Zobrazeno 4.966x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 7 diskutujících a má 16 odpovědí. This post has been viewed 4967 times

 • Autor
  •  Ondřej Zwinger
   Účastník

   Zdravím všechny kolegy,

   nedávno jsem narazil na nabídku spolupráce od společnosti Finesto s.r.o. a zřejmě vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně “čerstvou” firmu, nenašel jsem o nich moc informací, snad jen že pracují pod ChytrýmHonzou.

   Zajímalo by mě, jestli někdo z Vás má nějakou vlastní zkušenost s touto firmou? Jakoukoliv…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Koukám, že si to každý přečetl, ale nikdo k tomu nechce nic napsat. Ono to tak trochu vypadá, jako kdybyste někomu dělal reklamu. Mě by spíš zajímalo, co Vás na té společnosti zaujalo, že se stala předmětem Vašeho zájmu a zjišťujete o ní nějaké informace. ;-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   Jen stručná poznámka – ve smyslu příslušných zákonů by jakákoliv firma v tomto oboru měla mít na svém webu jasně uvedeno, v jakém právním postavení nabízí uvedené služby – tedy příslušné registrace na ČNB a případně koho zastupuje… a tady jsem to tedy nenašel …

   http://www.finesto.cz/o-nas.php

   Kdo to transparentně nesděluje, uvádí možné zákazníky v omyl ….. a ČNB weby při svých kontrolách dost podrobně prohlíží …. to mi věřte :)

   Dovolím si jako příklad informací uvést naši firmu

   http://www.insia.cz/o-insia/o-spolecnosti/

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Houfek
   Účastník

   Dobrý den,

   s prominutím si dovolím reagovat na reference o mé firmě, jelikož, ač portál poradci-sobě sleduji celkem pravidelně, právě jako naschvál mi toto uniklo.

   Rád bych reagoval postupně na pány:

   Ondřeje Z. – prvotní dotaz: Děkuji za dotaz. Jsme celkem malá firma a snažíme se vyvíjet a zpřístupňovat našim poradcům lepší nástroje a zázemí než broker-pooly, které dlouhodobě reálně obslouží spíše větší skupiny poradců. Sami fungujeme aktuálně pod broker-poolem Bonnet alias Chytrý Honza, ale prvopočátku tomu byla Insia a.s. I to jsou naše zkušenosti, které předáváme našim lidem. Více na našem webu a ještě více z obchodních důvodů, osobně. Díky za pochopení.

   Dotaz Romana K.: Pane Romane, myslíte si, že středem zájmu jsou tedy pouze broker-pooly a mlm z největších? O těch věřím, má v dnešní době každý dostatek informací a referencí, a dokáže si udělat obrázek sám, případně na základě schůzky na centrále. Je tedy špatný dotaz pana Ondřeje? Můžete mít dotaz pouze na velké firmy v oboru a ne na menší? Nebo čím jste odsoudil příspěvek pana Onřeje. Ptal se, dle toho co čtu, zda někdo má zkušenosti… :-)

   Ondřejův komentář: Ondřeji, omlouváme se tedy za klamavou reklamu pro Vás na našem webu, ale viděl jste snad někdy reklamu, kde firma, snažící se prosadit na trhu o sobě píše negativa, či o samotném oboru? My v naší kampani se snažíme shrnout to, co nabízíme navíc oproti konkurenci (b-poolům, mlm apod)… To je naším cílem. Jsme malá firma, ale naším záměrem je nabídnout maximální zázemí našim poradcům, abychom, jak v administrativní tak i obchodní činnosti vynikali. A nástroje tomu postupně přizpůsobujeme již čtvrtým rokem. Proto si myslím, že máme přidanou hodnotu, oproti mlm a samostatně fungujícím poradcům v broker-poolech (nedovolím si hodnotit fungování pod podobnými firmami jako jsme my).

   Vaškův komentář:

   Upřímně…, můj tep naskočil na maximum, po přečtení Vašeho komentáře. Jak vidím, soudit umíte firmu na základě dotazu někoho, kdo se zajímá v tomto případě o mou firmu a web je pro Vás postačujícím kritériem nebo nevím, na základě čeho jste nás odsoudil na do čistě provizně se angažující firmy. Pro příště bych poprosil o zdržení se komentáře, pokud neznáte detaily. Děkuji :-)

   Ivanův komentář:

   Dobrý den pane Špirakusi,

   tímto se omlouváme, že jsme na svém webu dostatečné informace nezveřejnili, ale jakožto menší firma na trhu jsme toto opomněli. Každopádně ve veřejném registru ČNB jsme a ač naši poradci jsou a firma není, budeme i vázaným zástupcem jako firma. Mne osobně si můžete prověřit také. Rád bych se podíval na Váš web ve čtvrtém roce fungování Vaší společnosti. Takový nástroj bohužel nemám (případně děkuji, zda poskytnutí, zda se někdo více orientujete než já). Z hlediska druhého největšího broker-poolu na českém trhu, je velmi snadné se navážet do menších společností, ale řekl bych osobně, dosti trapné. Nechci Vás vůbec urazit. Vaší společnosti si Vážím, jelikož má na dnešním i budoucím trhu určitě velký prostor a v prvopočátku nám zajistila kvalitní zázemí.

   Závěrem bych rád řekl, že jsme menší firma, která na sobě neustále pracuje. Počátek firmy byl svázán konkurenční doložkou, proto i zde figuruje pan Kutil. Ano, jak jsem si mohl přečíst a jak sám vím, nejsme dokonalí. Ale děláme vše pro to, aby naši manažeři a poradci měli to nejlepší možné zázemí. A ano, zanedbali jsme určité věci v e-commerce, na kterých usilovně pracujeme, jelikož se chceme posunout opět o krok dál.

