Zobrazeno 9.373x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. This post has been viewed 9374 times Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla 2 roky a 6 měsíci. This post has been viewed 9374 times

 • Autor
  • Dobry den, obracim se na Vas s dotazem.

   Pred casem jsem se ocitl, nutno poznamenat jen diky vlastni blbosti a nerozvaznosti, ve svizelne financni situaci, kdy mam uvalenou exekuci na plat. Ta je placena uz cca. 7 mesicu – kazdy mesic cca. 30000Kc. Na zacatku exekuce jsem se domluvil s bratrem, ktery rekl at si necham srtrhavat vsechno z platu at je to co nejdriv pric a dotoval me. Bohuzel v poslednich mesicich se bratr dostal zdravotne do potizi a nedokaze mi uz pomahat. Zacinam se tim padem dostavat do spirali kde veskere zdroje jsou na suchu a 12000kc ktere mi zustavaji po odecteni exekuce uz temer ani nezustavaji na najem.

   V minulosti jsem si bral uver u KB, ktery je do dneska splacen – jeste 6 mesicu cca. 2000Kc a dnes uz vycerpane kreditni karty ve vysce 90000kc. Mzda je mi zasilana kazdy mesic na ucet u KB, kde se vsechny zplatky hned ztrhnou jak na uver tak i na kreditni karty – 1 mesic skluz

   Ve ctvrtek vecer jsem se potkal zhodou okolnosti se znamym, ktery pracuje pro Partners – na zaklade co rikal, jak to neni problem, jsem dnes zacal hledat co vsechno vlastne P dokaze resit, nebo nedokaze a dostal se az sem k Vam… Jediny co me zatim napadlo, je pokusit se u KB, nebo u konkurence konsolidovat perfektni pujcku od KB, plus kreditni karty a pokusit se jeste ziskat penize navic – kterymi bych vyplatil zbytek exekuce. Musim to ale resit akutne a nerad bych vyuzival sluzeb spolecnosti typu Provident a pod…

   Prijmy/Vydaje

   cisty prijem cca. 42000Kc ( samozrejme ze budou uvedene srazky ) – dolozitelny od zamestnavatele – ( u jednoho z Velke 4 ), moje zarazeni IT specialista, pracovni pomer od 01/2012, na dobu neurcitou, nejsem ve vypovedni lhute ani nic podobnyho

   exekuce na cca. 300000Kc jistiny, dnes zaplaceno cca. 210000Kc ( otazka je na kolik to presne bude po odmenach pro ex… )

   Vycerpane kreditni karty u KB ve vysce 90000Kc

   Uver u KB k doplaceni do 11/2013, mesicne 2000Kc

   zadnou nemovitost k dispozici nemam

   Myslite ze se da najit nejake reseni, pripadne me na nekoho doporucit? Za kazdou radu/pomoc budu vdecnej

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Wandas
   Účastník

   zkusit perfect pujcku u KB, otazka je jaky vam budou pocitat zivotni minimum. prijem bude pro ne 12 000 Kc. jakykoliv dalsi clen v domacnosti vam snizi vyuzitelne penize pro splaceni v jejich kalkulackach.

   pokud by vam nedali uver treba na tech 190 tisic, tak bych jim zamaval a sel jinam i s celym bank. uctem, treba do Ge money kde to vyjde levneji.a kde taky umeji refinancovat tech 90 tisic + 10 tisic kreditku a uver, plus pujcit neco navic.

   v kalkulacce GE Money mi to vychází na těch 191 tisíc na měsíční splátku 3158 , úrok 12,5 procenta. splatnost 96 měsíců. potom doporučuji si doplatit exekuci a mít čistej příjem těch 42 a se stávajícm úvěrem projet x bank s postupným snižováním úrokové sazby, dělá to Airbank, Spořka a v poslední řadě Equabank, ta sníží i těch 8,9 od airbank. a u equabank už máte mimořádné splátky zdarma.takže to zas co nejdřív můžete splatit třeba po 10-20 tisicích měsíčně. ať tolik nepřeplatíte jako u KB či GE Money kdyby to fakt bylo na tak dlouhou dobu.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Osobní bankrot

   0

   2
    | Odpovědět privátně
   •  TP
    Účastník

    Proč osobní bankrot? Já osobní bankrot uplně nenávidím. Lidé toho zneužívají. Napůjčují si, užívající si a pak splatí jenom 30 procent dluhu? Hnus. Lidé si mají uvědomovat co dělají a když je průser, tak věci řešit. Než dojde k exekucím, tak to sakra dlouho trvá a chodí dost dopisů a upozornění. Osobní bankrot osobně odsuzuji.

