Zobrazeno 40.224x

Označeno štítky: 

This topic has 40 diskutujících and 180 odpovědí. This post has been viewed 40225 times

 • Autor
  • Zdravím Vás. Také jste obdrželi v těchto dnech náborový dopis od Partners? Co si o tom myslíte?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Dočekal
   Účastník

   Neobdržel. Můžete říct, co je obsahem popř. sem umístit scan?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Někdy v minulém roce jsem tu napsal, že řada MLM organizací bude mít tendenci se zčásti transformovat do brokerpoolu, jako logický krok toho, aby nepřišli o obchodníky, kteří by jim utekli jinam. Tohle vypadá sice spíš na krok obrácený, tj. nábor nových obchodníků, kteří již mají praxi a jsou možná nespokojeni v jiném MLM, nicméně z tohoto pohledu by mě velmi zajímalo, jak se staví Partners ke svým vlastním obchodníkům, když někdo z nich řekne, že již nechce být “pod někým” a chce svoji franšízu, když má podepsanou smlouvu úplně jinou a s konkurenční doložkou. Jestli pak některému ze svých manažerů nebo obdobných pracovníků rozloží jejich vlastní tým tím, že jim umožní franšízu. Nebo jen hladově pase po obchodnících z jiných MLM a snaží se rozkládat struktury cizí…

   5

   1
    | Odpovědět privátně
   • Taky jsem ten dopis dostala. :) Myslím, že to bude pravda s tou rozkladnou snahou a přetahování obchodníků od jinud. Máte někdo známé u Partners, jak se k tomu staví oni?

    0

    1
     | Odpovědět privátně
   • Dobrý den Romane,

    přetahování “hotových” pracovníků od konkurenčních společností je běžná praxe v jakémkoliv odvětví, i když v naší branži častější a možná i citelnější, protože pracovníci bývají loajálnější. Stále je mnoho pracovníků přímo v pojišťovnách, nebo finančně poradenských společnostech, kteří by si i přestupem do Partners mohli polepšit, i když to není třeba není to nejlepší na trhu. Osobně takové nabídky přijímám s pousmáním a chladnou hlavou.

    5

    1
     | Odpovědět privátně
   • Dobrý den Romane, asi jako všichni registrovaní u ČNB i já jsem dostal tento dopis. Nedalo mi to a domluvil jsem si osobní schůzku v Partners abych zjistil kde je “zakopaný pes”. Hned na začátek si dovolím hodnotit schůzku velice pozitivně ze strany Partners. Žádné přemlouvání, mazání medu kolem pusy. Pan Pivoda odpovídal velice věcně a rozumně. Na stranu druhou, nabídka kterou jste všichni dostali do schránek není zase až tak zajímavá, rozklíčujete-li si detaily až do podrobna. Výše provizí je rozhodně vyšší než v případě MLM struktury Partners. Ovšem je potřeba počítat s faktem, že tím veškerá podpora ze strany Partners končí. Vysoké vstupní náklady na zařízení pobočky přesně dle jejich představ se pohybují ve statisících. Samotný provoz takto zřízeného reprezentativního prostoru lze rozhodně provozovat efektivněji :-) Plány na financování pobočky jsou samozřejmě idealistické, neb předpokládají výkonnost poradce na úrovni hrdinského činu poskládaného z miliónových úvěrů a tisícových IŽP. Abych to shrnul. Chápu krok společnosti Partners jako šikovný pokus udržet si své ovečky unikající z MLM struktury do brokerpoolu. V takovém případě si myslím, že daný projekt může být i úspěšný. Na stranu druhou, mám jinou představu o projektech tohoto typu a osobně si myslím, že to nemá moc velkou šanci na úspěch..tedy má-li poradce tu vůli a dostatek rozumu na to zjistit a především spočítat si možnosti na finančním trhu mimo MLM systémy. Zatím existují cca 2 pobočky toho to typu. A jejich provozovately jsou pí. Borkovcová a jiná struktura Partners trhající se ze standardní MLM struktury. Nezbývá než počkat co ukáže čas a hlavně mediální kampaně Partners s hlavami poradců po celé republice :-)

    5

    0
     | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     Nevím, jestli je vhodná doba a “poradenské” klima na podobné megalomanské projekty. Zde na severní Moravě si raketově produkčně vylétnuvší manažer Broker Consultingu otevřel něco podobného, nikoliv však v tyrkysové barvě, ale v rudě červené. Vše za svoje vlastní peníze + nemalý úvěr od banky. Argumentovalo se podobným podnikatelským záměrem a vizí, prostě jen samá pozitiva. A realita dnešních dnů ? Těžká, přetěžká…ono to, světe div se, nejde tak, jak se to namalovalo do té prezentace, když se přemlouvalo a lámalo. Nikdo netuší, kde udělali soudruzi z NDR chybu, vždyť trh je žalostně nepropojištěný na životní rizika, po pravidelných investicích je mezi klienty hlad a finanční plán přece potřebuje každý…a realita ? Manažer se honí jak fretka v krysím závodě, tým se mu téměř celý rozutekl do konkurenčního světa, banka na splátky nečeká, tedy je zapotřebí nosit produkci, aby byly provize na splátky za koupi, vybavení, chod a provoz pobočky. Tím pádem ale nezbývá čas na nábor, na příliv nových snílků, kteří se ve svých myšlenkách prohánějí s nádhernou blondýnou ve svém luxusním BMW X6 černé barvy, popíjejí pravou vídeňskou kávu nikoliv v Praze či Brně, ale přímo ve Vídni, kde jim na stolku leží katalog s destinacemi na Seychelách, ty byly totiž taky v plánu, vždyť se plánovalo, že pobočka bude generovat pravidelně každý měsíc několik set tisíc korun na provizích.

     …manažer, znaven každodenním honěním se za bodovými jednotkami si jen opakovaně klade každý večer a každé ráno po probuzení jednu a tu samou otázku “Sakra, co dělám špatně, vždyť mě přece říkali, že to MUSÍ jít !!!”.

     8

     0
      | Odpovědět privátně
     • Neskutečně krásně napsáno. Produkci nedělají prostory, ale lidi.

      3

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Tak tohle je jednoduchá a výstižná věta.. Ono i když nejde o prostory, tak to dost často začíná tím, že se má obchodník zaúvěrovat, aby měl potom motivaci vydělávat. Možná, že to na někoho tak funguje, jenže všichni nejsme stejní a pro někoho jiného to bude mít následně zcela destruktivní účinek, zvláště když se přestane dařit. Pod vidinou toho, že nestíhá splácet dluh, pak sahne k tomu, co by normálně ani neudělal a začne vyrábět pro klienta nevýhodné, ale pro sebe dobře placené produkty nebo to má špatný konec s dluhem. U některých společností se tato strategie předkládá hned na prvním školení. Zapomíná se na to, že i ten obchodník není nic jiného než člověk, tedy klient, kterého je třeba nejprve “změřit”, co snese, místo toho, aby se mu někdo snažil brainwashingovat mozek :-) dřív, než ho vůbec poznal.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Jak moc pravdivé.

      Hodně dobře napsaný příspěvek.

      2

      0
       | Odpovědět privátně
    • Dobrý večer Jirko,

     podařilo se Vám zjistit jak je to v případě, že pobočku rozjedete a za nějaký čas už se z nějakého libovolného důvodu angažovat nechcete ? To to Partners nějak odkoupí nebo to převezme někdo jiný ?

     0

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     V každém případě Jiří díky za vnesení světla do problematiky náborového dopisu. Takhle nějak jsem si to představoval. Od doby, kdy mě o tomto kroku Partners informoval kolega, který v Partners byl, se zřejmě nic nezměnilo.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Bohužel problematiku odkoupení společnosti neznám. Na toto téma jsme se nedostali. Mně stačila jednoduchá kalkulace bussiness planu dle Partners: 600tis. – 1,5mil na kompletní zařízení pracovních prostor (včetně koutu UCB) – samozřejmě se vším vám ochotně pomohou a nejlépe přes jejich dodavatele, protože tam mají výrazné slevy… Dalších cca 60tis. až 100tis. na provoz MĚSÍČNĚ. Vše si musí frenčízant platit sám. Partners nabízí půjčku do startu, ale požadují i vlastní investici, vše na domluvě. Sečteno podtrženo, trochu mi to připomíná otevření pobočky AWD, tam manažer musel také zaúvěrovat celou rodinu, aby se rozjel a pak doufat a ždímat všechny poradce kolem sebe aby to udržel při životě. Ale to už je jiná záležitost… Nu svět se zbláznil, držme se :-)

      6

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       ono je to totiž hrozně lákavé – být “velký šéf”, mít nádherně vybavenou kancelář s velkými výlohami na špičkovém místě – to se určitě klienti jen pohrnou :) ale přesně jak píšete, realita je někde jinde – a papír na kterém je ten úžasný business plán namalovaný v zářivých barvách, snese všechno…

       Náš obor ale není McDonalds, funguje to docela jinak – začít se dá velmi skromně – my jsme začínali v bývalé vrátnici o 16m2 a šlo se tam průjezdem ;) a budovat firmu pomalu a především přes reference spokojených klientů

       Mimochodem – tuhle “touhu” po kanceláři s výlohami na špičkovém místě jsem měl před mnoha lety také – taky nám “rychle narostla křídla” ale ještě dnes mám mrazení v zádech, když si vzpomenu, jak jsem kvůli tomu zastavil dům svých rodičů – brrr (s úrokem 17% p.a. !) – naštěstí jsme se toho rychle zbavili

       6

       0
        | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Dopis jsem také obdržel a naskenoval jsem si jej, abych ho sem vložil, ale byl jsem pomalý. Doslova mě zarazilo, kde Borkovec bere tu jistotu ohledně nejvyšších provizí na trhu? Je skutečně tak drzý, že si toto dovolí nebo je neznalý?? Nebo oboje? :)

   5

   1
    | Odpovědět privátně
   • Víte Arture, viděl jsem provizní tabulky téměř všech významných mlm firem a všechny tyto firmy se shodně chlubily tím, že právě oni mají ty nejvyšší provize na trhu, takže podobným marketingovým a náborovým blábolům nepřikládám žádný význam. Škoda že v podobných osloveních k těm provizím nepřipíšou i kolik lidí jim od nástupu do půl roku utíká, jak vysoká mají storna, jak velké pohledávky po těchto lidech zůstávají a podobně…chlubí se jen těmi pěknými věcmi, to ale dokáže každý.

    8

    0
     | Odpovědět privátně
    • Storno přichází hlavně s nekvalitně odvedenou prací. Tedy pokud dělá poradce co má a jak má, nějaká likvidační storna by přicházet neměla.

     4

     1
      | Odpovědět privátně
    •  Michal
     Člen

     jak můžou vzniknout pohledávky po těchto lidech ?

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Jednoduše, sjednáte smlouvu IŽP, dostanete za ni provizi, poté např. z firmy odejdete a smlouva, za kterou jste dostal provizi, z nějakého důvodu bude vypovězena (klientem či pojišťovnou pro neplacení nebo Vám ji přebouchne nějaký dobrák z mlm). Znám příběh středně velké makléřské firmy, do které nastoupil manažer se svým týmem lidí, sekali investička hlava nehlava. Cca po půl roce zvedl manažer včetně svých lidí kotvy a odešli, doslova všechny jejich smlouvy IŽP časem zanikly. Pojišťovna nyní požaduje po makléřské firmě vrácení provizí za vzniklá storna ve výši cca 7 mio (ano, čtete dobře, sedm milionů). Makléř vyhlásil bankrot (či jak se tomu odborně říká) a komplikovaně nahání předchozí skupinu pojišťovacích poradců včetně manažera. Zatím vymoženo nula Kč.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       přesně kvůli těmto lidem vznikl system Elixir http://www.registrporadcu.cz/ ,ktery by měl evidovat dluhy, které po sobě nechají tihle “chytraci” a zamezit jim tak vstup do dalších firem…

       – jen škoda (pro toho makléře), že to nevzniklo již před 3 roky, kdy se o tom poprvé začalo mluvit…..

