Zobrazeno 1.339x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. This post has been viewed 1340 times Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Helena Leštinová Nedvědová a poslední změna proběhla 3 roky a 4 měsíci. This post has been viewed 1340 times

 • Autor
  • Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR spouští 2.kolo dotací z programu Dešťovka. K čemu je tato dotace dobrá?
   1) Akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady
   Dotace je určena na vybudování podzemní nádrže zachytávající dešťovou vodu pro účely zalévání. Důležité je, že to není celoplošná dotace pro celou ČR, ale pouze pro vyjmenované katastry, kde je nedostatek přírodních srážek. Na seznamu je i řada obcí z Prahy – východ a tři obce z Prahy – západ.
   2) Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady
   Tady je realizace už složitější, protože u hotových domů to znamená částečné předělání rozvodů, což kromě nepořádku v celém domě s sebou nese větší finanční náročnost, ale u novostaveb určitě stojí za zvážení i tato varianta. Uplatnit ji lze na celém území ČR, zde už není limit pouze na tzv.suché obce.
   3) Využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody
   Nejkomplexnější varianta hospodaření s vodou pro celé území ČR.
   Příjem žádostí bude spuštěn 7.9.2017 v 10:00 hodin, žádosti se budou podávat elektronicky a jsou poměrně jednoduché tak, aby je občané dokázali podat sami.
   Více informací najdete na http://www.dotacedestovka.cz
   Stále běží i známý dotační program Nová zelená úsporám, kde došlo od září 2017 k navýšení na 150.000Kč pro fotovoltaické systémy v domácnostech. Podporovány budou i instalace, které už dotace získaly a jejich provozovatelé je chtějí rozšířit a zefektivnit. Detaily jsou k dispozici na http://www.novazelenausporam.cz
   Otevřených je dalších 6 programů na energeticky úsporné renovace budov. Výběrem vhodného programu Vás provede aplikace na http://www.renovujdum.cz. Najdete tam dotační programy vhodné nejen pro rodinné domy, ale i pro bytové domy, veřejné budovy a budovy k podnikání.

   3

   1
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account