Zobrazeno 14.783x

Toto téma obsahuje 12 diskutujících a má 37 odpovědí. This post has been viewed 14784 times

 • Autor
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Proběhla tady diskuse na téma čtení mandátních smluv, zklamu všechny kdo pochybovali zda nová mandátní smlouva od Partners u nich mohla vzniknout. Mám kopii této smlouvy a nepochopím nikoho kdo ji podepíše. Důsledky nečtení mandátní smlouvy a nebo nepromyšlenost důsledků jejího podpisu dnes řeší desítky a možná stovky bývalých spolupracovníku u Broker Consultingu, který jim v těchto dnech rozesílá výzvy k úhradě statisícových pokut. Kopie výzvy najdete v příloze. No co dodat nemilé čtení pro příjemce a příjemný výdělek pro jejich právníka… Až si budete vybírat firmu pro spolupráci tak raději čtěte a bděte :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Konkurenční doložky ale jsou defacto neplatné.

   0

   3
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Na straně 1 požadují zrušení PPZ na ČNB.

   NA TO ALE NEMAJÍ PRÁVO !

   To se řeší vymazáním subjektu, ne zrušením registrace.

   5

   0
    | Odpovědět privátně
  • A to je přesně ono: raději dám právníkovi patnáct stovek za konzultaci nad tím, jaké nepříjemnosti a komplikace mne mohou postihnout podepsáním smlouvy s MLM společností, než abych vynecháním tohoto kroku následně platila 100.000 Kč za to, že se chci i nadále živit finančním zprostředkováním, leč nic jiného neumím. A to jsem si myslela, že už dnes snad něco takového nemůže člověk ani podepsat…tak koukám, že může. Není nad draze zaplacenou zkušenost. Pevně věřím, že všichni podobně obeslaní lidé si v budoucnu jakoukoliv smlouvu pečlivě několikrát po sobě přečtou, 100.000 Kč přeci jen neleží každý den na chodníku, že ?

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Tato výzva je z mého pohledu velice profesionálně připravená. Smlouvu jsem tedy neviděl, ale myslím si, že takovéto výzvy mají velmi vysokou šanci na úspěch. Nedokážu si představit, jak se chce zprostředkovatel, který zcela evidentně smlouvu porušil záměrně, bránit u případného soudu. Pokuta se zdá být i celkem adekvátní. Úplně na lehkou váhu bych to nebral.

   6

   0
    | Odpovědět privátně
   • Podívám-li se na to z druhé strany, tak v tom jisté významné pozitivum vidím. Jaké ? Společnost Broker Consulting s vysokou pravděpodobností onu smluvní pokutu ve výši 100.000 Kč od každého z nich dostane. Tito lidé se jistě ve svém okolí rádi negativně pochlubí touto zkušeností s MLM firmou Broker Consulting. Zcela určitě se nebudou chlubit tím, že si to před podpisem pořádně nepročetli nebo že třeba i porušili některé z právních ustanovení smlouvy. No a o to méně lidí vstoupí v budoucnu do finančních MLM firem (třebas i Broker Consultingu, ale i jiných).

    5

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Naprosto souhlasím s Ondrou. Jediné, co je špatně formulované a čemu bych se bránil (asi i ubránil) je ono vymazání celé registrace PPZ z ČNB (pouze bych vymazal svého PA/PM) a registraci si nechal čistou/prázdnou – přesně jak psal Jirka Vařečka.

    Co k tomu dodat – to je tak, když člověk hledá klienty někomu jinému – pak ještě musí vracet všechny jejich podklady, protože ty offic. patří BC a ne zprostředkovateli.

    Jinak nejsem právník a nestudoval jsem, jaký je vlastně rozdíl mezi smlouvu mandátní / o spolupráci / o obchodním zastoupení … asi se každý s nich může řídit jiným zákonem ? Navedete mě někdo, resp. máte s tím někdo bližší zkušenosti?

