Zobrazeno 14.192x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 10 diskutujících a má 27 odpovědí. This post has been viewed 14193 times

 • Autor
  • Dobrý den,

   co si myslíte o této pojišťovně? Od prosince začali rozjíždět akce náborů tipařů, pojišťováků, apod. nabízejí životní spoření s výnosem 9%, je to možné?

   Díky

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • DNA Finance nabízela roční výnos 10 – 12 %, takže proč ne. Možné je stále úplně všechno :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   To že někdo náboruje na úžasný produkt se skvělým výnosem je více než možné. Toto dělá více firem.

   S podobným přístupem jsem se setkal např. u AQUEL Credit.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Děkuji za názor. Byl jsem právě na takovém jednom náborovém školení, profesionalitou bych řekl, že je na tom lépe kdejaká OVB, ale na druhou stranu tady se zaštíťují jménem největší zajišťovny na světě. Pořád mi to vrtá hlavou, že takový produkt nemůže být špatný a práce by to mohla být super, ale… známe to přece.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  An.
     Účastník

     Chcete-li tuto práci dělat seriózně a dlouhodobě, pak nemíchejte jablka s hruškami, tedy “necpěte” klientům volné finanční prostředky do životního pojištění, od toho jsou na trhu jiné, daleko vhodnější nástroje (podílové fondy aj.).

     Dnes už lze vybírat z velmi bohaté nabídky čistě rizikového životního pojištění (bez jakéhokoliv “spoření”) a současně s tím můžete klientovi souběžně sjednat investice do podílových fondů (třeba i s aktivní správou).

     Jen na okraj: v jednom z loňských dohledových benchmarků ČNB zakazuje přirovnávat životní pojištění ke spoření (viz. příloha) – ve svém prvním příspěvku uvádíte termín “životní spoření s výnosem 9%”…

     No a když už jsme u ERGO Pojišťovny, tak i tato má v nabídce dvě čistě riziková životní pojištění (tarif H30 a H31).

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Děkuji za podklady.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  An.
       Účastník

       Chcete-li se o společnosti ERGO Pro dozvědět více, zadejte si na Google do vyhledávače HMI, tedy Hamburg Mannheimer International.

       Seriózních informací je dost, HMI se nedávno v rámci sjednocení brandu holdingu přejmenovala na ERGO Pro. Hodně diskuzí se vztahovalo k jejich produktu EVENTUS.

       http://www.penize.cz/kapitalove-zivotni-pojisteni/230382-jedinecne-spickove-nejlepsi-a-ohnivzdorne-sporeni-na-penzi-eventus

       https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/hmi-eventus

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       Snad mne admin netípne za reklamu, ale nedá mi to nevyjádřit se ke zjednodušujícím a poněkud zavádějícím schématům, které tady v diskuzi zazněly.

       Tak zaprvé – jablka s hruškami se v ERGO Pro nemíchají.

       Podle toho co tady píšete , tak je zřejmé, že jste se zúčastnil nějakého lokálního open-meetingu, kde seznamujeme zájemce pouze se zlomkem toho, co konkrétně spolupracovníkům ERGO Pro nabízí a sám píšete, že nejste z oboru, jen vás to zatím zajímá a proto není vůbec důvod vás tu pranýřovat, pokud hned z rukávu nevysypete přesný název nějakého produktu.

       Každý, kdo má zájem o detaily spolupráce s ERGO Pro je pozván na víkendový základní seminář, kde je zájemcům již detailně prezentováno s jakou společností mohou spolupracovat, jaká je situace na trhu, možnosti a způsoby kariéry apod.

       Zájemce o práci v oboru se detailně dozví, jaké jsou rozdíly mezi pojmy pojištění, resp. investování vers. spoření a dozví se i spoustu jiných důležitých informací, potřebných pro své rozhodnutí.

       Určitě tam ale nerozdáváme žádné firemní materiály, které by zavádějící pojmy užívaly.

       S dohledovými benchmarky ČNB naše spolupracovníky také pravidelně seznamujeme, nejsou to žádné tajné informace pro vyvolené poradce, jak by se tady mohlo zdát.

       Myslím si že obecně je lhostejno, se kterými finančními produkty kdo nakládá, jestli se zabývá stavebním spořením, penzijními fondy nebo pojištěním – ale je nutno, aby klient byl se všemi funkcemi a parametrů produktů seznámen před tím, než se k něčemu zaváže .

       Přijetím nového OZ byl učiněn velký krok k povinnosti všech subjektů na trhu vůči klientům a tak není nutno hledat nějaké další senzace o nějakém zatajování info klientům.

       To, že ERGO Pro je součástí holdingu světové zajišťovny Munich Re je nespornou výhodou pro ty, kteří v branži hledají i rozvoj osobní kariéry mimo hranice ČR. Není problém si vybrat své budoucí zaměření buď v pozicích tvorby obchodní sítě a vzdělávání spolupracovníků, nebo v pozicích agenturního poradenství.

       Osobně budu velmi rád, pokud si doporučované diskuze a články na webu peníze.cz přečtete, nicméně vám tu nikdo asi neřekl, že zmíněný web patří poradenské firmě Partners, takže pokud použiji analogii – shodneme se jistě na tom, že na webu škodovky nemají důvod se zrovna objektivně vyjadřovat třeba o fordu, to asi skřípe.

       Doporučuji také mimo web poradenské firmy Partners navštívit i weby http://www.ergo.com a http://www.munichre.com a klidně i weby našich specializovaných pojišťoven např. http://www.das.com a nebo http://www.dkv.com a zauvažovat o rozsahu možností osobní realizace.

