Zobrazeno 29.320x

Toto téma obsahuje 31 diskutujících a má 87 odpovědí. This post has been viewed 29321 times

 • Autor
  • Zdravím všechny,

   už jste někdy slyšely o tomto certifikátu?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Škoda, že je to otázka pouze pro dámy.

   6

   2
    | Odpovědět privátně
   • Pro Vás pane Holý a všechny ostatní, kteří jste si toho všimli/já si toho všiml až teď/ – “slyšeli” – Ono kolem půlnoci už to hold člověku trochu nepřemýšlí…

    Hezký den

    3

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Otázka pro dámy zpochybňující standarty :)

    No nic, vážené holky a kluci. Na rozdíl od Vás se o získání tohoto certifikátu snažím, tak bych Vám o tom mohl něco prozradit. Jestli ovšem je Vám interní nalévárna zevnitř MLM či od obchodních partnerů bližší, ušetřím si v sobotu večer nervy i klávesnici a půjdu zase studovat…

    1

    10
     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Koukám, že taky rád pijete víno. Podle zmateného obsahu tipuji přinejmenším druhou lahev:-)

     5

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Ano pane Zárubo,

      rád piju víno. Je to totiž zdravé a být s střízlivý při čtení některých komentářů je zdraví nebezpečné.

      http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1093836883-na-plovarne/211522160100023-na-plovarne-s-milanem-samankem/

      Čemu jste prosím v mém komentáři nerozuměl? Byl jste včera o lahev napřed? ;)

      1

      9
       | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Pane Valášku, speciální prapory vojenských jednotek nebo hlav států nikdo nezpochybňuje, ani dámy, ani páni.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Asi se Vám nezobrazuje historie příspěvků. Já jsem si ve dvou příspěvcích přečetl dva vzkazy obsahující, z části lživá a ze zbytku pouze subjektivní hodnocení, tvářící se jako nějaký axiom:

       “Je to nechutně drahý “certifikát”, Není podložen žádnými mezinárodními standarty, Podmínkou získání certifikátu je absolvování vzdělávacího kurzu, zcela zbytečný certifikát, Podobných certifikátů si člověk může koupit spoustu, s finančním poradenstvím a etikou to nemá nic společného, tento certifikát u nás nikdo nezná”

       No, někdo k finančnímu poradenství nepotřebuje ani PPZ (či VPA, PA atd.). Ovšem pokud na něco nemáte (peníze, vědomosti), tak alespoň neplácejte blbosti – nebylo na Vás, Jacek. Možná by chtělo se zeptat, proč má finanční poradenství v USA jméno jaké má a proč u nás je tomu přesně tak, ale s na opačném žebříčku hodnot.

       Já s tím něco alespoň dělám… (jinak než ve volné chvíli opustit svůj facebook a zkritizovat někoho na i.cz či zde)

       Uf, radši si zase na rok slíbím, že diskuzní fóra se v zájmu duševní hygieny nečtou.

       0

       9
        | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
       Účastník

       Vážený pane Valášku, reakce pana Jacka byla určena na váš několikrát použitý výraz “standart” – tudíž Vás asi chtěl ponouknout k zopakování cca 4. třídy základní školy, kde se školáci poprvé setkávají s publikací zvanou “Pravidla českého pravopisu” – zde byste zřejmě našel rozdíl mezi “standardem” a “standartou”.

       Doporučuji Vám tyto znalosti a dovednosti dotáhnout. Pokud vás omrzí dělat PPZ a info o absolvování tohoto kurzu bude zdobit Vaše CV, jak píšete ve svém příspěvku, pravděpodobně bude potřeba k životopisu napsat také průvodní dopis – a ten by se slušil sepsat bez gramatických chyb.

       Co se týče certifikátu jako takového, pro mě to není záruka kvalitního poradenství. Byť s Ondřejem v mnohém nesouhlasím, zde se víceméně ztotožňuji s jeho názorem.

       10

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       :DDD no tak se s tím textem zkuste ještě trochu více ztotožnit. Třeba Vás to trkne :DDD

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Víno Vám nevyčítám. Také ho mám rád. Ale co nechápu je, proč musíte přítomné úražet výrazy “kluci a holky” ? Ok, zaznělo tady pár negativních ohlasů na “efu”. Místo toho, abyste kurz hájil svou pozitivní zkušeností, tak tu ostatní jen urážíte? Jakou reklamu jste vytvořil své firmě na webu, kde je registrováno přes 2000 zprostředkovatelů a poradců (potenciálních kolegů)? Zanechal jste dojem, že PFLP tímto serverem pohrdá.

       K tomu kurzu. Každé vzdělání je užitečné. Někdy více, někdy méně. Ale moc nechápu, k čemu je zařazení derivátových instrumentů. Bez předchozí výuky konstrukce kapitálového trhu, mechanismu měnových kurzů a výnosové křivky, ale budiž. Řeknou Vám tam, co je to FX swap, IRS a FRAčko. Sice o tom pořád budete vědět kulový, na druhou stranu nebudete oceňovat reálnou hodnotu swapů ani oceňovat opce, ale budete i dále prodávat pojištění a fondy. A pro tuto činnost jsou to znalosti zcela jistě dostatečné. Kdybych měl shrnout můj názor. Rozhodně by to nemělo uškodit, pokud člověk nebude přistupovat k obsahu výuky jako k axiomatickému dogmatu. V tomhle směru se člověk může spálit na Cambridge stejně jako na EFA.

       8

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Tak ještě v rychlosti:

       ad odst. 1)

       díky, zamyslím se nad sebou

       ad odst. 2)

       a) kapitálové trhy atd. se probírali s prof.Rejnušem v sylabu Finanční trhy, základní literaturou k nastudování předem byla kniha o 660 stranách (Finanční trhy, Rejnuš, 2010)

       b) Oceňování swapů a opcí můžu dělat v jakékoli investiční společnosti. Nevím proč bych ho neměl nikdy dělat a jak to, že Vy víte, co budu a nebudu dělat. Zajímavé.

       c) já prodávám pojištění a fondy a Vy od rána do večera plkáte na netu. Anebo já dělám finanční a investiční plánování a Vy kultivujete svými trefnými a štiplavými glosami zprostředkovatelský a poradenský trh. Vyberte si.

       d) ano, vzdělání neškodí nikomu

       1

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       ad a)

       Ok. Pak je to asi v pohodě. Přece jen mám málo info.

       ad b)

       Skutečně nevím. Měl jsem na mysli obecně absolventy kurzu.

       ad c)

       Zástupci PFLP prodávají fondy a pojištění. Nevidím na tom nic špatného. Chtěl jsem tím jen říct, že nepotřebují umět používat např. blackscholese. Zase jste se uchýlil k urážkám pane Valášku. Do toho, jestli já někde trávím čas plkáním, Vám nic není. Až budete můj šéf, tak Vám budu skládat účty, ok?

       ad d)

       Na tom se shodneme. To je důvod, proč nebudu kritizovat existenci jakéhokoliv kurzu, který má zvýšit finanční vzdělání poradců/zprostředkovatelů vč. EFA.

