Zobrazeno 428.264x

Toto téma obsahuje celkem 322 odpovědí. This post has been viewed 428265 times Do diskuze (70 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Jindřich Benda a poslední změna proběhla 1 rokem a 10 měsíci. This post has been viewed 428265 times

 • Autor
 • Dobrý den, měl jsem možnost setkat se s investičním poradcem výše jmenované společnosti. Chtěl bych se vás zeptat, kolegové, zda máte někdo se společností zkušenosti.

  Mimochodem, schůzka byla docela úsměvná .-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   | Odpovědět privátně

  četl jsem o “poradenství” této společnosti vícekrát, zkušenému pozorovateli to přišlo buď úsměvné nebo neuvěřitelné. Na hodnocení se asi tady shodneme :-)

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  Zrovna dnes jsem v centru ČB viděl na ulici mladíka v jetém superbu, jak telefonuje a vypadá důležitě – říkal jsem si, že to bude nejspíš někdo z Kapitolu. Když sem se otočil, všiml jsem si pod SPZ nápisu “E&S – We create values” :-)

  4

  0
   | Odpovědět privátně

  Informace v tomto článku se shodují s tím, co jsem se dozvěděl. Docela síla. Lepší název by mohl být Ertrag und Unsicherheit .-)

  5

  2
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den,

  zajímal by mě názor někoho, kdo se setkal s touto společností a má k ní co říct z VLASTNÍ zkušenosti.

  Dobrý přítel (pracovník ES) mě kontaktoval a nabídl mi toto:

  Investování do fondu Frenklin Templeton 1 000 Kč měsíčně, na jednorázovém poplatku bych měl zaplatit 14 000 Kč s tím, že už žádné jiné poplatky (kromě správcovského z výnosu) platit nebudu.

  Děkuji ji za názory.

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Vlastní zkušenost mám – spolu s mými 2 kamarády jsem se zúčastnil náborového pohovoru s jedním z vedoucích E&S. Byl to člověk, ze kterého postupně vylezlo, že neví, co prodává, vůči čemu se vymezuje a jaké jsou jiné možnosti investování v ČR.

  Není-li Váš kamarád aspoň 3x znalejší než tento vedoucí, pak mu nevěřte, že je tam jen 1 poplatek, nejspíše také neumí vyjmenovat poplatky, jejich výši a způsob účtování.

  Do Franklina můžete investovat i jinými cestami a mnohem levněji.

  10

  1
   | Odpovědět privátně

  Dal jsem podobnou kalkulaci do Consequ do Clasic Investu a vyšlo mi, že předplácíte poplatek na 30+ let. Opravdu budete 30 let pravidelně investovat? Nebylo by lepší platit třeba poplatek z každého vkladu a ne jej předplácet?

  V Consequ při předplacení 3,5% z měsíční platby, ale předplácíte. Pokud platíte zvlášť z každé platby, je to 5%, ale zase vám nepropadne předplacený poplatek, když přestanete investovat.

  3

  0
   | Odpovědět privátně

  Souhlas, mám podobnou zkušenost.Mám tam známého (vedoucí direkce),taky jsem se účastnil semináře, ale zjistil jsem, že pro mě tento způsob a systém práce není to,co hledám. Nicméně pro někoho, komu se líbí MLM, je to cesta, jak si vydělat spousty peněz.

  5

  0
   | Odpovědět privátně

  Už jsem se u jednoho klienta potkal s touto investicí. Bylo to přes společnost Jung. Klient zaplatil vstupák 18 000 Kč společnosti Jung za uzavření smlouvy s tím, že žádný další vstupák neplatí. Ve skutečnosti platí z každé úložky tuším 5,2% další vstupní poplatek. Takže doporučuju řešit raději přes conseq, kde se platí vstupní poplatek jeden….

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Těch 18 tisíc není vstupák, ale předplacený poplatek za celoživotní poradenství pro celou rodinou. Je to opravdu vtipné, kdo tomu může věřit? Snad ani ten prodavač nemůže.

  3

  1
   | Odpovědět privátně

  Spousty peněz? Asi jedině tím, že zblbne mnoho mnoho pěšáků, kteří získávají jen asi 10 % poplatků inkasovaných klientům. Ten, kdo chce jen spousty peněz a má na to žaludek, jistě najde mnoho jiných cest.

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  Ano, takto to prý bylo tomu mému klientovi také vysvětleno :-D

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Tak to ale pozooor !!!

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Jakub Pecha
  Účastník

  Souhlas, tento poplatek je za “poradenství”, standardní vstupní poplatek a feečko se samozřejmě platí… Toto je častý omyl klientů…

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Určitě, je potřeba si udělat širokou strukturu a mít pod sebou mnoho lidí, tak jako všude v MLM. Kde se dá jinde vydělat spoustu peněz, to tu asi nemá cenu rozebírat, možností je mnoho. Nicméně vedoucí direkcí u ES mají cca v průměru od 15tis.eur měsíčně nahoru. A pěšáci se blbnou v každém MLM podle mého názoru:-)

  4

  2
   | Odpovědět privátně

  Také jsem se chtěl zeptat na názory na E&S a Jung, DMS & CIE. Prý jsou úzce propojené, ale do zákulisí vidím jen málo. Budu rád za informace, které mi pomohou přiklonit se k NE nebo ANO.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  nevidím žádný důvod k ANO – vidíte Vy někde nějaké náznaky, že by nějaké ano mohlo existovat?

  2

  0
   | Odpovědět privátně

  Když si odmyslím jejich neprofesionalitu a podívám se jen na produkt, přijde mi celkem přijatelný.

  1

  2
   | Odpovědět privátně
   Jakub Pecha
  Účastník

  A o jakém produktu se tady bavíme? O investicích do podílových fondů??? Vždyť to můžete dělat takřka kdekoliv bez zbytečného paušálu cca 20 000 Kč…

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Přijatelný pro KOHO? Pro klienta nebo zprostředkovatele?

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Zdravý rozum.

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Zdravím Vás Štěpáne,

  pocházím z Českých Budějovic a shodou okolností znám také jednoho pána, co dělá v EuS již druhým rokem a má superba – modrého (jestli myslíme toho samého). Reaguji zde proto, že obchodní praktiky EuS v ČB se mi zdají být etické a ne tak špatné, jak se zde píše.