   Hezký den všem

   Jiří Houfek

   jednatel Finesto s.r.o.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Dobrý den Jiří,

    z mého příspěvku, kde se ptám, co dotyčného tazatele na Vaší firmě zaujalo vyplývá, že středem zájmu musí být pouze velké firmy typu MLM nebo poolu? Proto se přece ptám, co Ondřeje zaujalo, tím přece jasně dávám najevo, že prioritou pro zájem o nějakou firmu nemusí být její velikost nebo uspořádání, ale právě to něco uvnitř, co toho obchodníka nějakým způsobem osloví.

    Jak jste z mého dotazu vyvodil, že píšu o tom, že je ten dotaz špatný? Pouze jsem napsal, že to trochu vypadá jako reklama, nepíšu, že je. Nebylo by to ani poprvé a věřte, že ani naposled, co to někdo přesně takto udělal.

    Nezlobte se na mě, ale já tam žádné odsouzení Ondřeje, tím méně Vaší firmy nevidím, vidím spíš, že Vy jste odsoudil mě za něco, co tam není. Vycházíte podle mě z nějakých vlastních zkušeností nebo minulosti, které jste bohužel (a já netuším vůbec proč) aplikoval na moji osobu.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Houfek
     Účastník

     S kolegou nám původní příspěvek, na který jsem reagoval přišel ironický, včetně mrkáče na konci. Jestli to tak myšlené nebylo, tak beru zpět :-)

     Hezký víkend

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Bylo to jen logické vyústění úvodního příspěvku. Jaký je důvod, že se tu objeví takový dotaz? Buď je to skrytá reklama nebo má někdo nějaký důvod, se o firmu xy zajímat. Určitě se neptá jen tak, bez ničeho. Musel být nějak něčím osloven, něco ho zaujalo, prostě vznikl motiv proč chce zjistit informace. Já jsem na to taky nejdřív neodpověděl nic. A když to trvalo delší dobu, tak jsem to chtěl posunout o trochu dál a zeptal jsem se tedy na ten důvod, proč se Ondřej ptá.

      Každému vyhovuje nějaký způsob práce nebo spolupráce a to i co se týká poolu. V tuto chvíli se přiznám, že by mě docela zajímalo, co bylo důvodem vašeho přesunu.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Houfek
       Účastník

       Určitě, chápu.

       Důvodem přesunu bylo, že dvě třetiny spolupracovníků mé firmy jsou věkově do 30 let. A po půlročním fungování jsme začali hledat firmu s lepším softwarovým zázemím (hodnotím přelom let 2013/2014, dnes hodnotit nemohu). Proto jsme tenkrát navázali spolupráci s Bonnetem, který poté koupil Chytrý Honza, což jsme uvítali, jelikož SW a online nástrojů ještě přibylo. V roce 2013 jsem založil společnost i kvůli tomu, abychom v případě změny broker-poolu vystupovali stále stejným jménem (ač před dvěma lety proběhla změna názvu :-)).

       0

       0
        | Odpovědět privátně
   •  Ivan Špirakus
    Účastník

    Že si to berete osobně pane Houfku, za to já nemohu. Jen jsem konstatoval fakta.

    Myslím si, že omlouvat porušování zákona tím, že firma je menší a podniká “teprve čtvrtým rokem” asi nebude příslušné orgány či klienty moc zajímat.

    P.S.

    Náš web ve 4. roce naší existence si bohužel prohlédnout nemůžete. V tu dobu v Česku skoro žádné weby nebyly…. a nebyly ani zákony, kterými se toto podnikáni dnes řídí… :)

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Houfek
     Účastník

     Tak v původních příspěvcích jsem viděl, jak tu několik lidí střílí do mé firmy, tak už mi to osobně vyplynulo a srovnávání “gigantu” s malou firmou se mi nelíbilo opravdu. Toť vše.

     Věřím, žen jsme si vše vysvětlili :-)

     Hezký víkend

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Luděk Čermák
      Účastník

      Hrozné, hlupák založí firmu a ještě má drzost napadat seriózní oponenty. Pak se nemůžeme divit klesajícímu renomé normálních poradců

      0

      0
       | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Pane kolego, ono to je vše od začátku asi někam špatně posunuté.

      Již v úvodu, jak se původní tazatel ptal, tak jsem tehdy nabyl dojmu, mylného, že FINESTO je nová společnost na trhu, tím myslím PA/PM, ne obyčené PPZ, kterým je.

      Proto se Vaše s.r.o. ani nemůžete poměřovat s velkými hráči na trhu, již jen proto, že máte naprosto jinou licenci a tím oni hrají naprosto jinou ligu než Vy, případně Vaše s.r.o.


      Dobře, ať Vám vše dále funguje, choďte sem na Poradce častěji, a piště také častěji, Váš poslední (a do té doby jediný) příspěvek než jste se rozjet v tomto tématu, byl 3 roky starý.

      S.r.o., jako je to Vaše, tak těch je zde mnoho, vystupuje zde mnoho jejich jednatelů, tak se staňte i Vy zdejším plnohodnotným přispěvatelem.

      Myslím si, že jak Vy, tak Vaše s.r.o. by jste již měli přestat s pojišťováckým turismem a někde se natrvalo usadit.

      Přeji Vám mnoho úspěchů.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account