       Mrzí mě, že se mnou diskutujete takhle agresívně. Kdybyste se na chvilku zamyslel, tak sám přijdete na to, že to s Vámi myslím lépe, než ti, kdo Vás té agresivitě učí. Nemám vedlejší úmysly někoho oblbovat. Dokonce nejste ani můj konkurent. Dělám primárně jinou práci než vy a možná bych Vám mohl být užitečný.

       Trochu pokory.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       ad c) pod beránčím rouchem mi podsouváte, že dělám prodej finančních produktů. Bohužel, na tom se neshodneme. Nevím jestli to cpete pod nos třeba kolegům Hanzlovi nebo Simaichlovi, že jsou prodejci produktů.

       V komentáři jsem Vám dal na výběr variantu win-win, ale pokud mě škatulkujete a sebe stavíte na nějakou jinou, vyšší kolej, tak vzkazuji: Také trochu pokory.

       0

       5
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Žádná vyšší kolej. Ale sorry, vy prodáváte finanční produkty. To je prostě fakt. Já neříkám, že je to méně nebo více. To mi do úst podsouváte vy. Možná, že to děláte JINAK než ostatní, ale vy neprodáváte rady. Jste distribučním kanálem finančních institucí. A má poklona. Jste v tom jako firma fakt dobří. Pohledem finančního analytika bych si akcie PFLP možná koupil, kdyby byly public.

       Tady nejsme před klienty, tak nemusíme hrát marketingové hry. Je to uzavřená diskuse, kde jsou lidé z oboru. Prodej klientovi prodávaný jako poradenství je jeden z velice efektivních marketingových nástrojů napříč všemi odvětvími. Vy ho využíváte stejně jako Vaši přímí konkurenti. S tím, že to všichni používají, jsem se už smířil:-)

       Můj obor je opravdu jiný. Mě si klienti najímají jako ekonoma pro to, aby dostali v bance úvěr nebo aby někdo investoval do jejich podnikatelského projektu. A klienti, kterým se starám o investice a osobní finance, jsou lidé, kteří si raději zaplatí za služby, protože chtějí mít větší kontrolu nad svým poradcem, abych jim třeba něco nevýhodného neprodal atd.

       Zprostředkovatel nebo poradce. Nesoudím. Pro mě je to způsob obživy jako jakýkoliv jiný. Nemám problém s žádnou profesí, pokud se u toho nepáchají podvody a nekrade. Obě profese mají za sebou dost negativní pověst. To, co jste zmiňoval o USA, je spíše Vaše idealizovaná představa než realita. Finančníci (placení klientem či provizemi od institucí) nemají dobrou pověst nikde na světě (zrovna v USA je averze k finančníkům možná větší než tady). A nutno objektivně dodat, že zaslouženě. Obě skupiny za sebou mají dlouhatánskou řadu skandálů. Tím neříkám, že ta práce nemá smysl. Ale lhát si do kapsy mi přijde dost neefektivní. Pavel Hanzl, kterého zmiňujete, o mě několikrát napsal, že bojuji s větrnými mlýny. Já však nebojuji. Jen nazývám pravými jmény krutou realitou, před kterou většina zavírá oči. Celá ta filosofie férového poradenství, kde jsou všichni spokojení (klient, poradce, finanční konglomerát) je postavena na vodě. Je to seriozní válka, kde se bojuje o kus žvance. Ubezpečuji Vás, že žádná finanční instituce nemá ve své obchodní politice zakomponovanou tak pofidérní veličinu, jako je etika. Ono vůbec ohánění se etikou je průšvih. Zpravidla to bývá tak, že ten, kdo ji marketingově využívá, tak předkládá řešení, které jsou v souladu především s jeho zájmy.

       7

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Nedalo mi to a hodil jsem Vás do googlu:-) Vy jste asistentem Petra Borkovce?

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Kdyby dva v diskuzi spolu bezmezně souhlasili, pak je jeden z nich zbytečný (myslím, že Saint-Exupéry). Vaše toužená převaha se projevuje například slovy: tak to prostě je, nazývám věci pravými jmény – které často používáte. Méně bojovné je například přímé vyjádření citu (zatím mě nikdo z provizně placených poradců nepřesvědčil, že…)

       Já Vaši převahu nepříjímám, ale nemusíte se ospravedlňovat. Vím čím se živíte (i když nevím jestli víte, čím se živím já, když už mi tu pochlebujete, že žít z provizí není hřích).

       —-

       Opravuji: Vážím si, že jste se obtěžoval mě googlovat – ale Petr Borkovec to není.

       —-

       K té USA jsem měl ještě takový oblíbený lékařský příměr, ale už se mi to nechce psát.

       Mějte klidný zbytek neděle.

       1

       4
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       V tom máte pravdu. Správně zní místo “nazývám” “snažím se nazývat”.

       Co mám jiného dělat, když si tu nevyplníte profil? Nerad se bavím s lidmi, o nichž vůbec nic nevím.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Petr Babička
       Účastník

       Objevil se fantom ve finančních službách. ;o)

       Nic o něm nevíme, ale myslí si, že je nejchytřejší. Ego je někdy směšné.

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Vyplňte si, prosím, uživatelský profil na tomto webu.

       1

       2
        | Odpovědět privátně
    • Dobrý den, prozraďte nám tedy něco o tomto certifikátu. Proč se o něj snažíte a co od něj čekáte?

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Dobrý den, děkuji za dotaz.

      Certifikát je jedinou objektivní vizitkou, že máte dostatečné předpoklady někomu kecat do peněz, získatelnou v české republice, v českém jazyce a vycházející z poměrů českého finančního trhu.

      Pro klientskou práci poradce je to otázka sebevědomí a jistoty, že jen “neprodávám pojištění a fondy”. Pro trh finančního poradenství a zprostředkování to je mílový posun kupředu, kdy konečně vzniká nezávislé označení kvality, jakási finančně poradenská “Klasa”.

      Certifikát rozhodně nedoporučuji každému, zkazí Vám obchodní výsledky u běžných klientů (jste totiž přechytačelí), ale jednou za čas si Vás najde podnikatel či ředitel kupující dům za 15 mio a odkládající 20.000 měs do stavebka a 10.000 do IŽP a dalších 30.000 ani neví. Tento člověk a jeho doporučení na dva podobné Vás uživí na celý rok (i bez IŽP a OPF). A myslíte, že Vás bude hledat v registru PPZ?

      A co když mě klienti omrzí? Mám další anglický řádek do CV…

      Mějte se

      Václav

      1

      6
       | Odpovědět privátně
  • Je to nechutně drahý “certifikát”, který si můžou sjednat nejen poradci Partners. Není podložen žádnými mezinárodními standarty, pouze interními pravidly asociace EFPA, která jej vydává.