  Účastnil jsem se před měsícem schůzky s výše zmiňovaným pánem a chci zmínit pár postřehů. Noví spolupracovníci nesmí do určité doby provádět obchody. Tím si hlídají, aby neunikaly mylné informace podobné těm co jsou zde. Až prokážou zkušenosti, mohou sami začít uskutečňovat obchody. Dále poplatky mi byly vysvětleny takto: u jednorázové investice 2000 Kč měsíčně zaplatím 28000 Kč poplatek za celoživotní poradenství a dále z každé platby 5 % vstupní poplatek, který si účtuje fond + poplatek za správu fondu. Bylo mi doporučeno pravidelné investování hlavně kvůli efektu průměrování. Myslíte, že udělal tento pán nějakou chybu zde?

  5

  2
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den,

  stále nechápu jednu věc. Conseq má odbytovou společnost OVB, jako jednu z mnoha. Pokud poradce OVB podepíše smlouvu s klientem na investice do OPF, z čeho dostane vyplacenou provizi poradce X 1000 Kč, když si Conseq nic neúčtuje? Byl bych rád, pokud by mi to tu někdo detailně rozepsal.

  Mockrát děkuji

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Pane Duchoni, poplatek za nákup fondu (sales fee) tu takřka nikdo nekritizuje. Na mušce máme ten druhý poplatek (za “poradenství”), který je aspoň dle mě neodůvodnitelný.

  Poradce OVB žije pouze z toho prvního, žádný další “svůj” si neúčtuje.

  Detailněji to můžeme probrat osobně, když jste z ČB – viz mé kontakty.

  2

  1
   | Odpovědět privátně
   Jakub Pecha
  Účastník

  No tak zásadní chybu vidím v tom poplatku 28 000 Kč za “celoživotní poradenství” + 5% vstupáku … Bouchnout jeden z šesti fondů a chtít za to takovou palbu je docela mazec…

  Ale pokud jsou za to klienti ochotni zaplatit, je to ok. Prostě trh nabídky-poptávky.

  Na jak dlouho mimochodem investujete?

  3

  2
   | Odpovědět privátně

  Jen k těm poplatkům a poradenství: můj klient dostane základní rady ode mě “zdarma”, ušetří tak oproti E&S 28.000. Dále dostane nižší vstupní poplatek než 5%, úspora dalších tisíců. Přesto mi taková odměna zcela stačí a klient se může na mě kdykoliv obrátit.

  Průměrovací efekt není všemocný, ale často bývá účinnější než časování trhu.

  3

  2
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Chybu neudělal, jen si za své služby účtuje mnoho peněz. Je na Vás zvážit, zda se Vám to vyplatí a zda na svém investičním horizontu budete vůbec v plusu… skoro se bojím že ne, a to ani nepočítám inflaci …

  3

  1
   | Odpovědět privátně

  Jeden z šesti fondů? V programu mi bylo nabízeno 100 fondů jistě… Co se týče toho poplatku, tak má strop na 55 000 a platí pro celou rodinu. Zaplatí ho jeden člen a už ho nikdo v rodině nebude do konce života platit. Co se týče poradenství, tak musím říct, že znám mnoho přátel, kteří jsou podnikatelé a chválí si to. Když nastane situace, že zaplatíte strop toho úvodního poplatku, tedy 55000, stanete se VIP klientem. Tzn., že máte k dispozici investiční programy, které nabízí jen EuS. Jedná se o nějaké developerské projekty, ale blíž k tomu víc nevím.

  Samozřejmě dlouhodobě v horizontu 20,30 let.

  4

  4
   | Odpovědět privátně

  Ano s tím, že Vám nezaplatím první poplatek 28 000 počítám. Ovšem stále nechápu to, že pokud fond má předepsaný vstupní poplatek 5 %, tak ho někdo může snížit na 3 %… Takže vy mi dokážete udělat Franklina s 3% vstupákem?

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  ano :-) a budu mít z toho mít zhruba stejně peněz, jako Váš velitel. Ty procenta totiž nesměřují do fondu (až na výjimky), ale do distribučního řetězce.

  Pořád ale nechápu, co je na Franklinovi tak sexy, že ho celé E&S tolik tlačí.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Ty programy jsem viděl – developeřina v Brazílii, proč ne, ale více jsem se nasmál u možnosti koupit zlato v německé slévárně, uskladnit ho tam a mít z toho zaručený výnos (bylo to neuvěřitelné číslo, asi 6-7 %). A kdyby šlo zlato nahoru, tak dostanu celý nárůst. Když jsem se ptal toho krajského velitele (nikoliv ten ze superbu), jak je to možné a snažil jsem se s ním o tom diskutovat, tak jen krčil rameny a nechápal, co se mi na tom zdá divného – však jde o zlato a E&S :-)

  Pokud VIP klienti půjdou k privátnímu bankéři, tak asi dostanou SLÍBENO méně …

  1

  2
   | Odpovědět privátně
   Leoš Křivánek
  Účastník

  dobrý den i já se přidám se svou pšenkou k tomuto tématu. cca před měsícem mě kontaktoval jeden zástupce JUNG a nabízel spolupráci, nebráním se žádným informacím a tak ke schůzce došlo, ale když jsem se začal pídit po smlpouvách, že bych si je rád prostudoval, “přece nebudu podepisovat něco, co si nemohu rozmyslet” tak jsem lehce narazil, že toto neví jestli může a že to zjistí. následně mě kontaktoval a v sídle pobočky jsem mohl do těchto dokumentů nakouknout. naybyl jsem dojmu, že prakticky všichni lidé, které jsem tam měl možnost vidět, tak nevěděly o legislativě ČR co se týče distribuce OPF vůbec nic, jestli jsou zprostředkovatelé, nebo poradci atd. nic. také sami nechápali, jak to že oni mají poplatek 5,25% na vstupu fondu a já méně :-)podle mne to na této úrovni vůbec neměly potuchy jak je tato pyramida financována, respektive z čeho. co se týče odborných znalostí, tak dávám jak ve škole 3-

  2

  2
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Přesně tak a kdybych se chtěl vytahovat, tak Vám řeknu, že já umím Franklina za 0% vstupák a také bych po Vás nechtěl těch 28.000 :)))

  A to neříkám, že bych volil Franklina, to bylo jen čistě matematicky :))))

  2

  1
   | Odpovědět privátně

  přesně tak, netuší o legislativě ani poplatkové praxi.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Mě by zajímalo, jakou dává tato společnost klientovi jistotu celoživotního poradenství? Ve mně to spíš evokuje tunel. Pořádně se napakovat a pak firmu zlikvidovat, protože zaplaceno je dopředu. Sorry kliente, ono to tak úplně nevyšlo… ;-) Jak má klient zabezpečeno, že svoje peníze dostane v takovém případě zpátky?

