Zobrazeno 3.657x

Označeno štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. This post has been viewed 3658 times Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Zbyněk Mazánek a poslední změna proběhla 5 roky, 1 měsícem. This post has been viewed 3658 times

 • Autor
 • Dceru lanaří, aby vstoupila a pracovala pro ČPP, prošla školeníma a td. Je to v dnešní době vůbec výhodné ? Jaké jsou poplatky za školení,kurzy,registrace? A jaké jsou zkušenosti s provizema, výdaje na tel,benzin,kancelář ?

  Děkuju za info

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Vladimír Švorba 
  Účastník

  Finance jsou stále zajímavý byznys. A budou zajímavé i do budoucna.

  Otázka k výhodnosti ale není na místě, vždy záleží na vlastnostech daného člověka.

  Registrace u ČNB stojí 10.000,- Kč.

  Veškeré poplatky, provize a výdaje záleží na tom, o jaký vztah se bude jednat, tedy jestli bude vaše dcera v pozici zaměstnance a nebo bude s ČPP spolupracovat jako OSVČ.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 • Mělo by se jednat o práci na ŽL.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Martin Hrubý 
  Účastník

  no já bych hlavně doporučil dát si pozor na případnou smlouvu a věci v ní obsažené: konkurenční doložky, poplatky za vzdělání, nebo vracení případného předchozího pevného platu se dá ve smlouvách najít

  a ještě přidám svůj subjektivní názor: podle mne je zbytečné držet se okrajově jedné pojišťovny, když v dnešní době je možné , aby si začátečník vybral firmu, která mu nabízí více možností spolupráce s více pojišťovnami, dokonce bankovní a investiční produkty… nevím v jaké oblasti chce dcera působit, ale doporučil bych spolupráci ideálně s menší firmou navázanou na brokerpool, nebo aspoň na firmu která nemá ve smlouvě uvedený jeden z výše uvedených nedostaků

  2

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Vladimír Švorba 
  Účastník

  A chcete podnikat ve financích? Co vás k tomu přivedlo?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Dobrý den,

  popravdě musím úvodem napsat, že neznám aktuálně podmínky vstupu a celého kolotoče kolem vstupu do ČPP. Znám ale Allianz a ČP a na těchto znalostech píši i tento můj podled.

  Jít jako nováček do pojišťováckého oboru pod křídly velkého ústavu je, podle mne, lepší, než se pokoušet o štěstí v tomto oboru jinak.

  Jednobarevná společnost nováčka zaučí vše na svých produktech a dostane i dobré základy, co se týká školení obchodních a dalších dovedností.

  Pravda je, že je potřeba pohlídat si podmínky, jak již bylo napsáno níže.

  Ve většině případů to dnes funguje tak, že člověk nastupuje k ústavu jako OSVČ a bývá mu za nějakých podmínek vyplaceno něco jako nástupák. Ten si ale musí zpětně odsloužit aktivitou.

  Pokud by ale někdy chtěl tento člověk jít k makléřům, potom to pro něho nebude problém, tedy mimo možné konkurenční doložky, protože má již základy všeho a naučit se tyto produkty od jiných ústavů je otázkou hodin – dnů.

  Přeji mnoho štěstí v oboru.

  4

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Otázkou je, na jakou výhodnost se ptáte. Ta není dána jen poplatky a náklady, ale také výší výdělku, kterou asi v této chvíli těžko odhadnete. Ta je dána množstvím věcí, od schopnosti naučit se tento obchod, podpory, možnosti nějakých kontaktů versus sháním si práci sám, výše provize apod. Co se týká poplatku, tak ten může být subjektem, ke kterému jde obchodník pracovat zaplacen, později mu může být postupně stržen (takže vlastně jakási půjčka) nebo mu strháván v této formě není, ale může být naúčtován, pokud by obchodník odcházel. Variant je více, informujte se na ně. Za školení se většinou neplatí nic, jsou v rámci pojišťovny zdarma. Co se týká kanceláře, je to také různé, někdo má možnost využívat kancelář, kde nic neplatí, někde platí část, někdo si udělá kancelář vlastní. Telefon bych moc neřešil, neomezený tarif to vyřeší, tam k žádnému enormnímu navýšení nákladů nedojde, benzin je odvislý od množství cest a vzdálenosti klienta, nechá se omezit tím, pokud je klient ochoten přijet za Vámi (pak ta kancelář). Nutnost platit sociální a zdravotní (na začátku v minimální výši). Některé pojišťovny dávají na začátku jakýsi náborový příspěvek na rozjezd, přečtěte si ale, čím je podmíněn a za jakých podmínek se vrací nebo nevrací. Smlouvu pochopitelně prostudovat nejlépe s právní pomocí ;-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 • Děkuji všem za komentáře. Nakonec jsem se rozhodla do této práce nejít.

  3

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Pokud nemáte v okolí někoho, na koho se můžete, ale opravdu můžete, na 100% spolehnout, tak to je asi správné řešení.

  Ještě existuje jedna možnost – zkusit to formou stáže.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account