   Podmínkou získání certifikátu je absolvování vzdělávacího kurzu, úspěšné absolvování zkoušek a zaplacení školného.

   Dálkové studium na jakékoliv ekonomické fakultě státní VŠ má x-krát větší hodnotu.

   15

   3
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Souhlasím s Ondrou, dle mého názoru zcela zbytečný certifikát. Podobných firem vydávajících certifikát je v Evropě více, tato byla založena v roce 2000. Podobných certifikátů si člověk může koupit spoustu a následně se jimi ohánět, ale s finančním poradenstvím a etikou to nemá nic společného. Stejně tak jako si dnes můžete koupit titul na plzeňských právech či titul MBA, aniž byste řádně studovali. Navíc tento certifikát u nás nikdo nezná, vypovídací hodnota je tedy nulová.

    4

    2
     | Odpovědět privátně
   • 1)Záleží na tom, co považujete za drahé.. Standard na trhu je 70 tis. Kč za cca. semestr kompletního vzdělání v oboru finančního poradenství a okolo 18 – 25 dnů školících dnů, což vychází na cca. 3000 Kč za školící den. 2) nesrovnával bych to s VŠ, protože VŠ mám a přípravný kurz na certifikát EFA mi dal mnohonásobně více než celé studium na VŠ (mimochodem jsem se připravoval stejně jako na státnice – možná i o trochu více na EFU). Není to jednoduché, není to úplně levné, není to “dávačka”. 3) V zahraničí tím klienti skutečně poznávají kdo je na trhu déle a má kvalitnější vzdělání a spíš bude kvalitnější poradce. A také v zahraničí je to spíše standard než něco nadstandardního. Dneska poradce dělá každý automechanik, takže jestli se chcete odlišit a chcete doopravdy něco vědět a mít větší jistotu toho, že poskytujete dobrou službu je EFA dobrý certifikát..

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
     Účastník

     Vážený pane M. (bohužel nemáte vyplněné celé jméno, tak Vám musím oslovit pouze takto), já osobně se stále domnívám, že cena EFA je nepřiměřená a preferoval bych stále klasické vzdělání (Bc, Mgr, Ing).

     Nicméně každý se může rozhodnout, zda toto vzdělání chce a cenu akceptuje. Je to jeho osobní rozhodnutí.

     S dalším Vaším textem také nemohu plně souhlasit, máte sice titul Ing. a EFA, ale opravdu si jste jistý, že dokážete správně poradit s pojištěním vozidel, zda plnou HAV, nebo plnění HAV pouze rozpočtem, s výběrem asistenčních služeb či s případnou vlastní likvidací, oproti tomu automechanikovi, který dělá třeba jen autopojištění a je v tom opravdu odborníkem???

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Chápu Vás, ale na VŠ se naučíte hodně obecných věcí, je trochu oddělená od praxe. Nenaučí Vás tak moc, jak se znalosti používají v praxi, jak je zkombinovat a poradit klientovi. Podle mě není úplně porovnatelné školsky uznávaný titul z VŠ a profesní titul EFA. Profesní titul je prohloubením a zároveň certifikací toho, že jste něčemu porozuměl (uděláte písemný test) a že umíte udělat plán klientovi a obhájit ho (ústní část). Pojištění aut nedělám a nemám v tom extrémně velkou přidanou hodnotu pro klienta a určitě automechanik v tomhle ohledu poradí lépe. Jen je dnes z mého pohledu finančně poradenský trh plný lidí, kteří by to dělat neměli. Kazí to pověst poradenství a to je něco, co mě … minimálně mrzí.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
   •  Jennya
    Člen

    Ahoj, poradí ti na http://www.triarios.cz

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   pročítám postupně jednotlivá témata a klasický certifikát EFA od Partners tu byl již diskutován. Co říkáte na novinku Partners si pořídit nadstavbový certifikát EFP (European Financial Planner) ? Podmínkou je, že už za sebou musíte mít úspěšně absolvovaný EFA certifikát. O ceně v článku nepíší, ale předpokládám opět několik desítek tisíc korun, klasický EFA stojí cca 90.000 Kč (pro zájemce, kteří nejsou z Partners). Co si o tom myslíte ? Dokáže klient tento certifikát ocenit, když o něm prakticky laická veřejnost vůbec neví ? Navíc v zemi, kde je obecné povědomí o tom, že téměř cokoliv lze koupit (plzeňská práva apod.) ?

   Odkaz na článek: http://www.jsmepartners.cz/cs/jsme-partners/vzdelavani/prestizni-evropske-vzdelavani-financnich-poradcu-bude-zavrseno-top-certifikatem-uropean-financial-planner/

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Já si myslím, že to celé je jen obchodní tah, jak se zviditelnit.

    Potom si zaplatí www a udělají si vyhledávač a všichni kdo toto a nebo ještě něco dalšího nebudou mít, tak budou označení za např neseriózní.

    Vše to tak nějak zapadá do boje mezi Partners a FC, který i zde již byl diskutován.

    9

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Dušan Spál
     Účastník

     Dle mého něco jako certifikát pro realitní makléře, hodně mi vadí tyhle “certifikáty” pro nic, a hlavně neobjektivní a závislé. Jde jen o vylákání peněz.

     4

     1
      | Odpovědět privátně
    •  Jaroslav Pohl
     Účastník

     Pane Vařečko,

     tak samozřejmě, že to také plní funkci reklamy. Ale řekl bych, že velmi pozitivní.

     A když k Vám přijde klient a Vy se budete moci zmínit, že kromě klasického PPZ či zkoušky na vázané zástupce (které tu mají desetitisíce lidí), máte, dovolím si tvrdit, exklusivní vzdělání, tak to klient jistě ocení.

     Když tu dnes je registrovaných přes 140tis PPZ, tak proč se neodlišovat, no ne?:-)

     1

     8
      | Odpovědět privátně
     • Nemám možnost tu hodnotit kvalitu těchto vzdělávacích kurzů. Nicméně 90 tisíc za jednoroční kurz považuji za drahou záležitost.

      U klienta může takový certifikát působit dobře, jen aby se lidi v těch certifikátech neutopili. Dnes již po absolvování jakéhokoliv kurzu dostane člověk certifikát. Například ZFP je rozdává při absolvování jakéhokoliv semináře. Je znakem kvality poradce vytapetovaná zeď v kanceláři certifikáty?

      9

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Ne, není, a to od doby, kdy lze v této zemi spoustu věcí koupit (tituly, certifikáty, vzdělání, ocenění), vše je jen otázkou peněz.