  3

  3
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Záruku nedává Romane žádnou, ale tomu snad nemůže žádný rozumně přemýšlející klient věřit.

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den pánové,

  velice zajímavá diskuze a je opravdu vidět že názory píší odborníci ve svém oboru.

  Již jste několikrát zmínili společnost Conseq, a že je levnější než společnost E&S. nechci srovnávat jablka s hruškami, ale můžete mi prozradit, kolik Vás to bude stát, pokud se rozhodnete investovat přes společnost Conseq.

  Vezměme si pro začátek modelovou situaci. Do jednoho akciového fondu budete spořit 2.000 měsíčně a do druhého 10.000 a pro začátek si stanovíme investiční horizont na 10. let s tím, že budu chtít v průběhu investici přesunout do dluhopisů nebo zpět například z důvodu potřeby zajištění majetku před krizí nebo zajištění likvidity?

  Jak to má Conseq vlastně s poplatky, opravdu vyjde levněji?

  Za kolik jste schopni zprostředkovat takovou investici?

  Děkuji za reakci

  2

  10
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Vyplňte si profil.

  6

  1
   | Odpovědět privátně
   Jindřich Benda
  Účastník

  Asi před rokem byl u mě v kanceláři jejich zástupce, po půl hodině jsem ho vyhodil. Stačilo pár otázek abych se dozvěděl jestli vůbec ví co prodává….

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Lukáš Vaněk
  Účastník

  Dnes mi přišel email z Ertragu s nabídkou spolupráce:-)

  Dobrý den, předem emailu se omlouvám za nevyžádaný email.

  Rád bych Vám touto cestou nabídl možnost spolupráce se společností Jung,

  DMS & Cie .

  Naše společnost působí ve směru bankovnictví a investic, ale tak trochu

  jinak než znáte klasický systém v ČR.

  Nezřizujeme žádné pojistky ani různé spoření u českých bank, ale pouze

  lidem ukazujeme jakou cestou právě tyto subjekty obcházet.

  Abych byl konkrétnější snažíme se běžného občana dostat tam, kam dává jeho

  prostředky právě již zmíněný subjekt.

  Klient pak má stejné podmínky jako mají tyto subjekty a věřte, že tyto

  podmínky jsou více než zajímavé.

  Myslím si, že by Vás tyto informace mohly zajímat a také by se rozšířit

  portfólio vašich služeb.

  Pokud by tedy byl zájem rád bych se s Vámi potkal a vysvětlit Vám možnost

  spolupráce s naší společností.

  Schůzka by byla nezávazná o délce cca 30min.

  S pozdravem

  Jung, DMS & Cie

  XXX XXX

  +420 739XXXXXX

  XXX.XXX@ext-es.com

  Nejspíš někdo z Brna. Mám pocit, že tady Ertrag začíná slušně řádit.

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  A kdy jdete na tu schůzku? :)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Jak se nechá obejít třeba takové pojištění smrti, když ho klient potřebuje? :-)

  1

  1
   | Odpovědět privátně
   Lukáš Vaněk
  Účastník

  hahaha:-D, chcete kontakt?:-) masáži se nyní asi vyhnu

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Inu, člověk se musí občas i bavit. Sem s tím…

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Také mám zkušenost s poradcem, který nevěděl, která bije. Všechna čest jeho obchodním dovednostem a papouškování, ale co se týče přehledu a profesionality, tak na bodu mrazu. Sám nevěděl, jak vše funguje a co vlastně prodává.

  2

  1
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den, v čem vidíte neprofesionalitu? :-) Pokud se bavíme o neprofesionalitě, vždy se to týká jednotlivých poradců a jejich přístupu.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den, setkali jsme se s klientem, který investoval přes OVB a skrze Conseq do FTI a jeho poplatek za založení smlouvy činil 12x násobek měsíční úložky = 120.000,- Kč. A to bereme v potaz pouze jednu osobu a omezený počet OPF.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Je zajímavé, že uvádíte skoro 4 roky starý článek, kdy p. Zámečník útočil na ES. Každopádně po lobbingu ostatní finančních institucí v ČR (penzij. fondy, staveb. spořitelny, banky, aj) – tj. partnerů webu. Proč asi? :-)

  Každopádně po pár letech zvolil i reklamu a už vydal i kladné články. Zajímavé, že? :-)

  http://www.investujeme.cz/manfred-zettl-diky-unikatnimu-systemu-provizi-nestavime-na-izp/

  http://www.investujeme.cz/mark-mobius-na-investicni-konferenci-firmy-es-v-brne/

  http://www.investujeme.cz/je-ted-spravny-okamzik/

  Špínu umí házet každý, především v konkurenčním boji. Z vlastní rodiny máme zkušenost z OVB a po 10 letech jsme -30%!!! Při investici do FTI by se náš majetek za tu dobu zdvojnásobil. Moji klienti za min. rok zhodnotili vklady v průměru 15% (dle typu fondu).

  4

  3
   | Odpovědět privátně
   Martin Dočekal
  Účastník

  pane Lejčku,

  neprofesionalitu vnímám v takové společnosti, která dlouhodobě používá při prodeji svých služeb praktiky minimálně zavádějící a manipulativní. Na toto téma jsem měl zajímavý rozhovor s Richardem Siudou z Consequ. Přikládám materiály, které na tyto praktiky, se kterými jsem sám přišel do styku v jednání se 2ma zástupci E&S, upozorňují.

  7

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den pane Dočekale,

  velice Vám děkuji za přiložené materiály. Je to poučné čtení, které poskytuje zajímavé informace. Rád bych, kdyby se k tomu někdo z E&S vyjádřil.

