Zobrazeno 6.011x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 7 diskutujících a má 8 odpovědí. This post has been viewed 6012 times

 • Autor
  •  Antonín Mencl
   Účastník

   Dobrý den,

   jsem měsíc u OVB a začínám pozorovat jednaní nadřízeného, které se zde řeší v jiných vláknech. Bohužel jsem měl ze začátku růžové brýle a smlouvu podepsal. Do teď jsem si říkal, že bych mohl tuto práci dělat kvalitně (pro klienty) i když nemá OVB dobrou pověst ale nyní začínám mít pochybnosti. Začal jsem si zjišťovat co všechno je potřeba pro kvalitní a dlouhodobou práci ve finančním poradenství. Nejsou mi jasné podmínky pro registraci PPZ u ČNB. Hlavně co se týče odbornosti, vím že jsem začátečník a je toho hodně co se ještě musím naučit. Pochopil jsem to správně, že nejdřív musím mít zkoušku o odborné způsobilosti a pak teprve požádat o registraci? Dále mě jde o vysvětlení o požadovaném vzdělaní. Všude jsem našel, že je potřeba mít ukončené střední vzdělaní ale nikde jsem nenašel zmínku, že je nutnost mít maturitu. Takže pokud mám výuční list, tak mě stačí toto vzdělaní a jen musím podstoupit zkoušku odborné způsobilosti? Potřeba mít maturitu, jsem našel pouze u investic. S tím souvisí další otázka – Bez maturity vlastně nemůžu zprostředkovávat IŽP a pokud to po mě vedoucí požaduje, tak vlastně porušuje zákon. Je to tak? Pozoruji, že mě dost věci nebylo řečeno a vysvětleno, tak se nechci dostat do nějakého průšvihu. O zkoušce PPZ a 10 000,- poplatku mě sice vedoucí řekl ale nic dalšího. Zatím nemám žádného klienta, protože už od začátku mě přišlo plno věcí podezřele jednoduchých a tak hlavně zjištuji informace, než se do něčeho pustím. Ale už teď vím, že jsem to zbytečně asi uspěchal :-/

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den pane Mencle,

   nejprve musím napsat, že od Vás považuji za dost zodpovědné, že zjišťujete informace a hlavně, že máte odvahu se veřejně ptát.

   Pro registraci PPZ, která Vám opravňuje k zprostředkování pojistných smluv (tedy i IŽP) prokazujete obecné znalosti dokončením středoškolským vzděláním, tedy stačí mít výuční list. IŽP je považované za pojištění, tedy není třeba mít IZ nebo VZ na investice.

   IZ nebo VZ musíte mít maturitní vysvědčení. Potom můžete zprostředkovávat investiční produkty.

   Srovnejte si v hlavě, co očekáváte od firmy, pro kterou chcete pracovat a rozumně volte mezi broker poolem a finančně poradenskou „MLM“ společností. Pokud máte zájem o kafe a bližší informace, najděte si zde člověka, který je Vám názorově blízko a podle Vašeho regionu se s ním kontaktujte. Já působím primárně na Mostecku, Teplicku a Chomutovsku ;)

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Podívejte se na tento odkaz:

   https://poradci-sobe.cz/poradenske-firmy/ivan-spirakus-re-lesk-a-bida-broker-poolu/

   něco málo, co by Vás mohlo zajímat, je níže v poznámkách.

   Bohužel v tom, jako nováček máte docela chaoz. Bylo by dobré, kdyby jste napsal, z jakého jste města, doporučoval bych osobní setkání vysvětlení. Určitě se najde nějaký „mazák“ v místě Vašeho bydliště.

   Pokud se v tom budete hrabat sám, můžete s udělat špatný výklad zákona.

   Nicméně platí rozdělení investice a pojišťovnictví, tomu odpovídá minimální vzdělání střední s maturitou a střední, samozřejmě úspěšně dokončené.

   V pojišťovnictví jdete a musíte udělat zkoušku. Po této zkoušce dodáte potřebná potvrzení (o této úspěšné zkoušce, vzdělání, výpis RT, + cca 5 dalších) a ta společnost, která Vás má pod svými křídly Vás zaregistruje u ČNB (to trvá 3 týdny až 3 měsíce). Potom dostanete licenci PPZ a na tomto základě můžete teprve jednat s klienty o pojišťovnictví a pojištění. Do této doby NEsmíte!

   6

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Určitě nejdřív zkoušky a pak licenci PPZ :)

   A ano – investice do podílových fondů můžete dělat jako vázaný zástupce nějakého investičního zprostředkovatele pouze když máte maturitu – nicméně IŽP je právně pojistný produkt – tudíž Vám na jeho distribuci stačí výuční list a registrace PPZ za 10.000 Kč – nechci, aby to vyznělo, že takto fungovat doporučuji – pouze konstatuji co je technicky a jak možné u nás v ČR sjednávat.

   IŽP – poplatkově mnohem větší ZLO pro klienta – poradče, udělej zkoušky a pak zaplať 10.000 Kč za registraci PPZ a stačí Ti výučák.

   OPF – minimálně maturita, abys pro klienta mohl dělat méně nákladový produkt než IŽP a platit nám nic nemusíš, stačí mít licenci od svého IZ.

   Zvláštní, když se nad tím člověk zamyslí :)

   3

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Tomáš Bílek
    Účastník

    Jen poopravím, maturita je potřeba pouze na 2. a 3. pilíř, na samotné investice stačí jakékoliv střední vzdělání, tj. i výuční list.

    Vlastně když to minimální vzdělání shrneme, je to prapodivné:

    Jakýkoliv druh pojištění(i pro velké firmy):dvouletý kuchař

    Investice(opět jakéhokoliv druhu): dvouletý kuchař

    Hypotéka: Základní škola

    Spotřebitelský úvěr(kreditky, úvěry na 2.000Kč): Maturita

    2. a 3. pilíř: Maturita

    Opravdu nechápu, kdo to vymýšlel, když pojistit ČEZ, nebo obhospodařovávat miliardové portfolio můžu jít klidně jako vyučený zahradník,případně dělat úvěry pro velká bytová družstva se základní školou ale na úvěr v řádu tisíců potřebujeme maturitu

    2

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   No Antoníne, vše podstatné již bylo zodpovězeno. Já k tomu jen přidám, že tak, jako Vy, to uspěchala řada lidí před Vámi, ale většina z nich na to buď ještě nepřišla nebo na to přišla na rozdíl od Vás až po dost dlouhé době. ;-) Není všem dnům konec. Důležité je, jestli Vás tzv. ta práce vzala, protože s během času si svoji cestu najdete sám.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account