       4

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Pánové, zdá se mi, že se tu míchá pojem certifikát. Vzdělání formou EFA či lépe EFP se přece nemůže srovnávat s nějakým certifikátem po absolvování 2 hodinového školení Hypoteční banky apod.:-)

       Jestli někdo z mých příspěvků pochopil, že jsem to s tímto jakkoliv srovával či připodobňoval…tak to tedy NE.

       Ti z Vás, kteří tuto formu vzdělávání odsuzujete a dali mi červený palce (mimochodem tolik jsem nikdy nedostal:-) ), tak mi řekněte, jaká jiná forma komplexního vzdělávání, která je v rámci evropy uznávána a jejíž držitel si musí toto vzdělání obhajovat a povinně doplňovat, se tu nabízí? Rád využiji.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Dobrý den pane Pohle,

       nijak toto vzdělávání neodsuzuji jako nevhodné. Na trhu je “produkt” za 90 (60) tisíc korun, který si našel své zájemce. Klient nemá přehled o tom, jaká školení/akreditace/certifikace mají váhu a které jsou na nic. Mnou zmiňované ZFP má akreditaci MŠMT – klient by tedy mohl očekávat, že vzdělání bude kvalitní. Jejich certifikáty/diplomy se však v některých případech dostávají za absolvování. Asi nebudete klientovi při každém setkání vysvětlovat co který Váš certifikát znamená.

       Absence kvalitní certifikace na českém trhu je evidentní. Již samotná zkouška a registrace ČNB by měla mít opravdu váhu, což bohužel nemá. Nevím proč vymýšlet další a další asociační školení a osvědčení, když by stačilo prostě zpřísnit požadovanou úroveň odborných znalostí na získání PPZ (VZ, IZ …).

       Pokud to považujete za vhodné, investujte klidně Vašich 60 tisíc do tohoto vzdělávacího kurzu. Nijak Vaše rozhodnutí, z pohledu kvality, nekomentuji. Jen se zamýšlím nad tím, zda to je tak výrazné vymezení oproti konkurenci, které uvádíte.

       3

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Dobrý večer, pane Šplechto,

       ano, s tímto s Vámi souhlasím. Pokud by dosavadní vzdělávání (PPZ, VZ atd.) bylo zpřísněné, není potřeba zavádět něco nového ať i třeba komerčního typu.

       Bohužel dnes jsou tyto zkoušky tak lehce absolvovatelné a nevím, zda se v nějaké krátké době povede náprava. Např. u PPZ i když nově zavedli cenu 10tis. Kč, tak to stejně bude k ničemu.

       Já vzdělání typu EFA resp. EFP vidím jako nástroj pro sjednocení komplexního vzdělání v oboru poradenství s nadnárodní platností a uznáním. To je to vymezení oproti jinému vzdělávání.

       A opravdu nejsem jakkoliv zainteresován do EFPA ČR…jen podotýkám:-)

       Celkem by mě zajímalo, co si třeba o vzdělání typu CFA myslí např. pan Slad, který je odborník na investice.

       Jak hodnotí význam a přínos tohoto vzdělání v rámci investičního poradenství?

       2

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Petr Slad
       Účastník

       Tak já nejsem odborník jenom na investice. Dělám komplexní poradenství, ale uznávám, že honorářové poradenství je z 70 – 90 % o investicích. Z Vaší dosavadní diskuse o certifikátu EFPA bych se chtěl vyjádřit k tématům, které z ní vyplývají.

       1. Cena – nedomnívám se, vzhledem k obsahu a hloubce, že je přemrštěná. Vzdělávání jen v oblasti investic mne stálo řádově desetitisíce korun také.

       2. Obsah certifikátu – myslím si, že témata jsou obsahem výuky na vysokých školách ekonomických, a proto považuji za zbytečné, aby absolventi těchto škol, pokud jsou v praxi, znovu absolvovali podobné školení. Ostatní poradci, pokud chtějí být špičkoví, by si své ekonomické vzdělání měli postupně doplňovat. My jsme o to měli kdysi snahu v Komoře finančních poradců v čele s Ondrou Zárubou, kde jsme chtěli nahradit zázemí pro vzdělávání velkých firem sdílením vzdělání pro menší firmy nebo samostatné poradce. Bohužel Komora byl dost nehomogenní útvar, postavený na jednotlivcích a ne firmách, sdružující honorářové poradce s provizními , takže se to samozřejmě rozpadlo.

       3. Certifikace poradců – domnívám se, že by to měla být práce ČNB, jako nezávislého orgánu a ne privátního subjektu. Třeba se někdy vydáme anglickou nebo německou cestou, vedoucí k honorářovému poradenství s omezením provizí. Trh by se sám pročistil a skončily by prasárny u klientů, které vznikají pouze a jen díky proviznímu systému.

       4. Význam certifikátu pro praxi – teď nemyslím to, že se budu před klientem ohánět certifikátem…

       Z mého pohledu se jedná o vzdělání, zaměřené velmi do hloubky a spíše pro analytiky.

       Znám analytiky, velmi chytré lidi, kteří ale své myšlenky neumí prodat :-)

       Nedomnívám se, že běžný ani bonitní klient chce vědět, jak fungují SWAPy, opce a jiné deriváty. Nezajímá jej, jak se počítá volatilita, emitují hypoteční zástavní listy, jak je přesně nastaven spotřební koš pro výpočet inflace apod. Příliš odbornosti u poradce mnohdy i škodí, protože mu pak klient nerozumí (znám to i ze své praxe…).

       Nemyslím si, že by např. honorářový poradce musel mít certifikát EFPA, jak to požaduje u svých lidí Partners. U nás např. investice řešíme centrálně a konzultant vůbec nerozhoduje o tom jak, kam a do čeho bude investovat. Vše za něj dělá centrála, včetně odborné komunikace s klientem.

       5. Pravidelná aktualizace certifikátu = pravidelná výplata pro školitele a Partners. K tomu nemám co dodat.

       Závěrem : špičkový profesionál – finanční poradce by měl mít nebo si doplnit vzdělání na úrovni vysoké školy ekonomické nebo minimálně VOŠ ekonomického směru. Své vzdělání by si měl doplňovat účastí na odborných seminářích, specializovaných krátkodobých kursech. Uvítám v tomto ohledu iniciativu jakéhokoli nezávislého subjektu, vč. webu Poradci sobě. Třeba se nám někdy podaří vzkřísit myšlenky z Komory finančních poradců, tentokrát ale pouze pro honorářové poradce a firmy. Viď Ondřeji :-)