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Pane Dočekale. Jak jsem již zmínil výše, vždy se jedná o neprofesionalitu jednotlivých struktur a především jednotlivců. Tyto slidy jsem samozřejmě viděl, avšak nikdy jsem je nepoužil a nepoužívám! Sám jsem předtím pracoval v bankovnictví. Profesionalita je projeví v tom, že se konkurence nepomlouvá a vždy se musí klientovi vytyčit jen “užitek pro klienta”, které mu investice přinese. Nejedná se o krátkodobou investici, ale dlouhodobou. Vždy doporučuji 5 a více let (dle typu portfolia).

  Co se týká “agia”. Klient je vždy při jednání obeznámen se všecmi poplatky (cena otevření depozita + agia), které se ho týkají (akciové fondy 5,25%, dluhopis. fondy 3%, switch + odkup 0%)! Sám osobně si nevezmu na triko, že bych přišel o licenci, neférovým a neprofesionálním jednáním!!!

  Pokud se bavíme o Conseq, rád bych získal tedy podrobnější informace o poplatkové struktuře, co je zapotřebí při založení smlouvy FTI u této či jiné společnosti (vč. správní ročních poplatků, aj.). Velice bych to ocenil. :-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Další uvedená informace z článku – “Klient je vlastníkem depozitáře” (to svědčí o neznalostech a informacích daného prodejce)! Klient se stává “vlastníkem depozitního účtu”, vedeného centrálním depozitářem v Lucembursku.

  Klienti vždy vědí, že jsme vázaní obchodní zástupci JUNG, jelikož klientovi vždy předkládáme svou licenci od ČNB pod hlavičkou JUNG.

  Jak říkám, je rozdíl se sejít s amatérem a nebo profesionálním prodejcem, který má zkušenosti a ví, že je potřeba klientovi sdělit veškeré informace.

  My neprosíme, dáváme možnost k investování. Konečné rozhodnutí vždy záleží na klientovi. :-)

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Poplatek u Conseq můžete realizovat hned několika způsoby. Jako předplacený, nebo postupně z každé investované částky nebo ho mohu klientovi snížit nebo také za určitých podmínek odpustit. To za prvé. Za druhé, pokud tento poplatek předplatí, což je oněch 120 tisíc, už se mu nestrhává poplatek další. U Vás se přece z každé investované částky strhává (už si to nepamatuji, ale tuším že 5,25%) když tato procenta vynásobíte počtem všech úložek, k jakému číslu dospějete? Plus k němu přičtěte ten Váš poplatek na úvodu. Takže pokud toto říkáte klkientovi jako neměnný a výchozí stav k porovnání, přes co je lepší investovat, dopouštíte se dosti zavádějících informací.

  Pro přesnou ilustraci. Představte si klienta, který nechce nic víc, než investovat částku 100 tisíc korun do Templeton Global Bond 50% a Templeton Global Total Return 50%. Byl to jeho vlastní požadavek. První informaci, kterou měl od ES bylo, že FT se nechá koupit jen přes ES. To jen tak na okraj. A teď mi napište, kolik by to u Vás klienta stálo. Kolik zaplatí na začátku a kolik zaplatí za jednorázovou investici. Pak to porovnáme s tím, kolik skutečně zaplatil a až mi to číslo napíšete, můžeme pokračovat investicí běžnou. Myslím, že to je zcela konkrétní příklad a ani jsem si ho nevymyslel.

  9

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Prášil
  Účastník

  Dobrý večer,

  měl jsem několik zajímavých schůzek se zástupci E&S. Nesmyslné argumenty, poškozování konkurence atd. Nejzábavnější byla řeč o poplatcích. Prostě debata o ničem, už se o tom píše spoustu let a pořád jsou schopni argumentovat s něčím, co už je dávno profláklé. Někdo to ty obchodníky musel naučit, sami si to z prstu nevycucali. Obdivuji loajalitu a výdrž některých jedinců. Latinská Amerika není na všechny rány a vysoká výkonnost je za cenu vysokého rizika, ale to přece už není tak důležité a prodávání minulé výkonnosti je dobrým prodejním argumentem, prodává se to všem bez ohledu na to, jaký je investiční profil investora.

  Co se týče vyjádření od Cosequ, moc si to k srdci neberou, protože v době, už stejné nebo podobné vyjádření jsem zástupcům ukazoval a stejně si prosazovali to své. Takže spíše je to dobrý argumentační list pro nezávislé.

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den, myslím že nemá cenu ukazovat pohůnkům omluvte mě za ten výraz společnosti E&S vůbec žádné materiály od Consequ. Na to vám odpoví, že to je lež a budou si dál povídat své :)

  Mé dočasné zkušenosti v Českých Budějovicích s Ertragem shrnu do těchto bodů:

  1) Nováčkům a klientům tvrdí, že zaplatí poplatek za celoživotní poradenství (cca 14x měsíční úložka) a dál už budou platit pouze management fee. Dodnes mám záznam z jednání s EuS, kde není ani zmíňka o měsíčním vstupním poplatku na straně fondu.

  2) Poplatek je za celoživotní poradenství. Nyní na jejich obranu, zde v Budějovicích se scházejí každý týden na školení, kde se poměrně aktivně vzdělávají v oblasti investic. Dále klientům zpravidla měsíčně volají a dávají informace o tom jak se daří portfoliu. Otázka je, zda za tuto službu bych zaplatil až 55 000 poplatek :)

  3) MLM systém jejich společnosti je živen z těchto poplatků za celoživotní poradenství. Vstupní poplatky (5,25%) fondů jsou účtovány měsíčně a tvoří následné provize baronů na vrcholu struktury. Podíly na management fee si asi společnost nechává :)

  4) Jejich dalším častým argumentem je, že u Consequ jste pouze věřitelem, nejste majitelem účtu a v případě, že Conseq zkrachuje, můžete mít velké tahanice o své peníze.

  5) Jejich business model je postaven na tomto způsobu – kliente investuj X Kč měsíčně, ať se máš dobře, pokud na to nemáš, tak pojeď na náš seminář, kde ti ukážeme jak vydělávat tolik peněz, aby ses dobře měl :)

  6) Když zaplatíte max. poplatek 55 000 za celoživotní poradenství můžete začít investovat do developerských projektů jako je např. výstavba nemovitostí v Brazílii. Minimální investice se pohybuje kolem 500 000 Kč a výnos je prý snad kolem 10 % ročně. Bohužel těžko říct, zda to je či není pravda. Blízký přítel, který v Ertragu pracuje mi tvrdí, že skutečně vyděl výpis účtu, na kterém to tak bylo. Takže třeba někdo doplní, kde je pravda :)

  To je má zkušenost.