       3

       4
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Dobrý večer,

       v registru vidím v tuto chvíli jen čtyři spolupracující partnery a to Broker Consulting, Broker Expert, Insia a Partners. Chápu správně, že jsou v Elixíru jen data o poradcích poskytnutá těmito firmami ?

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       zatím je to ve “fázi rozjezdu” :)

       0

       3
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Zdravím, pane Špirakusi, jak zajistíte, že data, která obdržíte od společností jsou skutečně správná? Jak zaručíte, že se nestane, že poradce odejde z pojišťovny či společnosti “ve zlém”, následně mu jsou po 2 letech přepočítány provize takovým způsobem, že ani daná pojišťovna není schopna vysvětlit, jak vlastně hospodaří s prostředky svěřenými klienty? Nemluvím o fantasmagorii, ale o zkušenostech nejen svých, ale i několika desítek dalších bývalých spolupracovníků jedné nejmenované společnosti. V tomto případě jde o tvrzení proti tvrzení a já coby bývalý poradce bohužel nevidím na konkrétní čísla naspořená na smlouvách klientů bez toho, že by mi každý z nich poskytl výpis své smlouvy (což je nesmys). Registr je hezká věc, ale vidím zde pouze pohled z jedné strany – ano podvodníků mezi námi je dostatek, ale slušných lidí, kteří na poctivou práci doplatili také.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Mě se zdá, že mluvíte o dvou různých věcech zároveň. Zde se jedná o Vaši provizi a případná storna, tedy to, abyste nebyl u své firmy v mínusu a bez vyrovnání svých závazků nešel do jiné vytvářet další dluh. Firma Vám přece nemůže nic přepočítat jinak, než tak, jak to máte ve smlouvě. Maximálně Vám dopočítá storna z Vašich zrušených smluv a smluv Vašich spolupracovníků, kteří jsou pod Vámi. Pokud by došlo ke zrušení klientovi smlouvy Vaší firmou, která ji má ve správě a u klienta vyrobí smlouvu jinou a Vám vyměří storno, máte právo na obranu. Firma by totiž na Vás neoprávněně vydělala. To, co má klient na smlouvě, je věc druhá.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Romane, hezký večer, nerozumíme si, jde o “vyrobená storna”, např. na smlouvách na penzijní připojištění. Vymáhaná storna dosahují celkem závratných výšek, po tahanicích vám jsou zasílány sjetiny s čísly ke smlouvám a každá sjetina má u konkrétních klientů jiné částky. Vše budí dojem, že snad ani nevědí, kolik finančních prostředků má klient v danou chvíli, která se určí jako den D na účtu a dle čeho se přepočítávají měsíční vklady. Daný penzijní fond to zřejmě? ví, ale snaží se takto získat od bývalých pracovníků zpět vyplacené provize. Proto se ptám pana Špirakuse, zda bude informace o stornech z pojišťovny brána jako fakt, nebo zda je hodlá nějak ověřovat. Některé spory se táhnou již několik let a skončí u soudu.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       No tak přiznám se, že tomu nerozumím. Když sjednám PF, tak dostanu odměnu za výši sjednaného příspěvku. Když klient platí, žádné storno nehrozí. Když neplatí nebo by platil nepravidelně, tak mi adekvátní část odúčtují. Co je to vyrobené storno? Kdo ho vyrobil? Předpokládám nějaký nestandartní obchod, ale opravdu tomu nerozumím. ;-)

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       vubec nechapu o čem to mluvite :( co s tim maji co do činění částky na účtech klientů ???

       jinak Elixir provozuje CCB – Czech Credit Bureau, http://www.creditbureau.cz což je firma, ktera provozuje i bankovní i nebankovní úvěrový registr, takže myslím můžete věřit tomu, že data jsou řádně ověřována a cely systém je nastaven hodnověrně

       2

       3
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Již jsem odpověděl a rozvedl u Romana. Zajímá mě pouze, zda budete brát sdělení pojišťoven o stornu za poradcem jako fakt, a stejně tak, zda budou moci poradci, kterým pojišťovny a MLM společnosti dluží nevyplacené provize uvést tuto společnost jako dlužníka v tomto registru.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Problém bude v tom, že pokud je to zakotveno ve smlouvě, že si firma tyto provize po nějakou dobu ponechává, tak ji asi těžko může někdo uvádět jako dlužníka.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
       Účastník

       Já myslím, že si stále nerozumíte :) Anonym se zřejmě ptá na způsob, jak je “ochráněna” pravdivost v Elixiru uváděných informací, které tam dodá instituce, již opustil a má na něj, jak se říká, pifku ;-) Tzn. příklad – poradce odejde ze společnosti A, která do registru zadá nějakou fantasmagorii – např. tento poradce nám dluží na stornech 500 000 Kč, přičemž realita bude 5000 Kč. Nový náborář z firmy B se jukne do systému a řekne si – hle, podvodníček na cestě, toho nepřijmeme… Jakou šanci má poradce se bránit? Případně se dá vždycky říct, že chybička se vloudila :-) Asi tak nějak bych to viděl :) Kdyžtak mě, Anonyme, opravde :-)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Jasně, rozumím.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       V podstatě ano, jak se snadno “vyrobí storno” u odcházejícího poradce z pojišťovny byste se zřejmě velmi divil. Ale to už tu rozebírat nechci. Zkuste mi tedy odpovědět ve smyslu Vašeho textu. Jak se takový poradce bude moci bránit, když pojišťovna bude vést storno ve výši 500.000 a poradce bude mít informace, že storno je např. 5000, nebo také není storno žádné. V systému bankovních registrů jsou dnes též chybové informace, domnívám se, že toto bude zneužitelné.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       Každý finanční poradce má možnost získat Výpis z registru při osobní návštěvě Informačního centra.

       http://www.registrporadcu.cz/

       a pochopitelně se bránit proti nepravdivé informaci….

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Zdravím,

       podíval jsem se na:

       http://www.registrporadcu.cz/

       a chce to heslo.

       Já myslel, že tam bude nějak volný přístup,

       nebo …..

       kdo tam tedy má přímý přístup?

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       přístup mají jen účastníci systému – uvedené firmy…

       – a pochopitelně, není zadarmo ;)

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      • …což je škoda, že to není zdarma, aby se mohl podívat každý, aspoň by si mohl klient zjistit, jestli se za jeho poradcem a jeho prací netáhnou z minulosti nějací kostlivci, aspoň takové malé varování. Ale chápu, že správa a provoz webu stojí nemalé peníze.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       je to kvuli ochraně osobních udaju :(

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Máte asi na mysli zákon 101, tak to pak chápu, ale i tak se domnívám, že je to škoda. Nevidím rozdíl v tom, jestli se jako klient podívám na to jestli má pan poradce řádnou a platnou registraci u ČNB nebo jestli mám tu čest s nějakým darebákem co jen obchází společnosti, seká IŽP a pak za sebou nechává jen dluhy. Klient by podle mě měl mít právo vědět o dobré i špatné pracovní minulosti poradce, když se sjednávají produkty na dlouhá desetiletí do budoucnosti.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       to se bohužel nevylučuje….:(

       (=spojka “nebo” nemůže být v tomto případě použita)

       i “darebák, co jen obchází společnosti, seká IŽP a pak za sebou nechává jen dluhy” má totiž řádnou a platnou registraci ČNB ;)

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • Jo jo, v tomto Vám pane Špirakusi bohužel musím dát za pravdu, ale třeba už nám svítá na lepší časy, tedy pokud se dočkáme nějakých zásadním změn v novele zákona 38…

       Četl jsem vynikající článek, kde je to trošku více rozebrané, ale s autorkou ke konci článku plně souhlasím…

       http://www.opojisteni.cz/ekonomika/novela-zakona-o-zprostredkovatelich-a-zakaznici/

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Škoda.

       To je zatím docela málo.

       Pojišťovny, ty by tam měly být.

       O nejmenovaných MLM ani nemluvím.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Michal
       Člen

       děkuji za informaci, to jsem nevěděl, že tam:

       1. není nějaký časový test pro vyplacení provize

       2. že zaplacené pojištění nestačí na tu provizi

       (chtěl jsem vypovědět u ing životní pojištění a řekli mi, že dostanu asi o 6tis. (myslím?) méně než jsem zaplatil

       0

       0
        | Odpovědět privátně
    • Pravda pravdoucí, pro jednu “nejmenovanou mlm” A.. ČR :-), jsem pracoval. Manažer “rovněž nebudu jmenovat” pan Z…… z Hodonína :-) , jenom příjmá a příjmá a pořád nemá dost. Jediné co se mu daří, je mazat med kolem pusy a slibovat, jak po dobu garantované odměny, která je 6 měsíců, bude maximálně pomáhat, koučovat, chodit po klientech, no skrátka, ať to nepíšu týden, bude dělat maximum proto, aby jste měl za kalendářní rok min. 600 000 Kč obrat. No, taky jsem na to skočil a po měsíci jsem se otřepal a zjistil, že milý “manager” mě maximálně ukazuje každý pátek na OP, jak na to teoreticky, ale praxi si musím udělat sám. Kde pak jsou ty sliby typu: bla bla bla. Řeknu Vám to, nikde, nebo jinde, ale nechci psát sprostě. Potom jen slyšíte: Martine, teď mam na starosti nábor nováčků a já Vás nemůžu držet pořád za ručičku a bla bla bla. Vydržel jsem v této firmě necelý rok a za tu dobu přišlo a odešlo 8 lidí. Vesměs skončily, protože na ně “manager” neměl čas, nebo přišli o kontakty, no zkrátka bylo vše špatně. Tento “manager” za rok 2011 vyhrál v soutěži: Největší nábor nováčků, myslím, že nás bylo 10. Ani jeden tam do teď není, včetně mě. Neříkám, že jsem se tam ničemu nepřiučil, to né. Poznal jsem se tam rozeznávat smlouvy, číst VPP a pochopit je, rozpoznat různé rozdíly, … Jedno nejcenější jsem si z tama, ale odnesl a to, že nemám dělat “prasárny” v optimalizacích, které mě tam učily, protože časem na to klient příjde, hlavně když děláte servisy. Časem se zeptá klient, proč na IŽP, kde pravidelně investuje 1000 Kč měsíčně po několika letech má pár stovek? Takových poradců, tam sedí mraky a nechtějte vědět kolik mají měsíčně a pak ty vratky, když to člověk zjistí nedej bože do roka, nebo do dvou měsíců. To je potom masakr :-)

     4

     1
      | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Klasický “průtokáč”, jen se místo s vodou pracuje s lidmi. Byť se nabídka Partners jeví zajímavě, tak bych do toho nešel. Stejně jako pan Špirakus jsem několik podobných hladových poradců s vidinou vlastní kanceláře, pobočky nebo ředitelství zažil. Na počátku se bili v prsa, jací jsou kingové, prestižní pražská adresa, samá luxusní kožená křesla v kanceláři, smlouvy se před klienty opulentně podepisovaly pery Mont Blanc za třicet tisíc, do kanceláře se jezdilo v prémiovém německém voze (ostentativně v benzínu, osmiválci a obsahu aspoň 5 litrů).