       4

       1
        | Odpovědět privátně
      • No tak já jsem někde na půli cesty. Stejně jako pan Troščák kvituji jakoukoliv dobrovolnou snahu poradce se vzdělávat, být profíkem a dělat toto poslání co nejlépe. Na druhou stranu souhlasím s panem Sladem, že je nutné umět převést tyto vědomosti před klientem do srozumitelné a uchopitelné češtiny, aby tomu porozuměl. Jedno je jisté: žádný certifikát, ani ten EFA od Partners nedává záruku kvalitní práce. Myslím to tak, že i člověk s certifikáty od jakékoliv instituce může dělat v našem oboru prasárny, ale to riziko je obecně v jakémkoliv oboru. Když si to teď tak pročítám znovu, tak mě napadá, že je to jen vynikající byznys, jak vytáhnout z poradců další peníze (hodně peněz) a potom každý rok znovu a znovu, kdy musí poradce certifikát EFA u Partners obhajovat. Zajímala by mě cena za to obhajování. Je to v řádu tisíců nebo snad desetitisíců ? Člověk s VŠ vzděláním ekonomického směru toto asi nepotřebuje, to podstatné a stěžejní lze získat na různých seminářích a školením za zlomek ceny nebo intenzivním samostudiem nebo konzultacemi s kolegy. Takže za mě shrnuto – dobrý stroj na peníze, a to každý rok :0) Mrzí mě, že to v KOFIPu takto dopadlo, mohlo to být zajímavé. Nestálo by za to tuto myšlenku oprášit ? Myslím, že by se tu našlo nemálo lidí, kteří by do toho šli :0)

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      • Dobrý den paní Pěkná,

       nevím jestli Váš názor není mírně zkreslený tím, že se domníváte, že jde o jakýsi certifikát od Partners. Zkouška a registrace se neplatí společnosti Partners. Partners akademie pořádá “pouze” školící kurz. Certifikaci a zkoušky provádí http://www.efpa.cz/

       Za zkoušky včetně členského poplatku náleží úhrada 7.000,- Kč. Není tedy nutná vůbec účast na tom drahém školení, pokud člověk zkoušky zvládne i bez něj.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Tak to jsem nemusel psát svůj příspěvek:-) Nevšiml jsem si Vašeho.

       Ale ano, mnozí si neuvědomují, že NEMUSÍ projít kurzem a platit desetitisíce. Ale co jsem mluvil s kolegy a hlavně s těmi, kteří opravdu poradenské práci rozumí, tak bez přípravy to těžce dáte. Zákony, zákony, zákony…legislativa apod.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Paní Pěkná, teď trochu budu obhajovat centrálu nebo to spíš uvedu na pravou míru…snad mě tu zas lidi nebudou kamenovat. Ten certifikát není OD Partners. Centrála to pouze zaštítila v rámci školení kurzu. Ano, jsou tam někteří lektoři od nás, ale jsou tam i univeritní profesoři a další. Navíc koncept tohoto vzdělání je,co jsem kokal na net, někde od roku 2000, takže pouze přišel do ČR.

       Vše je na stránkách EFPA ČR.

       Obhajování stojí 2000kč/rok

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Upřímně se mi do toho zrovna dvakrát nechce Petře. Z toho, abych se vůči někomu profesně vymezoval, už jsem vyrostl.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
     •  Jiří Prášil
      Účastník

      Dovolte, abych se zapojil do debaty.

      Osobně bych přenechal certifikát jiným a to z důvodu:

      1.Cena je příliš vysoká

      2.Obávám se, že by to více obchodu nepřineslo

      3.Klienty většinou nezajímá registrace u ČNB, natož certifikát (většina klientů to prostě neocení)

      Ba ne, dokážu se prodat i bez tohoto certifikátu. Pozitivum vidím v tom, že kurs může naučit látku, které jsme v praxi nevěnovali moc pozornosti. Jinak jsou to podle mě vyhozené peníze, za které bych mohl absolvovat spoustu školení, o kterých budu vědět, že je opravdu potřebuji…

      Samozřejmě, že to každý vidí jinak, ale jako konkurenční výhodu to nevnímám, spíše je to seberealizace a teď záleží, jestli za tu cenu splní očekávání.

      6

      0
       | Odpovědět privátně
     •  Zbyněk Marjanko
      Účastník

      155.175 pojišťovacích zprostředkovatelů, k 10. 11. 2016………

      0

      0
       | Odpovědět privátně
   •  Jaroslav Pohl
    Účastník

    Dobrý den,

    sám se chystám na přípravný kurz k EFA. Jen doplňující info, standardní cena vzdělávacího kurzu je 90tis.Kč, ale pokud se najde skupina 15lidí ze stejné společnosti, tak je cena 60tis. Kč. Takže ta nižší cena není pouze pro nás. Ale kdo si na zkoušku troufne bez kurzu…tak proč ne, pak je to krásných 7tis.Kč:-)

    A to, že to lidé/klienti neznají, mi vůbec nevadí. Jednak to tedy poznají:-), ale především je to moje iniciativa a investice do vzdělání, když chci v tomto oboru pracovat a nazývat se poradcem. A i kdybych za pár let skončil, tak se takové vzdělání vždycky hodí.

    0

    8
     | Odpovědět privátně
    • Je tento certifikát akreditovaný Ministerstvem školství? Pokud ne, tak si myslím že nemá moc velkou váhu. To je lepší absolvovat Bankovní institut Vysoká škola nebo nějakou jinou VŠ, kde dáte za tři roky bakalářského studia prakticky stejné finance, získáte titul a můžete mít vzdělání ( pokud ho již nemáte) v oboru financí.

     14

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jaroslav Pohl
      Účastník

      Jak jsem napsal, pokud vím, tak akreditaci MŠMT nemá. Na stránkách EFPA ČR píší, že je vzdělávání akreditováno jak v ČR tak i v zahraničí bankovními domy, pojišťovnami, univerzitami (celkem 35 institucí).

      Já osobně v tom vidím investici do mého vzdělání a následné uplatnění v praxi. Tuto práci asi nebudu dělat následných 20let, ale protože se certifikáty/vzdělání musí každoročně obhajovat, je to záruka toho, že nositel bude vždy vzdělán dle aktuálních norem, zákonů, trendů v oboru.

      Nic proti vystudování na BIVŠ, VŠE apod., ale je to jednorázové studium, člověk to absolvuje, ale v čase se už nikterak nevzdělává.

      V tom já vidím ten rozdíl.

      3

      4
       | Odpovědět privátně
      • Já Vám Vaši chuť do vzdělávání rozhodně nechci ubírat, pouze si myslím, že pokud je toto přípravné studium a celková částka vyčíslená společností Partners, pokud jsem to správně pochopil, je ve výši cca 1 450 000,- Kč. Myslím si, že ceny jsou značně nadsazené, je ale věcí každého, kolik chce do vzdělávání celkově investovat. Určitě je zapotřebí neustrnout, myslím ale, že bez praxe je veškeré vzdělávání pouze v teoretické rovině. Důležitější než certifikát je doporučení spokojených klientů.

       12

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Pane Stočesi…je to jinak.