  3

  1
   | Odpovědět privátně

  Omlouvám se za hroznou hrubku :) samozřejmě *viděl

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Když se nad tím zamyslíme, ten poplatek tam není kvůli klientovi, jak je to prezentováno, ale kvůli tomu, aby bylo možné vytvořit strukturu. Kdyby se struktura měla tvořit pouze na základě poplatku 5,25% rozděleného do x stupňů, nikdy by se totiž nevytvořila.

  2

  1
   | Odpovědět privátně

  Přesně tak, navíc člověk nemusí ručit vrácením provize a následná měsíční provize ze vstupních poplatků také není od věci :) …

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Pojištění životní s následky smrti, úrazovka… důležitá součást portfolia každého klienta :-) Ale ne ve formě investování. :-)

  0

  2
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Leoši, zase ze mě nemusíte dělat blbce :-)

  Cituji: “pouze lidem ukazujeme jakou cestou právě tyto subjekty obcházet” Tak se logicky ptám, jak se nechá obejít takové pojištění, pokud za člověkemn nestojí dostatečný kapitál…

  Než bude mít klient dostatek prostředků, na to, aby je mohl obcházet, tak to bude trvat dost dlouho.

  Jinak Vás prosím o zodpovězení mojí otázky Výše. Mě to opravdu zajímá. Je to zcela konkrétní případ.

  2

  0
   | Odpovědět privátně

  Pane Lejčku, nesnažte se to prosím svádět na méně zkušené kolegy.

  Neboť informace typu:

  – banky vás “okrádají”, neboť vydělávají na Vašich penězích, tím že je investují a vám pak připíšou pouze 2 % z 13 %, které skutečně vydělají… (tak mě napadá, víte vlastně u Vás ve společnosti na čem skutečně vydělávají bankovní instituce? Přijde mi, že ne.)

  – již žádný další poplatek nezaplatíte (vstupní 5,25%)

  – Conseq když krachne, tak máte po penězích

  jsem slyšel od manažera, který s vámi už spolupracuje dlouhou dobu a má spoustu lidí pod sebou. Zajímavé však je, že úplně ty samé mylné informace jsou zaznamenány např. v Ostravě na druhém konci republiky.

  To nám opravdu chcete tvrdit, že v tom není nic systémového a nováčci si to “cucají z prstu”???

  3

  0
   | Odpovědět privátně

  “s vámi” myšleno se společností E&S…

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Jen bych k tomu dodal opět takovou vsuvku. To nedělají oni obchodníci sami od sebe, někdo je to musel naučit. Tohle nevymyslí začátečník, ale někdo, kdo zná, jak to funguje. Znamená to, že naprosto stejné informace, se šíří po celých strukturách v této společnosti.

  5

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Kdykoli jsem chtěl po obchodníkovi ES, aby mi přesně řekl, kolik klient zaplatí na vstupu při jednorázové investici 100 tisíc do FT, tak jsem se nikdy nedozvěděl odpověď. Teď už to vypadalo nadějně, ale dotyčný pán z Jungu se ztratil. Může tu někdo z této společnosti napsat, konkrétní případ toho, co klient zaplatí? Tohle mám fakt rád, když tu někdo poukazuje na to, jak velkou částku klient platil jinde a pak nereaguje na konkrétní příklad…

  2

  1
   | Odpovědět privátně

  Romane, výpočet je jednoduchý a není na tom nic tajného. Při jednorázové investici klient zaplatí “cenu za otevření depozitního účtu” ve výši 3% pro Jung. Poté si FTI vezme vstupní agio dle typu OPF (akciový či dluhopisový %). Nemáme, co skrývat. Správný a férový poradce, má povinnost dle ČNB vždy klientovi vše sdělit. :-)

  1

  2
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  A můžete to převést do konkrétních čísel? Takže klient vezme 100 tisíc, z toho se mu odečte pro Junga 3.000,-

  Produkt: Templeton Global Bond 50% a Templeton Global Total Return 50%. K tomu mi napište vstupní agio, tento produkt prodáváte, takže by to neměl být problém.

  Příklad dva: Podotýkám, že rovněž z Vaší nabídky.

  Investice 2.000,- měsíčně na 30 let

  Portfolio: 50,0 % Templeton Latin America A acc $ a 50,0 % Templeton Asian Growth A acc $

  Opět, kdybyste byl tak hodný a sečetl mi Váš vstupní poplatek plus agio za celou dobu trvání. Ať máme hmatatelný výsledek.

  4

  0
   | Odpovědět privátně
   Petr Slad
  Účastník

  My máme depozitní účet s náklady v objemu centů za obchodní transakci a bez vstupního agia za OPF :-)

  2

  0
   | Odpovědět privátně

  Rád se dozvím nové věci :-) Rád poznávám nové lidi a nové možnosti :-) Můžete prosím uvést příklad? :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Romane a zase nic.. že?? :/// Holt jít si stoupnout na váhu a podívat se, kolik doopravdy vážím a přiznat si to a ještě k tomu s tím něco dělat (když teď jsem vlastně spokojen), někdy hodně bolí … :)))

  3

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Oba děláme v segmentu provizního poradenství. Takže mě příliš nenchává chladným to, jak je ES fantastický s malými poplatky, které jsou u jiných společností daleko větší. Také mě nenechává chladným uváděním nepravdivých údajů klientům na úkor jiných společností, které se šíří celou strukturou jako mor. Je fantastické ukazovat klientům jak úžasně roste akciový fond Latinská Amerika a lákat je na tento výnos bez dalšího vysvětlení. Kategorie Emerging markets určitě poskytuje potenciál pro zisk, ale také více rizik různých faktorů (politické, daňové i měnové…) Takže podle mě do portfolia ano, ale ne 100%, pokud si o to klient neřekne vyloženě sám, a to po předání nějakých informací. Budu rád, když se k tomu vyjádří někdo fundovanější.