      No a pak nastal sešup, začaly přicházet storna, lidi braly kramle, za lidima opět storna, do toho nějaké soudy, za tím vším produkční tlak na splácení dalších storen a pokud mě paměť neklame, tak byl dotyčný “majitel” pobočky rád, že mu zůstaly aspoň ty gatě. Dodnes má splátkový kalendář na několik milionů a stále působí v oboru. Vytlouká klín klínem, protože pořad seká investička, aby bylo na splátky a další storna z investiček, které pár měsíců předtím uzavřel. No není ten život krásnej ? :0)))

      4

      0
       | Odpovědět privátně
   • Dobrý, naprosto s Vámi souhlasím.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  • Ono je potřeba si říci, kdo je finanční poradce a kdo není? Nechtějte vědět co vím na Partners. Ani ta jejich marketingová taktika a vymejvání mozků jim u normálně myslících lidí nemůže pomoci. Zatím nás válcují svou velikostí, ale to je dočasné. A ne jenom u této společnosti, ale u všech (OVB, Fincentrum, AWD, Broker Consulting atd.). Kdo che být skutečným a nezávislým poradcem, tak dříve nebo pozdějí zjistí, že to nejsou ty správné společnosti pro jejich kvalitativní růst:-)

   7

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Celá tahle náborová hra je trapná taškařice. Fanatismus na všech stranách. Místo toho, aby se zprostředkovatelská obec zamyslela nad tím, co prodává, tak všichni řeší, jestli za to někde nedostane o 2,20Kč víc. Minimálně 3 nebo 4 firmy říkají, že vyplácejí nejvyšší provize. Když se uchylují k této argumentaci, tak je evidentní, že toho nemají k nabídnutí. No každopádně je to podnikatelská příležitost. Až někdo udělá něco, co zprostředkovatelům opravdu pomáhá, tak na tom vydělá balík. Protože nic nestojí nic. A ten, kdo říká, že je levný, je u mě už na první podezřelý. Protože ti, co něco doopravdy umí, si za svojí práci nechávají slušně zaplatit. Brokerpooly považuji za slepou vývojovou větev. Nic ve zlém, zajímavý nápad. Asi se na tom pár lidí vydělalo i nějaké peníze, ale potenciál tam nevidím. Produkt skládající se z mála za malou cenu nemá potenciál. To OVB aspoň byla nějaká škola. Sice drahá, ale člověk se tam aspoň naučil makat, nebát se a trochu ho to otrkalo. Ze zpětného pohledu této zkušenosti nelituju. Ještě jsem neviděl, že by nějaký brokerpool někoho někam nakopnul, nastartoval nebo ho nějak aspoň inspiroval. To ten Borkovec je když nic jinýho aspoň frajer, kterej může někoho pořádně nakopnout v kariéře. Nikdo mu nemůže upřít, že má charisma a že něco v životě dokázal. Takovej člověk může inspirovat mladýho kluka, aby si vypěstoval nějaký návyky, který mu budou užitečný. Co mu dá, že dostane o 10% větší provizi? Nic. Na kvalitě jeho života se nijak neprojeví. To ocení leda starší zprostředkovatelé, kteří už mohou růst jen touhle cestou, protože ztratili drajv. Já mít ambici být úspěšný finanční zprostředkovatel, tak bych teda radši šel pracovat zadarmo k Borkovcovi, abych se něco od něj naučil, než dělat práci, kterou neumím, s vysokýma provizema.

   15

   2
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Dobrý večer pane Zárubo,

    jsem ráda, že jste se vrátil na tento web, líbí se mi, že o věcech přemýšlíte jinak než většina lidí, co tady přispívá. Pana Borkovce znám osobně a je to muž s velkým charisma, který neztrácí čas vysedáváním u PC a diskusí na podobných fórech, nýbrž místo sezení koná a proto je dnes tam kde je. Přestože ve firmě Partners nepracuji, vnímám to tak, že v posledních třech letech žádná jiná firma na trhu u nás neudělala pro kultivaci naší branže tolik, co Partners pod vedením pana Borkovce. Firmám jako AWD, OVB, ZFP, ale i brokerpoolům jako Insia, BrokerTrust nebo Bonnet se může o takovém úspěchu, tahu na branku, kvalitě náboru nových lidí a produkci jen zdát. Pan Borkovec je mimořádně důsledný, přísný a velmi ambiciózní mladý muž, který však předběhl dobu a myslí na to, kde jeho firma bude za 5 nebo 10 let. I on si podle mého názoru uvědomuje jistá omezení konceptu MLM a proto VIP poradenská centra a kanceláře. A ještě jedna věc: certifikát EFA…nikdo z konkurence neměl odvahu s tímto odvážným a náročným konceptem přijít. Sama vidím v kvalitním a dlouhodobém špičkovém vzdělávání velkou budoucnost, protože čím jiným bych se mohla odlišit od zbytku poradců, když ne vzděláním, vědomostmi, erudicí a praktickými zkušenostmi ?

    Přispívejte prosím Ondřeji dál, Vaše podněty a neotřelé názory jsou mi velmi blízké. Marie V.

    2

    7
     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Na většinu finanční problematiky mám dosti odlišné názory než je politika této společnosti. Nicméně respekt vůči těmto lidem chovám, protože firma s tímhle obratem se nevybuduje sama.

     3

     1
      | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Ok. Myslím, že tu nikdo nezpochybňuje výsledky a to, co se v Partners vybudovalo. Když už jste si ale tak trochu rýpla do těch, co tu vysedávají, tak bych k tomu měl jednu připomínku. Oni jsou tu pod svým jménem a s vlastní identitou a nesou tak za své názory kůži na trh. A byl bych vcelku rád, kdyby se tu někdo z Partners vyjádřil k tomu, co jsem výše zmínil, tedy jaký je postoj Partners k obchodníkům, kteří již dnes v Partners v nějaké struktuře fungují a chtějí se stát samostatnými, tak, jak je na onom letáku…

     2

     1
      | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Tak mohu k tomu napsat pár řádek já. Co se týče toho, jak dokáže pan Borkovec nakopnout nováčka, tak tomu se osobně docela směju. Pane Zárubo, vy si myslíte, že on vystupuje mezi stovkami nových spolupracovníků? *** (redakčně vymazáno na žádost autora) *** Vezměte si, že do partners měsíčně přijde 200 nováčků, ale také 200 lidí podá výpověď. Na to, aby byla šance s ním něco rozebírat je třeba, abyste udělal nějaký průser a nebo povýšil alespoň na D1(od této pozice máte povolení mu volat:D)

      Ano, občas poslal nějaký mail s novinkami.

      Co se týče toho kvalitního fin.zprostředkování. Je vidět, že vy jste v partners nebyl. Nikoho tam nějak zvlášť nezajímá co tam udělám, hlavně že nabírám lidi. To je to, co se tam řeší. Ano, je tam centrála, která hlídá, aby se nedělaly úplné prasárny a je třeba si nechat všechno podepsat atd. , ale ve své podstatě jde o to, udělat pár obchodů, abych se to naučil a pak už měl jen tým a povýšil, tím posunul lidi nademnou výš a zvýšil pozici firmy.

      *** (redakčně vymazáno na žádost autora) ***

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      • Ano i já mám dopis už je ale v koši!

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       pozice D1 – máte laskavě dovoleno mu volat….to je fakt, nebo si z nás neznalých poměrů v Partners děláte švandu?

       p.s. a co pozice D2,3 etc. , co Vám volkomožní dovolí?

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Jak se může chovat firma, která se jen oddělila z OVB ? Ti lidé byli OVB vychováni, dala jim know-how, vycepovala je, naučila je disciplíně, kázni, důslednosti a prodejním technikám, poskytla jim skvělé manažerské vzdělání..a vy po těchto lidech chcete, aby se chovali jinak než v OVB ? Tyrkysovým logem lidi nezměníte. Já si o nich nedělám žádné iluze, je to jen další MLM takže z principu věci to nemůžou dělat jinak než ostatní MLM firmy. A každoměsíční odliv nováčků i poradců mají obrovský, to můžu potvrdit.

       4

       1
        | Odpovědět privátně
     •  Jaroslav Pohl
      Účastník

      Zdravím Vás,

      jsem v Partners na pozici VIP I a mohu říct, že s mým vedoucím (M3) diskutujeme o tom, že si zřídím frančízu. Samozřejmě i když budu frančízant a budu fakticky odříznutý od struktury, tak jsem stejně započítám do výsledků mého současného vedoucího. Tím myslím, že se mu započítávám jako personální bod, tedy že mu podporuju jeho kariérní růst.

      Přiznám se, že ten náborový dopis vidím poprvé!:-)

      Ale nevšiml jsem si, že by nějaký vedoucí vysloveně bránil svému člověku, aby si udělal frančízu.

      A ještě komentář k jednomu názoru výše:

      já když potřebuju volat svému D1, tak s tím nemám problém a on taky ne. Vždycky mi telefon zvedne. Ví, že vždy potřebuju něco věcného řešit a ne jen tlachat nebo si stěžovat. Možná je to také tím, že ho znám od doby, když byl na M1.

      Když dnes nastoupí nováček, tak si ani nedovolí oslovit D1 a výše. Jednak je osobně nezná a především si manažeři chtějí budovat respekt u nováčků.

      Pěknou neděli všem.

      1

      1
       | Odpovědět privátně
    •  Jiří Prášil
     Účastník

     Omlouvám se anonyme, ale všechno je tak trochu jinak. Každá firma má svojí strategii, jiné priority a jiný pohled na byznys.

     Např. jak můžete srovnávat Partners s Insia???? Srovnáváte nesrovnatelné a obě firmy mají tak trochu jiný byznys model, že? Porovnávejte firmy jako je OVB, Fincentrum, Partners atd. Bonnet, Insia, BT a podobné firmy mají úplně jinou strategii a úspěch na ně teprve čeká, ale úspěch nebude jenom o obratu. ,,kvalitě náboru“, jak se to projevuje??? Zeptejte se kolik lidí nabrali, kolik lidí uteklo ke konkurenci. Neznám žádného zkušeného zprostředkovatele, který by utekl ze servisní společnosti do Partners, kdežto lidi, kteří utekli do servisních společností znám tucet. V tom je velká výhoda servisních společností, mají převážně hotové zprostředkovatele, kteří se dokázali osamostatnit a mají vlastní hlavu. Není se čemu divit, manažer, který má pod sebou desítky lidí a zjistí, že může vydělávat třikrát více, tak si ten svůj byznys model udělá podle svého. Podobné je to u samostatných zprostředkovatelů, jestli je zkušený a už nepotřebuje žádné motivační školení a jiné kopance do zadku, zvolí servisní společnost. Kolegyně si klepe rok na čelo, proč už to neudělala před 5 lety. Každý se bude zastávat toho svého a čas ukáže který firemní plán, byl efektivnější a pro lidi celkově přínosnější.

     9

     2
      | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Ale pane Prášile, no tak…přece tu nepůjdete proti Insii, pro kterou sjednáváte, když tu na fóru přispívá i její CEO pan Špirakus…to je velmi levné gesto. Myslím, že tu nikdo proti Insii či jinému brokerpoolu neřekl nic špatného, pouze se zde debatuje, pro koho je vhodnější MLM a pro koho brokerpool. Máte pravdu v tom, že do brokerpoolů odcházejí lidé z MLM, ale proč odcházejí ? Hlavním důvodem je výše provizí, možnost si dělat práci po svém a neživit armádu parazitujících manažerů nad sebou. Brokerpool je pro zkušené obchodníky, co už mají drajv v krvi, i když až zas tak nesouhlasím s tím, že nováček v brokerpoolu musí mít těžké začátky, všechno je to o jeho vedoucím a o jeho vedení. MLM je dobré pro osvojení si klíčových pracovních návyků, ale pokračovat už je potom lepší v brokerpoolu.