    Existuje nastavení splátkových kalendářů či domluva s věřiteli/exekutory. Oni sami budou raději, když se najde jiné řešení než osobní bankrot, z kterého věřitelé uvidí málo.

    Povinný měl bezesporu jednat dávno. Sranda je, jak všichni řeší, až když je pozdě. S takovým platem se lze uskromnit, hledat alternativy a makat o sto šest. Pokud je dlužníkům plat skutečně přes 40 tisíc čistého, musí s trochou rozumu a uskromnění se situaci do roka vyřešit naprosto s přehledem. Souhlasím s poslední větou paní Nádvorníkové.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
    • Souhlasím s panem Podobou, v mém okolí si několik mladých lidí záměrně popůjčovalo, kde se dalo a šli do toho už automaticky s tím, že to za ně přece vyřeší osobní bankrot, aneb půjčím si 100.000 Kč a vrátím jen 30.000 Kč. Naštěstí není vyhlášení osobního bankrotu jen tak a nepřiznává se to každému na potkání. Dluhy a všelijaké půjčky jsou morem dnešní doby, tady u nás ve Svitavách máte celé vesnice, kde máte na každém třetím domě billboardy s nápisem “PRODÁM”. Všichni jsou to lidé chycení do pasti hypoték a půjček a dnes jsou víte kde…bohužel, místo aby počet podobně postižených lidí klesal, tak měsíc od měsíce roste. Vynikající vzor pro děti…

     0

     0
      | Odpovědět privátně
    • Já o osobním bankrotu,mimo to,že dlužník splatí 30%,moc nevím.Tak mě opravte pokud nemám pravdu.

     Co se stane s těmi 70%,buď si o tuto částku poníží podnikatel daň,nebo se mu toho sejde víc a zkrachuje.

     Tak jako tak to,/alespoň podle mě/, zaplatí opět daňový poplatníci.

     Nebo,že by stát dával ještě nějakou kompenzaci?

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Ono to je kapku komplikovanější. 5 let odvádíte ze svých příjmů vše nad životní minimum a musíte být schopna splatit aspoň 30% NEzajištěných dluhů, které nevznikly podnikáním.

      V tomto případě je osobní bankrot nesmysl, protože pan je schopen vyhrabat se z toho ze 100% za cca 7-8 měsíců. A to mu zůstane 2x tolik než kolik by měl při bankrotu.

      Otázka je, kdo Vám po osobním bankrotu pujčí, četl jsem někde, že operátor Vám ani neumožní tarif, jen předplacenka. Osobní bankrot je větši provinění než exekuce …

      3

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Jiří Prášil
     Účastník

     Zneužívání si představuji jinak, kdyby se lidé cíleně zadlužovali a pak podali osobní bankrot, tak s Vámi budu souhlasit. Ale dělat to záměrně, je trestné a navíc bankrot není vždy schválen, takže nevěřím tomu, že by to dělal někdo záměrně a jestli ano, tak je blázen.

     Tomáši, nemáte pravdu, ne vždy se věřitelé chtějí domluvit. Problém nastává, když máte více věřitelů a na základě nějaké životní události nemůžete uspokojit dle smluvních podmínek všechny věřitele. Nastavení splátkového kalendáře je jednoduché u jednoho věřitele, ale jakmile máte více věřitelů, je to problém, vždy se některý věřitel trhne a chce víc, když si budete trvat na svém, můžete v příštích měsících očekávat platební rozkaz, pak se to hroutí celé, protože jak to dostane do rukou exekutor, nenaděláte nic, protože exekutora nezajímá, jestli splácíte jiným věřitelům a bude dělat všechno proto, aby se k Vašim penězům dostal, a když nedostane, začne zabavovat. Protože nebudete mít na ostatní závazky, tak věřitelé učiní stejné kroky. Pak na krku máte exekutory, a co naděláte? Můžete přijít o rodinu, přátelé, ale i o zaměstnání, celý život může být zkažený, protože žít s minimálkou je opravdu těžké a to už není život, ale živoření. Věřitelé si za to mnohdy mohou sami a dokonce to někteří věřitelé dělají záměrně. Pak jedinou záchranou je osobní bankrot, chrání před exekutory, lichváře a věřitele, kteří se nechtěli dohodnout. Věřitelé sami přiznali, že je lepší něco, než-li nic. Občané totiž hledají různé kličky, jak dluh neplatit vůbec, o kterých se na poradcích taky už psalo.