  Tímto se vracím zpět k nákladům, protože to je snad nejčastější věc, která se při obchodních rozhovorech obchodníků ES řeší a klientům prodává jako obrovská výhoda. Proč ne, já bych ji ale chtěl vidět na praktickém příkladu.

  3

  0
   | Odpovědět privátně

  Co Vám Romane brání danou společnost kontaktovat jako klient a nechat si vytvořit nabídku?

  Tady to totiž nikdy nebude takové, jako u klienta.

  Já si takovéto testíky dělám a povětšinou se nestačím divit.

  Partners, SalveFinance, AquelCredit, Kapitol, ČSOB Poj, ČP.. Pár poradců od těchto společností už mě klientskýma rukama prošlo a jako klient bych dopadl hooodně špatně :-(

  Apoň teď vím, co kolem mne pracuje za lidi a řeknu Vám narovinu, jsem zklamán :-(

  Pokud bych měl specifikovat blíže, pak asi takto. Všem šlo o to se hlavně uživit ….

  Udělejte si taky takový testík a pak dejte vědět.

  4

  2
   | Odpovědět privátně
   Petr Slad
  Účastník

  To je spíše na schůzku, jinak více komentářů najdete na mém blogu Aktivní správa kapitálu na těchto stránkách

  2

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Já už jsem ho měl jak doma, tak jsem se už s obchodníky potkal i mimo. A stále narážím na tentýž problém. Nejdříve to působí, jako kdyby oni byli jedniní, kteří mohou prodávat FT a jako kdyby nic jiného už neexistovalo a s poplatky je to jak jsem již psal: Úžasně nízký poplatek za servis na celý život a pak už jen bezvýznamných 5,25 z každé transakce. Občas jsou vybaveni i materiálem, kde je zdehonestován Conseq, jakožto zřejmě jejich úhlavní nepřítel, co se týká Franklina ;-)

  A stále tvrdí, že přes ně je to levnější. Tak teď tu byla ideální příležitost mi tento pohled na ES vyvrátit od člověka, který jak píše se distancuje od neprofesionálního jednání. Jak to skončí, nevím. Myslím, že naprosto stejně, když jsem chtěl po obchodnících Partners spočítat rozdíl mezi investicí v 2.pilíři a ve stejném portfoliu v OPF. Prostě se asi nebude nic konat. Nechci ani nikoho v ničem topit, protože stejně tak může kdokoli fundovaný udělat blbce ze mě, ale je to přece ideální prostor k diskuzi nebo obhajobě názoru nebo tvrzení. Leoš mohl napsat, že ze 100 tisíc se klintovi zainvestuje 94 tisíc, protože zbytek je v poplatcích, já bych na to napsal, že mého klienta totéž stálo 2,5 tisíce. A mohli jsme pokračovat dál… třeba bychom našli prostor, kde to vyjde jinak. Jenže bez diskuze z druhé strany (v tomto případě přímo od zdroje) to nejde. Obchodník doma, když udělám mystery shopping. mi bude cpát FT a nic se nedozvím.

  2

  1
   | Odpovědět privátně
   Petr Slad
  Účastník

  Romane, přikládám tabulku, kde ty náklady máte. U E&S tam ještě není odměna 2% z objemu investice při aktivní správě aktiv (jak to funguje, nevím…). Propočty jsem si dělal pro schůzku se zástupcem této firmy a zároveň je tam cca průměr celého trhu. Zároveň je v tabulce i příjem z investičního poradenství. Pro zástupce E&S to paradoxně vychází tak, že ačkoli mají pro klienta nejvyšší poplatky na trhu, dostávají z toho docela dost málo peněz i na vyšších pozicích multilevelu :-)

  8

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Ok, díky Petře za info.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   bobproch
  Účastník

  Minimální investice do developerských projektů je 5000EUR + 5% agio, a výnosy jsou +12% p.a.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Richard Coufal
  Účastník

  Taky mě masíruje jeden pán z E&S alias JUNG s jejich věčným tématem, že přes ně investuju napřímo, čímž obejdu ty nenasytné pány z CONSEQu a jim podobným, kteří si navíc účtují svůj management fee. Pro ilustraci dále přikládám část textu z jeho emailu, názor ať si udělá každý sám.

  Cituji:

  “Doba spoření (v letech) 20

  Pravidelná investice (v Kč) 2000

  Počáteční vklad (v Kč) 0

  Frekvence pravidelné platby měsíční

  Modelové zhodnocení fondu světových akcií 7,50 %

  U přímé investice klient zaplatí Vstupní poplatek a Emisní poplatek.Emisní poplatek u porovnávané investice do akciových fondů je 5,25% z vkládané částky, tedy ze 2.000,-činí 105,- Kč. Zadáme-li do kalkulačky

  Budoucí hodnota pouze 1.895,- Kč vyjde nám po dvaceti letech při zhodnocení 7,5% 1.055.878,- Kč. Odečteme-li hodnotu Emisního poplatku,

  který jsme zaplatili, ale o který se investice nezhodnocovala (105 Kč x12 měs. x 20 let = 25.200 Kč), zůstává 1.030.678 Kč. Vstupní poplatek (v našem případě hodnota PANK = 14) je 28.000 Kč. U přímé investice se

  dostáváme těsně nad jeden milion korun.

  Nejlevnější obchodník, který nabízí fondy Franklin Templeton, nabízí v TEMPLETON GROWTH (EUR) 824 596,84 Kč, tedy téměř o 180 tis dráž. Nejdražší je pak ten stejný fond 634 213,34 Kč, tedy téměř o 370 tis. dráž.

  S přímou investicí totiž hodnota TANK s časem klesá, u nepřímé stoupá.

  Je rozdíl, pokud Vás zná fondová společnost pod Vaším jménem, nebo jestli jste na podúčtu obchodníka, který si účtuje za správu Vašeho majetku svůj management fee. Jestli jako věřitel budete riskovat churning obchodníka, nebo budete mít smlouvu přímo s fondovou společností. Jestli budete nakupovat v “Makru”, nebo ve “večerce”.”

  Konec citátu

  6

  0
   | Odpovědět privátně
   bobproch
  Účastník

  Produktů do zlata je více. Například produkt s garantovným úročním 5% p.a. Peníze vázány na dva roky. Takže takový termíňák, nebo s možností pravidelných investic do nákupu zlata. Nicméně zlato jako takové nabízím jako okrajovou záležitost pro klienty, kteří již maní zainvestováno ve více produktech, nebo na této investici trvají…

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   bobproch
  Účastník

  Tyto materiály vznikly před časem z aktivity jendoho člena, který byl odejit a na školeních se v žádném případě nepoužívají….