      0

      4
       | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       milý anonyme, já přece nikomu za jeho názory hlavu neutrhnu, každý zde přece může říci/napsat svobodně svůj názor…

       navíc pan Prášil dobře ví, že když bude mít nějaký provozní problém, může mi kdykoliv zavolat či napsat…

       1

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Tak to si asi nerozumíme.. Když se řekne nováček v brokerpoolu, rozhodně si nepředstavím člověka, která začíná v oboru a jde pod zkušeného manažera do firmy působící pod poolem… představím si člověka, který začíná a jde do brokerpoolu napřímo – proto to může být pro tohoto člověka k ničemu, že má víc na provizích, když stejně nic neumí.

       Proto jsem v jiném diskuzním vlákně psal, že je mnohem lepší pro takovéhoto člověka jít do k panu Pechovi do Fincentra, než přímo do poolu…

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Poprvé asi po roce jsem dal červený palec. A když ho dám, tak napíšu proč. Je to hned za tu první větu. Jsem stoprocentně přesvědčen, že tohle je falešná domněnka. Ve své podstatě vůbec nejde o Insii, ale o srovnání jiných systémů, tj. firmy určující celou strategii, způsob prodeje i to, co se prodává, versus servisní organizaci, která dodává jednotlivcům nebo firmám servis, ale nikoli know-how. Rovněž se nedá srovnávat růst obchodníků, protože pokud někdo někomu od rána do večera cpe do hlavy, že musí vodit další a další, tak to těžko může být srovnatelné něčemu, kde to takto systémově nefunguje. A mám pocit, že anonymní přispěvatelé se tu nějak namnožili, takže se za chvíli bude velmi těžko rozlišovat, kdo z anonymů vlastně co napsal. Taková diskuze bude dost obtížná.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Romane, buďte prosím shovívavý k anonymním přispěvatelům, sám musím psát anonymně, protože mi to není příjemné. Píšu tu postřehy z MLM firem, v jedné z nich působím jako manažer a kdybych se tu veřejně podepsal pod své názory, tak Vám garantuji, že zítra letím a ještě mám na krku naše právníky, x žalob a požadavek na tučné několikamilionové odškodnění za poškození dobrého jména a pověsti naší MLM firmy (jistě chápete, že to vážně nemám zapotřebí).

       Prosím i ostatní o shovívavost a tolerování anonymních příspěvků, nikomu bych nepřál zažít to, co se nyní děje některým z kolegů, co si dovolil odejít z MLM firmy (trestní oznámení, soudní žaloby, rozhodčí doložky, konkurenční doložky, milionové pokuty, okamžité zastavení veškerých provizí, neuvěřitelné naschvály a klacky pod nohy). Někteří po této zkušenosti definitivně opustili naši profesi, a to píšu o těch snesitelnějších praktikách.

       Děkuji za pochopení.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ale já anonymní přispěvatele chápu, byl jsem jedním z těch, který před časem napsal, že akceptuji důvody jejich použití, jen konstatuji, že pokud bude v jedné diskuzi více anonymních přispěvatelů, tak je ta diskuze obtížná, protože nebudu vědět, co k čemu patří. Takže např. nevím, zda jste onen příspěvek o Jiřím Prášilovi napsal Vy, nebo někdo jiný, kdo píše pod anonymním přispěvatelem. Vadí mi, když anonymní přispěvatel osočí někoho z druhého z nepodložené domněnky. On ví o druhém všechno, včetně bydliště i toho, pod kterou firmou pracuje. My o pisateli nevíme vůbec nic. Je to nefér. Anonymně přispívající člověk by se neměl touto formou vyjadřovat o druhém. Za ten předchozí příspěvek jsem dostal palec dolu, tak předpokládám, že přijdou další. Ale otevřeně říkám, že pro mě je to nefér hra. Stejně anonymní a taky k ničemu, je ten červený palec, pokud k němu někdo nepřipíše reakci. Takže abych to uzavřel, nevadí mi anonymní možnost přispívání, vadí mi když anonym osočí z něčeho neanonyma.

       3

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Dobrý den anonyme, žádné gesto. Jde vidět, že mě neznáte. Když s něčím nesouhlasím a mám potřebu reagovat, tak mi je jedno proti komu to je. Červený palec dám jak přímým kolegům, tak konkurenci, nedělám rozdíly. Jinak máte pravdu proti Insia nejdu, proč taky? A kdybych měl problém řešil bych to přímo s firmou a ne veřejně. Nevychvaluji tady někoho do nebe, tak jako někdo. Jiné firmy taky dokázaly spoustu věcí, jen nemají potřebu o tom tak mluvit jako Partners. Velké firmy postavené na bodech a jednotkách, prodávají sny. Servisní společnosti nikoliv. Brzy zveřejním příběh o Pepíčkovi, který si kupoval sny a o Bohouškovi, který si vytvářel hodnoty. Možná někomu otevřu oči. To bude červených palců, na druhou stranu se každý vžije do role Pepíčka nebo Bohouška.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Co je na tom nesrovnatelného? Obě dvě firmy dělají úplně stejný byznys. Prodávají finanční produkty. Dají se poměřovat v celé řadě kritérií úspěšnosti.

      Obrat

      Počet zákazníků

      Počet kontraktů

      Počet dealerů

      Obrat/dealer

      Zákazníci/dealer

      Obrat/zákazník

      Kontrakty/zákazník

      Provozní zisk

      a ještě mě napadá spousta dalších zajímavých ukazatelů, ale jsem línej to sem všechno vypisovat.

      To vše agregátně i po jednotlivých divizích v nějakém časovém vývoji.

      Takový data mít, tak je evidentní, že do některých společností by člověk prostě vůbec neměl chuť chodit, protože tam se lidově řečeno nemaká. To je podle mého teda vůbec nejhorší věc na finanční zprostředkování. Jestli někdo vychvaluje společnost, která má třeba 5000 spolupracovníků a která dělá zlomek obratu, co třeba dělají ti Partners v daleko menším množstvím lidí, tak to považuji za hodně kontroverzní názor. Zvláště pokud do stejného srovnání dám ty Partners třeba s nějakou bankou. Ale to je zase jiná téma. Chce to trochu nadhled prostě.

      4

      5
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Tak s tím si dovolím dost nesouhlasit. Je naprosto logické, že do brokerpoolu se uklidí řada lidí, kteří nemakají nebo makají málo. Z toho ovšem nemůže vyplývat, že já z důvodu nějakého průměru nebo obdobných čísel nebudu do takové firmy chodit. Je to servisní organizace, neurčuje to, jak to funguje uvnitř firem, které servisuje, takže logicky nemůžeme brát průměry servisní organizace, ale jednotlivých organizačních jednotek, které jsou uvnitř. Protože v některých se maká více a lépe a někde zase méně.

       5

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Na tom není nic logického. Každá společnost by proti tomu měla bojovat. Nelogické je, že to někteří nedělají.

       1)Nesete zodpovědnost za takové lidi. Ti neaktivní jsou většinou spíše velmi málo aktivní. A to znamená, že mohou způsobit poměrně významnou škodu na poskytované kvalitě služeb, případně klienta jménem vaší společnosti přímo poškodit.

       2)Dělá to ostudu. Poškozuje kvalitu značky.

       3)Nemáte kam růst, protože musíte servisovat i nemakačenky, kteří vám nevydělávají peníze.

       4)Kvůli té tlupě nemakačenků zaniká reflexe od těch, co makají. Makající menšina není brána vážně a na připomínky se reaguje stylem, že 90% partnerů je spokojeno atd.

       Kdo nepracuje, tak nemá co dělat nikde! Jestli někdo chce hájit líné zprostředkovatele, tak si nevidí na špičku nosu.

       Brokerpooly jsou dneska skladiště těchto lidí a jsem přesvědčený o tom, že se jim to nemile vrátí. V tom OVB, když neděláte aspoň x set BJ měsíčně, tak Vás přestanou aspoň zvát na ty akce, abyste neudělal ostudu, protože líný člověk v kolektivu je jako mor.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Co na tento názor pana Záruby říká pan Špirakus z Insie ???

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       Nemá potrebu s nim polemizovat

       5

       1
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       …nebo nemá pádnou argumentaci na Ondrovy názory, pak je náročné polemizovat, hmmm ?

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Omlouvám se, ale myslím si, že tohle přesně není ten důvod, proč by se tu mělo anonymně přispívat. Pokud chcete šťourat do druhého, tak si vyplňte profil.

       3

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       zdá se, že těm názorům pana Záruby až tak nevěříte, když tolik toužíte po mé argumentaci proti….

       ale jak uvedl Roman, s anonymním profilem tu máte trochu smůlu… ;)

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Ani já k tomu nemám co více říct.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Já bych to takhle opravdu neviděl. V rámci brokerpoolu si buduju vlastní značku, nejmenuju se Insia, ani Broker Trust. Je to v podstatě obdobné, jako když budu mít přímou návaznost např. na pojišťovnu. Když budu mít ve firmě lidi, kteří málo pracují, může za to ona pojišťovna? Měříme přece výsledky firmy, nikoli té pojišťovny. A servisní organizaci používám proto, že mi zabezpečí jednak jistotu provize, protože jsem buďto sám nebo mám malou firmu a i když budu paramerově na hlavu v dobrých číslech, objemově se nedostanu na čísla, která budou mít sousedi vedle jen proto, že je jich tam sto. Dalším důvodem je, že mi zabezpečí servis, to jest příchozí informace, softwary, rozdělí za mě provize atd. Píšete Ondřeji “Vaší společnosti”. Ale které té servisní nebo té vlastní? Domnívám se, že zcela jasně té druhé. Vy v tom logiku nevidíte, já ano a na tom to asi skončí.

       Pak je tu druhá možnost a tou je brokerpool, který bude krom servisu dodávat něco víc a bude také ale vyžadovat určitá pravidla v systému práce. Pak už to není ale klasická servisní organizace. A pak budu přemýšlet o tom, že chci mít hlavičku té firmy nikoli kvůli velikosti nebo provizi, ale kvůli tomu, že to má duši.

       4

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       No možná jednou zjistíte, že mnohovrstevná struktura finanční instituce-finanční instituce-brokerpool-firma-jedinec nedává moc prostor k budování nějaké značky:-)

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Nikdy neříkám nikdy :-). V budoucnu mohu přijít na spoustu zajímavých dalších věcí, které dnes vidím jinak. Nicméně pořád tu existuje onen prostor o kterém píšu výše. Pokud to nebude jen klasický servis, ale bude to mít něco navíc, co pro mě bude mít smysl, pak to bude vypadat jinak. Také je to myslím i odvislé od klienta. Vaše klientela možná bude více vnímat značku, mojí to ve většině bude jedno. Kdybychom položili zdejším účastníkům otázku, pro jakou firmu pracujete, domnívám se, že většina to nebude vědět. Když se ale zeptám, kdo je Záruba, budou to vědět skoro všichni. Pokud by chtěli využít Vašich analytických služeb, budou se na Vás obracet kvůli Vašemu jménu, nikoli kvůli jménu firmy. Takže tohle jsem tím tak nějak myslel…

