je skoro k pláči a to jsem také OVB. Upřímně bych ve vaší situaci být nechtěl. Zkusil jste se o své situaci bavit s někým výš než je vaše přímé vedení?

      1

      1
       | Odpovědět privátně
    • Pokud vidíte chyby vedoucího, ba se o nich dokážete takhle žlučovitě rozepsat, nevidím důvod proč to tomu 19ti letému dítěti neříct do očí.

      „Hele, děláš špatně tohle a tohle.“

      ?? Za další moc nechápu, proč vás vůbec trápí nějakej špatnej vedoucí, pokud máte dostatek zkušeností, dělejte si práci podle sebe. Pokud jste pevně rozhodlý přestoupit, tady na webu se vás jistě někdo rád ujme.

      5

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Mohu se zeptat, kam se vývoj za 3 týdny posunul???

      Děkuji

      3

      0
       | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account