  1

  2
   | Odpovědět privátně

  Proč se tedy stále objevují u klientů?

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den,

  o jaké roční správě mluvíte? Veškeré výnosy jsou čistého pro klienta. :-) Nejsme Conseq, který to klientům neřekne (př. níže).

  https://www.conseq.cz/fund_detail.asp?fund=708

  Manažerský poplatek: 1,60% ročně z objemu investice

  A tak je to u každého OPF! Pokud má klient uloženo 1.000.000,- Kč, Conseq si ročně vezme za správu 16.000,- Kč. Za 10 let je to 160.000,- Kč. :-)

  Když tu všichni haní Jung, ať jsem někdo uvede poplatkovou strukturu např. Consequ či jiné investiční společnosti! A vypočte např. 20 – 30 leté spoření do akciového fondu FTI přes Conseq do detailu. To by mně tedy zajímalo.

  Děkuji za upřímnost a otevřenost. :-)

  2

  4
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Pane, projeďte si diskuze …

  Klidně bych to sem nahrál, ale sorry, jsem na Vás (myšleno E&S) už líný … to je pořád totéž dokola … :(

  A vzít jeden fond … hm … achjo… no nic … :)

  4

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Leoši, před třemi týdny jsem v reakci na Váš příspěvek uvedl zcela konkrétní dotaz se zcela kokrétními fondy ze zcela konkrétní nabídky Vaší firmy. Tak k tomu prosím připojte čísla. Kolik zaplatí klient, když bude jednorázově chtít udělat tu transakci, kterou výše popisuji a pak vyzkoušíme totéž s běžně placenou, také se zcela konkrétními fondy. Obchodníci ES, často vytváří u klientů doměnku, že pokud investují přes ně, neplatí u fondů FT žádné mg.fee. Začněte těmi čísly, uvidíme, co z toho vypadne a pak s tím nějak naložíme dál. ;-)

  2

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Tak jsem ze zajímavosti nakliknul náhodný odkaz,

  http://www.templetonoffshore.com/documents/en/OF/pdf/factsheet/0433_en_public_factsheet.pdf

  který jak vidíte, není ze stránek Conseq a koukněte se vlevo na položku: Investment Management Fee (% p.a.)

  1.60%

  4

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Ještě k tomu doplním.

  Cenu fondu si klient může kdekoli ověřit, Vám nemusím vysvětlovat, že má svůj ISIN a ten má v určitém datu jednu cenu a klient je majitelem podílových listů, takže inkasuje výnosy, stejně jako ztráty. Zde není prostor k tomu, aby si Conseq něco z výnosu nechával. Ale je to častá informace od obchodníků Vaší společnosti.

  Co te týče mg.fee, tak uvnitř fondu nelze účtovat žádné další poplatky. Je to jeden balík aktiv, který má svoje mg.fee, které náleží investiční společnosti a ta se o něj dělí se společnostmi distribučními. Předpokládám, že výše podílu je závislá na objemu aktiv, ale tak do hloubky do toho nevidím, nicméně zde si nikdo žádné další poplatky neúčtuje!

  Pokud jsou zde další poplatky, tak zcela určitě ne uvnitř fondu, jak se zde snažíte zřejmě naznačit. Takže pokud nakupuji u Conseq, přes Clasic Invest, tak fond FT má pořád stejné mg.fee. Vstupní poplatky souhrnem máte větší, navíc já s nimi mohu variabilně nakládat. Opravdu nevím, co přesně se tu snažíte dokázat, ale začal bych opravdu od začátku tím příkladem. Na reálných číslech to bude srozumitelně vidět.

  4

  0
   | Odpovědět privátně

  Drahý kolego. Trochu úcty vůči svým kolegům. Nejsem člověk, který tu tráví každý večer. Od toho mám svůj osobní život a sem nahlédnul pouze okrajově. Tento server není pro mě prioritou. :-)

  1

  3
   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Romane,

  myslím si, že není potřeba tahat rozumy z kolegů z Jung – stačí se podívat zde:

  http://www.jungdms.cz/xist4c/download/web/JDC_CZ_0007_0912_RZ_uplId_255537__coId_66748_.pdf

  Pravidla jsou jasně a přehledně popsána.

  až 55 000Kč – podpora zákazníkům

  až 2% z průměrné hodnoty depozita + DPH – poplatek depozitáři za doplňkovou dohodu o modelu servisních poplatků – nevím co je tím myšleno

  + Standardní vstupní poplatky fondů.

  + Standardní managemen fee fondů.

  Je na každém klientovi, aby se rozhodl zda bude obchodovat přes Jung, nebo Conseq, nebo další … pravidla hry zná …

  Petr

  5

  1
   | Odpovědět privátně

  Pane Lejčku,

  pro nikoho z nás není tento server prioritou. Všichni máme své práce dost. Tento server by ovšem měl sloužit pro výměnu názorů a debatu. Špatně se ovšem debatuje, pokud neodpovídáte na otázky a stále dokola žádáte nějaké srovnání, ke kterému ovšem nechcete přispět. Porovnání nákladů sem již kdosi vložil (Conseq VS E&S), včetně vyjádření zástupce společnosti Conseq, stačí jen číst, než začnete požadovat další materiály.

  Upřímně, prodávejte si co chcete, ale neberte si do úst konkurenční společnosti za použití zavádějících argumentů.

  5

  1
   | Odpovědět privátně
   Ondřej Hák
  Účastník

  Tak tohle je ryzí alibismus.

  2

  2
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Leoši, do prčic, ale to jste Vy, kdo se tu diví, jak strašné částky zaplatí klient Consequ oproti ES. Když vytahnu zcela konkrétní příklad, abychom mohli porovnat na zcela reálném čísle, jak to s těmi poplatky je, tak na to nereagujete. Když sem znovu přijdete, tak sem mrštíte opět nějaký odkaz, když k němu něco napíšu, tak mi napíšete, že tento Web není Vaší prioritou jako odpověď? Víte, že mě to taky stálo nějaký čas, než jsem to napsal? A psal jsem to především Vám. Vás to zajímalo, Vy nás tu chcete přesvědčovat, jak je investování pro klienta přes ES výhodné, tak proč o tom nechcete diskutovat? Jdete hledat další argument, protože s těmito jste neuspěl? Proč nehledáte chybu jinde, především ve Vaší společnosti?