    5

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     V první řadě jsou to OSVČ, takže pro ně logicky nemůže doslovně platit ustanovení vycházející ze zákoníku práce, který upravuje vztah zaměstnavatele a zaměstnance, ale platí pro ně ustanovení zákoníku obchodního. Existenci konkurenční doložky u OSVČ řeší obchodní zákoník v § 672a. Jenže smlouvy sjednávané u různých společností mají různou právní formu – smlouvu mandátní, smlouvu o spolupráci, smlouvu o zprostředkování, či smlouvu o obchodním zastoupení. Dle obchodního zákoníku pouze jediná z těchto smluv připouští existenci konkurenční doložky a tou je smlouva o obchodním zastoupení. S největší pravděpodobností by se ale i u ostatních forem řešil spor podobně, podle obecně platných norem. A pak už je to o právnících a výkladu. K tíži takového zákazu jde to, že brání takovému člověku v obživě a neposkytuje za tento zákaz žádnou protihodnotu.

     5

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Romane přesně – ta poslední věta:

      “K tíži takového zákazu jde to, že brání takovému člověku v obživě a neposkytuje za tento zákaz žádnou protihodnotu”

      .

      Aby byla smlouva v rovnováze a odpovídala dobrým mravům, měla by tam být od společnosti protihodnotu po dobu platnosti konkurenční doložky.

      6

      0
       | Odpovědět privátně
    • Jsem velmi rád za veřejné sdílení těchto materiálů, dnes ráno jsem výzvu k úhradě pokuty ve výši 100.000 Kč od Broker Consultingu poslal kolegovi s odkazem na zdejší debatu. Již cca 14 dní je lanařen do BC, chlubí se cca 600Kč za BJ. Teď mi volal, že na základě mnou zaslaných materiálů a diskuze zde na Poradcích-Sobě smlouvu nepodepíše a zůstává tam, kde nyní je. Upřímně, mám z toho velkou radost :0) více podobných materiálů k zamyšlení a přehodnocení !!!

     3

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Otázka je,zda-li někdo nezaplatí pokutu za zveřejnění té výzvy.

      2

      1
       | Odpovědět privátně
     • Dobrý den pane Dvorecký,

      dnes už ani nemusíte přeposílat případnému zájemci o vstup do MLM finančního poradenství podobné materiály volně dostupné na webu. Ono bohatě stačí, když si do Googlu zadáte několik slov na to, co Vás zajímá a vyběhne Vám tolik diskuzí, názorů a i naskenovaných materiálů ke stažení, že pokud si zájemce pročte jen pětinu těchto věcí, tak to prostě podepsat nemůže. Mladí lidé dnes cokoliv zjišťují na netu, jsou v tom zběhlí, prostě Google ví všechno. Zadejte si třeba jen větu do vyhledávače Googlu OVB konkurenční doložka a máte na celý víkend vystaráno. Vemte si včera na http://www.investujeme.cz propíranou novou smlouvu Partners s pokutami při odchodu za školení, prostě chci říct, že je toho na netu přehršel. Po prostudování to prostě nemůžete podepsat a pokud tak učiníte, tak si to pak náležitě užijte. Naposledy mě oslovila známá s tím, že jejich dcera dostala nabídku na přivýdělek v OVB. Doporučila jsem jí, ať si na Googlu vyhledá zkušenost OVB. Den poté mi volala a moc mi poděkovala za cennou radu. Dcera dostala bohužel těžký kartáč a od otce přísný zákaz cokoliv podepsat, ale nechci domýšlet, co vše by mohly případně řešit v budoucnu, po podpisu a případném odchodu z MLM. Prostě to mají tyto firmy rok od roku těžší a těžší, nábor se nedaří a internet coby zdroj informací je k nezaplacení. Takže asi tak :0)

      3

      0
       | Odpovědět privátně
   •  Jan Rettich
    Účastník

    Mam z toho stejny pocit jako Ondra (velmi dobre napsane) a uprimne nechtel bych takovy dopis dostat. I ta castka neni nejak extremne neprimerena, napr. oproti OVB, ktera mela (nebo jeste ma) ve smlouve pokutu milion a dovedu si predstavit, ze i soud by ji mohl potvrdit. Stejne tak to vraceni materialu atd. Na druhou stranu si ale myslim, ze branit nekomu ve svobodnem podnikani ani podpisem smlouvy nelze.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Ale já se domnívám, že přide ještě druhá rána.