       4

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Ondřeji, vůbec si nerozumíme, všechny firmy dělají ve stejné oblasti, ale mají odlišný byznys model. Partners se nemůže srovnávat např. Insia, protože pracuji odlišně, mají úplně jinou strategii. Partners a podobné firmy jsou postavené na motivaci a prodávání snů. Jinak využívají starou strategii – čím méně lidem dáme, tím více budou pracovat. Čínský model neuznávám – je nás hodně a děláme za zrnko rýže a jestli chceme přežít, musíme víc pracovat. O bodech a jednotkách jsem již psal, neuznávám tuto strategii i přesto, že zatím funguje. Osobně si myslím, že tyto modely nemohou fungovat dalších 5-10let. Ondřeji Vy děláte jakoby se v Partners makalo. Většina poradců jakmile splní jednotky, výkonnost klesá. Když budu mít deset lidí a udělám osobně milionové korporátní obchody, tak se u nás bude makat? Jsou to jenom čísla z kterých nemůžete vyčíst jestli plošně lidé makají, nebo ne. Pak je důležité v jaké výši jsou storna. ZFP zveřejňuje obrovské obraty, ale bez storen. Důležité je si uvědomit, že za stejnou práci mohu mít 3x lépe zaplaceno. Nedávno jsem porovnával provize u investic- klientovi mohu dát u stejného poplatku slevu 60% a měl bych stejné provize jako zprostředkovatel na 3-4pozici. Klientovi ušetřím a dostanu provize stejné jako zprostředkovatel, který si pozici musel vyloženě vydřít.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Pozor, já jsem naznačoval, že Partners nebo OVB mají mnohem nižší efektivitu práce než banky. A ani banky v této činnosti nějak nevynikají. A pokud brokerpooly mají třeba ještě třetinovou efektivitu práce co Partners, tak to pro ně opravdu není dobrá vizitka.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Jasně, číselně máte určitě pravdu. Všechny firmy tvoří zisk, to je jim společné, ale každá toho dosahuje jiným způsobem. Jedna hodní své obchodníky, učí je svůj systém práce, který duplikuje do struktury a druhá poskytuje k té práci podmínky, přičemž jim ponechává systém vlastní. U bank je to z tohoto pohledu ještě jinak a ještě úplně jinak je tomu u Vás. Myslím, že klienta ale čísla efektivity nezajímají, v čem máte jistě pravdu, je to, že zde hrozí u těch občasníků nízká kvalita práce, která se může v čase projevit i negativním pohledem na firmu, pokud by se to vyskytovalo ve větším množství. Já bych brokerpool neoznačil za slepou vývojovou větev, i on se bude v čase měnit, podle podmínek, které přinese trh. Stejně, jako se budou měnit i MLM společnosti a tento trend u nich už nastal.

       1

       2
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Ono už se pane Prášile v multilevlech hodně děje teď, jen se o tom veřejně nepíše. Řečeno velmi obecně je čím dál těžší a náročnější kvalitního a zkušeného člověka do mlm vůbec dostat. Stačí si dát na papír provizní ohodnocení, neustálé obhajování kdejakých pozic a jiné nesmysly. Nemohu napsat své jméno, neboť ve firmě ještě stále působím, ale jen v Praze a středočeském regionu v posledních měsících od Broker Consultingu odešlo několik významných manažerů i se svými skupinami, všichni vesměs do brokerpoolů. Sdílím Váš názor, že doba mlm firem je nenávratně pryč a celý tento obchodní systém stojí na hliněných nohou. Jde o informační asymetrii, kdy lidé pracující v mlm neví, kolik společnost dostává od pojišťoven apod. za sjednané produkty, pak ale stačí “náhodné” setkání s někým, kdo pracuje jinde a za jiné peníze a rázem má poradce v hlavě brouka jak hrom a k tomu navíc obrovský vztek. Já např. nyní za IŽP dostávám cca 65% z roční platby, kolega za stejnou smlouvu přes brokerpool dostává 125%, to je sakra rozdíl. Aby bylo jasno, netuším, za co si naše firma bere tak velké meziprovize, když si úplně všechno děláme sami, manažera nepotřebujeme (ten spíš potřebuje nás, aby si příští rok vozil zadek v ještě černějším autě). Pokud je to za školení, materiály, značku a neustálou buzeraci “kolik máš bodových jednotek”, tak díky, ale už nechci. Já dávám multilevlům tak 3 až 5 let. Sám se teď jen snažím elegantně utéct, produkci už téměř nenosím a dávám ji jinam, za jednou tak vyšší provize a denně se modlím, ať mě manažer vyhodí za nicnedělání. Taky jsem prozřel, bohužel mi to trvalo 2 roky a něco.

       10

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Ještě dodám, že největší obavy a zlo pro MLM firmy jsou podobná diskuzní fóra a stránky, kde se otevřeně a pravdivě píše o finančním poradenství. Proč ? Protože nejvýkonnější poradce je paradoxně neinformovaný poradce. Divili byste se, kolik šéfů a manažerů MLM firem tu má fiktivní profily pod cizími jmény, jen aby mohli tiše sledovat, co se tu děje ale hlavně o čem se tu píše. Nechejte nováčkovi nebo trošku zkušenému poradci přístup na tyto stránky po dobu jednoho týdne a garantuji vám, že vám z MLM velmi brzy uteče nebo o tom začne minimálně přemýšlet…a poradce přemýšlející o odchodu je fakticky již jednou nohou pryč z firmy. To co se píše tady nováčkovi žádný školitel ani manažer neřekne a moc dobře ví proč. Já sám jsem za tyto stránky nesmírně rád a děkuju panu Viktorovi za tento úžasný nápad.

       8

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Pohled z druhé strany:

       Máte pravdu, ale vžíjte se do pozice druhé strany.

       Jsem manažer v MLM. Pokud přistoupím na hru porovnávat podle toho, kolik mám z klientovy roční platby u IŽP je to něco kolem 105%.

       Ale když přijde nováček on má ze smlouvy 30% a rozdíl dostanu já. Tzn. mám z nováčka dvoujnásobek toho co on (proč také ne, když dělám většinu práce)

       Nad sebou mám vedoucí, bez jejichž podpory bych se v tuto chvíly již obešel, ale podíl (dalších cca 30%) jim přeju. Oni mě vychovali a když něco potřebuji, vždy pomohou a čistě technicky – dělám v tomto byznysu 4 roky a ještě několik desítek let dělat budu. Většinu této doby budu na pozicích se zajímavou rozdílovkou a většinu této doby osobní výkon dělat nebudu.

       Pokud bych byl v brokerpoolu, možná bych měl více peněz za konkrétní obchod, ale z dlouhodobého hlediska, bych byl nucen přenechat velkou část zisku svým podřízeným. A to se mi nechce.

       Takto se bavím se svými manažery a všichni s tím vždy byli OK. Chápu, že v některých strukturách jsou vedoucí, kteří na podřízené kašlou a proto vznikají hlášky typu “proč mám živit 5 lidí nad sebou” apod.

       4

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       to máte pochopitelně pravdu :) ale tady se přece řeší něco jiného…

       a to dlouhodobá udržitelnost toho modelu – tedy to, zda v době snadné dostupnosti informací o skutečné úrovni provizí dokážete těch “několik desítek let” stále nacházet nové a nové “nováčky”, kteří budou ochotní, to za těch 30% dělat …

       já to nevím… třeba ano – je spousta jiných oborů, kde lidi dělají za 5% svého skutečného přínosu pro firmu i méně

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • Ok anonyme, je to Váš úhel pohledu, ale jak se tedy srovnáváte s tím, že si najdete a vychováte nováčka, ze kterého se časem stane poradce a ten Vám po roce, dvou či třech uteče jinam, protože tam nemá 60%, ale třeba 140% za IŽP (o následných provizích u ŽP a majetku a za investice mnf fee ani nemluvě) ? Jak dlouho, respektive kolik let Vás bude bavit takto neustále doplňovat nové a nové lidi za poradce, kteří Vám utíkají kvůli výši provizí jinam ? Není právě toto onen často zmiňovaný krysí závod ? Jak dlouho to lze takto dělat ? To k vám ti lidé chodí po stovkách nebo je nabíráte na ulici lopatou, že si můžete dovolit s nimi takto “plýtvat” ?

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • Ono je to spíš tak, že budete na vrchu pyramidy, nebo někde poblíž a ten závod za vás odběhne někdo jiný, to je přece ta neustálá snaha o pasivní příjem …

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Viktor Dlouhý
       Účastník

       Jak dlouho to lze dělat? No přece tak dlouho dokud všichni ekonomicky aktivní občané ČR neokusí práci FP :-) pak bude potřeba změnit orientaci na jiný obor.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Dělám v tomto byznysu 4 roky a ještě několik desítek let dělat budu…

       Držím Vám palce. Za deset let nám napište, jestli Váš byznys model ještě funguje.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   Já Vám nevím.

   Pořád tyhle tlachanice ala Blesk. Kdo je lepší, kdo je horší, kdo je nejlepší, kde jsou největší náboráři. OVB? ZFP? PARTNERS? FINCENTRUM? INSINA? … Že Vás to vůbec baví pořád dokola. K ničemu užitečnému ani konstruktinímu to nevede, jenom tlachanice, báchorky. 10 procenta tam, 15 sem. Kvalitu v této branži nelze měřit, a proto neustále hledáte šotka jako vědci v CERNU antihmotu.

   13

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Dobry večer, pokud bych chtěl franšízu, tak ne ve finančním sektoru, protože to není nutné. Ve finančním sektoru můžete vydělávat i bez toho, aby jste investovali do takového projektu, který skrývá mnoho rizik, navíc franšíza není v tomto sektoru odzkoušená – externí síť. Možná spoustu kolegů semnou nebude souhlasit, ale raději bych investoval do toho po čem je hlad, to je např. fitness, kosmetika, zdravá výživa, atd. za stejnou cenu. Lidé totiž chtějí vypadat dobře i v ekonomických krizích:-) Ale je samozřejmě více možnosti, které každý vnímá jinak.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Ivan Špirakus
    Účastník

    Tak s tím, že to není odzkoušeno moc moc nesouhlasím. Co jiného je vlastně interní agent pojišťovny se svojí kanceláří, kde si hradí všechny náklady ? Podle mě to splňuje znaky frančízy = podnikání pod jinou značkou, i když se tomu tak neříká…

    http://franchisinginfo.cz/abc-franchisingu/2/franchising-co-to-je/

    A je to přece v řadě zemí odzkoušeno po mnoho desítek let….

    Nebo jak dlouho by podle Vás měl obchodní model fungovat, aby o něm bylo možné říct, že je “odzkoušený” ?

    1

    2
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Prášil
     Účastník

     Dobrý večer, franšíza je odzkoušena, ale ne ve finanční externí síti jako je např. Partners. Tak to bylo myšleno. Kancelář agenta má do franšízy opravdu hodně daleko. Pod slovem franšíza si představuji opravdu něco jiného. Agent nepodepisuje žádnou dlouhodobou franchisovou smlouvu, nemusel zaplatit licenci, nemá v podstatě nad sebou žádnou kontrolu. Nikdo mu nediktuje jak a kde si má zařídit kancelář – pobočku. Dokonce ani know-how pojišťovny nepotřebuje k tomu, aby byl úspěšný. Prostě nemá žádné závazky. Franšíza je zavazující projekt, kancelář agenta však nikoliv.

     4

     2
      | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Hřeje mě na srdci, když vidím, že vám náš dopis a vůbec celý projekt oslovení kvalitních a cílevědomých lidí vězí pěkně v žaludku. Není lepší odměny za skvělou práci a lepšího ohodnocení, než závisti okolí. Pokud vám soused závidí, tak to děláte asi dobře, ne ? Doporučuji vám jediné – zvedněte svůj zadek od počítače a začněte místo neproduktivního vypisování a nesmyslného pomlouvání taky něco konstruktivního a smysluplného dělat. Proč jste s podobným nápadem a oslovením nepřišly vy sami, myslím tím zástupci či majitelé všech těch Insií, BC, OVB, ZFP a bůhví čeho všeho ? Je to jen o nápadu, myšlence a její postupné a systematické realizaci, uvedení do života. Nezlobte se na mne, ale já za tím vším cítím spíše závist a nepřejícnost. Takže se tu pěkně dál předhánějte v tom, kdo tu napíše na náš projekt větší myšlenkový nesmysl a my mezitím budeme dál intenzívně pracovat, abychom vám byli poté co se probudíte vzdáleni na světelné roky. A vězte, že to není poslední z nápadů, otevíráme Polsko, v plánu je snad i vlastní banka + investiční společnost a spousta dalších projektů, o kterých uslyšíte v budoucnu. Partners rulez !!!! Vivat !!!

