Zobrazeno 3.960x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. This post has been viewed 3961 times Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Skrbek a poslední změna proběhla 10 měsíci. This post has been viewed 3961 times

 • Autor
 • Dobrý den,
  pán H. má jako OSVČ příjmy z pojišťovnictví. Přehled příjmů mu nedají, pouze výplatnice. V lednu má na výplatnici jako příjem k výplatě napsáno 44 tis. (je to po odečtení různých storn a vypojistkování). Dále mu ale k té výplatnici dají tabulku, kde je strženo 4 tis. do stabiličního účtu a na účet mu tedy přijde 40 tis. Stabilizační účet by byl vysvětlen jako fond, který si pojišťovna zatím nechává, pokud by pan H. skončil a bylo by potřeba za něj něco platit, například školení nebo takové věci. A po určité době se mu ty peníze zase vrátí. A já se ptám: do příjmů pro daňové přiznání mu mám napsat částku 44tis.? (náklady si bude uplatňovat paušálem) Nebo mám počítat pouze 40tis. které mu reálně přišly na účet?

  Druhý můj dotaz je na další měsíc práce pana H., kdy měl vyšší storna než příjmy, takže mu přišla pouze faktura s – 2000kč, které musel zaplatit. V tomto případě do daňového přiznání jako příjem píšu 0kč, že?

  budu moc ráda za jakýkoliv názor,
  předem děkuji
  Stáňa

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Jan Skrbek
  Účastník

  Pán jako OSVČ daní to, co mu přijde na účet. Příjem asi není nutné rozebírat měsíčně, ale na roční bázi, takže i ty – 2000 Kč by se mu měly objevit jako záporná položka v dalším vyúčtování. Pokud to musel hned uhradit, tak je něco špatně, stejně tak, jsou-li storna vyšší než příjem :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account