   STORNA a náledně VRATKA.

   Tady bych to ale viděl poněkud kladněji, protože v tomto dopise je uvedený výslovný zákaz komunikace s klienty a tím pádem tedy i vlastně zákaz zabránit stornu PS.

   Toto ale určitě neřešit bez právníka.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Já se ještě jednou vrátím k tomuto odkazu:

    http://www.investujeme.cz/konkurencni-dolozky-ve-smlouvach-s-poradci-jsou-nejspis-neplatne/

    je sice o konkurenční doložce, ale v důsledku se týká i storen v důsledku zákazu komunikace s klienty.

    Ozve se někdo z EUCS ?

    4

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Petr Bokotej
     Účastník

     Dobrý den, na základě podnětu účastníků diskuze bych se k tomuto tématu chtěl krátce vyjádřit. V minulosti jsem několik podobných kauz řešil. Obchodní zákoník pro mandátní smlouvu neupravuje náležitosti a podmínky konkurenční doložky, ale analogií z pracovního práva, právní úpravy jiných smluvních typů upravených obchodním zákoníkem a analogií judikatury týkající se platnosti konkurenčních doložek lze konstatovat, že k platnosti konkurenční doložky je nezbytné splnit určité náležitosti, zejména konkurenční doložkou nesmí být bez náhrady bráněno obstarávání finančních prostředků. Chci zdůraznit, že bez přesné znalosti uzavřené mandátní smlouvy nelze zaujmout jednoznačné stanovisko. Proto doporučuji, aby se poradci, kterých se týká tato kauza, obrátili na svého právního zástupce. Dále platí, že soudy mohou mít na tuto věc různé názory a nelze s jistotou říct, zda konkrétní případ skončí tak či onak. Na závěr bych chtěl kvitovat příspěvek Ondřeje Záruby o možnosti postihu za zveřejnění výzvy. Skutečně záleží na obsahu smlouvy, která upravuje vztah mezi poradcem a poradenskou společností (mlčenlivost). Další konkrétní dotazy můžete směřovat případně na adresu poradna@eucs.cz.

     5

     0
      | Odpovědět privátně
     • Svým způsobem by to mohlo být vnímáno jako poškozování dobrého jména společnosti BC, ale nejsem právník a nemám právního vzdělání. Nějak si neumím představit, jakým konkrétním způsobem by toto jméno bylo poškozeno (jako za to, že chtějí peníze a druhé straně to příjde řekněme nemorální, nevyvážené či proti dobrým mravům nebo cokoliv jiného ?). Nevím, jsem trošku v rozpacích. Pokud by smlouva obsahovala i nějakou klauzuli o mlčenlivosti v oblasti budoucího řešení jakýchkoliv sporů, tak asi ano. Na druhou stranu vzory mandátních smluv jsou dnes volně k dispozici, hojně se diskutují nejen zde na Poradcích-Sobě a stejně je to i s podobnými výzvami k zaplacení pokuty. Dotyčný chce veřejně konzultovat postřehy či zkušenosti kolegů či lidí, kteří třeba již podobné případy řešily (ve smyslu víc hlav víc ví). Navíc pokud jsou v materiálu odstraněny jakékoliv osobní údaje, spisové značky, datumy…nevím, jak jsem psal, nejsem právník. Případný právní či finanční postih za zveřejnění podobného materiálu mě však připadne absurdní, copak se jedná o nějaké veřejné tajemství ? Budu rád za Vaši fundovanou odpověď a rád se opět něco nového dozvím.

      4

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Petr Bokotej
       Účastník

       Dobrý den, co se týká otázky mlčenlivosti, chtěl jsem pouze doporučit zvýšenou opatrnost při zveřejňování dokumentů, na které se může vztahovat doložka mlčenlivosti. Rozsah povinnosti mlčenlivosti je vždy stanovem v konkrétní smlouvě – tedy bez znalosti konrétní smlouvy nelze poskytnout jednoznačné vyjádření.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account