     Osobní bankrot může využít jenom určitá skupina lidí, ne každý může požádat o osobní bankrot. Osobní bankrot má nevýhody i pro dlužníka, takže jestli někdo požádá o OB, tak by měl mít čisté úmysly, nebo se to dlužníkovi nemusí vyplatit.

     Osobní bankrot bych určitě neodsuzoval, jen bych ho ještě upravil, zároveň bych upravil i zákony, a to tak, aby věřitelé cíleně nedostávali dlužníka do úzkých.

     Ne každý dlužník je lup a grázl, lidé se dostávají do těžkých situací ne vždy svojí vinou. Když si dneska vezmete hypotéku na 3 miliony, nemůžete vědět, co bude zítra, natož za 10 let. Spousta dlužníků se dostalo do problému i tím, že dluhy zdědili a mysleli si, že prodejem části dědictví dluh vyrovnají, ale občas se to nepovede a mohl bych pokračovat.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  TP
      Účastník

      S tím co jste napsal souhlasím. Bohužel insovenční zákon by potřeboval novelizovat. Pokud je člověk dostatečně chytrý nebo lstivý, nezmůže ani exekutor nic. Znám případy, kdy je exekuce na dům, kde je vlastníkem dlužník a přesto lze udělat, že se dům nezabaví. Člověk se jenom směje a funguje dál. Spousta lidí se do dluhové pasti dostane neuvážlivými kroky v minulosti nebo nešťastnou náhodou. Pro ty by měl insolvenční zákon a přísluný krajský soud přihlížet.

      Já mám z příběhů a zkušeností zkušenost jinou, a to převážně negativní, kdy je IN si půjčovat a pak s věřiteli vydrbat. Změnit si trvalé bydliště na městký úřad, všechno přepsat na jiné lidi, nic nemám, nic nevlastním, nepracuji, jsem chudák. Na soudy se čeká měsíce i roky. Dlužník se může odvolávat, nepřebírat a ve finále x-krát požádat o insolvenci a tak mařit další kroky pro věřitele.

      Přiznávám, že jsem afektován, protože mám několikerou negativní zkušenost především s českými soudy, legislativou a nastavením, které zde panuje. Nicméně s lidmi, co jsou seriozní a prostě měli smůlu je to v pohodě. Jenže těch je strašně málo.

      3

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Ano souhlasím, máte pravdu, ale se soudy nemusí být spokojení ani dlužníci. Pokud nepodáte odpor, mohou být odklepnuté úroky, které jsou v rozporu se zákonem a soud to přehlíží. Nebo místo toho, aby se rozvrhl splátkový kalendář, dostane případ do rukou exekutor a mohl bych pokračovat. Bez právníka se dnes těžko obhajuje. Soudy jsou zahlceny zbytečnými pohledávkami, které si odkupují různé osoby a subjekty a vydělávají na tom neskutečné peníze. Jsem rád, že se zákony pomalu upravují, ale k dokonalosti to má pořád hodně daleko. Exekutoři taky nejsou svatí a mnohdy nepostupují podle zákona, náklady někdy převyšují limity zákonem dané. Nebo dluh je zaplacen a exekutor je pořád aktivní, je toho plný internet. Exekutoři se diví, proč na ně lidé útočí, nevím, jestli mají kurzy psychologie, ale rozhodně jim lidské cítění chybí.

       Lidé hledají cestičky, jak tomu všemu utéct a přitom normálně žít, pak se stává, o čem jste psal. Mám klientku, která splácí, když jsem se podíval co má všechno splatit, tak jsem spočítal, že to nikdy nezaplatí, protože úroky a náklady jsou tak vysoké, že vlastně věřiteli bude dlužit celý život. Zaplatí třeba i 5x více, než si půjčila, to je příliš tvrdý trest za to, že udělala v životě jednu chybu.