       A na závěr vás mohu ubezpečit, že budovat MLM s přímou podporou světové zajišťovny Munich Re je opravdu poněkud odlišné od toho, co standardně na českém trhu funguje, ať se to komu líbí nebo ne.

       A pokud jde o výši předpokládaného zhodnocení při investování – ani tady není nutno hledat nějaké senzace a dohadovat se o procenta, o tom to vůbec není.

       Stačí ale použít selský rozum a smířit se s tím, že sebevíc vzdělaný investor neví, co se bude dít. A vzít ale také na vědomí, že produktoví manažeři z MEAG mají z pozice asset managementu v rámci holdingu světové zajišťovny Munich Re určitě k dispozici spoustu kvalitních informací ke konzervativnímu, nicméně kvalifikovanému rozhodování, jak a kam investovat, aby zhodnotili prostředky nejen klientů, ale i zajišťovny.

       A že zajišťovna musí být v rozhodování o budoucím vývoji rizik o level napřed vyplývá z povahy její činnosti.

       7

       3
        | Odpovědět privátně
      •  An.
       Účastník

       Děkuji Víte za Váš názor, plně jej respektuji.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Wandas
       Účastník

       já bych se chtěl zeptat jak se buduje mlm síť s top star pojištěním od Baroše ? hlavně ty nevyplacené provize zprostředkovatelkám a vymáhání pojistného po lidech kteří tyto smlouvy nikdy nepodepsali.

       akorát nechápu ještě to pozadí zajišťovny, chcete říct že je to jiné než Kapitol pod Kooperativou se svoji zajišťovnou VIG Re ? to že je Munich Re větší zajišťovna je mi jasné.

       třeba jsou klienti s produktem spokojeni, třeba když přijdou o chodidlo tak jim to nevadí, že plnění žádné nedostanou.

       děkuji za objasnění a vysvětlení jak se to mlm buduje pod zajišťovnou.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       Pane Vandasi, v žádných pojistných podmínkách není uvedeno, že by někdo za ztrátu chodidla neměl od pojišťovny dostat vyplacené plnění.

       Tady je odkaz na pojistné podmínky. Stejně tak to bylo i za Victoria pojišťovny.

       http://www.ergo.cz/fileadmin/Inhalte/czech_republic/2012/documents/NOZ_2014_VPP/Skladacka_VPP.pdf.

       K ostatnímu se nehodlám vyjadřovat a řešit tu veřejně nějaké know – how zde také nemám nejmenší potřebu.

       Notabene s někým, jehož příspěvek v diskuzi je pouze v konfrontační poloze.

       Přeji vám i ostatním krásné jarní odpoledne.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Na jejich stránkách jsem nic o 9% zhodnocení nenašel.Pokud podobné zhodnocení nabízejí jejich zástupci, tak potěš koště. A propo…ten kdo nabízí, slibuje takovýto výnos, nečiní náhodou přípravu k trestnému činu podvodu?

   2

   1
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Pod textem je odkaz na fond MEAG ProInvest, do kterého klienti vkládají své vklady. Tento fond vlastní Mnichovská zajišťovna, která spravuje kapitál ve výši 238mld Euro. Tento fond má objem necelých 100mld Euro (Fondsvolumen). Jedná se o investiční spoření. Lidé si můžou spořit na důchod, svým dětem na studie, na cokoli. Z fondu si můžou kdykoliv vybrat jakoukoli částku. Tudíž nemusí čekat do konce spoření. Co se týče zhodnocení, tak udáváme 9,2%, což je ale minimum. V odkazu můžete vidět že za loňský rok to bylo 27% a za posledních 10 let zhodnocení vycházelo na 12,4%. Fond existuje od 1.4. 1990, myslím si že více jak dvacetiletá historie je dostačující pro důvěryhodnost. My jako ErgoPro jsme dceřiná společnost a zprostředkováváme tuto možnost klientům, jak rozumně investovat své peníze. Jinak trestný čin z podvodu jsem už viděl a to při porovnávání již uzavřených smluv klientů s naší nabídkou. Klienti se kolikrát velmi diví, co to vlastně uzavřeli. Děkuji za přečtení.

    http://meag.com/reddot/downloads/de/MEAG_ProInvest.pdf

    Odkaz je dohledatelný na http://www.meag.com

    1

    4
     | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Vážený anonyme 8709, dosažené zhodnocení(doložitelné)je jedna věc. V tom problém není. Něco jiného je slibovat zhodnocení v budoucnosti, s tím, že se opírám o dosažené výsledky v minulosti.

   Vaši zákazníci spoří, nebo investují?

   cituji: Tento fond má objem necelých 100mld Euro (Fondsvolumen). Jedná se o investiční spoření. Lidé si můžou spořit na důchod, svým dětem na studie, na cokoli. Z fondu si můžou kdykoliv vybrat jakoukoli částku. Tudíž nemusí čekat do konce spoření.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   9,2% v průměru se asi dočkáte, proč ne…jen mně pls. vysvětlete…spoříte, nebo investujete?

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  • Tak nevím, o čem se tady celou dobu bavíme, když s tím nakonec souhlasíte. A spořím tak, že měsíčně investuji.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  • Pan Jacek naráží na to, že je rozdíl mezi investováním a spořením. Ale to je celkem bezpředmětné v této diskusi.

   Spíš by mě zajímala nákladovost těch produktů. Má v tomto někdo nějakou zkušenost? Drahý produkt přece může pohřbít i zhodnocení 20%.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account