       Ta částka, kterou uvádíte, se vztahuje na celkové vzdělání pokud budete pozičně ředitel…a to já nejsem a nebudu:-)

       Vzdělání na mé pozici (VIP C) je ohodnoceno asi 25% toho, co uvádíte a již teď se na mě vztahuje asi 60% z těch 25% (produkcí ta cena klesá).

       V té částce, kterou uvádíte, není vzdělání EFPA započítáno…pouze sleva 30tis. Kč z 90tis. Kč (sleva ze standardní ceny kurzu).

       Ano, v současné mé praxi je cennější reference klientů než teoretické vzdělání. A právě proto jsem psal, že tuto práci nemusím dělat dalších 20let. Když za 5let skončím a budu mít doklad o absolvování vzdělání, které je vnímáno a akceptováno jak v ČR tak i v zahraničí, tak mi to jistě přilepší v budoucím uplatnění. Ale osobní zkušenosti a praxe jsou vždycky nejcennější.

       Ovšem zeptejte se někoho, kdo po VŠ začal hned v poradenství, má sice obrovské zkušenosti, ale když vypíše životopis, tak asi do životopisu nenapíšete “velmi cenné reference u klientů” nebo “manažerský seminář” nebo PPZ a VZ:-)

       Proto, pokud bych skončil, chci mít něco v ruce.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      • Ano, já Vám to nevymlouvám, je to pouze můj názor na cenu, která je dosti vysoká. Přeji Vám hodně úspěchů včetně toho, ať máte mnoho spokojených klientů, kteří nebudou hledět na práci finančního poradce negativně.

       7

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       V pořádku. Ani jsem to nemyslel tak, že mi něco vymlouváte. Každý má na různé vzdělávání svůj názor a jsem rád, že to tu můžeme prodiskutovat.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Zbyněk Marjanko
       Účastník

       1.450.000 Kč je dost. Co zkusit třeba: Jaroslav Daňhel a kol: Pojistná teorie, za bratru 300 Kč plus přednášky na VŠE,– jsou veřejně přístupné!

       0

       0
        | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
     Účastník

     Mezičasem zde již vzniklo i nové vlákno:

     https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/cena-za-vzdelani

     tak doporučuji podívat se i tam.

     4

     1
      | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Ještě by mne jedna věc zajímala, je tady někdo, kdo toto školení již absolvoval, třeba jen nějakou část?

    Toto tema bylo zalořeno někdy cca 03/2012 a v úvodu byly informace i od pana Václava Valáška, ty se nyní ukazují jako anonym, asi se odhlásil z Poradců.

    Je zde tedy někdo jiný ???

    6

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Luboš Piko
     Účastník

     Proč zde všichni řeší ze je to certifikát za 90 000,-. Vždyť je to nesmysl.Podmínkou složení zkoušky a získání titulu EFA je pouze zaplacení poplatku 5000,- za zkoušku + 2000,- roční členský poplatek. Troufnete-li si na zkoušku bez přípravy není žádný problém.Jelikož ale většina poradcům tuto zkoušku bez přípravy nesloží,mohou využit přípravného kurzu. A ten si Partners cení na 90000. Vše je věcí nabídky a poptávky. Stejně tak EFA nerovná se Partners. Jen se snaží zavést nějaký standard. Všichni víme že neexistuje žádná podmínka pro to kdo je a není finanční poradce. Dnes si jakýkoliv trouba udělá 2 hodinové školení u …….. a za týden už tento nový finanční poradce řádí na trhu. Poradce který úspěšně složil EFA má určitý standard a znalosti. A všichni na stejné min. úrovni. Většina z Vás potvrzuje že sebevzdělávání je důležité, tak proč tolik kritiky na EFPA. Kdyby za ní stála jiná firma než Partners tak by dle mě reakce nebyly tak negativní. Příprava na zkoušku mi zabrala rok a dal jsem jí na 2 termín. A co se týká zde zmíněné nástavby EFPA. Je podmíněna zkouškou EFA a min. 2 – letou praxí než je možné absolvovat zkoušku na získání certifikátu finančního plánovače.

     1

     10
      | Odpovědět privátně
     • Dobrý večer pane Piko,

      je fajn, že se tu zapojil do diskuse člověk, který může hodnotit školící kurs z vlastní zkušenosti. Můžete nám sdělit co konkrétně Vám kurs přinesl oproti praxi a přípravě na zkoušky potřebné k provozování zprostředkování pojištění a zprostředkování investičních služeb, popřípadě distribuci doplňkového penzijní spoření a důchodového pojištění? V čem hlavně vidíte přínos pro Vás?

      Prosím nepodsouvejte, že by tento certifikát byl nějak pranýřován jen kvůli spojení s Partners akademií. Spíš zde polemizujeme o tom, zda je přiměřená cena přípravného kursu.

      8

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Luboš Piko
       Účastník

       Díky za červený palec i když nechápu. Přečtete-li si můj příspěvek pořádně,nikde v něm není zmínka o tom že jsem prošel přípravou akademií Partners. Ne,takže hodnotit ji nemůžu. Nemám s Partners nic společného.

       Takže přínos pro mě ? Je o jedna ze součástí sebevzdělávání . Jelikož povědomí o EFPA je minimální neočekávám, že mi nějak pomůže profesně. Ale naučil jsem se že je třeba se stále učit a vzdělávat;

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      • Děkuji Vám, pane Piko, za odpověď. Nebuďte prosím vztahovačný, můj dotaz byl čistě profesionální bez jakéhokoliv podtextu – ode mě ten červený nemáte.

       Vzhledem k tomu, že se tu spíš debatuje o kvalitě a ceně toho proškolení od Partners, tak jsem prostě předpokládal, že právě s ním máte zkušenost.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
     • Jsem bytostně přesvědčena o tom, že kvalitní poradenství na úrovni lze poskytovat jak s certifikátem EFA, tak i bez něj. Můžete mít např. VŠ vzdělání ekonomického směru nebo Vás může problematika natolik zajímat, že se do ní ponoříte jako např. pan Ondřej Záruba. Samotný certifikát nic takového nezaručuje (myslím kvalitně poskytované poradenství, to je otázka povahy a založení poradce). I člověk, který má řidičský průkaz A,B,C,D,E,F,G,H,X,Y může jezdit jako prase a naopak. Už rozumíte pane Piko pointě ? Řeší se tu cena a celkově smysluplnost tohoto certifikátu. A ano, je to otázkou poptávky a nabídky. To, že za certifikátem stojí Partners mi nevadí, prostě byli jen první, nic víc. Pokud má pro Vás získání certifikátu smysl a cítíte jeho vlastněním posun, ať lidský či profesní, tak hurá do něj :0)

      4

      2
       | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      O čem se to tu pořád bavíme ? Kdo chce, nechť si certifikát EFA pořídí, cena je taková, jaká je a pokud je člověk ochoten toto akceptovat a současně absolvovat celoroční vzdělávání včetně náročné závěrečné zkoušky, tak ať si za svoje peníze koupí třeba tři certifikáty. Nikde není psáno, že získání certifikátu učiní poradce u klientů obchodně úspěšnějším. Nikde však není psán ani opak. U jakéhokoliv poradce napříč trhem vítám jakoukoliv dobrovolnou snahu se odborně vzdělávat a profesně růst a současně mi je jedno, kolik to bude poradce stát a pod čí hlavičkou toto vše absolvuje. Každý má právo si se svými penězi nakládat dle svého zvážení. Je zapotřebí k tomu ještě něco dodávat ?

