Zobrazeno 412x

Štítky:  ,

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. This post has been viewed 413 times Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Zbyněk Marjanko a poslední změna proběhla 4 měsíců, 2 týdnů. This post has been viewed 413 times

 • Autor
 •  Zbyněk Marjanko 
  Účastník

  Desatero etických standardů pro oblast neživotního pojištění:

  1) Zájem klienta o řádnou pojistnou ochranu je nad zájmy distributora pojištění i nad zájmy pojišťoven.
  2) Služba klientům je nad zájmy pojišťoven i distributorů pojištění o zisky z pojistných smluv.
  3) Důvěru klientů je třeba posilovat, nezklamat, chránit a pracovat na dobré pověsti celého oboru pojišťovnictví. Férovým, spravedlivým přístupem ke klientům i k pojišťovnám je třeba tuto důvěru posilovat jak ze strany pojišťoven, tak ze strany distributorů pojistných produktů.
  4) Dárky klientům či obdobné nepeněžité či peněžité odměny a zvýhodnění jsou nepřípustné.
  5) Používání nejasných, klamavých, zavádějících či lživých informací jak vůči klientům, tak vůči pojišťovnám, je nepřijatelné. Informace nechť jsou sdělovány jasně, srozumitelně, přiměřeně k situaci.
  6) Mlčenlivost pojišťoven i distributorů je samozřejmostí.
  7) Rozsah pojistných podmínek je přiměřený, jedna až dvě strany formátu A4 pro každý druh pojištění. Klienti nechť jsou s pojistnými podmínkami distributory vhodným způsobem seznamováni. Výluky nechť jsou zřetelně vyznačeny v pojistných podmínkách.
  8) Při oznamování pojistné události si všechny strany vycházejí vstříc, nejasnosti si bez prodlení objasňují.
  9) Pojistné podvody, pokusy o pojistné podvody jsou nepřijatelné. Nejen ze stran klientů, zprostředkovatelů, ale i pojišťoven.
  10) Kdo prokazatelně opakovaně poruší (či nedodrží) uvedené standardy, nemá mít legální možnost dále působit v oboru pojišťovnictví, v žádné pozici.

  Kolegové, co na výše vypsané desatero říkáte? Jaký je Váš názor na povinné členství v profesní organizaci, jako podmínka práce v pojišťovnictví, kdy by při třetím porušení uvedených pravidel následoval zákaz činnosti v pojišťovnictví…?

  1

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account