   2

   13
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Prášil
    Účastník

    Milý anonyme, od toho jsou diskuze, aby se věci projednávaly, takové ty řeči, že někdo závidí nebo, že je dotyčný neschopný většinou říkají ti, kteří právě sedí na tom zadku a čekají co mu lidé vydělají pod ním a nemá zájem o to, aby se karty obracely. Myslím si, že samotná Partners čekala, že se o tom bude mluvit, vždyť to je přece součástí projektu. Já jsem se k tomu už vyjádřil a určitě projekt nezavrhuji, jen bych ho osobně nepodporoval, protože si myslím, že je to zbytečný závazek navíc a peníze můžete vydělávat s daleko menším rizikem a efektivnějším způsobem. Budu k Vám naprosto otevřený, franšízu bych si neotevřel pod žádnou finanční společnosti, riziko je příliš velké. A jsou to rizika, o kterých se zde ještě nepsalo. Nikdy by mě nenapadlo ve finančním sektoru otevírat franšízy a pokud záměr Partners bude opravdu dlouhodobě efektivní, má můj obdiv.

    5

    0
     | Odpovědět privátně
   • Tak nevím, výrazy “závist” a “nepřejícnost” jsem nikde v diskusi nenašel. :) Spíš u většiny diskutujících v pozadí vidím trapný pousmání, třeba i nad gramatickým neumětelstvím finančně poradenského hrdiny, co se bojí podepsat …

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Milan Poriz
    Účastník

    Dobrý den,

    jste ještě “mladý” a tím nemyslím realný věk.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Ivan Špirakus
    Účastník

    anonyme z Partners, Ty si otevřeš tu Vaší franšízu ?

    Tím bys nám dokázal, že to fakt funguje ;)

    4

    0
     | Odpovědět privátně
   • Partners rulezzz a VIVAT nezávislosti :-)

    To že si někdo klepe na čelo neznamená, že někomu něco závidí …. :-)

    I Vy se jednou probudíte :-)

    Dle mého skromného názoru Partners směřuje tam, kde číhá velká hrobníkova lopata :-)

    V záměru vlastní banka, možná v budoucnu i vlastní pojišťovna, vlastní Penzijní fond, vlastní Investice a všude velká hesla o naprosté nezávislosti …

    S Vaším dovolením … k pousmání, a už teď na to své klienty velmi důrazně upozorňuji.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
   • Přátelé, vždyť je to provokace jak hrom, někdo si tu z vás dělá jen (_._) a pak se baví nad reakcemi a komentáři. Škoda psát a reagovat…

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    To je dobře, že Vás to hřeje na srdci. Já Vám to přeju. Jestli vnímáte závist svého okolí jako nejlepší odměnu za Vaši práci, tak to jsme ve vnímání světa od sebe na hony vzdáleni. Ani se nedivím, že sem musíte psát jako anonym. Zřejmě se svými názory neobstojíte ani sám před sebou. ;-)

    4

    1
     | Odpovědět privátně
   • Hua, ať je to co je to, příjde mi, že někteří slabší jedinci tu firemní motivaci moc “žerou”.

    3

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Tak jsem nevymyslel ultra super frančízu, ale aspoň se umím podepsat a nelžu, že když dám poradcům 140% z ročního pojistného, že je to nejvíc na trhu …

    Otevíráš Polsko? A kolik tam máš lidí? Btw pojď se semnou vsadit, že za rok 2014 budu mít větší provizní obrat na Slovensku, než ty v ČR :)))

    A to tam dneska nemám ani živáčka a de facto jediné co vím, tak že tam není ČNB, ale NBS :)))

    3

    1
     | Odpovědět privátně
  • Byl jsem, určitě jako jeden z mnoha, opět osloven, zdali bych si nechtěl splnit svůj tyrkysový sen.

   No posuďte sami, jak krásně se to čte :-)

   Omlouvám se za občasné flekance… místo tyrkysového snu mně zrovinka popadl sen meruňkový, který byl ovšem skutečně vyplněn :-)

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Pane Hryščenko, pěkné čtení. Proč jste podtrhl …po třech letech… ? Vždyť někdo to může být i dříve (či později).

    Název vašeho souboru je trefný. Dopis cílený na absolventy VŠ a nepolíbené lidi fin. oborem.

    1

    1
     | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Meruňkový sen jsem měl minulý týden….. meruňky všude :-)).

    Osloven jsem byl též, panečku, to budou všude tyrkysové kanceláře s poradci s růžovými brýlemi. :-)

    Telefonicky jsme to ráno prodebatovali s kolegy, společně jsme se zasmáli a shodli jsme se, že si budeme raději budovat vlastní byznys bez zavedené značky. … I když většina z nás má již značku zavedenou – své vlastní jméno a příjmení s hodnotou vyšší, než je tyrkysovobílé logo.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Také nám to přišlo, přišlo to adresované na s.r.o.

    Škoda, že to Martin nenaskenoval celé. Jak jsem to jen okem prolétl, tak tam bylo něco o tom, že nám vybudují kancelář za milion, kterou ale můžeme zaplatit postupně ve splátkách.

    Pokud najdu, naskenuji celé a ukážu.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
    • Pokud si letáček pročtete ještě jednou, pak si všimnete, že franšízu vám vybaví za “milion i více” !!

     To je byznys :-) Několikrát placené školení, několikrát placené Know-How, a teď ještě toto :-) Upsání se k zabijáckým splátkám klidně i na vesničce o 300 obyvatelích .. hlavně když budou prachy z franšízi. Tady už jsou peníze dočista z něčeho jiného, než z pojištění :-))

     On totiž skoro každý nově vstupující do Partners má ještě nějakou tu finanční rezervu nebo pár penízků bokem, tak proč to z něj nevysát formou výše zmíněného :-)

     3

     3
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Tak nám již přišel (na s.r.o.) i II. díl.

      Povídání o kanceláři za milion je ale stále stejné, tak to dávám do přílohy.

      To, co je zde popisováno jako maximální plus, tak to já vidím jako závazek s možnými (a velice pravděpodobnými) fatálními následky.

      2

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
       Účastník

       Projekt mne osobně hodně zaujal. Chvilku jsem si s Partners povídal, ale příjde mi, že rizika zůstávají na straně poradce a Partners do vztahu moc nedává. Business model je postavený na životkách – cca 50% provizních příjmů. Zhruba 10% příjmů má jít z penzijek (to už teď asi platit nebude). A zhruba 15% příjmů jde z hypoték. Potřebnou výkonnost splňuje jen cca 10% poradců Partners.

       Povídal jsem si i s některými poradci, kteří do akce šli a většina se shodla, že návratnost v reálu je jiná než na papíře – doufali, že se vejdou do 8-10 let, nikoliv do cca 1 roku …

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Souhlasím, ta návratnost investice do takovéto kanceláře bude dlouhodobá, hoooodně dlouhodobá. A po zaplacení, čí potom je?

       Asi před rokem jsme zde diskutovali na tema: Kancelář, kdy, kde a jak.

       Moji tehdejší úvahu trochu rozvinu.

       1. Pokud mám mít i bankomat, zcela jednoznačně musím být na maximálně frekventovaném místě.

       2. Na tomto místě mám i tomu úměrný nájem.

       3. Díky snadné dostupnosti začnou chodit klienti ohledně servisu a rušení původních smluv = velká administrativní zátěž.

       Co to znamená? Např. zde v Praze nájem 30 – 50.000,-Kč/měs (Praha 1,2, nebo okraje a nákupní centra) okraj města tak 25.000,-Kč. Díky servisu nově příchozích klientů a portfoliu produktů musí v kanceláři sedět minimálně 3 lidé stále. Oni nemohou dělat 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu a ještě servis klientů. Minimální počet lidí v této pobočce vidím tak na 15!!! 12 při pracovním týdnu 5 dnů, otevřeno 8 – 20.

       Díky fluktuaci v našem oboru to je riziko s možnými fatálními následky pro toho franšízanta. Spolupracovníci musí být na výborné profesionální úrovni – potom ale raději budou dělat sami na sebe.

       Jasně, jsem u konkurence, ale tento můj pohled na kancelář na veřejně dostupném místě jsem zde již napsal dříve a nejednou.

       7

       0
        | Odpovědět privátně
      • Plně souhlasím.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Po zaplacení půjčky na vybavení kanceláří atd., pokud je to potřeba, je vše ve vlastnictví provozovatele frančízy, kromě bankomatu, ten je ve vlastnictví banky:-)

       Ale jinak máte pravdu a sdílím ten názor, že díky fluktuaci lidí, je pro frančízanta velmi náročné udržet lidi (koncipienty) a když odejdou, tak musí opět shánět nové atd.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Dostal jsem to taky. Když jsem na to, jak si představuji vlastní firmu, napsal článek, tak se to právě této firmě moc nelíbilo. Zřejmě proto, že jsem to viděl poněkud odlišně. ;-)

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    • Spíš myslím, že jste to viděl JINAK :-)

     3

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Jiří Prášil
     Účastník

     Abych pravdu řekl, už se tím jenom bavím. Dopis jsem samozřejmě taky dostal a už něco podobného jsem dostal v minulosti. Nejlepší jsou ty narážky na malé firmy, jako by v malé firmě nemohli zprostředkovatelé vydělávat slušné peníze, jako by neměli žádný Know-how a zázemí. Každý nemá zájem o kvantitu a nekvalitu. Pamatujete na Hanku, která reagovala na Váš článek? Slečna dělá pro Partners. Místo toho, aby reagovala na obsah článku, zavrhla Vás a naznačila, že jste nebyl úspěšný v MLM, proto tento systém zavrhujete. Bohužel mi nikdo nevysvětlil, co je to ten úspěch, čím se měří? Lidé, kteří často používají tento trapný argument, většinou sami ničeho nedosáhli a neustále si představují nereálné sny o úspěchu, které jsou vnucované samotnou firmou. Náhodou jsem kápl na starší příspěvky Petra Borkovce, tenkrát tvrdil, že nikoho nebudou držet a ať klidně odejde i 500 lidí, na druhou stranu v příspěvku tvrdil, že se tak nestane, protože nikdo nebude mít důvod odcházet, dneska je to trochu jinak a když chceš odejít si neúspěšný a nic si nepochopil :-D

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Ta reakce byla logickým sledem událostí. Ozval se mi nějaký obchodník a já mu jen přeposlal ten článek s tím, že pokud mu to bude dávat nějaký smysl, tak bude vědět, čeho se má vyvarovat. On přeposlal ten odkaz svému nadřízenému a ten dostal logicky strach, že by se toho mohlo chytit více lidí ve skupině, pokud se to k nim dostane. Pak to ještě jelo k nějakému dalšímu levelu, který hned začal dělat nějaká protiopatření. Přitom jde jen o jeden obyčejný článek, kterého se nemusí bát nikdo, kdo si je jistý, že je ve své firmě dobře a též jeho spolupracovníci jsou tam dobře. Panika, kterou to způsobilo (a přitom nešlo vůbec o nic cíleného), dává tušit, že řada lidí si jistých nejen není sama sebou, ale už vůbec si nejsou jisti tím, co udělají lidé okolo.

      Tak mě napadá, že kdybych to rozeslal jako nábor, neudělám vlastně nic víc, než to samé, co dělá Partners. Oni hledají obchodníky do svého modelu, já hledám obchodníky zase do toho svého. A ti musí zvážit oboustranně argumenty a vyhodnotit to, co je pro ně důležitější. Nesmí do toho ovšem vstoupit jako slečna nebo (paní) Hanka, která se postavila hned do opozice, aniž by o obsahu více přemýšlela. (Docela by mě zajímalo, jestli ještě v Partners je…)

      0

      3
       | Odpovědět privátně
   •  Richard Coufal
    Účastník

    Chlapci, že se Vám pořád chce toto téma otevírat. My, co jsme v oboru nějaký pátek, víme, jak je to s tím “vlastním” byznysem a nepolíbených nováčků sem asi moc nechodí.