      10

      2
       | Odpovědět privátně
      • Konečně smysluplný a rozumný příspěvek namísto toho, kdo je lepší, jestli ten s certifikátem nebo ten bez něj. Souhlasím s tím, ať si každý za svoje peníze dělá a kupuje co chce.

       Zajímalo by mě, co se stane, jestli člověk při té každoroční obhajobě musí projít to samé intenzivní přezkušování před komisí, nebo je to nějaká “light” verze. Co se stane, když certifikát neobhájí ? Jasně, chápu že ho na další rok nemá, ale dostane od komise nějaký náhradní opravný termín, aby ho mohl obhájit na další rok ? Pokud ano, jaká je cena ? Kde se normální člověk z řad klientů dozví, jestli certifikát mám a jestli je platný ? Existuje nějaká veřejně dostupná databáze ? Ptám se proto, že kdybych byl nějaký poradce – lump, tak by pro mě nebyl problém si v obchodě nějaký krásný důvěryhodný certifikát koupit a jen si tam pak nechat dopsat svoje jméno, čas zkoušky, že jsem uspěl a hurá s ním na zeď do své kanceláře. Kdo by poznal, že je falešný ? Nikdo. Už jste o tom tady Milane psal, ale pak jste to změnil a nahradil jiným textem.

       1

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Řekněme, že znám jistého pojišťovacího poradce, který po vyhození z pojišťovny za podvody na úrazovém pojištění nastoupil k makléři. Tam však došel s kupou certifikátů, ocenění a různými poháry. Vše si zakoupil, vymyslel si za co je dostal, na kterém místě skončil nebo které školení absolvoval. To samé na pohárech, kde si nechal vyrobit štítky. Takový pojišťovácký Superman. Dodnes mu to vše visí v kanceláři na zdech, ve vitrínkách stojí jednotlivé poháry typu Nejúspěšnější obchodník roku XYZ apod. Kdo z klientů, obchodních partnerů či kolegů ví, že je to všechno podvod ? Proto mě od jisté doby certifikáty a jakákoliv ocenění nechávají naprosto chladným, možná spíše o to víc zpozorním. Dotyčný si před pár měsíci zakoupil titul MBA, přestože byl za celý rok přednášek jen na dvou…už mi pane Dvorecký rozumíte ?

       Pro případné rejpaly dodávám, že výše uvedené jednání či praktiky v žádném případě nesouvisí (a to ani náznakem) se získáním certifikátu EFA & EFPA.

       6

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Karel Chudoba
       Účastník

       Za co ty červené? Jinak EFA se dá ověřit na stránkách efpa.cz, vpravo pod přihlášením je ověření, zadá se jméno a dohledá to údaje k držiteli.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
    • Dobrý den pane Vařečko, absoloval jsem jak přípravný kurz, tak i certifikační zkoušku. Obojí úspěšně. Pokud vás zajímá něco konkrétního, klidně se zeptejte.

     Můj osobní názor po absolvování tohoto kurzu po pěti letech v oboru je takový, že cena přípravného kurzu je vysoká. Cca 70 % informací, které se v přípravném kurzu probírají, pro mě bylo opakováním informací získaných z praxe. Zbytek informací rozšířily mé odborné znalosti. Některé moduly pro mě jako pro normálního finančního poradce zbytečné a informace získané v těchto modulech v praxi s vysokou pravděpodobností nikdy nevyužiji.

     Někteří školitelé však byli na vysoké úrovni, nejvíce asi Oldřich Šoba a Petr Šimčák. Kurz jsem dělal v době, kdy už v Partners nebyl Dušan Šídlo, takže kurzu chyběl odborník na pojištění. Zklamáním pro mě byly hodiny s Igorem Polanským a Karlem Marouškem.

     Hodnocení kurzu ale bude záležet vždy na dosavadní praxi a zkušenostech.

     Co se týká certifikační zkoušky, tak těžší byla první část zkoušky, písemný test, kde člověk musí taktizovat, aby nenasbíral záporné body a splnil tak potřebný počet bodů. Příprava finančního plánu a jeho obhajoba už těžká není, obhájili to i lidé, kteří měli nestandartní řešení.

     O přestávce se podepisoval etický kodex EFPA, který se neliší od kodexů, které znáte z finančně poradenských firem. Jestli opravdu ale bude daný poradce přistupovat ke klientovi eticky a bude to odborník, který poskytuje kvalitní řešení, žádný certifikát garantovat nedokáže.

     4

     3
      | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   Dobrý den, pane Dvorecký,

   tak to jsou velmi dobré otázky, které jsem si ještě neověřil. Důsledky neobhájení apod.

   Jinak pravost, že dotyčný kurz zdárně složil je možné ověřit na stránkách EFPA ČR http://www.efpa.cz/certifikat.php

   0

   2
    | Odpovědět privátně
  •  Luboš Piko
   Účastník

   Je úplně jedno kolik má člověk certifikátů a osvědčení. Znám spoustu lidí kteří nemají ani maturitu a jsou skuteční odborníci. A spoustu vysokoškolsky vzdělaných poradců , kteří klientovi schovávaje se za svůj titul z VŠE prodají ŽP jako nejlepší investiční nástroj. Buď umím nebo ne. Jinak pro udržení platnosti certifikátu je třeba nasbírat určitý počet kreditů za semináře u EFPA. Platí se pouze roční členský poplatek 2000,-. Každý certifikát má své číslo a dle toho lze ověřit na http://www.efpa.cz

   3

   5
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den pane Spále,

   i když s panem Pohlem nesouhlasím, držím se v mezích slušnosti. Opravdu považujete za nutné uráže kolegy/konkurenty? Takový způsob vyjadřování si prosím ponechte na bulvární diskuse.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   Pane Spále,

   jestli Vám ruply nervy, tak se běžte vykřičet někam na kopec. Není Vám 20, aby jste se nemohl kontrolovat. Nebudu komentovat urážku mého jména.

   Samozřejmě je to věc názoru a ať má každý svůj, jaké vzdělání využije.

   Já v tomto vidím odlišnost na trhu, přínos pro poradce.

   Certifikát (pokud se nepletu) není akreditovám MŠMT, nicméně je akreditován univerzitami, bankovními domy, pojišťovnami apod. jak v ČR, tak i v zahraničí. Navíc, jeho platnost musíte každoročně obhajovat. Osobně mi toto přijde daleko více uplatnitelné v praxi, než vysokoškolský titul.

