Zobrazeno 2.409x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. This post has been viewed 2410 times Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zbyněk Marjanko a poslední změna proběhla 5 roky a 2 měsíci. This post has been viewed 2410 times

 • Autor
  •  Zbyněk Marjanko
   Účastník

   Desatero etických standardů pro oblast neživotního pojištění:

   1) Zájem klienta o řádnou pojistnou ochranu je nad zájmy distributora pojištění i nad zájmy pojišťoven.
   2) Služba klientům je nad zájmy pojišťoven i distributorů pojištění o zisky z pojistných smluv.
   3) Důvěru klientů je třeba posilovat, nezklamat, chránit a pracovat na dobré pověsti celého oboru pojišťovnictví. Férovým, spravedlivým přístupem ke klientům i k pojišťovnám je třeba tuto důvěru posilovat jak ze strany pojišťoven, tak ze strany distributorů pojistných produktů.
   4) Dárky klientům či obdobné nepeněžité či peněžité odměny a zvýhodnění jsou nepřípustné.
   5) Používání nejasných, klamavých, zavádějících či lživých informací jak vůči klientům, tak vůči pojišťovnám, je nepřijatelné. Informace nechť jsou sdělovány jasně, srozumitelně, přiměřeně k situaci.
   6) Mlčenlivost pojišťoven i distributorů je samozřejmostí.
   7) Rozsah pojistných podmínek je přiměřený, jedna až dvě strany formátu A4 pro každý druh pojištění. Klienti nechť jsou s pojistnými podmínkami distributory vhodným způsobem seznamováni. Výluky nechť jsou zřetelně vyznačeny v pojistných podmínkách.
   8) Při oznamování pojistné události si všechny strany vycházejí vstříc, nejasnosti si bez prodlení objasňují.
   9) Pojistné podvody, pokusy o pojistné podvody jsou nepřijatelné. Nejen ze stran klientů, zprostředkovatelů, ale i pojišťoven.
   10) Kdo prokazatelně opakovaně poruší (či nedodrží) uvedené standardy, nemá mít legální možnost dále působit v oboru pojišťovnictví, v žádné pozici.

   Kolegové, co na výše vypsané desatero říkáte? Jaký je Váš názor na povinné členství v profesní organizaci, jako podmínka práce v pojišťovnictví, kdy by při třetím porušení uvedených pravidel následoval zákaz činnosti v pojišťovnictví…?

    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account