Zobrazeno 2.192x

Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. This post has been viewed 2193 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 8 měsíci a 4 týdny. This post has been viewed 2193 times

 • Autor
  •  Xfun Hun
   Účastník

   Dobrý den,

   měl bych dotaz. Známí pracuje jako finanční poradce pro společnost ovb a nabídl mi, že mi může zkusit sestavit finanční plán pro hypotéku, protože se po nějaké trochu koukám. Sešli jsme se a řekl jsem mu základní údaje, tedy kolik si představuji, jaké mám příjmy, výdaje a jméno s adresou a kontaktní telefon. Prý ji vypracuje a zkusí sehnat vhodný produkt.

   Jak toto přesně funguje? podle nějakých výpočtů, které zadá do systému vypočítá částku a dle toho nabídke produkt? Jedná se jen o nezávazně, tak bych byl nerad, kdyby se informace zanášely do nějakého třeba bankovního registru. Může vůbec do tohoto registru nahlížet, když je vše nezávazně? Není to podstatné, ale úplně přesně nemusí vědět, co jsem kdy komu platil.

   Budu rád za informace, přesně nevím, jak toto funguje, děkuji.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jakub Drážek
   Účastník

   Dobrý den,
   pokud jste nepodepisovali žádnou žádost (a vzhledem k tomu co píšete tak nikoliv), tak nemůže udělat žádný přímý náhled do registrů.

   Žádného zápisu do bankovních registrů se tedy nemusíte bát (to by šlo jen kdyby se za Vás vydával, což předpokládejme, že nehrozí).

   Jak to funguje je v zásadě, že se podívá jaké máte příjmy a výdaje, jaká je Vaše bonita, v jakých bankách se kterýma spolupracuje jste schopný úvěr dostat a nabídne Vám nějakou konkrétní bankovní nabídku (Na základě vhodnosti, úrokové sazby, schvalitelnosti, výše své provize a vztahu s bankéři).

   Pokud navrhuje plán, tak k tomu pravděpodobně přidá i další smlouvy jako je například pojištění, kterým chce prodej hypotéky doplnit.
   Hodně závisí, jestli bude dělat plán jednorázový (tedy čistý prodej), nebo dlouhodobý, ze kterého se dá očekávat, že by s Vámi chtěl dlouhodobě pracovat.

   Také je otázka, zdali je plán jeho nebo nějakého jeho nadřízeného, který mu ho vytvořil a známý ho má za úkol jenom prodat…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonym
   Člen

   Odpověď je jednoduchá:
   OVB nebrat!
   Najděte si tady někoho, kdo dělá hypotéky a poraďte se s ním.
   Má ten Váš známej vůbec licence?

   Finanční poradce? Najděte si toho nejlepšího!

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account