   A nezatahujte do tohoto vlákna rozdíly v práci poradců. Ano, spolupracuji s Partners, ale to teď s tímto tématem němá co dělat.

   Naopak, kdyby jste si přečetl několik mých příspěvků tady, tak by jste možná zjistil, že se bavím vždy nestranně a naopak, někdy tu i uznávám chyby mých kolegů a kroky centrály.

   Mimochodem, kromě dvou univerzit je partnerem tohoto vzdělávání i ČP.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Dušan Spál
   Účastník

   Asi jsem to přehnal, máte pravdu, bohužel někdy mi nervy rupnou zvlast kdyz jsem byl zrvona u meho kamarada kde jsem narazil zrovna od partners na smlouvu jak víno, jelikož jsem byl v této firmě cca půl roku, vím jak to tam chodí.a jak cca pred 4 lety sve lidi skolili

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ondřej Hák
   Účastník

   Tak ale neznamená, že pokud jste narazil na smlouvu Partners, která Vám nepřijde ok, že je to důvod k napadnutí pana Pohla jen z toho titulu, že pracuje u stejné společnosti. Kdybyste věděl, jaké mám zkušenosti s nechutnými praktikami ČP! Ale to neznamená, že si budu něco špatného myslet o Vás jen proto, že tam pracujete. Kdybych po každé špatné zkušenosti s někým z jakékoli firmy měl hned atakovat pracovníky dané společnosti, tak bych nedělal nic jiného.

   Jinak ani já nevidím důvod si dělat za 90K tento certifikát, ale jestli si ho kdokoli udělat chce, proč ne? Vždycky jsem si snažil vzít z jakékoli věci ponaučení, něčím z toho se obohatit. Záleží pak na každém, kolik mu stojí vysolit na dřevo s nejistým výsledkem. Naopak jsem velice zvědavý na zpětnou vazbu někoho, kdo tento certifikát bude mít. Zajímalo by mě, kdy samotný fakt, že někdo vlastní tento certifikát, vrátí investici…

   1

   3
    | Odpovědět privátně
  •  Dušan Spál
   Účastník

   ale ja jsem napsal jen co si myslim o certifikatu EFA, a myslim ze jsem jen od plic rekl co si o tom mysli vsichni…a je i kdyz nevybiravym zpusobem nevim proc bych mel byt ja ten ktery se vzdy drzi stranou, navic nemyslim si ze to bylo az tak moc vulgarni jak z toho delate

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Nelze Dušane házet všechny poradce do jednoho pytle jen proto, že pracují např. pod křídly MLM organizace, popř. proto, že Vaše osobní zkušenost s Partners nebyla řekněme příznivá. S prací kolegy Jardy Pohla jsem měl tu čest se opakovaně seznámit a s klidným svědomím bych jej doporučil svým známým a přátelům, už z toho titulu, že si dovolím tvrdit, že něco velmi málo o této problematice vím. Je málo lidí, kteří na sobě pracují, systematicky se dobrovolně vzdělávají a posouvají se tak na vyšší kvalitativní úroveň. Přitom nemusí, nikdo je k tomu nenutí, o placení za tato školení či certifikáty ani nemluvě. Kéž by podobný přístup mělo více poradců, pak bychom zde nemuseli vést nesmyslné debaty na téma kvality a etiky v naší branži.

   5

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   Milane…se červenám.

   Ale děkuju za obhajobu.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Já Ti zde Jardo nedělám obhájce, na to máš dost síly a kuráže sám. Zkusím to napsat ještě jinak. Když se zde založí nové odborné téma, které může zde přítomné profesně někam posunout a obohatit, tak je zájem mizivý. Ovšem jak se založí něco, kde figuruje MLM, Partners, OVB, ZFP a podobně, tak tu diskutujeme téměř do bezvědomí, přestože nás to nikam neposouvá a je to pořád dokola ta samá písnička, v různých obměnách hraná po kolikáté už ? Dobře to vystihl pan Špirakus. Když jsem tu v minulosti psal více odborných příspěvků, tak jsem měl pár dní poté spousty telefonátů a e-mailů v interní poště, kde se mě poradci ptali na nejrůznější věci související s daným příspěvkem. V drtivé většině případů se jednalo o naprosto triviální věci, úplné základy naší profese. Člověk si pak kladl otázku, jak takto kvalifikovaní lidé mohou vůbec předstoupit před klienta ? Kdybych měl dát příměr, tak jsem měl občas pocit, jako kdyby člověk, který právě absolvuje autoškolu a sedne poprvé do svého auta, na mě vybafne otázku, co se dělá s volantem a který pedál je na co, o šaltrpáce ani nemluvě. 95% veškerých otázek, které dostávám, si každý může nalézt v pojistných podmínkách, to by si je však musel dotyčný přečíst. Když je však pozvete na školení, tak jsou otrávení, protože je to pro ně přece ztráta času a ještě to stojí peníze…jen zlomek poradců si dá tu práci, že si vezmou např. pojistné podmínky životního pojištění, které nabízejí a sjednávají a čtou doslova větu po větě a co jim není jasné, si podtrhnou, zvýrazní apod., aby se následně mohli zeptat a nejasnosti si upřesnit. Každý poradce byl měl v rámci možností dokonale znát svůj produkt, dříve se tomu noblesně říkalo zbožíznalectví nebo zbožíznalství. Přitom samotné pročtení pojistných podmínek je otázkou půl hodiny, max. hodiny. Stačilo by dvakrát týdně si toto pročíst, je to jen půl hodina, a dotyčný poradce má do měsíce produkt dokonale v krvi. Kdo to dnes dělá ?

   Na různé certifikáty mám svůj názor, co je však neoddiskutovatelné je fakt, že zdárné absolvování EFA certifikátu posouvá poradce stran poradenství a konzultací s klienty na úplně jinou úroveň oproti zbytku poradenského trhu. Pro mě je klíčové, že ti lidé chtějí, nikoliv musí. Člověk, který dobrovolně podstoupí roční intenzivní studium, semináře a přednášky, následně komisionelní zkoušku, písemnou i ústní včetně vzorového řešení zadaného příkladu, hodlá tuto práci asi vykonávat co nejlépe a dlouhodobě. Jak správně poznamenal pan Špirakus, co nic nestojí, nestojí za nic. Proto si vážím lidí, kteří na sobě pracují a investují do sebe čas a peníze. Dělají totiž přesně to, na co ostatní kašlou. Těchto lidí si vážím a je mi srdečně jedno, jestli pracují pod hlavičkou Partners, Insie, Fincentra nebo Finanční služby Dorota Máchalová s.r.o.

   8

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   Milane, naprostá pravda! Nemám k tomu už co doplnit.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account