       Každý případ bychom měli řešit individuálně, nelze říci, kdo je chudák a kdo je lump.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Tohle je určitě složitý téma a mi ho tady nevyřešíme.

       Nechci házet nikoho do jednoho pytle,ale zneužitelný to určitě je.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Wandas
       Účastník

       no to ze ma nekdo bydliste na urade nic dneska pro exekutora neznamena, posle a povazuje se za dorucene, nebo posle do datovky .

       pokud je zamestnanec tak se zamestnavatel dohleda, prijde exekuce na plat, pokud ma nejaky majetek, dohleda se. holt pokud to prepise na dite ci na manzelku tak to je holt smula.

       pokud ma ucty v cr tak za 500 Kc za dotaz dohleda.

       pokud podnika tak snad neni problem si cloveka v rejstricich dohledat. to ze dluznik dostava prijem v hotovosti je problem tech lidi co mu to davaj a obchazej dane, ktery by musel podnikatel jiste platit kdyby mu to prislo na ucet.

       samozrejme znam spousty pripadu podobnych vycuranku co si objednaj na fakturu a nezaplatej a pak neni nic k vymozeni. a ani neni cas kontrolovat jejich historii. jenze to je spicka ledovce na ktery jsou tydle zakony kratky, vsichni ostatni jsou nejak vymozitelni. a je jen dobre ze veritele dostanou jen tretinu pri insolvenci, za ty jejich nekrestansky uroky si to jen zaslouzej. to stejny jako u statu dluhopisy nad 10 procent

       2

       0
        | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý den,

   na konsolidace moc nevěřím … i když ve Vašem případě by možná smysl dávala.

   Pro banky budete nedůvěryhodný. Nechal jste svůj dluh dojít až do stádia exekuce. To je svědčí o Vaší neochotě řešit problémy.

   Začal bych tím, že se domluvíte s exekutorem a) kolik peněz Vám zbývá doplatit – včetně úroků a odměny exekutora b) jestli by nešlo změnit splátkový kalendář, abyste exekutorovi platil míň. (domnívám se, že úrok u exekuce bude menší než úrok z kreditky)

   Zkusil jste se poptat v práci, jestli by Vám nepůjčili z FKSP? Bylo by to bezúročné.

   Zkusil jste si vzít úvěr na někoho z rodiny? Bratra?

   Petr

   5

   0
    | Odpovědět privátně
   • Půjčky,půjčky,půjčky…..,když otevřete internet,výpis z účtu,když vyberete poštu,dokonce už nabídky chodí i na mobil,při výběru z bankomatu na bilbordech v médiích prostě všude.

    Nejlepší je půjčit si v AAA auto,půjčka 132 000 KČ,47 000Kč za vyřízení půjčky.Není tohle už náhodou lichva?

    Nějaká konsolidace by určitě šla,osobní bankrot, pozor na to jde jen jednou za život.

    Já bych měla ještě jednu radu,přehodnotit svůj vztah k penězům.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  • Dekuji vsem za komentar – nekomu vic za konstruktivni napady, nekomu min ;-)

   Nebudu se na nic vymlouvat, do stavajici situace jsem se dostal sam, svou nezodpovednosti a svojim vztahem k penezum jak uz bylo psano…

   Uplne stejne, se ale nechci zadnym spusobem stavajici situaci vyhybat hledanim cest jak se exekuci vyhnou, jak neplatit a podobne ( a ze moznosti je ), pripadne vyhlasenim bankrotu – nemyslim ze tohle je cesta ktera je pro me.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Nerada živím pesimismus a špatné zprávy, ale tady mi to nedalo. Smutný případ zadlužených penzistů, jeden z nich dokonce pojišťovák…je toho bohužel čím dál víc.

   http://www.novinky.cz/finance/303178-desitky-tisic-duchodcu-se-uz-nikdy-nevyhrabou-z-dluhu.html

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Poskytujeme půjčky bez ověřování bankovního registru, bez ručitele, bez zakládání nemovitosti. Nežádáme žádné potvrzení, výplatní pásky, ani podobné dokumenty. Po schválení peníze do 24 hodin. Poskytujeme výhradně na základě hodnocení bonity. Pokud máte zájem, pošlete e-mail, odpověď jak na to, pošleme obratem. Půjčku vyřídíte přes internet. insloanoffer@gmail.com

   0

   1
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account