    6

    1
     | Odpovědět privátně
   •  David Gargulák
    Účastník

    Pěkné. Já to chci taky do schránky :-)

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  • Jsem skoro nepolíbený nováček uvažující o Partners. 8-(

   0

   6
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Tak se nechte políbit, ale upozorňuji Vás, že případný rozvod bude drahý. :-)

    6

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Vašek Kott
     Účastník

     Proc drahy? Dotycny se chysta do “manzelstvi” vlozit vice nez druha strana?

     0

     6
      | Odpovědět privátně
     • Zvláštní otázka. Obě strany vkládají do tohoto svazku časové a finanční prostředky. Přiměřenost nechť si posoudí každý sám. Mě za základní školení platba 38.000,- Kč přijde poněkud mimo realitu.

      2

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       Přesně tak, každý by si měl přiměřenost posoudit sám.

       Když to ale vezmete z druhé strany, zkuste si spočítat, na kolik přijde zaškolení nováčka toho, kdo jej vzdělává(cena času za hodinu x počet s nováčkem strávených hodin)…

       Možná je to drahé, možná ne.

       Když mne se někdo zeptá, kolik je hodnota mého pracovního času, říkám 1.500,-/hod…

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      • Pane Kotte,

       za co pobírá vedoucí manažer meziprovize za podřízeného nováčka? Za jeho vzdělávání a motivaci. Je to neustálá práce, která je celkem královsky zaplacena již na meziprovizích. Pokud se manažerovi někdo jeví jako nerentabilní, není nic jednoduššího, než se s ním rozloučit – to už je také na zvážení každého z nás.

       Poplatek za školení dostane společnost Partners, ale není to společnost, která utratila svůj čas za školení nováčků – byl to nějaký manažer. A ne celá ta částka jde přeci tomu manažerovi, kterého to stálo čas.

       Zde narážíme na další prapodivný parametr, který se u některých společností objevuje – proč bych měl nabírat řídit, motivovat a školit člověka, ze kterého nemám meziprovize?

       6

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       ad1)

       Co to znamená královsky zaplacené?

       Je třeba se zamyslet nad tím, kdy dojde k návratnosti investice…

       Pokud máte nováčka, z jeho počáteční produkce máte sice zajímavé meziprovize, ale nesmíte zapomenout na to, že Vás to stále stojí dost času. V podstatě se to v čase přelévá ze sitace velké náklady nulové příjmy přes menší náklady menší příjmy až do fáze malé náklady velké příjmy. Jde o to, v jakém okamžiku se kumulativně příjmy vyrovnají nákladům (vč. ušlé příležitosti)a dojde k návratnosti investice. A to rozhodně není s první produkcí a hned za měsíc(náklady jsou 100%ně vynaloženy zatímco produkce musí ustát např. stornovost).

       Ušlá příležitost ten výpočet dělá poměrně “zajímavým”

       ad2)Co se týká adresáta té platby. Ano, i dle mého soudu by tam “školitel” měl být zainteresován velmi významně

       ad3)

       Tuto situaci nevidím úplně špatně – pokud jako školitel,motivátor,šéf dostanu odměnu za péči o nováčka jinak než meziprovizí(kalkulace dle času, produkce,…) a jsem takto domluven se “získatelem” nováčka(např. velké vzdálenosti mezi manažerem a nováčkem) a např. mu to fakturuji,nemusí to být zlo. Je to přeci business a prodávám své zkušenosti, ne? Samozřejmě není logické nabrat vlastního nováčka, starat se o něj a nemít z něj meziprovizi…

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Ad 1) Rychlost návratnosti investice můžete ovlivnit kvalitou náboru. Samozřejmě, že chvíli trvá, než se časové investice vrátí (včetně nákladů obětovaných příležitosti, jak správně uvádíte). Nejistá investice je i čas věnovaný analýze u klienta, protože výsledek je nejasný. Mám tedy vynechat i tuto “ztrátu” času?

       Ad2) Neschvaluji vyčíslení platby za školení v této výši, považuji to za ekvivalent konkurenční doložky. Pokud už je nastavena, potom se shodneme na tom, že drtivá většina prostředků má jít faktickému školiteli. Tak to ovšem není.

       Ad3) Zde se shodneme. Pokud jsem jako školitel zaplacen okamžitě, je to v pořádku. Shodneme se i na tom, že je špatné náborovat a vést lidí bez meziprovize. Ve zde jmenované společnosti ovšem funguje oboje naruby – platba až při přechodu jinam. Proč neplatí i ten, kdo jinak nepřejde a jen sekne s “poradenstvím”? Je jednoznačné, že tu nejde o ohodnocení know-how, ale o zabránění přestupu.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
    • Romane, trošku bych Vás poopravil … případný rozvod může být drahý. Pokud se totiž odcházející poradce Partners rozhodne nepokračovat v činnosti pod jinou společností, potom není vyčíslena platba za školení (tedy alespoň tak jsem porozuměl jejich MS). I tak je ovšem jakákoliv překážka při odchodu/přestupu podle mého názoru jedním z velice negativních parametrů. Nováček jen málokdy dokáže přesně odhadnout, kam to vlastně leze (myšleno náš obor a společnosti v oboru obecně).

     4

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      To máte Václave pravdu, musím to tedy poopravit… drahé to bude, když si najde “jinou ženu” :-)

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       To pak ale byva drazsi vzdy, ne jen ve svete fin. poradenstvi. :-)

       A spravny gentleman byvalou zenu zajisti, kdyz ji opusti pro jinou, ne? A klidne tu novou muze pozadat, aby mu s tim pomohla, kdyz je o tolik lepsi/lukrativnejsi :-)

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Tahle žena rozhodně nepotřebuje zajistit. Naopak jakožto movitá si najme právníka a bývalého sedře z kůže. Něco jako “když nebudeš můj manžel, tak ničí…” ;-)

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Tak ale to srovnání s tím manželstvím, co se tu rozvinulo, to je naprosto dokonalé!:-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Já jen doplním:

       https://poradci-sobe.cz/vtip-dne/vtip-19/

       a ať nemusíte překlikávat:

       vtip 19

       Redakce | 15. Prosinec 2009 | Vtip dne

       Přijde pán do obchodu a ptá se: „Za kolik máte panenku Barbie?”

       „Kterou máte namysli? Máme Barbie jede na dovolenou za 500 Kč, Barbie uklízí za 550 Kč, Barbie v koupelně za 600 Kč a Rozvedenou Barbie za 4500 Kč.”

       To muže zarazí a ptá se: „Proč je Rozvedená Barbie tak drahá?”

       Prodavačka poskytne zasvěcenou odpověď: „Protože k Rozvedené Barbie patří Kenův dům, Kenovo auto, Kenův bazén…”

       :-)

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       Jenže tahle žena si myslí, že byla movitá na rozdíl od manžela již při vstupu do manželství a k určitému bohatství tím pádem posléze dopomohla i manželovi. A ona neříká, “když se se mnou rozvedeš, sedřu tě z kůže”, ale “když se se mnou rozvedeš kvůli jiné, nechci aby ona z bohatství, ke kterému jsem ti já dopomohla, měla něco i ona. Jedině, že mi to bohatství částečně vrátíš zpět”.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       blbost. A odkud odnesli know-how Partners ? Z OVB…tak potom by měli platit nejdříve jim…

       je sice okurková sezona, ale diskuze se vede o bezprecedentní změně podmínek smlouvy.

       Nebylo by od věci ji v širším kontextu posuzovat jako rozpor s dobrými mravy. Alespoň pro ty spolupracovníky, kteří již ve firmě působí nějakou dobu a teď se ocitli téměř v pozici vydírané osoby…

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       V sirsim kontextu by bylo dobre se i divat na to, ze ten, komu se to nelibilo, mohl svuj nesouhlas vyjadrit a o podobe nove smlouvy diskutovat(tedy chovat se jako dospely a svepravny jedinec). Tak se koneckoncu nekde i delo a dosahlo se ustupku ve forme dodatku.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       …a když se ústupku nedosáhlo nebo byly pro někoho podmínky nepřijatelné, je to, co vybudoval pořád ještě jeho firma nebo mu už nepatří nic?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       Otázkou je, jestli v MLM systému člověk buduje svoji firmu – osobně si myslím, že nikoliv.

       Dle mého jde spíše o švarcsystém.

       Z tohoto titulu se také dívám na “vlastnictví” klientského kmene…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • Vím, že tu neobhajujete mnou naskenovaný letáček, který byl rozeslán všem PPZ registracím v ČR, přesto bych se u něj rád pozastavil.

       Na základě Vašich názorů se tedy dovoluji domnívat, že váš postoj k tomuto letáčku a informace obsažené v něm nejsou pro ty, kterým je adresován, moc košér a v některých případech by se dali považovat i za matoucí, až lživé.

       Souhlasíte semnou?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       Tím letáčkem myslíte ten sken s podtrhanými slovy? To je ale jen určitá část,ne? Letáček jako takový(celý) neznám, nemohu jej tedy nějak hodnotit. Nevím co je jeho cílem, jestli nabídka klasické MLM spolupráce nebo frenšíza(asi ano,že?). Jestli frenšíza, tak její konkrétní podmínky také neznám a tudíž netuším, jak jsou tam právně ošetřena vlastnictví čehokoliv… Zkrátka a dobře nevím, co konkrétně se ne/nabízí… Těžko mohu tedy něco označovat za matoucí až lživé

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       No, v klasické MS je odstavec, který dává poradci možnost si klienty vzít s sebou, pokud bude končit.

       A pokud jsem si správně přečetl MS pro frančízy, tak tam tento odstavec chybí:-(

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Koukám, že jsem tu rozvinul zajímavá podobenství. V první řadě je třeba si uvědomit, že je to pořád jen přirovnání a nikdy to nebude totožné.

       Nicméně zapomněl jste na to, že on pro tu manželku nějakou dobu pracoval a vytvářel jí zisk. To, co ho naučila, by ho naučila jiná taky. O jakém bohatství to mluvíte? Adekvátní část z něj si nechala jako zisk, vždyť pracoval celou dobu pro ní a teď chce ještě kus toho, co patří jemu. A řekněme si to upřímně, hlavním důvodem je, aby k jiné neodešel. A musel tam nechat všechno, co ještě víc chcete? ;-)

       Postup firmy je jasný, vložila do toho nějaký svůj čas, prostředky, know-how… ale uvědomme si, že ty náklady nejsou vynaložené na jednu školenou osobu, ale na několik (možná desítek) osob najednou. A tyto náklady se bez problému vrátí při prvních obchodech. Ten, kdo ho zaškoluje dál, má rozdílovou provizi… není třeba brát deseti a statisíce, když se někdo rozhodne odejít. Jediný cíl je tomu obchodníkovi odchod znemožnit, resp. znemožnit nebo co nejvíce znepříjemnit “dělat jinde”. A protože by se nedalo právně uspět s konkurenční doložkou, obešlo se to zpoplatněným systémem vzdělávání, to je všechno.