  Jsou to obchodníci z Vaší firmy, kteří udávají klientům nesprávné výše poplatků, to, že si u kokrétního fondu přiráží Conseq nebo jiná společnost další obrovské poplatky, to, že pokud neinvestují napřímo, tak, že někdo parazituje na výnos, to, že jsou klienti u ES vlastníkem depozitáře nebo, že FT se nechá koupit jen přes ES. Kdyby se to stalo jednou, ale to je pořád dokola. Ty samé argumenty. Chápu, že máte svůj osobní život, ale když sem něco napíšete a někdo se tím zabývá, tak byste mu mohl odpovědět. Ve vší slušnosti.

  6

  0
   | Odpovědět privátně

  Nikdy nehaním cizí společnosti a Conseq při prezentaci nepoužívám! Možná jiní poradce v ČB (výše uvedeno). Vždy ukazuji lidem možnosti, jak se rozhodnou, záleží na nich. :-)

  Dávám jim porovnání s produkty v bance, vlastní zkušenosti. Pokud existují lepší produkty, možné to je.

  Nejde o srovnání, rád se přiučím novým věcem, jako každý z nás. Nikdo není dokonalý, natož já. A nové informace prohlubují vzdělání každého z nás a třeba i možnosti spolupráce. :)

  S uvedenou firmou máme osobní zkušenost v rodině, proto jsem ji zmínil.

  Nedávno jsem také viděl výpis z WIOF (zprostřekovatel OVB) a nikde jsem nenašel podrobný přehled a historii transakcí, počet podílů, začátek spoření, agio, počet PL, zhodnocení, výkonnost,…atd NIC!… jen na jedné stránce 4 OPF a konečná částka. To mi nepřijde fér! :-/

  Proto jsem se na tento server zaregistroval, abych získal znalosti a přehled o ostatních produktech. Proti žádnému nic nemám. Kdo žádný z nich nemá, ten je finančně negramotný, bohužel. :-/ Kdo něco má, už začal o svých financích přemýšlet. :-)

  1

  3
   | Odpovědět privátně

  Co se týká jiných obchodníků z naší společnosti, tak je to jejich osobní chyba, nikoliv chyba společnosti. Vždy je to chyba jeho obchodního partnera, vedoucího, který ho má vzdělávat. Pokud klientovi mlží, uvádí špatné a nepravdivé informace, navrhoval bych jim odebrání licence! :)

  Klient není nikdy vlastníkem depozitáře! To jsem psal už někde. Klient je vlastníkem depozitního účtu vedeného u FTI. U akciového fondu je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou (agio) 5,25%, u dluhopis. 3%.

  FTI se nedá koupit jen přes ES – to každý normálně a logicky myslící člověk zjistí sám :-D

  http://www.franklintempleton.cz/cs-cz/investor/distributors/distributor

  K odpovědi na výši jednorázové investice jsem se Romane nedostal. To se omlouvám, ale jsem tu po hodně dlouhé době.

  Psal jste o 100.000 Kč při rozdělení do dvou dluhopis. fondů, pokud si vzpomínám.

  a) cena za otevření pro JUNG 3% z částky

  b) agio u dluhopisových fondů

  – 50.000 Kč > 3% agio 1500,- Kč (odečte FTI)

  – 50.000 Kč > 3% agio 1500,- Kč (odečte FTI)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Richard Coufal
  Účastník

  Management fee účtuje přimo fond (nikoli zprostředkovatel), výnos fond zveřejňuje po odečtení tohoto management fee. Výši tohoto poplatku mají všichni klienti stejnou, je úplně jedno přes jakého zprostředkovatele se klient stal majitelem podílových jednotek daného fondu. Pro fond je management fee jediným zdrojem příjmů. O část management fee se fond dělí se zprostředkovatelem a vyplácí mu tzv. maintenance fee. U fondů FRANKLIN TEMPLETON maintenence fee v rozsahu 0,3% až 0,5%. Pokud tedy management (resp. maintenance) fee je ten poplatek, o kterém tvrdíte, že je skrytý poplatek zprostředkovatelů a klienti E&S jej neplatí, tak nemáte pravdu. Není skrytý a dostávají jej všichni zprostředkovatelé. Problémem ovšem je, že zřejmě ve všech MLM společnostech peníze z tohoto poplatku končí na účtech úzkého vedení firmy, řadový obchodník z něj nemá nic, proto má pochopitelně představu, že takový poplatek neexistuje.

  5

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Ok, mě se nemusíte zodpovídat, já jen píšu, s jakou argumentací jsem se u obchodníků ES setkal. Nejčastěji je to nepravdivé nebo velmi zavádějící uvádění poplatků. Ještě nikdy jsem neslyšel od obchodníka ES nic jiného, než, že investování přes Conseq je výrazně dražší. Pak následuje porovnání vstupních poplatků, které je přesným příkladem těchto zavádějících informací.

  Můj klient zaplatil u toho příkladu jednorázové investice 2.500,-

  Jste si jistý, že ty stržené peníze končí ve FT?

  2

  0
   | Odpovědět privátně

  Jak jsem řekl, žádný učený z nebe nespadl a proto jsem tu, abych získal více informací a nestranných náhledů. :-)

  To byl také důvod mého odchodu z banky, nedokázal jsem klientům lhát, že jim bankovní produkty peníze zhodnotí (natož IŽP). O:-)

  0

  3
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Když Vás ty investice tak baví, nebylo by lepší je dělat mimo ES? ;-)

  1

  2
   | Odpovědět privátně

  V pondělí budu mít schůzku se zástupcem E&S, tak kdyby Vás zajímali nějaké novinky od této firmy, můžu se optat :-)

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  A co z toho máte?

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  chci slyšet a vidět, s čím se setkávají i moji klienti. A třeba tomu člověku otevřu oči, zachráním pár jeho budoucích klientů od finanční ztráty a zlepším si tak karmu.

  5

  1
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 100 příspěvků - 1. až 100. (celkem z 323)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account