       Nabízí se vlastní firma… ok, kdo je přesvědčen, že se nikdy nemůže nic stát a změnit a hodlá si nainvestovat do pobočky statisíce, tak ať to udělá. Já jsem v životě prošel takovými změnami, že bych tu popsal hodně stran. K některým došlo ani ne za rok. Co uděláte, až zjistíte, že Vám to takhle nevyhovuje a budete chtít udělat změnu? Bude Vaše firma skutečně Vaše firma? Budou Vám patřit klienti a jejich smlouvy? Dá Vám někdo to, co jste si vybudoval? ;-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Romane, obávám se, že nebude a nebudou:-( Četl jsem MS pro frančízy a odstavec, který toto umožňoval v MS pro běžnou síť, tak zde není. Ale ještě jednou si to přelouskám. Je to 28 stránek a v tom se člověk hnedle ztratí:-)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Tak dnes na všechny registrace PPZ dorazil Partners – díl druhý.

   0

   2
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Dostal jsem již 3.krok, musím uznat, že si firma dala záležet, mají to moc hezky udělané. Dokonce mají smysl pro humor, dostal jsem vizitku s vlastním jménem, pozici – ředitel pobočky s novým tel.číslem a firemním mailem, taky už mám pobočku v našem městě pod logem Partners. Musím uznat, že marketingově jsou na tom velmi dobře a věřím, že se někteří chytnou, stačí se jenom zasnít a je to. Jen aby se fiktivní vizitka nezneužívala:-). Věřím, že kdybych byl v jiném MLM a neznal bych servisní společnosti, vrhl bych se na to. Docela by mě zajímalo, kolik lidí se zúčastní verbovacích akcí.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Ivan Špirakus
    Účastník

    a na tom letáku uvnitř – vlevo vedle vizitky, máte fotku muže nebo ženy ?

    0

    1
     | Odpovědět privátně
   • Tak hezké to mají, ale je vidět, že se začíná MLM ve financích sypat jak domeček z karet, proto někoho v Partners napadlo nahodit udičku (zatáhnout za záchrannou brzdu) v podobě frančízy (ekvivalentu poolů), aby zabránili stále většímu odlivu oveček. Doufám, že si někdo ze zde přítomných nemyslí, že to pan Borkovec dělá pro blaho svých poradců a “manažerů” nebo snad pro větší komfort klientů. Musí se jim ale nechat, že udička bude pro spoustu lidí lákavá.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    • Dobrý den pane Jareši,

     o sesypání MLM firem čtu již cca. 2 roky. V průběhu krize se také většina lidí v branži obávala velkého odlivu klientů, stagnace a úpadku. Každá forma má na trhu své místo. Otevřeně s kolegy mluvíme o tom, že jsou nemalé provizní rozdíly mezi tzv. MLM společnostmi a Broker pooly a přesto vím o lidech, kteří se z BP vrátili zpět do MLM. Je to o tom, co kdo preferuje, jakému modelu věří a v neposlední řadě, jakou vyžaduje podporu.

     Odkud čerpáte zdroje informací, které Vás přesvědčují a sesypávání struktur? Snažím se být otevřený všem informacím, rád bych se dozvěděl fakta a konkrétní ukazatele, které vedou k tomuto neochvějnému názoru.

     Souhlasím s Vámi, že každý jednatel společnosti se snaží maximalizovat vlastní zisk. To je přirozené pro jakékoliv podnikatelské odvětví. To, jakým to dělá způsobem je na uvážení každého z nás. S náborovými letáky a strategií udržení lidí ve výše zmiňované společnosti také nesouhlasím.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     • Pane Šplechto, to je přesně o úhlu pohledu z Vaší a mojí strany.Já byl v MLM, jsem v poolu, Vy jste v MLM. Vlastní zkušenost je nepřenosná. Vy říkáte, že znáte někoho, kdo se z poolu vrátil do MLM, já nikoho takového neznám, sám bych se tam také nevrátil. Ale netvrďte mi, že právě v těch Vašich dvou letech nedošlo k velkému odlivu z těchto firem, oficiálně to sice nikdo moc nepřiznává, ale v ČNB registracích se dá zjistit mnohé. A situace v poslední době, kdy se mohutně mezi velkými firmami přelévají (uplácejí) überbouchači, také o něčem svědčí … Ale to je všechno na dlouhou debatu … Přesná čísla opustivších lidí MLM samozřejmě neznám, ale za svým názorem, že tento model MLM finančnictví je za zenitem, za tím si stojím …

      0

      0
       | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Nemyslím si, že by se MLM přímo sesypal, ale je docela možné, že bude muset udělat razantní změny, pokud by např. někdo přitlačil na způsob výplaty provize. Dolní patra by se při současném nastavení většiny organizací skutečně sesypala, protože by stačila tak možná na náklady, nikoli však na uživení.

      Rovněž neznám nikoho, kdo by šel z poolu do MLM, zato znám desítky obchodníků, kteří realizovali cestu opačnou. Docela by mě zajímal motiv těch lidí pro návrat.

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      • Romane, taky netvrdím, že se sype až úplně zanikne, já jen tvrdím, že se sype ten stávající koncept. Pokud s tím něco neudělají, tak budou mít v budoucnu velké problémy. Proto se domnívám, že Partners vycítili, že ve stroji začínají drhnout kolečka, tak nahodili alternativu poolu v podobě frančízy, protože si lehce spočítali, kam jim prchají lidi.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ok, ono to už udělalo zřejmě více firem, už někdy před rokem, možná je to už i déle, mi nabízel poolové služby Akropol… Je to logický krok před tím sesypáním. Má ta franšíza pevně stanovené výše provizí nebo je to dle objemu?

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Podle letáku nejsou žádná objemová kritéria.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Provizce jsou pevné. Je to přímo číselně vepsané ve smlouvě.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Dobrý den, Vy jste smlouvu četl? Můžete mi smlouvu poslat? Nebo je to tajné?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Jirko, smlouvu tu samozřejmě nevystavím. Nerad bych si na sebe pustil nějakého právníka z centrály, že tu vystavuju něco, co se asi nemůže. Jestli Vás zajímá bližší info, napište si Martinovi Pivodovi (martin.pivoda@partners.cz), který má projekt na starost.

       Viz http://franchising.cz/system-partnersky/130/partners/

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       Souhlasím. Podle mne frenšízový model s velkou značkou v zádech je ten s největším potenciálem do budoucna…

       Na téma budoucnosti poolů se zde kdysi rozepsal O.Záruba a já s ním souhlasím

       1

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       samotný podnikatelský model je jen část celého příběhu – mnohem důležitější je vlastní provedení …

       – tedy jakým způsobem ta která firma funguje na denní bázi, jak pracuje s lidmi, do čeho a jak investuje – to nakonec rozhodne, kdo bude více a kdo méně úspěšný

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       No jak se to vezme, model může a nemusí být úspěšný. Stavím se za to, že by si každý měl tvořit vlastní zázemí, které by mu patřilo. Zaleží v jaké podobě je i franšízová smlouva. Velká značka se může a nemusí hodit, například osobně bych si nechtěl kupovat licenci, nebo platit pobočku někomu, kdo používá MLM – už to není tak oblíbený systém jako dříve. Velikost firmy, jinak řečeno lepší postavení na trhu je určitě velkou výhodou, ale taky si musíme uvědomit, že nesdílíme jenom pozitiva, ale i negativa, jako je špatná pověst, skandály, pokuty atd. Všechno se to bude přenášet na Vaši pobočku. Spousta lidí si neuvědomuje rizika s touto činností spojené. Představte si, že si uděláte pobočku, zainvestujete do ní neskutečné peníze a za měsíc vedle Vás vyroste jiná pobočka, zaměřená na to samé – stejný postup získávání klientů. Pak se rozjede ostrý marketing na obou stranách, jeden si urve 20% druhý 15%, ale už si jednotlivě neurvou 35%. To je velká ztráta, se kterou se moc nepočítá. Pak už se budou předbíhat, kdo má větší televizor ve výloze, kdo má více reklam atd. Samé náklady a žádné výdělky. Všichni mají velké oči, ale realita může být úplně jiná. Jsou zde další rizika, regulace, storna, celkový odliv klientů, špatné zkušenosti s firmou pohřbí i ty, kteří s tím nemají nic společného, stačí když mají firemní logo na pobočce atd. Připusťme si, že lidé hází všechny do jednoho pytle a jestli kolega z jiné struktury něco pokazí, vrhne to stín i na Vaši pobočku a to jenom proto, že používáte stejné logo. Dává Vám to smysl?

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      • Já plně souhlasím. Úplně stejně to vidím i já a tlumočím lidem, kteří se mě na tyto věci ptají.

       Mimochodem, konečně jsem otevřel obálku s třetím krokem.

       Opět mě upoutaly hlášky o vlastním byznyse. Když jsem si ale letáček prohlédl, všude jen samé PARTNERS. Kde je veskutečnosti ten můj vlastní byznys?? S touto otázkou je spojeno předešlé od Jiřího!

       A samozřejmě jsem se hned díval na vizitku a ihned se pousmál. Není to tak dávno co jsem psal, že tento model není ani tak o klientech a vlastním byznysu, ale o jiné formě získání peněz – jiná služba – postavení franšíz za milion i více Kč, kde peníze z tohoto poté po částech potečou společnosti PARTNERS bez ohledu na úspěšnost byznysu.

       Proč to vlastně připomínám?

       Hlavně proto, protože stejně jako všichni ostatní mám na vizitce pod vlastním jménem označení “ředitel pobočky”. Nicméně pobočky Partners market, která má adresu v dědině o 200 obyvatelích :-) Tak zrovinka tady by ten obchodní model dostal řádně na frak :-)) (já vím, něco tam napsat museli, ale má adresa to není)

       Ale na tom přeci vůbec nesejde.. tady jde o zisk z vybudování franšízy.. jestli bude vydělávat je úplně fuk, hlavně když se zaplatí. Kde na to ten dotyčný poblázněný hlupoň vezme, to už nikoho nezajímá. Proč taky? :-)

       Věřím tomu, že to dopadne stejně jako v Mostě a na Liberecku, kde jsou i u společnosti FinCentrum pobočky pár metrů od sebe :-) A to se přitom jedná o stejnou společnost.

       Je pravda, že mě to trápit nemusí. Osobně bych do toho nešel a nepůjdu, takže je mě docela šumák, jak to dopadne s těma, kteří na ten lep sednou.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      • A jen bych rád připomněl jednu příhodu z tohoto vlákna.

       https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/dopis-od-partners?razeni=cas#post-13729

       1

       0
        | Odpovědět privátně
     •  Jiří Prášil
      Účastník

      Znám jednoho jediného kolegu, který odešel z poolu do MLM a to jenom proto, že se chtěl věnovat manažerské činnosti a model MLM se mu zdál v tomto směru jednoduší způsob, jak verbovat lidi a dělat z nich prodávající mašiny. Jinak neznám nikoho, kdo by odešel z poolu do MLM. Nevím, s kým se scházíte, ale už dlouho je vysoký odliv zprostředkovatelů a čím dál více lidí hledají nové útočiště v Broker poolech.

      3

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Tak to já znám o jednoho kolegu méně, jinak naprostý souhlas.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Mě osobně volba onoho člověka (resp. poloviny jeho struktury) taky překvapil. Celá jedna menší struktura před časem odešla do BP a nyní se část vrací. Jako důvod uvádí podporu a celkovou spolupráci (školení, work-shopy, zpětné vazby, tréninky …).

       Taky jsem si donedávna takovýto přestup neuměl moc představit. Chápu klady BP pro již zcela hotové a naprosto samostatné lidi, kteří mají disciplínu. Kolegyně a kolegové, poprosím vás o radu a spolupráci – nedávno jsem narazil na jednu zajímavost, kterou nemám ověřenou. V rámci MS u vašeho brokerpoolu, máte zmínku o garanci za závazky svých podřízených a spolupracovníků ve vaší firmě?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Já se účastnit nehodlám.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Joj, to jsem o hodně přišel, neb. třetí obálka letěla rovnou do sběru.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Já tam dneska byl. V Praze v hotelu Aquapalace. Něco víc k tomu napíšu zítra :-)

    1

    1
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account